Skalpowanie - co o tym myslicie?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

raposo pisze:
ForexowySzu pisze:Najwieksza bolączką skalpowania jest niestety ryzyko wiekszej obsuwy ,
skalpując zarabiamy po kilka pips a jedna niespodzianka może nas kosztować strate nawet 100-200pips .
Cóż to za nowa legenda? :)

To ile ryzykujesz zależy tylko od Ciebie. Większość skalperów definiuje sobie nie tylko TP ale też Stop Lossy niskiej wartości (np. do 10 pips), bo inaczej w modelu jaki Ty przyjąłeś trzeba 50-100 zyskownych transakcji by odrobić jedną stratę - trochę irracjonalne podejście ;).
Wszystko zalezy od umiejetności gracza,im jest ktoś lepszy tym ma mniej tych stratnych pozycji ,jeśli jest dobry to może w dłuższym okresie zarobić wiecej niż stracić i wtedy zarabia:)

Nigdy nie stosuje stop ,ale zawsze stosuje stop profit i uciekam z zarobioną kasą.Staram sie za długo nie trzymać pozycji ,jeśli poszło nie po mojej myśli
zamykam na pierwszej lepszej podbitce aby zaliczyć najmniejsza strate.

A co daje stop?stop loss to zwykle taki odleszczacz.
Stop to promują brokerzy ,zawsze daj stop a my zwalimy na moment i ci go uruchomimy.

Stop to narzedzie frajerów,nigdy nie wiesz do ilu sie obsunie albo czy odbije ,to nie jest klucz do sukcesu :lol:

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

A ja się uczę skalpowania już rok i się jeszcze nie nauczyłem. No cóż, nie każdy może być murarzem.
ech...

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Mistrzu ,ok powiedz mi jak ustawić stop kiedy mi czesto co 5 transakcja generuje strate -10 pip ,nierzadko 20 i wiecej. :D
Zwykle czekam na odbitke i nie rzadko zamiast ciąć strate 20 pips kurs odbija i zarabiam 10 pips :lol:

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Mistrzu ,ok powiedz mi jak ustawić stop kiedy mi czesto co 5 transakcja generuje strate -10 pip ,nierzadko 20 i wiecej.
Zwykle czekam na odbitke i nie rzadko zamiast ciąć strate 20 pips kurs odbija i zarabiam 10 pips
na dłuzszą metę takie działanie to porażka.Są miejsca w których cena wybija w jedną lub w drugą.

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Fesiek pisze:A ja się uczę skalpowania już rok i się jeszcze nie nauczyłem. No cóż, nie każdy może być murarzem.
Ja na forexie tylko rok ,ale na gpw od 15 roku zycia ,już 10 lat :lol:
Gra sie praktycznie tak samo,tyle że tutaj mozna też wziąśc short a tam nie.
i inny przelicznik.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hehe, bardzo ciekawa teoria, a teraz patrz na moją...

Co daje take profit (nie stop profit ;) )? To taki ogranicznik, który hamuje Twoje zyski, bo przecież nigdy nie wiesz jak daleko kurs poleci albo czy odbije - to nie jest klucz do sukcesu :D.

SL ma tę zaletę, że eliminuje takie czynniki jak nadzieja, że kurs zaraz zawróci, co właśnie jest główną przyczyną strat po 100-200 pips ze skalpujących pozycji. Ustala też poziom akceptowanego ryzyka - podstawa zarządzania kapitałem.

Co do promowania go przez brokerów... Raczej powielają to co spotyka się w literaturze fachowej, poza tym promują go też brokerzy ECN, którym nawet na niekorzyść jest by ich klient tracił. Skoro traci to mniej gra lub zawiera co raz mniejsze transakcje, a on żyje z prowizji od wolumenu - więc po co mu to?

Mity, mity, mity ;). Ale nie będę na siłę przekonywał, bo może jednak ja się mylę... :)

Dodano po 1 minutach:
ForexowySzu pisze:Gra sie praktycznie tak samo,tyle że tutaj mozna też wziąśc short a tam nie.
i inny przelicznik.
Wg mnie nie do końca tak samo. GPW to namiastka Forexu. Choć mi leci dopiero 5 rok stażu na obu rynkach... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Mr.T pisze:
Mistrzu ,ok powiedz mi jak ustawić stop kiedy mi czesto co 5 transakcja generuje strate -10 pip ,nierzadko 20 i wiecej.
Zwykle czekam na odbitke i nie rzadko zamiast ciąć strate 20 pips kurs odbija i zarabiam 10 pips
na dłuzszą metę takie działanie to porażka.Są miejsca w których cena wybija w jedną lub w drugą.
Nikt nie wie gdzie siedzi Świety Grall :lol:

Do zadania dobrego gracza należy należy tych miejsc unikać.
A zwykle znajdują sie one w okolicach ważnych wsparć lub oporów.

A jak coś walnie bez powodu ,bo bank sie zabawia to i przeważnie w to miejsce szybko wraca :wink:

Dodano po 5 minutach:

Dobra spadam sie uczyć.
napisze za miesiąc jak mi idzie. Jak zrobie z 5000 transakcji ,narazie mam ok 500 wiec za mało aby oceniac te konkretną metode ,ale narazie na plus
pozdr,

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

ForexowySzu pisze:Do zadania dobrego gracza należy należy tych miejsc unikać.
A zwykle znajdują sie one w okolicach ważnych wsparć lub oporów
Miejsca idealne do skalpu,o którym piszesz,a nie do unikania-widocznie każdy rozumie skalp inaczej 8)

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Nigdy nie stosuje stop ,ale zawsze stosuje stop profit i uciekam z zarobioną kasą.Staram sie za długo nie trzymać pozycji ,jeśli poszło nie po mojej myśli
zamykam na pierwszej lepszej podbitce aby zaliczyć najmniejsza strate.

A co daje stop?stop loss to zwykle taki odleszczacz.
Stop to promują brokerzy ,zawsze daj stop a my zwalimy na moment i ci go uruchomimy.

Stop to narzedzie frajerów,nigdy nie wiesz do ilu sie obsunie albo czy odbije ,to nie jest klucz do sukcesu Laughing
widac ze jestes po szkole hossy gpw. zajmowales sie akcjami, co powiedzmy sobie nie jest jakims szczegolnie skomplikowanym zajeciem. masz zle nawyki ktore na tym rynku sa po prostu szkodliwe. wg mnie zainteresuj sie duzymi interwalami, tam mozesz odnosic sukcesy. sledz 5-10 rynkow na daily, analizuj indeksy poszczegolnych walut. to wg mnie najlepsza opcja dla ciebie.

na gieldzie w trendzie wzrostowym wiadomo sensu nie ma stosowac stopow bo kazdy spadek jest okazja do powiekszenia pozycji :D gorzej jak bedziesz usrednial a trend sie znienacka zmieni, lub pojdzie fama ze jednak "ropy nie ma".

stop musi byc takze ze wzgledu na to ze wiekszosc ze skalperow ma silnie zlewarowane pozycje. tu nie ma czasu na goraczkowe poszukiwanie powodu ruchu rynku przeciw pozycji. zamykasz i tyle. trend dla skalpujacych moze sie zmieniac co kilka minut. co kilka minut mozesz miec okazje. a jezeli ty hodujesz strate powiedzmy do 20 pips to rozumiem ze interesuje cie zysk min. 30-60 pips? no chyba ze masz skutecznosc powiedzmy 80% ? bo inaczej faktycznie jedna strata zje ci 50 wejsc z zyskiem.
pamietaj ze jak smigasz wesolo na swojej delcie czy innym brokerze z free depo to niekoniecznie tak bedzie u powazniejszego brokera. MM bedzie ci robil poslizgi jak wejdziesz z wieksza gotowka, a ECN od kazdej transakcji pobierze commision i wtedy twoj zysk 2-3 pips zamieni sie w zero.

zreszta zerknij na ostatnie dzienniki forumowiczow - leon i under87. przelewarowali i grali bez stopa liczac na odwrotke. wyciagnij wnioski we wlasnym zakresie. z twoich wypowiedzi wynika ze nie masz skilla na skalp.
Nie wierz w trendy.

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Dziwna rzecz broker zablokował mi konto twierdząc że nie akceptuje mojego sposobu gry :shock:
Dodał ze nie jestem już mile widzianym użyszkownikiem. :shock:
Koniec zabawy
Jak napisali blokuje im serwery
:cry:

To już drugi .Oni zawsze tak mają ? :shock:

Obrazili sie ze ich ograłem z 150tys wirtualnej kasy? :lol:
Bo strategie testowqałem z tego konta, :roll:

ODPOWIEDZ