Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Tu raczej nie chodzi o poziom skomplikowania, chociaż to wydaje się prostsze niż to co teraz planuję. W każdym razie dorzucę to też(potem chyba z miesiąc będę analizował wyniki ;) tyle tego już mam, ale to dobrze)

No i podsunales mi kolejna dana jako wejściową :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

czy high poprzedniej świecy jest wybite - true/false
czy low poprzedniej świecy jest wybite - true/false
czy zamkniecie jest wewnątrz poprzedniej świecy - true/false
czy zamkniecie jest większe od otwarcia - true/false <=== bullish or bearish candle ( kolor świecy )

Z tych 3 warunków już masz kombinacje takich świec jak outsidebar albo insidebar + kolor świecy

Ale do tego dochodzą rozmiary świec, długość korpusu, długość knotów...

Na początek wystarczyłoby żeby zbierać dane o aktualnej świecy i porównywać je w ten sposób w stosunku do poprzedniej świecy. Innymi słowy żeby ten kod uczył się cyklu życia aktualnej świecy w stosunku do tła, czyli poprzedniej świeczki według tych parametrów (wybite low high, zamkniecie, długość korpusu i knotów). Dopiero potem można dodać kolejne elementy jak porównanie układu świecy (m.in. kolor) oraz jej długości i na podstawie tego próba prognozowania kolejnej, i wtedy nauka na błędach czy została wytypowana prawidłowa kombinacja i jakie elementy się zgadzają a jakie nie, i w ten sposób otrzymujesz prawdopodobieństwo oraz skuteczność analizy.

Tak bym się do tego zabrał, ale nie ogarniam jeszcze machine leraning.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Masz może przykład jakiegoś prostego frameworka z dokumentacją, żeby można było łatwo zapodać np dane tickowe z Dukascopy i żeby to robiło już proste testy bez dużej ilości kodowania? Jest coś takiego?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

-rookie- pisze:Masz może przykład jakiegoś prostego frameworka z dokumentacją, żeby można było łatwo zapodać np dane tickowe z Dukascopy i żeby to robiło już proste testy bez dużej ilości kodowania? Jest coś takiego?

hm..ja akurat piszę wszystko sam ale sprawdź (nie sprawdzałem, ale obiła mi się opcja tam taka) Tickstory little (darmowa), tam jest chyba opcja coś w stylu uruchom mt4 w celach testowych, ale nie wiem czy wtedy są dane tickowe czy jak. Sprawdzić to będę mógł dopiero po urlopie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I co tam w końcu wytestowałeś tymi algorytmami ? Doszedłeś do czegoś ? Pytam bo zacząłem grzebać we frameworku JGAP, rzuciłem wstępnie okiem na kod, sprawdziłem gotowe przykłady, nawet jest jeden dość popularny z obrazem Mona Lisy, próbuje odtworzyć jakiś obraz. I daje radę nawet. https://images92.fotosik.pl/52/615d15f39adc322c.png . Tylko na razie zacząłem się tym bawić i jeszcze nie wiem jak tym przeanalizować dane tikowe EURUSD z dukascopy na przykład... Tak wstępnie obstawiam że przy mojej wiedzy to może minąć nawet rok zanim coś konkretnego zakoduje z tego, zakładając że się podciągnę w programowaniu i algorytmach. Ale to jest dość interesujące w sumie... :P Także... w google ... JGAP 3.6.3 ... w java jak ktoś szuka. Tutaj algorytm składa obraz z trójkątów, widziałem jeszcze takie co porównują pixele z obrazka na podobnie zasadzie jak wyświetlany jest obraz w monitorze, budują obrazek od góry do prawej i następna linia, co jest prostsze ale nie sprawdzałem tego nigdy jeszcze, w sumie algorytm bez znaczenia na razie, bo pytanie jest - jak w ogóle wykorzystać to na fx heh?!

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Jeszcze nie mam sensownych wyników, więc nie ma czym się chwalić :)
Ale jeszcze nie mogę bo jeszcze nie wszystko skończone.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Troche offtop ale... LOL https://www.youtube.com/watch?v=DUgjFaYyecE Może to nie jest efektywne ale ma to system uczenia się, rozpoznawania wzorców... machine learning. Jak dla mnie... :shock: WOW.
W ogóle to ciekawe co robi Curiosity, bo czytałem że on też większość czynności robi sam zanim dostanie komendy z ziemi :lol: Ciekawe...ciekawe...

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Statystyka rynku - czyli zabawy z liczbami

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ok, nic nie pisałem ale prace powoli się posuwają do przodu.

Trochę mnie wyniki zaskoczyły (pozytywnie) zanim doszedłem do fazy poważniejszych testów i pomysłów, w sumie trochę "przypadkiem".(nie spodziewałem się w tym miejscu pozytywnych wyników).

Tak więc przechodzę do fazy drugiej (i trzeciej).
Czyli dotychczas ćwiczyłem na starych danych (w sensie rocznikowo) teraz muszę sprawdzić czy to dalej ma sens na późniejszych latach. (w sensie czy też się wyucza i dobrze działa na danych niećwiczebnych).

Być może mam gdzieś błąd (wynikający z wycieku danych przyszłych) i to muszę zweryfikować ale zrobię to fazą trzecią bo jestem zbyt zafiksowany aby znaleźć gdzieś logiczny bład

W trzecią fazą będzie podpięcie się pod jakieś konto demo (wszystko piszę w pythonie) i padło na FXCM dlaczego? Bo wygląda na to, że mają już jakieś API (jeszcze nie weryfikowałem) z pythonem. Więc skróci to moją ścieżkę.

NA razie z minusów jest to, że wykonuję potworną ilość transakcji, ok, wyrzucę okolice publikacji danych, albo jakieś mniej efektywne godziny (godzin jeszcze nie weryfikowałem więc nie wiem czy takowe są) Profit factor z wykonanych transakcji (Testowych) wynosi na ten moment 2.7 i jest dla mnie w sumie b. zadowalający.

Patrząc na tępo następna notka pewnie za miesiąc ;)

ODPOWIEDZ