Stabilny portfel "konika"

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

To dlaczego nie używasz podobnej zależności przy audusd ? Wiem ze starasz sie wytłumaczyć i uzasadnić taki dobór par ale gdzie konsekwencja w działaniu ? Skoro to przepis na sukces to nie zamierzasz odnieś sukcesu na kangurku ?, pewnie zaraz znajdziesz jakieś wytłumaczenie braku klona kongurka w twoich parach, no ale znak zapytania nadal pozostaje ;)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Ink. pisze:To dlaczego nie używasz podobnej zależności przy audusd ? Wiem ze starasz sie wytłumaczyć i uzasadnić taki dobór par ale gdzie konsekwencja w działaniu ? Skoro to przepis na sukces to nie zamierzasz odnieś sukcesu na kangurku ?, pewnie zaraz znajdziesz jakieś wytłumaczenie braku klona kongurka w twoich parach, no ale znak zapytania nadal pozostaje ;)

Oj chyba nie nałożyłeś nigdy tych wykresów na siebie. Zresztą tak na prawdę to wyłącznie moja decyzja. Być może, gdybyś miał założenia tej strategii zmieniłbyś ją na bardziej zyskowną. Ja niestety muszę poprzestać na tym, co sam sobie wypracowałem. Najistotniejsze jest to, czy co rok regularnie płacisz podatek od zysków z rynku FOREX czy też nie. Ja płacę. :564:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Co jeszcze mogę dodać od siebie. Im mniej instrumentów na których muszę się skoncentrować tym lepiej. Nie mam podzielnej uwagi. Nie posiadłem umiejętności programowania w MQL. Ale od 1980 roku wiem co to waluty i co rządzi tą działką rynku finansowego. Dla mnie im mniej do wyboru tym lepiej. Ponadto mój wykres to w praktyce sama, goła cena. A moi koledzy z dawnej branży mają wykresy zawalone fibo, oscylatorami, średnimi itp. I po co? Być może lubią kolory, sinusoidy. A tak na prawdę liczy się tylko cena i jej wykres. Dla nie istotny jest jeszcze spread, ale to stare zaszłości, aby koszt był jak najmniejszy.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

EFFECTIVE

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

Ink. pisze:Chodzi o to ze te dwie pary sa niemal identyczne , i to tylko złudzenie dywersyfikacji.

Nie chce mi sie odpalać mojego kompa aby dac wykres z mt4 ale tutaj masz wykres z neta tych dóch par, podejrzewam ze nawet nie będziesz w stanie określić która to która ;) Stąd moje zdziwienie


Kolejny statnent? Nie lepiej wklejac wykresy, pisać o wejściach ?


aaa widzisz bo nie do konca tak jest z tą lustrzanką... prosty przyklad w linku:

Grając np LT dzisiaj grali bysmy tylko edka. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Czasami któraś z tych par wyprzedza drugą i tutaj właśnie szukam okazji. Nie zmienia to faktu, że specjalizuję się w askim zakresie , czyli trzy pary walutowe i nic więcej. Mało tego skupiam się tylko na TF M5 i żaden inny. Nie analizuję, unikam bezpośrednio danych. Tyle co zarabiam starcza mi do zysku z lokat i obligacji.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2012, 13:23

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: jordan »

A można wiedzieć jak długo trzymasz pozycję otwartą? :)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

jordan pisze:A można wiedzieć jak długo trzymasz pozycję otwartą? :)

Większość pozycji trzymam od kilku do kilkunastu minut, chociaż zdarzają się i kilkugodzinne postoje. Nie jest to system skalpujący, bo takie są tępione przez brokerów. Nie ważne, że w swoich materiałach mamią was, że jest dozwolone skalpowanie, HTF i inne. Nie cierpią, tępią i tępić będą. A tak dajesz im czas, mogą zabezpieczyć pozycje na rynku.

Zresztą zawsze twierdziłem, że elementem strategii forex musi być równiez odpowiednio dobrany broker.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Adrianoforex pisze:
jordan pisze:A można wiedzieć jak długo trzymasz pozycję otwartą? :)

Większość pozycji trzymam od kilku do kilkunastu minut, chociaż zdarzają się i kilkugodzinne postoje. Nie jest to system skalpujący, bo takie są tępione przez brokerów. Nie ważne, że w swoich materiałach mamią was, że jest dozwolone skalpowanie, HTF i inne. Nie cierpią, tępią i tępić będą. A tak dajesz im czas, mogą zabezpieczyć pozycje na rynku.

Zresztą zawsze twierdziłem, że elementem strategii forex musi być równiez odpowiednio dobrany broker.

Zrobię wyjątek i wkleję dzienny wynik (normalnie będę wklejał tylko tygodniowe i od początku założenia konta), aby pokazać jak stabilnie trzeba inwestować, aby sie nie stresować niepotrzebnie. I nie stresować brokera.

Obrazek
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Znaczy ze w tym dzienniku bedą tylko statmenty ?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Nie! Jak najbardziej mile widziana będzie dyskusja. Jednak głównym założeniem było pokazanie, iż nie tylko gadam i "pouczam" innych, ale sam inwestuję realne pieniądze i żyję z tego od lat. Kolejny powód to ciągłe ćwiczenie samodyscypliny. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Zablokowany