Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Pablo90 pisze:
Aha, czyli rozumiem, że grając na rynku próbujesz cokolwiek prognozować? Ja tam wolę reagować na to co się dzieje niż bawić się we wróżkę :D I nikt tu zdaje się nie mówi ani o prognozowaniu czegokolwiek, ani o mechanicznym stosowaniu czegokolwiek.

Kolega Mustafa napisał coś co w oczy kole strasznie...

Pan dalej próubuje przewidywać ?
czasy wróżbity macieja się skończyły... skuteczny trader ocenia i podejmuje decyzję... analityk... ogólno dostępny ekSZpert czy jak ich tam zwał.... ocenia... przewiduje... szkoda życia na takie animozje ;)

-- Dodano: śr 16-03-2016, 0:46 --

Zgodzę się z kolegą bezapelacyjnie co do zaufania.
Nie ufam nikomu, nigdy nie ufałem, i nigdy nie zaufam. . . człowiek człowiekiem ale życie życiem (z wyłączeniem tutaj rynku kapitałowego).
Cudowne systemy dające 40% miesięcznie >? ... dostępne na allegro za 500zł... po co tracić czas na czytanie tych postów ;)/
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 774
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Aby był sens jakiejkolwiek dyskusji proponuje konkrety zamiast osobistych wycieczek.

Rekapitulując samo przecięcie średnich czy ceny ze średnią jest g***o warte, potrzebne są dodatkowe warunki/filtry jak zwał tak zwał whatever ale raczej subiektywne. Mam nadzieję, że to wreszcie sobie wyjaśniliśmy i o tym od początku pisałem ale jak widać są problemy z komunikacją powodowane udowadnianiem racji. Poparciem tej tezy jest duża liczba zwłaszcza darmowych automatów, które łączy jedna cecha nie zarabiają i nie potrzeba do tego 20 lat aby to stwierdzić.
irmentruda pisze:Nie mam zamiaru sprzedawać kebabów z budki pod budynkiem opery tylko dlatego, że kiedyś tam stał akademik.
cięta riposta ;)

Zakładając RR prognozujesz czy reagujesz? Ja zakładam kilka scenariuszy, żeby w trakcie prowadzenia pozycji nie mieć wątpliwości co mam robić.

PS forex ma tyle wspólnego z inwestowaniem co płyta wiórowa z drewnem.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pozwolę sobie wtrącić, że nawet na przecięciach inaczej handluje automat a inaczej człowiek. Średnich można używać na różne sposoby, kluczem jest doświadczenie w ich stosowaniu.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

[/quote]
Zakładając RR prognozujesz czy reagujesz? Ja zakładam kilka scenariuszy, żeby w trakcie prowadzenia pozycji nie mieć wątpliwości co mam robić.[/quote]

Od prognozowania to są pogodynki zaraz po wiadomościach.Inwestor podejmuje decyzje a nie modli się nad tym czy spadnie czy pójdzie do góry. Druga kwestia,Ty zakładasz kilka pozycji... dobrze ,że nie 30 ... Możliwości są trzy,,, A - zarobisz B - stracisz C - zamkniesz w okolicach zera...Trochę słabę metody wykorzystujesz.. Ja wiem co robić w momencie zawarcia transakcji... a nie w jej trakcie... ;)Twoje scenariusze nijak się mają do rzeczywistości na którą nie masz żadnego wpływu. Zawierając transakcje mamy tylko 2 drogi... albo albo...

Niczego sobie nie wyjaśniliśmy gdyż (oczywiście zostanie to odebrane jako... pycha) saldo na tej strategii ma się bardzo dobrze... w porównaniu do PA czy innych narzędzi ta konkretna mimo spadku w lutym dała to czego oczekiwałem od siebie.
Skoro nie znamy narzędzi o których rozmawiamy to trochę śmiesznie jest się wypowiadać nie mając żadnego racjonalnego argumentu poza... niczym. żeby tak sobie pogadać i powiedzieć że się nie da. Mark Shipman stosując średnie zarobił dziesiątki milionów.... nie da się ? nie da ? czy nie potrafie ? bo to ważna kwestia jest ;)Jak nie potrafię to uważamy to za gówno warte... gdyż w naszym mniemaniu nasze ruchy są te dobre a te inne (nieznane) to c*uja warte... Filtr to może być paliwa lub powietrza, w świece inwestycji nazywa sięto fachowo warunek...

Reasumując... nie lubie strasznie płytkich jak woda w kałuży wypowiedzi dlatego odpowiem równie subtelnie jak Ty...
Nie obraź się , natomiast jestem takim człowiekiem , że uwielbiam wyprowadzać ludzi z błędów... uwypuklam je starannie a na kąsanie odpowiadam zawsze większym kąsaniem.
Jestem kolejną ofiarą sytuacji, gdy nie zrobie zdjęcia stanu rachunku albo jeśli nie pokaże statów z bilansem to będe uważany za heretyka gdyż tak akurat szanowny pan będzie mnie postrzegać.
Forum jest od dyskusji i wymiany poglądów a nie od pokazywania czegoś tam by ktoś (obcy) odpowiedział mi ,( faktycznie.... idzie dobrze)... lub - ściemniasz albo piszesz głupoty.

Gówno warta to jest Twoja wypowiedż...
i cała Twoja wiedza na ten temat też jest niestety gówno warta.Poparciem Twojej wiedzy czy czegoś tam... jest czy są automaty tak ? tylko oszołomy korzystają z tego typu rozwiązań i na ich podstawie wyciągają wnioski. Ja nie stosuje takich rzeczy bo mam trochę oleju w głowie i wiem, analizując owe 20 lat, że nawet automat nie otworzy treida tam gdzie człowiek jak to pięknie ujął kolega meylo.


PS. Inwestowanie jest dla ludzi otwartych ... myślących przestrzennie... dla ludzi nie zamykających się przed nowymi doświadczeniami. skoro forex nie ma nic wspólnego z inwestowaniem to handel akcjami, kontraktami, obligacjami czy jednostkami TFI też jest jak ta Twoja płyta wiórowa...
przejdźmy od slów do czynów.Masz zadanie domowe.
Ile na poniższych slajdach zostało otwartych transakcji ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 774
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Postawa, niestety, dość jałowa poznawczo. Za dużo emocji przeczytaj na spokojnie kilka razy, bo chyba nie rozumiesz słowa pisanego. Praca domowa na dziś - subiektywne - uwaga trudne słowo. Do reszty nie będę się odnosił, ponieważ regularne problemy z komunikacją nie rokują.

EOT
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Jestem rozczarowany odrobine kierunkiem w jakim poszła ta przepychanka bo to nie jest dyskusja niestety. A szkoda, miałem nadzieję że się czegoś nauczę dowiem czegoś nowego bo sam używam średnich w różnych konfiguracjach, układach .... niestety .... trudno takie czasy. :(
Coraz trudniej nam się rozmawia, wielka szkoda, bo będąc po tej samej stronie monitora jesteśmy po tej samej stronie w sporu tylko nie chcemy tego dostrzec, szkoda że już nie umiemy rozmawiać będąc nawet po tej samej stronie.

Przecięcie średnich to wskazanie poziomu ceny, teraz co z tym poziomem zrobimy i jak go ogramy to zupełnie inna bajka.
Wszyscy w zasadzie gramy poziomy, przełamania, odbicia, generalnie zachowania ceny w obrębie jakieś poziomu (średnie, fibo, S/D, S/R ) systemy w zasadzie opisują sposoby rozegrania poziomów, które z jakiś powodów uznane zostają za istotne. Można postawić poziomą krechą na wykresie i grać wokół niej i zarabiać. Bo nie idzie o to czy ta czy inna krecha daje zarobić tylko oto żebym ja zarobił na kresce którą sam wyrysowałem.
Jeżeli Kuba zarabia, to ja mu wierzę, bo dlaczego by nie? Jeśli Mustfa mówi, że to jest do niczego bo automat bazujący na MA crossach nie zarabia to też mu wierzę bo i jeden i drugi mówi prawdę i sporu nie ma. Czy nazwiemy "warunki" filtrem czy jakkolwiek inaczej to mówimy o tym samym i nie jest to, a przynajmniej nie powinno być przedmiotem sporu. Dużo wcześniej w tym wątku napisałem że nie znamy wszystkich warunków jakie muszą być spełnione aby system Kuby oparty na MA crossach działał, bo same określenie nazwy systemu nie mówi nic o owych dodatkowych warunkach.
Jeśli Kubo masz jeszcze ochotę, a chciałbym wierzyć że masz, proszę choćby w trzech słowach opowiedz o owych warunkach, jakie wymagasz, aby były spełnione żeby system był dochodowy. I nie chodzi mi o wyjawianie szczegółów, detali nie chce abyś odkrywał istotę systemu, abyś oddawał swoją pracę za darmo, ale może ktoś skorzysta z sugestii i sam odwali kolosalną robotę jaką ty sam wykonałeś, by dojść do miejsca w którym ty jesteś teraz.
Czytam systematycznie wszelkie wpisy Kuby i Mustafy i chciałbym dalej móc to robić jak zawsze z przyjemnością, proszę...
Pozdrawiam
jackub

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Dlatego rozmawiajmy,,, bądźmy konstruktywni w swych czynach... obiektywni wobec samych siebie i otoczenia.
Wymieniajmy poglądy, zbudujmy coś, podziałajmy jak zespół idący w jednym kierunku.to działa obustronnie.WIadomo iż każdemu z nas nie jest łatwo,,. a droga wyboista.

Kolego mustafa ;) "subiektywne" to nie jest trudne słowo.

Wrócimy do rozmowy wieczorem, gdyż jestem w pracy i wiadomo o co chodzi.
Miłego dnia życzę koledzy ;)
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Jeśli podacie jakie średnie przetestować i na jakich interwałach to Wam mogę przygotować prezentację z wynikami w 3D i się dyskusja skończy.
Podałeś Kuba:
- rynki: złoto, srebro, dolar, euro, funt
- średnie proste (SMA)
- interwał: H1

Coś więcej?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak, kilkuletnie doświadczenie w praktycznym stosowaniu średnich.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 774
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Jeszcze jedna rzecz o której wypada wspomnieć to, że analiza średnich wykonana przez Larrego Williamsa, NASA i przez wiele innych osób dowodzi, że nie ma czegoś takiego jak idealny, magiczny i tajemniczy okres dla średniej. To co robisz to dopasowujesz średnią do wykresu a zmienność jak to zmienność nie stoi w miejscu. Odbiegając od tematu jeszcze małe sprostowanie w kwestii formalnej. Jakkolwiek otwieranie pozycji na FX trudno nazwać spekulacją a co dopiero inwestycją. To jest bucket shop w czystej postaci, nic nie kupujesz ani nie sprzedajesz twoje zlecenia nigdy nie trafiają na rynek i zawierane są często po wątpliwych cenach branych z kapelusza. U swojego brokera nic nie możesz kupić tylko możesz założyć się z nim o zmianę ceny.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ