Social Trader

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: jackub »

WItaj,
mam troche inne zdanie na temat twojego wyniku na Zulu, no bo zaangażowane środki przez rok, praca wykonana a zwort minimalny o ile żaden, co więcej rok nastęny opierasz na "nadziei" że będzie lepiej.... dobrze że jak czytałem, cały czas uczysz sie i pracujesz nad sobą/tradingiem, ale "nadzieja" nie jest kategorią finansową.... niestety
Czy nie należałoby jednak dojśc do wniosku, że wysiłki twoje na Zulu w roku minionym NIE PRZYNIOSŁY spodziewanych rezultatów?
I czy w związku z tym ryzykowanie nastęny rok Twoich 600 funtów jest wielce ryzykowne i niezaleznie od wyniku jaki uzyskasz w roku przyszłym, nie będzie on mógł być traktowany jak jakiś element statystyki, na której moznaby sie oprzeć i układac plan finasowy? Poszukiwane i testowanie coraz to nowych dostawców sygnałów to jak wieczne poszukiwanie systemu "Świętego Graala" ...
Inną sprawą która mnie inetersuje to poślizgi w egzekucji zleceń, kilka lat temu kiedy ja sie interesowalem ZULU poslizgi były zmorą, potrafiły zyskowny trade zamieniać na stratny, a dyskutowanie z ZULU czy własnym brokerem zawsze było skazane na porażkę..... "to nie nasza wina" standardowa procedura...
Poważnie chcesz ciągnąć tę zabawę dalej??
Pozdrawiam i miłego weekendu....

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

tak. jest to stosunkowo niewielka kwota, a nauczyłem się sporo. Zyskam kasę będzie super, stracę kase to i tak zyskam (wiedzę).

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:tak. jest to stosunkowo niewielka kwota, a nauczyłem się sporo. Zyskam kasę będzie super, stracę kase to i tak zyskam (wiedzę).

NewbieToPro mam jeszcze jedno pytanie. Jakie wychodzą ci koszty transakcyjne w AAAFX? Reklamują się, że na EUR/USD mają spread 0,2 a na USD/JPY 0,3. Do tego jeszcze jakaś minimalna prowizja. A jak sobie sciągnęłam DEMO to wychodzą jakieś mega wielkie.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

szczerze to nie zauważam kosztów. Czasem spread jest troszeczkę większy, czasem mniejszy. Konto na AAAFX mam tylko do kopiowania z zulu. Czasem pozycja jest na plus gdy osiągam 1pips, czasem dopiero po 3 pipsach robi się zielona. Zależne od dnia, godziny itp. Jednym z plusów AAAFX jest fakt że co roku na święta (w grudniu) dają 30% od depozytu.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:szczerze to nie zauważam kosztów. Czasem spread jest troszeczkę większy, czasem mniejszy. Konto na AAAFX mam tylko do kopiowania z zulu. Czasem pozycja jest na plus gdy osiągam 1pips, czasem dopiero po 3 pipsach robi się zielona. Zależne od dnia, godziny itp. Jednym z plusów AAAFX jest fakt że co roku na święta (w grudniu) dają 30% od depozytu.

Pytam, bo mnie interesuje jak najmniejszy koszt (scalp) a tu na demo widzę 3-4 pipsy. A na pierwszej stronie mają coś zupełnie innego. Oki zobaczymy jak to będzie w godzinach handlu.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@monikafxadriano:)

na copyfx jest też inaczej:

Kod: Zaznacz cały

Cooperation with the Trader on comission 	Cooperation with the Trader on profit

    Open your personal Investor account and deposit it.
    Subscribe to the Trader’s offer.
    Transactions from the Trader’s account are copied to the Investor’s account during the period of the offer.
    The Trader receives his/her commission for each profitable transaction made during the period of the offer.
    The profit made during the period of the offer (minus the commission transferred to the Trader’s account) remains on the Investor’s account.

	

    Open your personal Investor account and deposit it.
    Subscribe to the Trader’s offer.
    Transactions from the Trader’s account are copied to the Investor’s account during the period of the offer.
    The Trader receives his/her commission for a fixed percentage of the total profit made during the period of the offer.
    The profit made during the period of the offer (minus the commission transferred to the Trader’s account) remains on the Investor’s account.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

irmentruda pisze:@monikafxadriano:)

na copyfx jest też inaczej:

Kod: Zaznacz cały

Cooperation with the Trader on comission 	Cooperation with the Trader on profit

    Open your personal Investor account and deposit it.
    Subscribe to the Trader’s offer.
    Transactions from the Trader’s account are copied to the Investor’s account during the period of the offer.
    The Trader receives his/her commission for each profitable transaction made during the period of the offer.
    The profit made during the period of the offer (minus the commission transferred to the Trader’s account) remains on the Investor’s account.

	

    Open your personal Investor account and deposit it.
    Subscribe to the Trader’s offer.
    Transactions from the Trader’s account are copied to the Investor’s account during the period of the offer.
    The Trader receives his/her commission for a fixed percentage of the total profit made during the period of the offer.
    The profit made during the period of the offer (minus the commission transferred to the Trader’s account) remains on the Investor’s account.


Tego to w ogóle nie znam

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to jakaś odnoga brokera Roboforex. jako aktualnie rezydujący i łączący się z Polski dostałem odmowę na korzystanie z tego "you are not allowed to join copy fx from your country" albo jakos tak, myslalem, ze bedzie po rosyjsku bo robo wysyla emaile z Moskwy.

Inna sprawa, która mnie nurtuje w tych wszystkich social tradingach to jest w ogóle idea tego typu biznesu. Kiedyś kopiowałem bez powodzenia (nie miałem w ogóle pojęcia o fx) sygnały z MQL5 prosto na mojego Mt4 i coś takiego rozumiem - moja sprawa jaki broker i jaki kapitał i gdzie. Ale takie strony jak etoro, zulutrade czy inne to dla mnie jest maksymalna ściema. niby są jakieś sygnały ale to wszystko odbywa się poza naszą platformą, my jedynie możemy ustawić dostępne instrumenty i stopien ryzyka na "naszym" kapitale. ale tak naprawdę, to kasa już poszła dalej niż Cypr a nam pokazuje się hokus pokus pod postacią strony internetowej (górki dołki i same wygrane). ciekawe, czy ktoś wierzy, że na social tradingu na tych stronach odbywają się rzeczywiście transakcje spot.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

irmentruda pisze:to jakaś odnoga brokera Roboforex. jako aktualnie rezydujący i łączący się z Polski dostałem odmowę na korzystanie z tego "you are not allowed to join copy fx from your country" albo jakos tak, myslalem, ze bedzie po rosyjsku bo robo wysyla emaile z Moskwy.

Inna sprawa, która mnie nurtuje w tych wszystkich social tradingach to jest w ogóle idea tego typu biznesu. Kiedyś kopiowałem bez powodzenia (nie miałem w ogóle pojęcia o fx) sygnały z MQL5 prosto na mojego Mt4 i coś takiego rozumiem - moja sprawa jaki broker i jaki kapitał i gdzie. Ale takie strony jak etoro, zulutrade czy inne to dla mnie jest maksymalna ściema. niby są jakieś sygnały ale to wszystko odbywa się poza naszą platformą, my jedynie możemy ustawić dostępne instrumenty i stopien ryzyka na "naszym" kapitale. ale tak naprawdę, to kasa już poszła dalej niż Cypr a nam pokazuje się hokus pokus pod postacią strony internetowej (górki dołki i same wygrane). ciekawe, czy ktoś wierzy, że na social tradingu na tych stronach odbywają się rzeczywiście transakcje spot.

Nie ukrywam, że ja też dużo bardziej wolę MQL5. Większa przejrzystość, czytelność. Każdy wrzuca cenę jaką chce (minimum to 20 dolarów). Maximum chyba nie ma. No i mój faworyt:

https://www.mql5.com/en/signals/148355

Dzisiaj miał ewidentnie słabszy dzień bo tylko 3% zysku :lol: U nas by go zjedli bo nigdy, przenigdy nie stosuje SL. Mało tego zarabia full kasy, którą regularnie wypłaca (jest to świadomy element MM) i kolejną o wiele większą od klientów. Może latem będzie przejazdem w Polsce to wtedy jakaś kafejka na szybko w Warszawie.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Jestem Bogiem

Na starcie chciałem przeprosić wszystkich za straty jakie ponieśli w tym tygodniu na parze EUR/USD
Jest to całkowicie moja wina. Na swoją obronę mogę jedynie powiedzieć "nie chciałem"

Dlaczego to moja wina pytacie? Już tłumaczę, w tym tygodniu postanowiłem podnieść ilość lotów do zarządzania mojemu dostawcy Frokolerowi. A drugie prawo Muprhiego odnośnie kopiowania sygnałów mówi:
2. Moment w którym zwiększysz ilość lotów na dostawcę jest momentem w którym ten dostawca zacznie przynosić największe straty
I tak właśnie się stało, podniosłem loty Frokolerowi i jego pozycje sell EUR/USD zaczęły przynosić straty jedna po drugiej, aż w końcu został usunięty automatycznie z mojego portfela gdyż wykorzystał cały powierzony mu kapitał.

Na starcie tego tygodnia operował on ponad 4,5miliona dolarów (tyle pieniędzy powierzyli mi falołersi) dziś ma o dwa miliony mniej. Drastycznie zmniejszyła się też liczba użytkowników którzy go naśladują. A wszystko przez to że postanowiłem dać mu więcej władzy. Jeszcze raz przepraszam. Naprawdę nie chciałem.

A teraz wracamy do regularnego programu:
Podsumowanie 54 tygodnia -629pipsów (-116funtów)

Obrazek
w54.jpg
-19% konta

W przyszłym tygodniu trzeba wybrać nowych dostawców (frokoler był ostatnio jedynym), może dam mu szanse by odrobił straty. Zobaczymy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ