Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Podsumowanie całego kwartału(12 tygodni) testu pod linkiem:
https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... -kwartalu/
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Witam.
Od jakiegos czasu zagladam do dziennika bo ostatnio nie mam zbytnio czasu na trejding i tytul wydal mi sie interesujacy. Niestety do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec na czym polega strategia, link do Forex Club niczego nie wyjasnia, raczej jakies "maslo maslane".
Przegladam screeny i tez nie moge zrozumiec jakie sa zasady strategii.
Czy moglbys opisac na jakich zasadach okreslasz wejscie w pozycje i jak ustalasz stopy?
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

rabit pisze:
03 lut 2020, 21:52
Witam.
Od jakiegos czasu zagladam do dziennika bo ostatnio nie mam zbytnio czasu na trejding i tytul wydal mi sie interesujacy. Niestety do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec na czym polega strategia, link do Forex Club niczego nie wyjasnia, raczej jakies "maslo maslane".
Przegladam screeny i tez nie moge zrozumiec jakie sa zasady strategii.
Czy moglbys opisac na jakich zasadach okreslasz wejscie w pozycje i jak ustalasz stopy?
Pozdro.
Cześć
Moim zdaniem zasady zostały jasno określone na początku.
Głównym wyznacznikiem dla mnie jest zamknięcie świeczki dziennej i na tej podstawie podejmuje decyzje czy wejść czy odpuścić.
Szukam ciekawych stref i patrze na cenę to jest dla mnie najważniejsze. Nie używam wskaźników, czy innych "wynalazków".
Co do wyznaczania miejsc/strefy/poziomu patrze na:
- główny trend z D1
- wsparcie/opór/poziomy supply/demand
- czasami overbalance.
Jeżeli mam wyznaczony jakiś poziom i zamknięcie świecy zgrywa się z moim scenariuszem, czyli cena wybija dany poziom w trendzie wzrostowym, bądź go odrzuca w spadkowym, to mam sygnał do wejścia.
Co do stopów nigdy nie zakładam "sztywnego" typu 50 pips itp. Wiadomo też dochodzi tu trochę intuicji....czasami patrzysz na wykres i widzisz gdzie jest granica przy której wiesz, że scenariusz się nie zrealizuje i trzeba wyjść a nie pogłębiać straty.
W razie pytań zawsze służę pomocą.

Pozdro
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Na tą chwilę otwarte dwie pozycje:

- EURJPY - tym na co głównie patrzyłem jest trend z D1(w mojej opinii spadkowy), kluczowa strefa na poziomie 120.950. Cena najpierw dotarła do niej mocnym swingiem, po czym odrzuciła spadkową świecą i cofnięciem(zaznaczyłem to na screenie).

- GBPCHF - ta para już przewijała się w analizach. Dla mnie graniczny poziom dla trendu to okolice 1.26780. Jesteśmy poniżej, wiec gram tylko shorty.

Wyniki na żywo: http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828.
Aktualnie na equity 25.37%, będzie to widać po aktualizacji.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

rabit pisze:
03 lut 2020, 21:52
Witam.
Od jakiegos czasu zagladam do dziennika bo ostatnio nie mam zbytnio czasu na trejding i tytul wydal mi sie interesujacy. Niestety do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec na czym polega strategia, link do Forex Club niczego nie wyjasnia, raczej jakies "maslo maslane".
Przegladam screeny i tez nie moge zrozumiec jakie sa zasady strategii.
Czy moglbys opisac na jakich zasadach okreslasz wejscie w pozycje i jak ustalasz stopy?
Pozdro.
On gra swoje widzi misie na wykresie, tu nie ma strategi.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

1to1 pisze:
09 lut 2020, 12:11
rabit pisze:
03 lut 2020, 21:52
Witam.
Od jakiegos czasu zagladam do dziennika bo ostatnio nie mam zbytnio czasu na trejding i tytul wydal mi sie interesujacy. Niestety do tej pory nie jestem w stanie zrozumiec na czym polega strategia, link do Forex Club niczego nie wyjasnia, raczej jakies "maslo maslane".
Przegladam screeny i tez nie moge zrozumiec jakie sa zasady strategii.
Czy moglbys opisac na jakich zasadach okreslasz wejscie w pozycje i jak ustalasz stopy?
Pozdro.
On gra swoje widzi misie na wykresie, tu nie ma strategi.
Jeżeli już to piszemy tak widzimisię albo tak widzi mi się :wink:
Gdybym wrzucał tu kilka "obrazków" co jakiś czas i na tym by się kończyło, to bym się z Tobą zgodził.
Oczywiście krytyka mile widziana:)
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Widzi misie:
mis-misie-szydelkowe-maskotki-recznie-wykonane-kolorowy-maskotki-sprzedam-104969182.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jest strategia.
Wszedł na oporze i już zabezpieczył zysk trailując SL.
Albo trafi w ruch i zarobi więcej, albo zarobi mniej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Witam.
Panie Pawle szczerze mowiac nie odpisywalem bo po przeczytaniu pana odpowiedzi na moje pytanie po prostu mi sie nie chcialo, ta odpowiedz tak jak napisalem w poprzednim poscie to nic innego jak maslo maslane, dlaczego? Otoz:
Głównym wyznacznikiem dla mnie jest zamknięcie świeczki dziennej i na tej podstawie podejmuje decyzje czy wejść czy odpuścić.
To znaczy jakie to ma byc zamkniecie albo jak ta swieczka ma wygladac?
Szukam ciekawych stref i patrze na cenę to jest dla mnie najważniejsze. Nie używam wskaźników, czy innych "wynalazków".
Co do wyznaczania miejsc/strefy/poziomu patrze na:
główny trend z D1
Jak okresla Pan trend?
Jeżeli mam wyznaczony jakiś poziom i zamknięcie świecy zgrywa się z moim scenariuszem
W jaki sposob zamkniecie swiecy ma sie "zgrac", co to znaczy?
Co do stopów nigdy nie zakładam "sztywnego" typu 50 pips itp.
To znaczy gdzie stawiasz stopy?
Wiadomo też dochodzi tu trochę intuicji....
Poki co to wyglada to tak jakby ta inuicja byla kluczem w podejmowaniu decyzji a nie strategia wiec zamiast skupianiu sie na poprawnej pisowni odpowiedzial Pan na pytania, najlepiej podparte odpowiednimi screenami bo tak to wyglada jakby Pan tu pisal po to by zaprezentowac swoja osobe a nie strategie...
Pozdrawiam.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

rabit pisze:
10 lut 2020, 20:44
Witam.
Panie Pawle szczerze mowiac nie odpisywalem bo po przeczytaniu pana odpowiedzi na moje pytanie po prostu mi sie nie chcialo, ta odpowiedz tak jak napisalem w poprzednim poscie to nic innego jak maslo maslane, dlaczego? Otoz:
Głównym wyznacznikiem dla mnie jest zamknięcie świeczki dziennej i na tej podstawie podejmuje decyzje czy wejść czy odpuścić.
To znaczy jakie to ma byc zamkniecie albo jak ta swieczka ma wygladac?
Szukam ciekawych stref i patrze na cenę to jest dla mnie najważniejsze. Nie używam wskaźników, czy innych "wynalazków".
Co do wyznaczania miejsc/strefy/poziomu patrze na:
główny trend z D1
Jak okresla Pan trend?
Jeżeli mam wyznaczony jakiś poziom i zamknięcie świecy zgrywa się z moim scenariuszem
W jaki sposob zamkniecie swiecy ma sie "zgrac", co to znaczy?
Co do stopów nigdy nie zakładam "sztywnego" typu 50 pips itp.
To znaczy gdzie stawiasz stopy?
Wiadomo też dochodzi tu trochę intuicji....
Poki co to wyglada to tak jakby ta inuicja byla kluczem w podejmowaniu decyzji a nie strategia wiec zamiast skupianiu sie na poprawnej pisowni odpowiedzial Pan na pytania, najlepiej podparte odpowiednimi screenami bo tak to wyglada jakby Pan tu pisal po to by zaprezentowac swoja osobe a nie strategie...
Pozdrawiam.

Witam
Ok, na konkretnym przykładzie.
Niedawna pozycja: short EURJPY
(1) Linia kolor czerwony - dla mnie główny impuls i w tym wypadku trend z D1 - wszystkie "podjazdy" w górę traktowałem dalej jak korekty
- ciekawa strefa - zaznaczona żółtym prostokątem. Czemu ciekawa? Bo w jej obrębie dochodziło do spadkowych reakcji - zaznaczyłem strzałkami
- zamknięcie świeczki (screen 2) - dlaczego zgrywa się ze scenariuszem? - bo do dojściu do tej strefy, cena się cofnęła i zamknięcie wypadło poniżej.
- stop loss - z reguły jeżeli ruch jest dynamiczny i mam świeczkę swingową ( zaznaczona na żółto - 3) zabezpieczam sobie pozycje powiedzmy w połowie takiej świeczki. Tak żeby cena miała jeszcze miejsce na ruch, ale żeby nie wyrzuciło mnie zbyt wcześnie. W tym przypadku przesunąłem trochę niżej i jak się okazało zbyt nisko, zgasiło mi take profit. Życie:)
Dlaczego dalej mam sell limit? Bo dalej ta strefa jest dla mnie dobra żeby rozegrać tam shorta. Jeżeli w przeciągu dnia/dwóch nie podejdą w te rejony, pewnie go skasuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

ODPOWIEDZ