Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
14 kwie 2021, 18:39
głupoty prawisz
Takie bajki możesz swoim kursantom żenić, że nie są skuteczni, bo nie są w stanie wykorzystać twoich mądrości ludowych.
Pisałem już.
Ja bajek nikomu nie sprzedaję.
I nie mam kursantów.
Jestem mentorem i prowadzę tzw. "kursanta", a nie wciskam mu głupot.

A ty, proszę udowodnij swoją tezę, że setup ma jakąkolwiek skuteczność.
Jeżeli udowodnisz, to przyznam ci rację.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Niezależnie od tego czy to będzie klapa od kibla czy skomplikowany algorytm decyzyjny będzie to filtr do zawarcia transakcji.
Mam ci udowadniać, że przyjęty model/zależność posiada skuteczność/efektywność?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ja od conajmniej kilku lat testuję setupy niczym Bulkowski. To co robię jest pod pewnym względem podobne do tego co on robi dlatego że moja działka to klasyczna analiza formacji. Są jednak pewne różnice, ja nie testuję samych formacji, testuję je w pewnym kontekście. Poza tym wejścia sam wymyślam a nie jak pokazuje literatura od at. Ponadto Bulkowski testował chyba wszystko co się da na potrzeby literatury, którą tworzył, mi zależało na przynajmniej jednym dobrym setupie i taki jeden mam szczególnie dobrze przetestowany. Natomiast test wygląda tak, że przyjmuję sztywne założenia dotyczące stosunku sl i tp. Przykładowo wynik zyskownego setupu o ustawieniach tp=2sl to 2, a strata tp -1. Natomiast wartości w pipsach, punktach mogą być różne o ile da się ustalić obiektywnie poziom wejścia i sl. Ja jeszcze przed otwarciem pozycji wiem gdzie będzie wejście, sl i tp bo po prostu mam to ustalone dlatego skupiam się na wyniku w postaci risk/reward a sam setup z założenia ma być grywalny przy różnych zmiennościach ceny.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

alinoe pisze:
14 kwie 2021, 19:08
Ja od conajmniej kilku lat testuję setupy niczym Bulkowski. To co robię jest pod pewnym względem podobne do tego co on robi dlatego że moja działka to klasyczna analiza formacji. Są jednak pewne różnice, ja nie testuję samych formacji, testuję je w pewnym kontekście. Poza tym wejścia sam wymyślam a nie jak pokazuje literatura od at. Ponadto Bulkowski testował chyba wszystko co się da na potrzeby literatury, którą tworzył, mi zależało na przynajmniej jednym dobrym setupie i taki jeden mam szczególnie dobrze przetestowany. Natomiast test wygląda tak, że przyjmuję sztywne założenia dotyczące stosunku sl i tp. Przykładowo wynik zyskownego setupu o ustawieniach tp=2sl to 2, a strata tp -1. Natomiast wartości w pipsach, punktach mogą być różne o ile da się ustalić obiektywnie poziom wejścia i sl. Ja jeszcze przed otwarciem pozycji wiem gdzie będzie wejście, sl i tp bo po prostu mam to ustalone dlatego skupiam się na wyniku w postaci risk/reward a sam setup z założenia ma być grywalny przy różnych zmiennościach ceny.
Są na tym świecie ludzie, którzy bezrefleksyjnie podchodzą do życia. Robią ciągle to samo i oczekują rożnych rezultatów. Ale są również osoby, które nie biorą wszystkiego na wiarę tylko sprawdzają/testują rożne rozwiązania. Lary Williams również testował mnóstwo zależności badał kiedy grać wg nich a kiedy przeciw nim. No ale co tam taki Larry czy Bulkowski w porównaniu do takiego mentora.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
14 kwie 2021, 18:57
Niezależnie od tego czy to będzie klapa od kibla czy skomplikowany algorytm decyzyjny będzie to filtr do zawarcia transakcji.
Mam ci udowadniać, że przyjęty model/zależność posiada skuteczność/efektywność?
Jeżeli ktoś twierdzi, że X jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli ktoś twierdzi, że notX jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli nie potrafi tego rzetelnie, stosując metodę naukową, udowodnić, to jej/jego teza pozostaje wyłącznie opinią.

PS. Szanuję Bulkowskiego i jego robotę.
Jednak, to nie jest metoda naukowa i niczego nie dowodzi.
A na pewno nie dowodzi, że setupy działają, albo nie.
Setupy się rysują na wykresach, i nic poza tym nie robią, więc nie mogą być w żaden sposób skuteczne, lub nieskuteczne.

Także, ani Bulkowski, ani Williams, ani alinoe, ani nikt jeszcze niczego w tej dziedzinie nie udowodnił.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

A zmieniając temat, ktoś coś wie czemu DAX się tak zesrał? W poniedziałek wchodzą micro-dax futures, może wtedy się coś ruszy? Jakieś przewidywania?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Morlok pisze:
14 kwie 2021, 21:41
A zmieniając temat, ktoś coś wie czemu DAX się tak zesrał?
Ale o czym Ty piszesz ? 0,5% spadku to wg. Ciebie "zesranie się" ? To nawet nie korekta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
14 kwie 2021, 21:49
Morlok pisze:
14 kwie 2021, 21:41
A zmieniając temat, ktoś coś wie czemu DAX się tak zesrał?
Ale o czym Ty piszesz ? 0,5% spadku to wg. Ciebie "zesranie się" ? To nawet nie korekta.
On mówi, że się zesrał w sensie że spadła zmienność, czyli że się słabiej rusza w tym tygodniu.
Czyli, inaczej mówiąc, tworzy więcej konsolidacji, nawrotów, niż dłuższych ruchów.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 21:55
MarioDM pisze:
14 kwie 2021, 21:49
Morlok pisze:
14 kwie 2021, 21:41
A zmieniając temat, ktoś coś wie czemu DAX się tak zesrał?
Ale o czym Ty piszesz ? 0,5% spadku to wg. Ciebie "zesranie się" ? To nawet nie korekta.
On mówi, że się zesrał w sensie że spadła zmienność, czyli że się słabiej rusza w tym tygodniu.
Czyli, inaczej mówiąc, tworzy więcej konsolidacji, nawrotów, niż dłuższych ruchów.
"słabiej" to lekko powiedziane. Kompletnie zamarł także nie wiem jakie Mario notowania obserwujesz. Przecież wiadomo że kasa idzie ze zmienności, nieważne gdzie byle zasuwało a tu lipa od 2 tygodni.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Morlok pisze:
14 kwie 2021, 22:15
ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 21:55
MarioDM pisze:
14 kwie 2021, 21:49


Ale o czym Ty piszesz ? 0,5% spadku to wg. Ciebie "zesranie się" ? To nawet nie korekta.
On mówi, że się zesrał w sensie że spadła zmienność, czyli że się słabiej rusza w tym tygodniu.
Czyli, inaczej mówiąc, tworzy więcej konsolidacji, nawrotów, niż dłuższych ruchów.
"słabiej" to lekko powiedziane. Kompletnie zamarł także nie wiem jakie Mario notowania obserwujesz. Przecież wiadomo że kasa idzie ze zmienności, nieważne gdzie byle zasuwało a tu lipa od 2 tygodni.
Ja nie mam z tym problemu.
Nadal dzienne zasięgi są wystarczające, żeby zarabiać.
2021-04-14_224352.jpg
Przy spreadzie 0.8 jest wystarczająco zmienności.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ