Smutne życie day tradera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
29 kwie 2022, 21:56
Mistyfikator pisze:
29 kwie 2022, 21:22
Tylko DT :D :D :D


Tylko gra z trendem i restrykcyjny MM

Long Term na lewarowanych rynkach to hazard. Skończy się wojna i wszystkie długoterminowe, spiramidowane eski pójdą się j***ć w jeden dzień.

Zauważ jedną ważną rzecz....................................................................................................................................................................................................................................................
https://stooq.pl/q/?s=^nkx&c=50y&t=c&a=lg&b=1
Co więcej autor tego artukułu "nezbyt mądrego" pisze że musisz grać maksymalną dźwignią. Po jaką cholerę tego już nie tłumaczy.... . Ale pominął zarządzenie ryzykiem. Kiedyś pod artykułem się podpisywał Trader21 teraz to jest Independent Trader Team. Co to jest ich zbiorowe myślenie ? Czy raczej propagandówka ITT. poczytajcie komentarze pod tekstem
"If music is dying musicians are killing it" - MP

FreeWay

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

ninjaproject pisze:
29 kwie 2022, 17:15
FreeWay pisze:
29 kwie 2022, 16:19
ninjaproject pisze:
29 kwie 2022, 15:00

Sorry, mnie to nie interesuje.
Nie na darmo w niektórych krajach chwalenie się statementami jest nielegalne.
Można sobie tyłek podetrzeć tymi wszystkimi Myfxbook-ami i innymi podobnymi.
Nikt poważny nie pokaże nikomu swoich wyników finansowych, chyba że ma jakiś szczególny powód!
Rozumiem że ty swoich wyników nie upublicznisz bo po prostu wyszło by na jaw to że jesteś zwyczajnym przegrywam który zrozumiał że na rynku nie ma szans zarobić więc wzioł się za szkolenia , z ciebie to taki wiejski filozof na wszystko teorie znajdziesz 😃 . Pokaze bo taką mam ochotę i drugiego dna w tym nie szukaj.
Nie upubliczniam moich wyników z zasady, ponieważ to są moje wyniki, a ciebie one gówno obchodzą!
Wyniki upubliczniają zwykle oszuści, którzy właśnie rekrutują naiwnych na szkolenia.
Skoro tego nie rozumiesz, to żyjesz w zakłamanym świecie, co z resztą ciągle tu udowadniasz.
Dość pokrętną logiką operujesz :mrgreen: rozumiem że w realnym życiu również tak postępujesz nie zlecasz np remontu domu komuś z wynikami pracy które możesz obejrzeć i ocenić ich jakość tylko takiemu co jak ty robi tylko ryjem :563: Właśnie że mnie obchodzą bo żerujesz na tych którzy już pieniądze na rynku stracili nikt zarabiający do ciebie nie przyjdzie. Jak ta hiena chcesz ich obgryźć z tego co na nich zostało, spokojnie nie mam zamiaru ci konkurencji robić bo uważam że to podłe i niegodziwe. "Czemu trejd sie nie udał?" wiedza tajemna za 3$ prosto od "Mentora"

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
29 kwie 2022, 23:20
https://co.xtb.com/ przerwa techniczna do 04:00 30-04-2022 Spokojnie będzie :568: ja słowa dotrzymuje . Do platformy xstation nie da się podłączyć myfxbook jak cos . Opinia z linku jest opinią autora artykułu , ja nie musze nikogo propagować robię swoje i dobrze mi to idzie. Co do tych kosztów w XTB masz 2000akcji i 200 etf nie płacisz żadnej prowizji do obrotu 100k euro :wink:
Spoko wrzuć jak będziesz mógł. Staty są kształtujące, kiedyś zwiedziłem setki rachunków na myfxbook, to było ciekawe doświadczenie. Ostatnim kolesiem na forum co pokazał staty był Diego ale to demo:
https://www.myfxbook.com/members/natrix ... xm/7918379
niby fajnie ale to czy tak samo zagrałby na realu ? Ja wątpię. Czekamy bo real to inna baja :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
29 kwie 2022, 23:38
ninjaproject pisze:
29 kwie 2022, 17:15
FreeWay pisze:
29 kwie 2022, 16:19


Rozumiem że ty swoich wyników nie upublicznisz bo po prostu wyszło by na jaw to że jesteś zwyczajnym przegrywam który zrozumiał że na rynku nie ma szans zarobić więc wzioł się za szkolenia , z ciebie to taki wiejski filozof na wszystko teorie znajdziesz 😃 . Pokaze bo taką mam ochotę i drugiego dna w tym nie szukaj.
Nie upubliczniam moich wyników z zasady, ponieważ to są moje wyniki, a ciebie one gówno obchodzą!
Wyniki upubliczniają zwykle oszuści, którzy właśnie rekrutują naiwnych na szkolenia.
Skoro tego nie rozumiesz, to żyjesz w zakłamanym świecie, co z resztą ciągle tu udowadniasz.
Dość pokrętną logiką operujesz :mrgreen: rozumiem że w realnym życiu również tak postępujesz nie zlecasz np remontu domu komuś z wynikami pracy które możesz obejrzeć i ocenić ich jakość tylko takiemu co jak ty robi tylko ryjem :563: Właśnie że mnie obchodzą bo żerujesz na tych którzy już pieniądze na rynku stracili nikt zarabiający do ciebie nie przyjdzie. Jak ta hiena chcesz ich obgryźć z tego co na nich zostało, spokojnie nie mam zamiaru ci konkurencji robić bo uważam że to podłe i niegodziwe. "Czemu trejd sie nie udał?" wiedza tajemna za 3$ prosto od "Mentora"
I znowu piszesz bzdury i się totalnie mylisz - taka jest twoja logika.
Jeżeli kogoś nie jest stać na mój mentoring, to mu odradzę i nie przyjmę takiego do mojej grupy zamkniętej. Ja nie przyjmuję nikogo, kogo wpierw nie poznam. Ciebie bym nie wziął choćbyś mi zaproponował i milion Euro.

Odnośnie remontu domu, to mając doświadczenie w tym temacie, nie patrzę na żadne wyniki pracy, tylko na właściwą umowę, która mi zagwarantuje, że w razie niewłaściwe wykonanej pracy mam gwarancję naprawy, zwrotu pieniędzy, albo ostatecznie sądu.

Ty, natomiast, żyjesz w świecie złudzeń!
Skoro ktoś oferuje usługę, to fundamentalnym założeniem jest, że ten ktoś wie co robi.
A reszta to są kwestie formalne, których trzeba samemu przypilnować.

PS. Artykuł. do którego wrzuciłeś link i rozpocząłeś ten wątek jest właśnie takim naciąganiem tych, którzy stracili pieniądze robiąc DT. Ale ty, oczywiście tego nie widzisz...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
29 kwie 2022, 22:37
T21 nie jest tak łatwy do opisania bo można im krzywdę zrobić. Gość ma swoje zasługi chce zmonetyzować swoją popularność jego sprawa.
... niech przestanie się pokazywać w towarzystwie I. Kryptomanów, może nie czyta naszego forum ale jako spec od inwestycji powinien wiedzieć że to banda ściemniaczy - może dlatego zawsze powtarza że nie zna nikogo co się dorobił na tradingu tylko na szkoleniach
... sprzedaje sygnały za niezłą kasę a wyniki za 2 lata ? Słabo... sam się chwali że to robi chyba z 10 lat to co się stało co było wcześniej ?
Pełna zgoda. Krypto to ściema. BTC to jeszcze jeszcze, bo umożliwia transakcje na tzw. "czarnym rynku", ale cała reszta to oparta jest wyłącznie na naiwniakach.
Co do szkoleń, to jest takie powiedzenie.
"Kto potrafi robić - robi. Kto nie potrafi robić - zarządza. Kto nie potrafi zarządzać - uczy."
Popatrz dookoła. Większość szkoleniowców, o ile nie wszyscy, zarabiają na życie i trading szkoleniami, a ich wyniki z tradingu to zwykle śmiech na sali.
Nie kupiłbym ani jego kursu ani jego książki. Osobom początkującym poleciłbym książki innych autorów.
A co do spółek rosyjskich, to ... no OK, trudno było przewidzieć wojnę i sankcje. Mimo to, w sytuacji gdy na Białorusi przy granicy z Ukrainą, zgromadziła się armia około 150k żołnierzy, to nie widziałem aby T21 napisał coś w stylu "dla bezpieczeństwa wycofajcie się chwilowo ze spółek rosyjskich i z rosyjskiego rynku". A to już jest niewybaczalne u profesjonalisty za jakiego chce uchodzić.
Ten kto miał rosyjskie akcje na giełdach zagranicznych mógł ponieść nawet 100% straty. Ten co miał akcje na giełdzie rosyjskiej to nie wiadomo czy może się wycofać z tej inwestycji. Giełda ponoć ruszyła, ale nie słyszałem czy obsługują zlecenia sprzedaży od zagranicznych inwestorów. Nawet jeśli, to sprzedając te akcje po kursie kupna czyli teoretycznie bez straty i tak zaliczą potężną stratę. Obecny kurs wróbla jest niewymienialny. Można za dolary kupić wróble po tym kursie, ale nie da się tego zrobić w drugą stronę. Czytałem, że Rosjanie kupują dolary za wróble po kursie 3-4 razy wyższym. To nieco podobna sytuacja do tej z komuny w Polsce. Oficjalny kurs wymiany dolara był 10 razy niższy od czarnorynkowego.
Poza tym pamiętam, że T21 naganiał na złoto przez kilka lat. Owszem, ostatecznie inwestycja przyniosła zysk, przy czym łatwo było kupić sztabki i monety, ale czy tak samo łatwo jest je teraz sprzedać ?
SEROL666 pisze:
29 kwie 2022, 23:35
Kiedyś pod artykułem się podpisywał Trader21 teraz to jest Independent Trader Team. Co to jest ich zbiorowe myślenie ? Czy raczej propagandówka ITT. poczytajcie komentarze pod tekstem
Też mam wrażenie, że ktoś przejął projekt, a T21 jest tylko twarzą, która nie wiele już może, zresztą od początku nie był orłem inwestycji.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
29 kwie 2022, 23:35
Cblondyn pisze:
29 kwie 2022, 21:56
Mistyfikator pisze:
29 kwie 2022, 21:22
Tylko DT :D :D :D


Tylko gra z trendem i restrykcyjny MM

Long Term na lewarowanych rynkach to hazard. Skończy się wojna i wszystkie długoterminowe, spiramidowane eski pójdą się j***ć w jeden dzień.

Zauważ jedną ważną rzecz....................................................................................................................................................................................................................................................
https://stooq.pl/q/?s=^nkx&c=50y&t=c&a=lg&b=1
Co więcej autor tego artukułu "nezbyt mądrego" pisze że musisz grać maksymalną dźwignią. Po jaką cholerę tego już nie tłumaczy.... . Ale pominął zarządzenie ryzykiem. Kiedyś pod artykułem się podpisywał Trader21 teraz to jest Independent Trader Team. Co to jest ich zbiorowe myślenie ? Czy raczej propagandówka ITT. poczytajcie komentarze pod tekstem
A ten przykład ze zwiększoną zmiennością poprzez występujące luki międzysesyjne to już szczyt manipulacji. Autor zapomniał dodać, że rynek może sie otworzyć luką w ..... DÓŁ :d równie często jak i w góre.
Powiększając straty. Czyli zwiększona zmienność może działać w obie strony. No i inwestowanie 1-3% kapitału w spółke to pojawia się pytanie na jakie zyski liczy skoro wyśmiewał 0,85 % na forex. Przecież by osiągnąć zysk z całego portfela 1-3% to cena akcji musiałaby wzrosnąć o ponad 100%. Jak długo trzeba czekać na takie wzrosty spółek? Może i całe lata :)
A jak zaliczy mocny zjazd to i po latach ugrzęźnie na stracie ;) I wypłacane dywidendy nie pomogą (nie przekraczają kilka %). Jak ktoś chce to moge podać przykłady

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Cblondyn,
Są spółki, które rosną 100-200 % w ciągu kilku, kilkunastu minut od otwarcia sesji NY....
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
30 kwie 2022, 16:26
@Cblondyn,
Są spółki, które rosną 100-200 % w ciągu kilku, kilkunastu minut od otwarcia sesji NY....
Chętnie poznam które to

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
30 kwie 2022, 19:56
ninjaproject pisze:
30 kwie 2022, 16:26
@Cblondyn,
Są spółki, które rosną 100-200 % w ciągu kilku, kilkunastu minut od otwarcia sesji NY....
Chętnie poznam które to
To są takie tanie spółki, zwykle, gdzie akcja kosztuje w granicach $1 +/-.
Jest cała rzesza amerykańskich traderów, którzy rozgrywają wolumeny przedsesyjne, a tradują na otwarciu sesji NY. Oczywiście wiąże się z tym szereg problemów specyficznych dla takich rynków.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Akcje poniżej 1$ są zwane spółkami groszowymi mają one swoją specyfikacje , na nich zwykle jest największa zmienność na NY. Nieważne, miałem wkleić statement , nie wycofuję się z tego ale nie wkleję go tutaj tylko otworze jurnal tam wszystko będzie dostępne cała historia konta +wszystkie otwarte pozycje , z wyjaśnieniem czemu niektóre świecą się aktualnie na czerwono :d Potrzeba mi na to kilka dni najbliższe pewnie spędzę na grillu więc ok tygodnia. Dziennik będzie w pełni otwarty nawet dla tych z którymi się tu z konfliktowałem :idea: o ile ich jedynym celem wypowiedzi nie będzie robienie z siebie guru i dyskredytacja moich poczynań handlowych.

ODPOWIEDZ