Słownik Forex - podstawowe pojęcia dla początkujących

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dawo pisze:ja również mam pytanie co oznacza ECN
Odpowiedź znajdziesz w wyszukiwarce, było wieeeleee razy na forum.
amonnet pisze:co autor ma na mysli " znajomość podstawowej PA"
Price Action - jest o tym temat np. tu:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7917
Również użyj wyszukiwarki i w razie pytań tam kontynuuj dyskusję ;). Nie warto powielać tematów...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

@Raposo, niestety najwidoczniej nie potrafię posługiwać się wyszukiwarką bo nie mogę tego znaleźć :P. Poza tym jest to temat "Słownik dla początkujących", więc chyba jest to odpowiednie miejsce do zadawania tego typu pytań. Przy okazji rozbudujesz go o kolejne hasło:)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dawo pisze:Przy okazji rozbudujesz go o kolejne hasło
Właśnie, nie trzeba go o to rozbudowywać i nie chciałbym powtarzać tego co już było wielokrotnie poruszane, z racji, że wtedy kolejna osoba zamiast szybko znaleźć potrzebną informację, musi czytać nasze posty, które nic nie wnoszą, a na które odpowiedź już była wielokrotnie na forum. Wybacz, nie chcę być nieuprzejmy czy złośliwy ale zajęło mi to 30 sekund ;). Wystarczyła chwila cierpliwości i szczypta chęci...
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hlight=ecn
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dawo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2009, 16:04

Nieprzeczytany post autor: Dawo »

Oj, sorry, dzieki przeczytalem ten temat i juz powiedzmy mam rozeznanie:) po prostu myślałem że w tamtym temacie nie znajde odp. Dobra wracam czytać dalej ech trudne początki z nudną teoria i jeszcze nudniejszym demem :(

amonnet
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: amonnet »

mam pytania i z gory dzieki ....................... SL przesuwam na BE ............co oznacza skrot BE, i uzywanie w slownictwie setup, pozdrawiam

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

BE oznacza break even czyli jeśli wchodzisz w pozycję przy setupie np. SL 20 i TP 60 to jeśli rynek pójdzie w twoją stronę i masz np 25 pipsów zysku to przestawiasz SL na BE czyli np. minimalnie +1 pips i wtedy już pozycja jest zabezpieczona i na pewno na niej zarobisz przynajmniej 1 pips.


a poza tym to tutaj też masz opisane:

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... break+even

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... break+even


8)

Hirvonen
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2009, 10:37

Nieprzeczytany post autor: Hirvonen »

amonnet pisze:mam pytania i z gory dzieki ....................... SL przesuwam na BE ............co oznacza skrot BE, i uzywanie w slownictwie setup, pozdrawiam
Break Even - przestawienie stoplossu na cene po której wszedłeś na rynek. Czyli wychodzisz na 0, kiedy rynek uderzy w Twój SL.

setup - a w jakim kontekscie?

banaszko

Nieprzeczytany post autor: banaszko »

Hirvonen pisze: przestawienie stoplossu na cene po której wszedłeś na rynek

nie na cene na jaką wszedłes na rynek bo to by było na minusie bo spread.... tylko oczywiscie bierzesz go pod uwage...... i wtedy ustawiasz break even

Awatar użytkownika
umma86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 15 lip 2009, 09:45

Nieprzeczytany post autor: umma86 »

Ok mam termin którego nie rozumiem i którego nie znalazłem w tym poście:
K jak "kabel"
Czy chodzi o jakąś formację? O co chodzi, że ktoś zarobił na kablu itd :) śmiesznie to brzmi jak się nie zna prawdziwego znaczenia.

Pozdrawiam
raposo pisze:
umma86 pisze:Czy chodzi o jakąś formację?
To Gbp/Usd. Kiedyś informacje między UK i USA były przesyłane kablem pociągniętym przez ocean (czy jakoś tak) i stąd ta nazwa. .
W życiu bym się nie domyślił.... :/ Dzięki!
Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, 00:14 przez umma86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

umma86 pisze:Czy chodzi o jakąś formację?
To Gbp/Usd. Kiedyś informacje między UK i USA były przesyłane kablem pociągniętym przez ocean (czy jakoś tak) i stąd ta nazwa. Tak w zarysie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ