Srebrny Orzeł - Skarbnica Narodowa - UWAGA

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
majacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:54

Nieprzeczytany post autor: majacek »

Mihau pisze:
JD_Investment pisze:Monety takie oprócz aspektu kolekcjonerskiego są również środkiem płatniczym i dlatego ich wartość jest minimum taka, jak wybita na monecie. W ostateczności można nią zapłacić w sklepie...
W Polsce tak jest tylko w przypadku monet dwuzłotowych okolicznościowych Nordic Gold. Monety złote lub srebrne nie są środkiem płatniczym w Polsce, jak sama nazwa wskazuje są to monety kolekcjonerskie. Można z nimi ewentualnie pójść do NBP to mogą je odkupić po cenie kruszcu z którego jest wybita.
Mylisz się, nie ma formalnego podziału na monety obiegowe i kolekcjonerskie bite przez NBP. Srebrne i zlote monety mają wartość nominalną tak, jak jest tam napisane. Natomiast "monety" wybijane przez prywatne firmy nie mogą mieć wartości obiegowej, nie są pieniądzem jako takim

tonyszc
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2011, 16:26

Skarbnica Narodowa -Santo Subito

Nieprzeczytany post autor: tonyszc »

Witam i przestrzegam przed kupnem medalu Santo Subito ze Skarbnicy Narodowej. Kupiłem właśnie taki - wg certyfikatu miał miec próbę Ag 999/1000,
a na medalu wybita jest bułgarska cecha próby 950. Skarbnica twierdzi, że to jest czyste srebro, a Bułgarzy wybili swoją najwyższą cechę jakiej używają ( medale były produkowane w Bułgarii), podobno mają badania, że to czyste srebro, ale to kolejny papier, który z czasem pożółknie, spleśnieje lub rozłoży się. Pozostanie medal z cechą 950 ( może nawet Skarbnica Narodowa przestanie istniec). Wystarczyło dobic próbę Ag 999/1000 i już.
Jeżeli wybita próba na medalu jest 950 to znaczy, że tak jest. Jak to się stało, że po przekroczeniu naszej granicy medal już jest czystym srebrem?
Jeszcze raz przestrzegam przed kupnem tego medalu!
Obecnie zwróciłem medal i ciekawy jestem czy Skarbnica zwróci pieniądze (59,00PLN). U nas w parafii proboszcz sprzedaje takie same medale z Mennicy Polskiej w cenie tylko 40PLN.
Nie kupujcie Santo Subito w Skarbnicy Narodowej - wprowadzają klientów w błąd!!!!

tonyszc

P.S. Podaj dalej

klemens
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:50

Skarbnica Narodowa - naciagacze!

Nieprzeczytany post autor: klemens »

Uwaga na Firmę Skarbnica Narodowa Sp. z o.o.! (z kapitałem zakładowym - jak sama pisze na swojej stronie 50000zł ;-)
Firma ogłaszając się na forach, rozsyłając e-maile reklamowe wreszcie przesyłając pocztą druki reklamowe kusi do zakupu tylko jednej monety (ewentualnie można zakupić serię, ale z możliwością – jak piszą zrezygnowania z „prenumeraty” w dowolnym momencie. No i tu jest właśnie „pies pogrzebany”. Oczywiście zapisać można się przez internet wysyłając jednego maila, natomiast rezygnacja nie jest już taka łatwa.
Po otrzymaniu pierwszego medalu (TO NIE SĄ MONETY! – tylko niewiele warte „medale” okolicznościowe), za który zapłaciłem u listonosza, postanowiłem zrezygnować z otrzymywania następnych, bo wykonanie tego pierwszego było raczej tandetne – nie podobał mi się i tyle. Wysłałem informację za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest na ich stronie, że rezygnuję z dalszych medali srebrnych.
A tu za miesiąc przychodzi paczka w postaci zwykłego listu (list wrzucany do skrzynki więc nawet nie można go „nieodebrać”) z jakimś następnym medalem podobno - na wpół srebrnym (pr. 500) skrzynką do całej serii monet i z poleceniem zapłaty prawie 150 zł!
Poczytałem fora – i jak się okazuje – nie jestem pierwszym, którego firma próbuje w ten sposób naciągnąć na zakup swoich „blaszaków”.
Na wszystkich reklamówkach firmy jest napisane, że w ciągu 14 dni można odesłać medal. W poniedziałek wiec odeślę im całą paczkę z tą skrzynką, monetą i ich rachunkiem wraz z listem o całkowitej rezygnacji z ich usług i wszelkich mailingów – zobaczymy czy poskutkuje.
Z tego co czytam na forach... może to nie wystarczyć ;-(

SN
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:51

Nieprzeczytany post autor: SN »

Witam. Kilka słów wyjaśnienia dotyczącego poruszonych powyżej tematów – sposobu dokonywania zakupów w Skarbnicy Narodowej i jakości oferowanych przez nią produktów.
Skarbnica Narodowa prowadzi sprzedaż wysyłkową. Ta forma działalności handlowej jest ściśle regulowana przez odpowiednie ustawy. Czyni to zakup wysyłkowy, wbrew pozorom, często bezpieczniejszym niż zakupy w zwykłych punktach sprzedaży. Kupując w Skarbnicy Narodowej klient zawsze ma możliwość zwrotu w ciągu 14 dni (okres ten jest o 4 dni dłuższy niż przewiduje prawo). Wszystko po to, by umożliwić klientowi komfortową możliwość zastanowienia się i obejrzenia monety lub medalu pamiątkowego.
Opisana sytuacja rzekomego „nieprzyjęcia do wiadomości” rezygnacji, mogła zdarzyć się wyłącznie
w wypadku, gdy przesyłka była już w drodze do odbiorcy w momencie, gdy otrzymalismy informację o rezygnacji z kolekcjonowania. Gdy przesyłka znajduje się w obiegu pocztowym niestety nie mamy już możliwości jej wycofania.
Oferowanym przez nas monetom i medalom zawsze towarzyszy certyfikat dokładnie je opisujący.
Przytoczona tu kwestia znaków probierczych wynika z faktu, iż rafinerie metali szlachetnych są obecnie
w stanie uzyskać wyższą jakość niż przewidywał to ustanowiony w przeszłości system znaków.
Medal Santo Subito jest wybity w srebrze 999/1000 co potwierdza nie tylko certyfikat Skarbnicy Narodowej, ale i dostępne Świadecto Badania medalu w Urzędzie Probierczym.
Bardzo dziękuję za podzielenie się z nami swoimi uwagami i pytaniami – pomoże to w doskonaleniu zarówno produktów, ich opisów jak jakości obsługi klienta.
Zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta, który pomoże rozwiązać problemy i odpowie
na wszelkie pytania.
Numer telefonu:
801 811 800 (22 445 59 99).
Adres e-mail:
bok@skarbnicanarodowa.pl

ODPOWIEDZ