Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
24 lut 2021, 11:34
ninjaproject pisze:
24 lut 2021, 11:30

Zarządzanie kapitałem to nie jest zarządzanie ryzykiem.
Obejrzyj sobie filmik a potem dyskutuj.
Ja nie dyskutuję, to ty dyskutujesz.
Ja, akurat znam zarządzanie kapitałem w modelu armii USA, lepszego modelu nie znam.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Kiedy gram w pilke i nie strzelam bramek to mysle, ze to moja wina. Ale teraz wiem, ze to nie ja jestem pizda tylko to wina pilki i przepisow. Blonde jestes geniuszem. :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
25 lut 2021, 17:31
Kiedy gram w pilke i nie strzelam bramek to mysle, ze to moja wina. Ale teraz wiem, ze to nie ja jestem pizda tylko to wina pilki i przepisow. Blonde jestes geniuszem. :564:
Sędzia KALOSZ!!!
:564:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
23 lut 2021, 18:19
Dlatego rozbijam je na kilka postów.
Tak sie przyjrzałem dokładniej. Tutaj w jednym z testów miałeś wynik 75% do 25%. Co prawda TP<SL ale i tak wynik całkiem niezły. No i prób/pozycji (12) tez nie za wiele by wyciągać ostateczne wnioski. Ale wynik całkiem niezły. To w oparciu o średnie?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
26 lut 2021, 08:56
MarioDM pisze:
23 lut 2021, 18:19
Dlatego rozbijam je na kilka postów.
Tak sie przyjrzałem dokładniej. Tutaj w jednym z testów miałeś wynik 75% do 25%. Co prawda TP<SL ale i tak wynik całkiem niezły. No i prób/pozycji (12) tez nie za wiele by wyciągać ostateczne wnioski. Ale wynik całkiem niezły. To w oparciu o średnie?
Tak o średnie. TP było równe SL, bo takie miało być przecież założenie.
Pozycji nie mogło być zbyt wiele, bo zarówno TP jak i SL były odległe czyli 100 pipsów, a dopóki nie zamknie się otwarta pozycja to EA nie otwiera kolejnej.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Cblondyn pisze:
26 lut 2021, 08:56
MarioDM pisze:
23 lut 2021, 18:19
Dlatego rozbijam je na kilka postów.
Tak sie przyjrzałem dokładniej. Tutaj w jednym z testów miałeś wynik 75% do 25%. Co prawda TP<SL ale i tak wynik całkiem niezły. No i prób/pozycji (12) tez nie za wiele by wyciągać ostateczne wnioski. Ale wynik całkiem niezły. To w oparciu o średnie?
Rynek jest jak wahadło zmierza od chaosu do stanu uporządkowanego i na odwrót jeśli był przypuśćmy w miarę uporządkowany tnz sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków EA coś zarobił , Celowo nazywam to SEKWENCJĄ nie TRENDEM bo trendy wyznaczają największa banki inwestycyjne USA ich zagrywki można śledzić muszą raportować swoje pozycje i nie zmieniają zdania jak w dziale DT co 15minut znani jako Commercials prawie zawsze sa po przeciwnej stronie transakcji tłumu https://www.barchart.com/forex/commitment-of-traders SL w pipsach juz dawno nie używam są mało skuteczne na chaotycznym rynku , na uporządkowanym tez sie nie sprawdzają bo jak większość doszuka się uporządkowania najczęściej wtedy wjeżdża korekta nieregularna wywalając pozycje SL oparte o czas są skuteczniejsze :oops:

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Mozna mowic o skutecznosci tradera a nie o skutecznosci "strategii". Nie przegrywamy meczu bo gralismy pilka o slabej skutecznosci. Bedziemy skuteczni jak nauczymy sie czytac wykres. Wiem wykres nic nie mowi, ziemia tez kiedys byla plaska.
Opis do zalacznika. Wykres DAX-a mowi nam, ze spadamy na 13642 i po odbiciu idziemy na 14071(zolte linie na dole i gorze) i to z dokladnoscia co do pipki na moim wykresie. Moga byc rozne kwotowania. Zdjecie zrobilem kiedy kurs byl na 13880 bo wykres krzyczal "tu bedzie pierwszy opor po odbiciu od 13642". Co bedzie dalej to wykres nam powie ale dopiero jak 13920 bedzie wsparciem dla kursu. Nie ma sensu zgadywac trzeba czytac wykres. Powodzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Caldeborn pisze:
08 mar 2021, 11:39
Mozna mowic o skutecznosci tradera a nie o skutecznosci "strategii".
Tylko co o strategiach, które można przetestować na danych historycznych? Nie twierdzę, że takie twierdzenie jest bez sensu w każdym wypadku ale na pewno nie w każdym. To oznacza, że jeśli jest to ogólna prawda nie odnosząca się do konkretnego przypadku to w tym momencie jest już zdyskwalifikowana jak zresztą wszystkie ogólne prawdy, których pełno w internecie . Wiele osób zapomina, że jest wiele podejść w tradingu jak i wiele sposobów przez co żadna ogólna prawda nie jest w stanie się obronić. Jeśli mam strategię, którą gram w sposób ręczny ale da się ją przetestować na danych historycznych to już można mówić o skuteczności danej strategii. Test na danych pokaże ile jest ona warta. O mojej skuteczności jako tradera można mówić jako umiejętności wykorzystania tej strategii, ile okazji, wykorzystam, ile pominę albo błędnie rozegram.

Dzisiaj miałem shorta na jednym z instrumentów zaliczyłem sl, ale zgodnie ze strategią. Przed chwilą miałem sygnał na eurusd, nie wykorzystałem bo nie sprawdziłem wykresu, sygnał był na 5m więc sprawdzając wykres co 5 minut powinienem go zauważyć ale nie "przeleciałem" wykresów na 5m bo zrobiłem sobie przerwę i go przegapiłem. Miałbym 2R zysku zgodnie z ustalonym tp lub nawet więcej jeśli potrzymałbym dłużej. Strategia okazała się skuteczna dzisiaj, ja jako trader zawaliłem sprawę i kończę dzień na minusie choć powinienem być na plusie, już nie gram i zaraz idę na miasto. Mamy dwie skuteczności: strategii i tradera w tym przypadku. Może są sytuacje kiedy można mówić o skuteczności tylko tradera ale to nie moje podejście. Są różne podejścia i style gry, po prostu, dlatego ja nie wierze w żadne ogólne prawdy.

A te wszystkie prawdy, slogany, zaklęcia, które tworzą ci wszyscy mentorzy i szkoleniowcy to już w ogóle śmiechu warte. :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mi wystarczy system, o skuteczności jakiejkolwiek, ale żeby nigdy nie było serii strat większej jak 4. Wydaje mi się, że na FX jest ku temu szansa. Oczywiście liczą się tylko RR gdzie SL nie jest większy od TP. Ewentualnie częste seri zyskowne, :)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Caldeborn pisze:
08 mar 2021, 11:39
Mozna mowic o skutecznosci tradera a nie o skutecznosci "strategii". Nie przegrywamy meczu bo gralismy pilka o slabej skutecznosci. Bedziemy skuteczni jak nauczymy sie czytac wykres. Wiem wykres nic nie mowi, ziemia tez kiedys byla plaska.
Opis do zalacznika. Wykres DAX-a mowi nam, ze spadamy na 13642 i po odbiciu idziemy na 14071(zolte linie na dole i gorze) i to z dokladnoscia co do pipki na moim wykresie. Moga byc rozne kwotowania. Zdjecie zrobilem kiedy kurs byl na 13880 bo wykres krzyczal "tu bedzie pierwszy opor po odbiciu od 13642". Co bedzie dalej to wykres nam powie ale dopiero jak 13920 bedzie wsparciem dla kursu. Nie ma sensu zgadywac trzeba czytac wykres. Powodzenia.
Bajki opowiadasz nieprzeciętne, przewidywanie gdzie rynek zawróci to najprostsza droga do bankructwa. Wiesz kim są uczestnicy rynku mający jakikolwiek wpływ? Duże podmioty często nawet nie patrzą na wykres. Wykres to kronika towarzyska, a gra nie toczy się po lewej stronie tylko po prawej stronie wykresu. Oni mają jakieś cele biznesowe, które muszą zrealizować. Muszą opchnąć tysiące obligacji, opcji, akcji etc. do tego dochodzi zabezpieczanie ryzyka na pochodnych. I pod to są tworzone scenariusze, bo oni nie wchodzą 0.5 lota, oni muszą tygodniami budować pozycje i podobnie z nich wychodzić.
Natomiast retail traders masowo przegrywają, ponieważ wierzą w gusła i mają nierealne oczekiwania.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ