Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pawel_FC pisze:
08 kwie 2020, 20:32
Witam
Kolejny update:

- EURUSD - take profit zaliczony, cena zrobiła korektę w górę zamykając transakcję,

- USDCHF - short dalej w grze. Cena dzisiaj zrobiła lekkie podejście w górę, ale kształt świecy wskazuje, że dalej podaż jest aktywna. Czekam na rozwój sytuacji,

- USDJPY - doszła pozycja krótka na dolar/jenie. Główna strefa jaką obserwowałem to okolice okrągłego 109.000(dlaczego - zaznaczone na wykresie). Najpierw cena przebiła ten poziom, ale kolejna świeca znowu sprowadziła notowania poniżej. Dzisiaj zmienność bardzo niska, zobaczymy co przyniosą kolejne dni,

- GBPCAD - tutaj niestety stop loss ustawiłem zbyt blisko. Dzisiaj widzimy bardzo ładna popytową świeczkę. Będę chciał ponowić buy limit w okolicach 1.73180.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Rozgrywasz jednoczesnie pary ze soba mocno skolerowane. Dla przykładu usdchf jest traktowany jako lustrzane odbicie pary eurusd. Może powstać niepotrzebny hedge lub zwiększenie ryzyka na dwie w takim przypadku pozycje :)
Przy zagrywaniu dla przykładu eurusd L a usdchf S

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Cblondyn pisze:
09 kwie 2020, 09:52
Pawel_FC pisze:
08 kwie 2020, 20:32
Witam
Kolejny update:

- EURUSD - take profit zaliczony, cena zrobiła korektę w górę zamykając transakcję,

- USDCHF - short dalej w grze. Cena dzisiaj zrobiła lekkie podejście w górę, ale kształt świecy wskazuje, że dalej podaż jest aktywna. Czekam na rozwój sytuacji,

- USDJPY - doszła pozycja krótka na dolar/jenie. Główna strefa jaką obserwowałem to okolice okrągłego 109.000(dlaczego - zaznaczone na wykresie). Najpierw cena przebiła ten poziom, ale kolejna świeca znowu sprowadziła notowania poniżej. Dzisiaj zmienność bardzo niska, zobaczymy co przyniosą kolejne dni,

- GBPCAD - tutaj niestety stop loss ustawiłem zbyt blisko. Dzisiaj widzimy bardzo ładna popytową świeczkę. Będę chciał ponowić buy limit w okolicach 1.73180.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Rozgrywasz jednoczesnie pary ze soba mocno skolerowane. Dla przykładu usdchf jest traktowany jako lustrzane odbicie pary eurusd. Może powstać niepotrzebny hedge lub zwiększenie ryzyka na dwie w takim przypadku pozycje :)
Przy zagrywaniu dla przykładu eurusd L a usdchf S
Aktualnie nie rozgrywam:)
Edek juz zamkniety na take profit zostal tylko USDCHF short.

Pozdro
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam wszystkich.

Post wrzucony trochę z opóźnieniem przez awarię kompa.

Powoli zbliżamy się do okrągłych 6 miesięcy handlu, ostatnie podsumowanie tutaj:
https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... n-21-i-22/

Na tą chwilę wszystkie pozycje mam zamknięte. Myślałem, że uda się dłużej potrzymać shorty na USDCHF i USDJPY, ale korekty spowodowały zamknięcie pozycji i take profit i na jednej i na drugiej parze.

Aktualna stopa zwrotu i wynik na żywo jak zawsze tutaj:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828

Jak będzie rozgrywane coś nowego wrzucę update :).
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Bardzo ładny wynik. Gratuluje. I tak to powinno wyglądać. Krzywa kapitału rośnie a procent składany zrobi swoje ;)
Marzenia o setkach % w miesiąc niech pozostaną marzeniami. Głównie dla głupców :)

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Cblondyn pisze:
18 kwie 2020, 19:40
Bardzo ładny wynik. Gratuluje. I tak to powinno wyglądać. Krzywa kapitału rośnie a procent składany zrobi swoje ;)
Marzenia o setkach % w miesiąc niech pozostaną marzeniami. Głównie dla głupców :)
Dzięki za miłe słowa. Co do wyniku to jeszcze nie koniec, działam dalej :wink:
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Cblondyn pisze:
18 kwie 2020, 19:40
Marzenia o setkach % w miesiąc niech pozostaną marzeniami. Głównie dla głupców :)
Ja uważam, że marzenia nie są dla głupców. A wręcz uważam, że brak marzeń definiuje głupców. Oczywiście teraz można definiować i stopniwać marzenia i kłócić się bez końca.
Często bywa też tak, że robi się 200 transakcji w rok i zarabia 100% i potem zbankrutuje, czy jest to lepsze od tego, że ktoś zrobi 200 transakcji w dzień i zarobi w dzień 100% i zbankrutuje. Przynajmniej ktoś się dowie o wszystkim za 1 dzień, a tamten ma rok życia w plecy.

Choć jednocześnie uważam, że tak, czym mniejszy timefram tym większa losowość kursów i świeczek.

A właściciel dziennika ma pomysł na wejścia i pomysł na prowadzenie pozycji, jeśli tylko nie popełni głupoty hazardowej przy gorszej serii to :564:
Ja też zawsze uważałem, że warto szukać ciekawych miejsc na wykresie, które dają większe szanse na powodzenie pozycji, choć ja szukam poziomów pomieszanych z fibo, ale zawsze to są właśnie ciekawe poziomy. Sztuka prowadzenia pozycji i dobrych wyjść.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Paweł gratki :564:
tak trzymaj
zawsze na koniec Dnia

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
19 kwie 2020, 17:42

Często bywa też tak, że robi się 200 transakcji w rok i zarabia 100% i potem zbankrutuje, czy jest to lepsze od tego, że ktoś zrobi 200 transakcji w dzień i zarobi w dzień 100% i zbankrutuje. Przynajmniej ktoś się dowie o wszystkim za 1 dzień, a tamten ma rok życia w plecy.
Nie zgodze się z tym bo:
Jesli ktoś przez rok ciężką traderką podwoi konto to nie jest frajerem i nie pozwoli sobie tego tak łatwo zabrać. Bo ochrona kapitału celem nadrzędnym. Bez wzlędu na to czy zarabiamy czy tracimy. A w przypadku gdy tracimy w szczególności. Bo trzeba pamietać, że seria kilku nieudanych pod rząd pozycji trafia się każdemu zawsze wcześnej czy później. pokazuja to statystyki. I trzeba te serię przetrwac bez większego uszczerbku na kapitale. To procent składany tworzy majątek. Nie kilka super udanych trejdów.
I czy znasz kogos kto regularnie podwaja konto w miesiąc? I dorobił sie duzego majatku? Ja o kimś takim jeszcze nie słyszałem :)

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

DupnySystem pisze:
19 kwie 2020, 17:42
Cblondyn pisze:
18 kwie 2020, 19:40
Marzenia o setkach % w miesiąc niech pozostaną marzeniami. Głównie dla głupców :)
Ja uważam, że marzenia nie są dla głupców. A wręcz uważam, że brak marzeń definiuje głupców. Oczywiście teraz można definiować i stopniwać marzenia i kłócić się bez końca.
Często bywa też tak, że robi się 200 transakcji w rok i zarabia 100% i potem zbankrutuje, czy jest to lepsze od tego, że ktoś zrobi 200 transakcji w dzień i zarobi w dzień 100% i zbankrutuje. Przynajmniej ktoś się dowie o wszystkim za 1 dzień, a tamten ma rok życia w plecy.

Choć jednocześnie uważam, że tak, czym mniejszy timefram tym większa losowość kursów i świeczek.

A właściciel dziennika ma pomysł na wejścia i pomysł na prowadzenie pozycji, jeśli tylko nie popełni głupoty hazardowej przy gorszej serii to :564:
Ja też zawsze uważałem, że warto szukać ciekawych miejsc na wykresie, które dają większe szanse na powodzenie pozycji, choć ja szukam poziomów pomieszanych z fibo, ale zawsze to są właśnie ciekawe poziomy. Sztuka prowadzenia pozycji i dobrych wyjść.
Jak pierwszy raz kilka lat temu usłyszałem o forexie to chciałem i robiłem wszystko żeby go "zrozumieć" i nauczyć się na nim regularnie zarabiać. Marzenia trzeba mieć i jak się chce i ciężko pracuje to można osiągnąć dużo, ale też sztuką jest podchodzić do pewnych rzeczy realnie.
Każdy jest kuszony wizją mega szybkich zysków i niestety w większości przypadków kończy się to tak samo....zerują depo.

Gdybym miał hajs który powiedzmy kolokwialnie mógłbym "utopić" to też strzeliłbym sobie kilka runów, lewarował na maksa i zobaczył co z tego wyjdzie :wink: . Nie mówię, że takie podejście jest złe, jeżeli ktoś tak do tego podchodzi i w dłuższej perspektywie jest na + szacun.
Każdy prędzej czy później ma serie strat, stosując mm chronisz depo, grając na maksa przy serii je czyścisz, a nie po to to robimy żeby czyścić depozyty.
W krótkim czasie można i 1000% zrobić, sztuką jest to utrzymać.
Jak w grę wchodzi duża kasa, albo kasa której utrata Cię zaboli, nie oszukujmy się mało kto jest w stanie wytrzymać drawdown 60/70 % albo duże skoki stanu rachunku, a psychologia jak wiemy jest ważną częścią tej "gry".

Ja tym dziennikiem chce też pokazać, że forex nie musi być traktowany właśnie jak hazard i może to być rynek na którym stabilnie i co najważniejsze powtarzalnie, systematycznie powiększamy nasz kapitał w dłuższym okresie czasu.

Dzięki, że wrzuciłeś link do systemu, będę śledził jak idzie :) .
Powodzenia i wielu pipsów :564:
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Cblondyn pisze:
19 kwie 2020, 18:34
Nie zgodze się z tym bo:
Jesli ktoś przez rok ciężką traderką podwoi konto to nie jest frajerem i nie pozwoli sobie tego tak łatwo zabrać. Bo ochrona kapitału celem nadrzędnym. Bez wzlędu na to czy zarabiamy czy tracimy. A w przypadku gdy tracimy w szczególności. Bo trzeba pamietać, że seria kilku nieudanych pod rząd pozycji trafia się każdemu zawsze wcześnej czy później. pokazuja to statystyki. I trzeba te serię przetrwac bez większego uszczerbku na kapitale. To procent składany tworzy majątek. Nie kilka super udanych trejdów.
I czy znasz kogos kto regularnie podwaja konto w miesiąc? I dorobił sie duzego majatku? Ja o kimś takim jeszcze nie słyszałem :)
Zgodzę się z tym ale:
coś czuję, że wtapiają równo i ci co grają na mniejszy % i na większy :) Cholera wie jak to jest na prawde.
Można powiedzieć, że teraz nie znam, ale znajem jednego jegomościa, który zaraził mnie forexem, ale nie mam z nim kontaktu 8 lat. Prawie od zera doszedł do kilkunastu mln USD w 3 lata, wyjechał do USA i jeszcze jak miałem z nim kontakt to poszedł całkiem w biznes.
Ale to wyjątek i można powiedzieć, że więcej jest osób co wygrali "6" w lotto, i co z tego. Więc racja, w zasadzie nie znam.

Paweł ma racje, wszystko zależy jaka kasa i jaką ma wartość dla tradera.

ODPOWIEDZ