[XAG/USD] (Srebro)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

No to wyszliśmy z trójkąta. To znaczy, że docelowo jaki zasięg? 25.55?

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Moment dziejowy przed nami.

Ja zakładam wzrosty, przy najmniej do 28.500. Jeśli pójdziemy w dół to pękające stoplossy zaciągną nas aż do 25.000.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Well, wszystko się sprawdziło, tyle, że jesteśmy na 31,000.

No to teraz z mniejszej perspektywy M30. Mamy trójkąt. Pytanie, czy zadziała, no i w którą stronę.

Ja obstawiam, że jednak będziemy mieć korektę w dół do 29,900, gdzie mamy pierwsze poważne wsparcie. No i magia okrągłych liczb.

See ya.

Dodano po 22 godzinach 53 minutach:

Skorygowałem nieco linie, bo poprzednie nie dotykały poprawnie pinbarów tego tygodnia.

Tak sobie pomyślałem, że czekanie na korektę to może nie najlepszy pomysł, bo trójkąt utworzył się jednak w trendzie wzrostowym (przynajmniej krótkoterminowym). Jeśli jednak pójdziemy w górę to chyba należałoby spojrzeć na wykres tygodniowy, a tam trójkąt mamy pokaźny i poziom 40,000 też jest realny w krótkim czasie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

trader305

Nieprzeczytany post autor: trader305 »

chlopaki.. nie chce byc krytyczny bo nie o to chodzi ale naprawde odradzam patrzenie sie na (albo lepiej: dopatrywania sie) trujkatow, glowy i ramion i tym podobnych bo doprowadzi was to do niechybnej zguby. jedyna metoda ktora dziala to VSA. wszystkie pseudoanalizy RSI (moze poza wybranymi przypadkami dywergencji wspartej wolumenem i ruchem swiec) , trujkatow, formacji itd sa nic nie warte tymbardziej w tak waznym momencie jak ten.

fudamenty na rynku metali szlachetnych sa jednoznaczne - zloto i srebro musza wzrosnac dlatego poniewaz dodruk dolara (euro i kazdej innej waluty) zwieksza inflacje. zlota nie mozna stworzyc z powietrza tak jak dolara wiec jego dodruk MUSI oznaczac wzrost cen metali szlachetnych. jedyne co potencjalnie moze je przed tym (czasowo) powstrzymac to typowa manipulacja uskuteczniana na gieldzie COMEX polegajaca na sztucznym zanizaniu rzeczywistych cen zlota i srebra poprzez krotka sprzedaz kontraktow terminowych i opcji (albo kupno opcji put). Wszystko to oplacane jest za nadrukowane dolary wiec ceny ktore widzicie nie sa rzeczywiste lecz sztuczne zanizone.

Juz niebawem Ben Bernanke oglosi ze proceder dodruku dolara bedzie trwal w najlepsze i duzi gracze wiedzac o tym pozycjonuja sie od dobrych paru miesiecy (a ci nieco mniejsi od paru tygodni). Widac to dokladnie za kazdym razem gdy zloto podchodzi w okolice 1550. Przed ogloszeniem danych o QE moze byc koszenie SL ale na ta chwile zapowiada sie na to ze poprostu bedzie mega wystrzal w gore ktory bedzie trwal tak dlugo jak dlugo pieniadz bedzie tworzony z powietrza. nie patrzcie sie na glupawe wskazniki tylko na obroty (Wolumen) i poczytajcie o VSA a zrozumiecie co sie dzieje na rynku. Pozdrawiam i zycze udanych transakcji z OGRANICZONYM ryzykiem,

Dodano po 4 minutach:

http://forums.babypips.com/candlesticks ... fader.html

materialy o VSA. bez tego zaden indywidualny inwestor nie powienien nigdy brac sie za handel na forexie!!!

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

odnośnie herezji wypisanych przez zwolennika czystych wykresów i czarowania z nich trader305( nie wspominając o ortografii) chłopaki nie bierzcie do siebie tego co powiedział
trader305 chciał tylko zareklamować forum i podważyć podstawy analizy którą się posługujecie, a której on sam nie rozumie, na rzecz kolesia mlaskającego z pustego wykresu :)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

"Jedyna metoda, która działa to VSA" - trzeba na prawdę być pewnym siebie i metody, żeby stwierdzić, że to jedyna metoda która działa. Biorąc pod uwagę ile innych metod jest stosowanych - ale te jak kolega twierdzi "niechybnie doprowadzą nas do zguby" ;)

Swoją droga używanie wolumenu na FX godne jest nagrody Nobla.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

incubus7
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 sty 2009, 13:42

Re: [XAG/USD] (Srebro)

Nieprzeczytany post autor: incubus7 »

Obrazek

Wygląda na to, że zanosi się na silny ruch na srebrze. Być może już w następnym tygodniu zostanie stestowany poziom 26,10. Uważam, że jeśli wykres nie wróci na poziom 26,3 FIBO, a spadnie wyraźnie poniżej 26,00 wartości srebra to możemy mówic o szybkich spadkach, które będą się konrować sporadycznie do dolnej linii kanału. Natomiast przeskoczenie poziomu 26,3 FIBO moze przynieść nam chwilową konsolidację lub długotrwały wzrost wartości surowca. Ponieważ złoto jest bardziej podatne na zjawiska gospodarcze, a srebro mimowolnie porusza się zwykle zgodnie ze złotem obrserwacja tego drugiego kruszca jest niezbędna.

Nasłuchujmy wiadomości gospodarczych, chęci wojowania USA bądź nawet planów Chin na ekspansję świata... Być może jest czas, gdzie ChRL będzie pozbywać sie złota, jednak szczerze w to wątpię, kraj sie rozwija dobrze, do kryzysu daleko, więc utrzymanie wysokiej wartości złota powinno być im na korzyść, ale co tam my mali możemy wiedzieć co chce zrobić finansjera światowa oraz iluminaci :P

Tak więc na razie obserwacja i nasłuchiwanie, ktoś ważny wykorzysta sytuację na wykresie... (kwiecień-maj)

Awatar użytkownika
home21
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2012, 16:26

Re: [XAG/USD] (Srebro)

Nieprzeczytany post autor: home21 »

I co powiecie na to? Srebro przebilo poziom wsparcia, Zloto tym bardziej. Srebro http://charts.mql5.com/1/324/xagusd-stp ... silver.png

-- Dodano: 13 kwie 2013, 20:23 --

Zloto http://charts.mql5.com/1/324/xauusd-stp ... s-gold.png

komano
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2013, 22:19

Re: [XAG/USD] (Srebro)

Nieprzeczytany post autor: komano »

Znalazł ktoś z Was jakieś info o przyczynach tego gigant spadku na gold ?? Ja szukałem cały weekend i nic niestety nie znalazłem .

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: [XAG/USD] (Srebro)

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

komano pisze:Znalazł ktoś z Was jakieś info o przyczynach tego gigant spadku na gold ?? Ja szukałem cały weekend i nic niestety nie znalazłem .

http://www.bloomberg.com/news/2013-04-1 ... mulus.html
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ