skalpowanie cos ciekawgo

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

na skutecznosc trejdow odwrotnych do trendu ,wg tego i podobnych systemow, ma wplyw zaistnienie warunkow wejscia , przy okreslonej odleglosci od ema 60. (ponizej ktorej prawdopodobiestwo ze wejscie bedzie stratne jest wyzsze ).jakiej i wg czego mierzonej ? na razie niezly wskaznik wrzucil Pablo90 /price oscillator/. ale moze ktos ma lepszy ?
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

jacorf
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:59

Skalp USDJPY

Nieprzeczytany post autor: jacorf »

A ja gram na USDJPY 10-12 pipsów. Na odbicie typu realizacja zysków ze 100pipsowym stoplossem. Do 5 transakcji zabezpieczających na wsparciach i oporach. Awaryjne zamknięcie przy akceptowalnej stracie. Dopóki nie ma manipulacji typu zwała żydoamerykanów w celu pozamykania jak najniżej opcji to można dużo ugrać. Zysk średnio 30% /msc. Jako że już ugrałem 430tys z 50tys mogę stwierdzić że system jest skuteczny. Oczywiście opis jest ogólnikowy.

simonyx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 gru 2007, 09:27

Nieprzeczytany post autor: simonyx »

dogii pisze:Czy coś źle odczytałem? wszystko wskazywało na shorta, a wykres się odbił i jestem w plecy:(
jeżeli średnie są wąsko to nie zajmujemy pozycji, a jak dla mnie w tym przypadku były wąskie, ja bym nie wchodził.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Moje pytanie jest natury ogolnej .

Obecnie obok strategii na interwale H4 gram rowniez na E/U M1. Czekanie na sygnal na jednej parze moze byc nuzace i dlatego chcialbym sie dowiedziec na jakich innych parach mozna skalpowac tak by uniknac zbytniej korelacji z E/U, a jednoczesnie by byly to pary "skalpowalne" (chodzi o spread, zmienosc itd).
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

iwan pisze:na jakich innych parach mozna skalpowac tak by uniknac zbytniej korelacji z E/U, a jednoczesnie by byly to pary "skalpowalne"
Usd/Cad nie wygląda źle i ciężko tam czasem o jakąkolwiek korelację ale są różne spready u różnych brokerów. Z resztą kiedyś to była moja ulubiona para... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Re: Skalp USDJPY

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

jacorf pisze:A ja gram na USDJPY
Nie lepiej GU?
Możesz napisać cos więcej na temat Twojego systemu? Brzmi ciekawie :)

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

raposo pisze:Usd/Cad nie wygląda źle
Nie rozumiem. Dlaczego U/Cad ma miec mniejsza korelacje z E/U niz inne pary. Teoretycznie pary takie jak G/J, C/CH, A/C powinny lepiej sie nadawac niz U/C.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

iwan pisze:Nie rozumiem.
Też tego nie rozumiem ;). Ale jeśli poobserwujesz tą parę dłuższą chwilę to zobaczysz, że raczej słabo się koreluje z Eur/usd i resztą majors'ów...
iwan pisze:G/J, C/CH, A/C
Wspominałeś coś o niskim spreadzie, a przy tych parach będzie ciężko. Gbp/Jpy nadrabia zmiennością ale jest dość trudna (moja opinia) i nie wszyscy ją "czują"...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Jak tam IMRAN SAINT ? Grywa tym ktoś jeszcze ;>???
Boby Fischer is great!

wiesieklitwa
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: wiesieklitwa »

Witam w wskazniku zapodanym w tym watku signal bars wyswietla mi incorrect password moze ktos mi pomoc niewiem o co mu chodzi pozdrawiam

ODPOWIEDZ