Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

Kuba Brzeziński pisze:
Stosując według ściśle określonych zasad metodę MA... nie wykluczamy interpretacji innych narzędzi które jak pokazują wyniki, często ma poparcie w analizie subiektywnej...(obiektywnej)
napewno nie w tym przykladzie ;p po przecieciach srednich nie byloby zysku z tego i tak waskiego przedzialu wykresu, przeciecia srednich sa beznadziejne pozdrawiam :D moze po eliminacji okresu konsolidacji dawaloby to rezultaty ale nie w
"normalnych warunkach".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ktos tu pisał, że stworzył system o skuteczności 55% przy RR3:1. Póki nie zobacze to dla mnie zwyczajne bajki. Jeszcze nie słyszałem o taki systemie z taką skutecznością. No chyba, że na wykresie hist. Ale to inna sprawa. Co do średnich. Cena idzie w dól lub do góry nie dlatego, że się krzyżują średnie. To średnie się krzyżują bo cena tam idzie. Średnie są historią wykresu tak jak Stoch RSI czy inne. Ile to razy miałem setup na przecięcie sie średnich i o dziwo po jakimś czasie przecięcia już nie było a pozycja zajęta jak najbardziej :). Podobnie w "cudowny" sposób zarabia na wykresie hist. stoch. czyż nie?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Średnie są historią wykresów. Tak samo jak i poziomy wsparcia i oporu. Nawet aktualna cena na wykresie jest już historią. I jak żyć? XD Nie wiem dlaczego to, że coś jest historią jest wadą. Cała AT działa na założeniu, że "historia się powtarza"...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pablo90 pisze:Średnie są historią wykresów. Tak samo jak i poziomy wsparcia i oporu. Nawet aktualna cena na wykresie jest już historią. I jak żyć? XD Nie wiem dlaczego to, że coś jest historią jest wadą. Cała AT działa na założeniu, że "historia się powtarza"...
Taka jest różnica miedzy średnimi a SR, że średnia "podąża" za ceną a SR jest tam gdzie było i będzie. Dlatego wole patrzeć na SR i na nie grać niż na coś co w każdej chwili może się zmienić. Podobnie Stoch i inne. Wskazanie tych narzędzi w danej chwili nie jest ostateczne i jednoznaczne. Chyba nie musze tego udowadniać.
Ja nie neguje AT. Gdyż sam z AT korzystam. Póki co nic innego lepszego nie wymyślono.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Część osób wierzy w tajemną magię średnich a fakty są takie, że średnie ruchome wygładzają dane liczbowe. Gładzenie jest dokładnie tym, co one wyczyniają z kształtami fal, usuwają one krótkoterminowe odchylenia w pierwotnych danych, ponieważ średnie ruchome działają jak dolnoprzepustowe filtry blokując wartości skrajne. Charakterystyczne dla tego typu "filtrów" jest opóźnienie, które jest ich największą wadą. Łatwo sprawdzić, że opóźnienie SMA jest w przybliżeniu równe połowie przepustowości filtra(który ma szerokość N słupków) opóźnienie SMA wynosi dokładnie (N-1)/2. Niezależnie od wzoru, celem średnich ruchomych jest gładzenie wejściowych danych. Ich użycie stanowi kompromis pomiędzy żądanym gładzeniem, a powstałym opóźnieniem. Ponadto dokładając do tego przecinanie powodujemy kolejne opóźnienie. Mechaniczna gra na średnich to ignorancja, rynek jest zmienny błądzenie rynku jest rezultatem działań dużej ilości uczestników w różnych przedziałach czasowych.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Cblondyn pisze:Taka jest różnica miedzy średnimi a SR, że średnia "podąża" za ceną a SR jest tam gdzie było i będzie. Dlatego wole patrzeć na SR i na nie grać niż na coś co w każdej chwili może się zmienić. Podobnie Stoch i inne. Wskazanie tych narzędzi w danej chwili nie jest ostateczne i jednoznaczne. Chyba nie musze tego udowadniać.
Wskazanie średniej zmienia się tylko na ostatnim słupku, zazwyczaj nieznacznie, bo aktualny słupek to tylko jeden z kilku użytych do wyliczenia średniej. I co jak sądzę może Cię zaskoczyć, poziomy SR także mogą się zmienić, jeżeli akurat tworzą się na aktualnym słupku. Ale zazwyczaj patrzymy na SR oddalone w czasie od aktualnej ceny, dlatego się nie zmieniają, tak samo jak średnia, która jest już oddalona od średniej też się nie zmienia. Także obawiam się, że Twój argument jest inwalidą.
Mustafa pisze:Charakterystyczne dla tego typu "filtrów" jest opóźnienie, które jest ich największą wadą.
No widzisz, a mimo to, tego typu filtry są stosowane w elektronice.
Mustafa pisze:Niezależnie od wzoru, celem średnich ruchomych jest gładzenie wejściowych danych a nie prognozowanie czegokolwiek.
Aha, czyli rozumiem, że grając na rynku próbujesz cokolwiek prognozować? Ja tam wolę reagować na to co się dzieje niż bawić się we wróżkę :D I nikt tu zdaje się nie mówi ani o prognozowaniu czegokolwiek, ani o mechanicznym stosowaniu czegokolwiek.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pablo90 pisze:
Cblondyn pisze:Taka jest różnica miedzy średnimi a SR, że średnia "podąża" za ceną a SR jest tam gdzie było i będzie. Dlatego wole patrzeć na SR i na nie grać niż na coś co w każdej chwili może się zmienić. Podobnie Stoch i inne. Wskazanie tych narzędzi w danej chwili nie jest ostateczne i jednoznaczne. Chyba nie musze tego udowadniać.
Wskazanie średniej zmienia się tylko na ostatnim słupku, zazwyczaj nieznacznie, bo aktualny słupek to tylko jeden z kilku użytych do wyliczenia średniej. I co jak sądzę może Cię zaskoczyć, poziomy SR także mogą się zmienić, jeżeli akurat tworzą się na aktualnym słupku. Ale zazwyczaj patrzymy na SR oddalone w czasie od aktualnej ceny, dlatego się nie zmieniają, tak samo jak średnia, która jest już oddalona od średniej też się nie zmienia. Także obawiam się, że Twój argument jest inwalidą.
Mustafa pisze:Charakterystyczne dla tego typu "filtrów" jest opóźnienie, które jest ich największą wadą.
No widzisz, a mimo to, tego typu filtry są stosowane w elektronice.
Mustafa pisze:Niezależnie od wzoru, celem średnich ruchomych jest gładzenie wejściowych danych a nie prognozowanie czegokolwiek.
Aha, czyli rozumiem, że grając na rynku próbujesz cokolwiek prognozować? Ja tam wolę reagować na to co się dzieje niż bawić się we wróżkę :D I nikt tu zdaje się nie mówi ani o prognozowaniu czegokolwiek, ani o mechanicznym stosowaniu czegokolwiek.
Co to znaczy zazwyczaj? Jak kolega nie wie o czym pisze to niech poobserwuje moment krzyżowania się dwóch średnich w różnych odstępach czasu. Na różnych TF. Tylko tyle. Co do SR to mam na myśli hi lub low świeczki zakończonej. Chyba definicji SR nie muszę przytaczać.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Cblondyn pisze:Co to znaczy zazwyczaj? Jak kolega nie wie o czym pisze to niech poobserwuje moment krzyżowania się dwóch średnich w różnych odstępach czasu. Na różnych TF. Tylko tyle. Co do SR to mam na myśli hi lub low świeczki zakończonej. Chyba definicji SR nie muszę przytaczać.
Zazwyczaj - po za przypadkami kiedy np. wystąpiła luka cenowa na ostatnim słupku. Co Wy tak z tym skrzyżowaniem średnich? :D Tylko tak można ich używać? No widzisz a może ja też mam na myśli średnią tylko z zakończonego okresu? Wtedy nic Ci się nie zmienia, więc nie wiem o czym ta dyskusja w ogóle :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pablo90 pisze:
Cblondyn pisze:Co to znaczy zazwyczaj? Jak kolega nie wie o czym pisze to niech poobserwuje moment krzyżowania się dwóch średnich w różnych odstępach czasu. Na różnych TF. Tylko tyle. Co do SR to mam na myśli hi lub low świeczki zakończonej. Chyba definicji SR nie muszę przytaczać.
Zazwyczaj - po za przypadkami kiedy np. wystąpiła luka cenowa na ostatnim słupku. Co Wy tak z tym skrzyżowaniem średnich? :D Tylko tak można ich używać? No widzisz a może ja też mam na myśli średnią tylko z zakończonego okresu? Wtedy nic Ci się nie zmienia, więc nie wiem o czym ta dyskusja w ogóle :D
OK. To może inny przykład. Krzyżowanie sie lub kontakt średniej z ceną. Sytuacja podobna. Kontakt jest za chwile go nie ma. Dla mnie sygnał nie do końca wiarygodny. Poza tym skoro średnie jak i inne instrumenty są pochodną wykresu to ja wole obserwować sam wykres. Prawda? LT, SR, formacje świecowe i formacje AT klasycznej. Ale jak komus średnie pomagają to ja nikomu ich nie odradzam chce zaznaczyć.

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Poza tym skoro średnie jak i inne instrumenty są pochodną wykresu to ja wole obserwować sam wykres.
Wszystkie wskazniki na rynku moga byc pochodna wylacznie ceny albo wolumeny (pomijam czas w analizie). Jezeli jestes dobr w price action, nie potrzebujesz zadnego wskaznika. Czasem jednak wskazniki moga pomoc np. w filtrowaniu sygnalow.

Srednie ruchome sa fajne zeby pokazac historie po fakcie. W rzeczywistosci niestety podaja srednio. Jezeli przyjmiemy zalozenie, ze przez 80% czas rynki podazaja w beztrendziu, a jedynie 20% czasu kieruja sie w silnych trendach, powinno dac to wskazanie czy warto korzystac ze srednich.

Jezeli mimo to, chcesz z nich korzystac, proponuje dolozenie filtru, ktory powie ci czy rynek jest dalej w zakresie zmiennosci czy juz wylamal sie i mamy do czynienia z nowym trendem.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

ODPOWIEDZ