Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Cichy44 pisze:Witam!

Parę tygodni temu oglądałem na You Tube wykład, w czasie którego prowadzący podobnie twierdził, że gra bez SL to jedno z 3 kłamstw dot. gry na forex. Na grę bez SL'a wymyślił "Recovery Zone".

Tytuł tego filmu chyba brzmiał:"Strategy forex millinonaire trader shares his secret".
:)oczywiście zdaję sobie sprawę że nie tylko ja tak uważam:)i pewnie jest wiele osób co tak myśli... to nie jest moja autorska teza. Nie znam tego gościa ale dałbym dużo za tym że odnosi sukcesy na rynku

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Jeżeli nie stop loss to co?

Brak stop lossa nie sprawi, że straty znikną, bo ktoś przestanie na to polować. Sprawi, że będziemy totalnie bez kontroli nad naszą pozycją. Będąc przy tym bardzo zapatrzonym w nasz kierunek ruchu, odrzucając scenariusze przeciw nam.
Tam, gdzie kończy się rozum, zawsze zaczyna się wiara. A jak do tej wiary dodamy np. pozycję na GBPAUD, gdzie bywają dni z ruchami na 700p w jednym kierunku bez większej korekty?
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

chihuahua pisze:Jeżeli nie stop loss to co?

Brak stop lossa nie sprawi, że straty znikną, bo ktoś przestanie na to polować. Sprawi, że będziemy totalnie bez kontroli nad naszą pozycją. Będąc przy tym bardzo zapatrzonym w nasz kierunek ruchu, odrzucając scenariusze przeciw nam.
Tam, gdzie kończy się rozum, zawsze zaczyna się wiara. A jak do tej wiary dodamy np. pozycję na GBPAUD, gdzie bywają dni z ruchami na 700p w jednym kierunku bez większej korekty?
cześć chihuahua:)

wiem co masz na myśli i co Ci chodzi ale spójrz krytycznie na swoją wypowiedź w tym momencie...napisałeś że brak stop lossa sprawi że będziemy poza kontrolą nad pozycją, po drugie założyłeś że z góry jesteśmy zapatrzeni na nasz kierunek ruchu i że odrzucamy scenariusze przeciw nam...OTO WŁAŚNIE MI CHODZI...uczą nas że stop loss ma być lekarstwem za nasze niedoskonałości które w jednym zdaniu wymieniłeś aż 3!!!...zobacz ja często nie używam stop lossa a NIGDY NIE POZOSTAJĘ BEZ KONTROLI NAD POZYCJĄ...NIGDY PRZENIGDY NIE JESTEM ZAPATRZONY TYLKO NA MÓJ KIERUNEK ponieważ mam świadomość że rynek jest jak rzut monetą i kręci się wokół rachunku prawdopodobieństwa a zatem byłbym człowiekiem totalnie naiwnym (w przeciwieństwie do wielu ludzi którzy tej zasady nie rozumieją) gdybym z góry zakładał że mój scenariusz jest jeden i jedyny...wielu tak właśnie zakłada, OCZEKUJE od rynku wygranej a gdy jej nie ma popada w emocje bo nie sprawdziło się to co chciał...

Po prostu dobry trader świadomy zagrożeń nie myśli tak jak napisałeś w zdaniu...dlatego wie że samo używanie stop lossów zwiększa już istniejące ryzyko i tego po prostu tego nie robi...dobry trader zna swój scenariusz, działa bez emocji i wie że gdy rynek nie robi tego co chce, ma granicę gdzie podejmuje decyzje o wyjściu z pozycji tak samo jak o wejściu...dlatego zarządzanie pozycją to coś więcej niż samo wejście...wielu tego nie rozumie wchodzi i bezmyślnie używa SL mając przekonanie że ono ich uchroni...ten po drugiej stronie transakcji dokładnie o tym wie, zna nasze słabości, wie że jesteśmy leniwi, wie jak myślimy, jakie przekonania z życia nami kierują które przenosimy na rynek a które sprawiają że tracimy (np oczekiwanie od rynku czegoś!!!!)...jak można oczekiwań od rynku czegoś skoro wynik pojedyńczej transakcji jest losowy i nigdy przenigdy pewny?????

odpowiadając jeżeli nie stop loss to co?

1. strategia będąca przewagą - dzięki niej dokładnie wiesz co robić i kiedy robić zarówno wejście jak i wyjście. Jeżeli tego nie potrafisz z różnych przyczyn np emocji nie możesz za to wynić braku SL...SL w tym momencie Ci pomaga ale również wystawia Cię na kolejne bardzo duże ryzyko że transakcja która zakończyła by się dla Ciebie zyskiem wcześniej złapie SL
2. odpowiedni % ryzyka na transakcję... wszystko zależy jak otwierasz pozycję...jeżeli odpalasz 5% na transakcję i tracisz na SL to nie wiń SL za to...nie jeden powie gdyby nie SL to był stracił więcej...prawda ale może problemem jest 5% a nie SL
3. odpowiednie przekonania co do istoty rynku takie jak np trend czy ogólnie przekonania dotyczące np odpowiedzialności za trading czy rachunku prawdopodobieństwa
4. np inne techniki jak hedging - nie znaczy że należy bezmyślnie otwierać przeciwstawne pozycję!

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Spekulacja bez SLa....jesli potrafisz sobie w odpowiednim momencie powiedzieć "dość" to czemu nie.
Próbowałem coś takiego zastosować w automatach - SL wg wskaźników - bez sensu. Automaty ze sztywnymi SLami przynosiły lepsze wyniki.
Za to automaty bez SL to było już coś - jeśli tylko automat potrafił prawidłowo zdefiniować trend to wykres kapitału bajka do....pierwszego rynkowego zawirowania.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

irmentruda pisze:Spekulacja bez SLa....jesli potrafisz sobie w odpowiednim momencie powiedzieć "dość" to czemu nie.
Próbowałem coś takiego zastosować w automatach - SL wg wskaźników - bez sensu. Automaty ze sztywnymi SLami przynosiły lepsze wyniki.
Za to automaty bez SL to było już coś - jeśli tylko automat potrafił prawidłowo zdefiniować trend to wykres kapitału bajka do....pierwszego rynkowego zawirowania.
potrafię powiedzieć dość ponieważ nauczyłem się bycia zdyscyplinowanym traderem co jest obce na większości.

Co do automatów to nie wiem bo nie stosuję ale odrzuciłbym w ciemno SL na podstawie wskaźników...

HAHA...widzisz moim zdaniem wszystko kręci się wokół trendu:)to jedyna rzecz która się sprawdza, problemem jest umiejętność zidentyfikowania trendu...
natomiast ciekawi mnie to co rozumiesz pod pojęciem pierwszego zawirowania?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

inwestor2006 pisze:natomiast ciekawi mnie to co rozumiesz pod pojęciem pierwszego zawirowania?
2015-08-24 przykładowo

jackub

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

inwestor 2006,
widać wyraźnie że 2006 to nie rok twojego urodzenia :wink:
Twój post jest odzwierciedleniem moich własnych przemyśleń na temat SL, cieszę się że nie jestem odosobniony w takim rozumieniu kontroli ryzyka i zarządzania kasą ......
problem jest taki że nie opanowałem takiej dyscypliny jaką Ty się możesz cieszyć, a to właśnie jest kluczem do odnoszenia sukcesów w tradingu.....
Cichy44...
Co do filmiku o recovery zone to zdecydowanie lepiej się jest nauczyć kontrolować ryzyko i straty niż bawić się w ratowanie popełnionych błędów, złych zagrań. Popełniony błąd musi być zapłacony a do tradera zależy ile gotów za błąd jest zapłacić. Popełnianie błędów i nie ponoszenie kary prowadzi do demoralizacji w tradingu, do lekceważenia rynku a ten prędzej czy później cię dopadnie, dla nas lepiej żeby dopadał wcześniej bo jak dopada później to jest to bardziej bolesne...
Pan Nemeth robi nie wykład webinar o tradingu, tylko akwizycję software'u jaki na koniec szkolenia oferuje, a podczas wykładu nawet się nie zająknie o negatywnych aspektach swojej metody recovering'u, a takie są i to poważne
Pozdrawiam

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

irmentruda pisze:
inwestor2006 pisze:natomiast ciekawi mnie to co rozumiesz pod pojęciem pierwszego zawirowania?
2015-08-24 przykładowo
jaki rynek?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

inwestor2006 pisze:
irmentruda pisze:
inwestor2006 pisze:natomiast ciekawi mnie to co rozumiesz pod pojęciem pierwszego zawirowania?
2015-08-24 przykładowo
jaki rynek?
FX aud, nzd, jpy
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 15:39 przez irmentruda, łącznie zmieniany 1 raz.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

inwestor2006 pisze:
irmentruda pisze:
inwestor2006 pisze:natomiast ciekawi mnie to co rozumiesz pod pojęciem pierwszego zawirowania?
2015-08-24 przykładowo
jaki rynek?

aaa pewnie chodzi o eurusd

cóż...odpowiedź moja będzie oryginalna...jeżeli masz dobrą przewagę to nawet takie zawirowania nie będą straszne, jeśli odpowiednio zarządzasz ryzykiem to też nie będą stratne...

przecież jeśli masz dobrą przewagę i złapiesz trend to nawet w przypadku tak szybkiego ruchu przeciwnego nie zaczniesz od razu tracić prawda???nie wiem jak automat ale ja bym zareagował i sl kompletnie nie jest mi do tego potrzebne...poza tym akurat wtedy otrzymałem sygnał i na L i na S z dokładnością do kilkunastu pips

ODPOWIEDZ