SPGM System czyli Prosta Maszyna Generująca Pipsy:)

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
haraldee
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:03

Nieprzeczytany post autor: haraldee »

Witam, mozecie koledzy wrzucic te wskazniki? bede wdzieczny.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Polecam jeszcze SPGM CCI ;)

"Commodity Channel Index (CCI, indeks kanału towaru) - wskaźnik autorstwa Donalda Lamberta, stosowany pierwotnie w analizie technicznej giełd towarowych, z czasem także giełd papierów wartościowych. Mierzy odchylenie ceny danego papieru wartościowego od jej średniej wartości ujętej statystycznie. Gdy CCI osiąga wysokie wartości, oznacza to iż bieżące wartości cen są niestandardowo wysokie w porównaniu do cen średnich. Niskie wartości CCI oznaczają z kolei iż bieżące ceny w porównaniu do cen średnich są niestandardowo niskie."

by Wiki

Istotą systemu jest, średnia sma 5 dodając cci o tym samym period mamy wizualizację jak daleko cena jest od naszej średniej oraz coś równie ważnego - dywergencje.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

gutek04 pisze:SPGM CCI
A kto jest autorem tej modyfikacji ? King? czy jak to z kazdym systemem bywa ktos sobie cos tam dodal i mysli ze bedzie lepiej dzialalo niz oryginal.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Little Scalper
Pieknie rozwinales to co zawarlem w jednym krotkim zolnierskim zdaniu. Po co ulepszac to co jest dobre i dziala?
Pozdrawiam

Dodano po 11 minutach:
gutek04 pisze:stotą systemu jest, średnia sma 5 dodając cci o tym samym period mamy wizualizację jak daleko cena jest od naszej średniej oraz coś równie ważnego - dywergencje.
A tutaj
pytasz sie "jak prawidlowo rysowac dywergencje?"

Czyli polecasz nam granie SPGM CCI majac watpliwosci jak rysowac dywergencje? Czyba ktos chce nas wpuscic w kanal, Mr. Gutek04

haraldee
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:03

Nieprzeczytany post autor: haraldee »

To sie zgadza, umiera:) prosilem o wskazniki do tego... jakis czas temu, wiem ze nowy jestem;) i mniej mam do gadania:)
pozdraiwam

uzin2
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: uzin2 »

a wlasnie stara wersja to dwie srednie i macd, pozniej tylko srednie pozostaly, ale w Brain autor pisze ze zrezygnowal ze sma20 i zostala tylko sma5 wiec jak to jest w koncu w ostatecznej wersji?

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

uzin2 pisze:a wlasnie stara wersja to dwie srednie i macd, pozniej tylko srednie pozostaly, ale w Brain autor pisze ze zrezygnowal ze sma20 i zostala tylko sma5 wiec jak to jest w koncu w ostatecznej wersji?
Tutaj znajdziesz ostatnią publikowaną wersje na FF
http://www.forexfactory.com/attachment. ... 1293469801

uzin2
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: uzin2 »

czytalem tez te wersje, wyglada na to ze tutaj zebral wszystko do kupy w jednym pdfie, tylko nie wiem do konca jak to widzi autor, z czego dokladnie korzystac, w wersji 2 wywalil macd to jest oczywiste, ale Brain jest 3 wersja systemu i tam mamy tylko sma5, takze w Brain nie ma opisanych 2 formacji swiecowych ktore wystepuja w tej wersji full, wiec troche to pomieszane, zeby bylo jasne ja nie neguje systemu - przeciwnie ostatnio poswiecilem mu duzo uwagi, chce tylko dowiedziec sie jak dokladnie zapatruje sie na to autor systemu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

Właśnie to była jego ostatnia wersja opracowana dla forumowiczów na podstawie swoich najnowszych doświadczeń i badań statystycznych. Powrócił do dwóch swoich średnich i na nich oparł już bardziej rozbudowany system. Najpierw miał go rozpowszechniać za dobrowolne datki, ale później upublicznił go za darmo dla wszystkich, a tym którzy wpłacili zwrócił pieniądze. I na tym zakończył się jego udział na FF. Potem pojawiło się w sieci dalsze rozszerzenie Spgm-arcs, które rozwija szersze zastosowanie SMA 20.

uzin2
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: uzin2 »

no i wszystko jasne, dzieki za wyczerpujaca odpowiedz

ODPOWIEDZ