Scalping

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Poniżej wykres z H1 z zaznaczonymi poziomami, jak widać to co działa na M1 działa tez na H1 :) Pozycja na realu zostawiam na noc, tak z ciekawości :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Cel na dziś wykonany 3,3 % od depozytu początkowego:)

Jak widać na rysunku spokojnie mogłem trzymać ostatnia pozycje, jednak dla mnie ważna jest konsekwencja czyli wyjście na zaznaczonym sup/res, i zaraz po wyraźnym zatrzymaniu się ceny. Chronić zyski i kapitał :)

Jak widać można było wejść ponownie po odbiciu od linii trendu oraz po pull backu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Pozycja zostawiona na noc zamknięta na zero, przewiduje teraz korektę :) i będę szukał wejścia niżej :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Ok. Tak jak wcześniej pisałem mała korekta. Odbicie od oporu( błękitna linia ) i wejście. najważniejsze obserwować cenę przy górnej błękitnej linii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Cena zatrzymuje się na oprze wyżej wiec wychodzimy daje to 13 pipsów przy SL 5 pips kolejne 2,5 procent :) I tak można cały dzień :D

Najgorsze są wąskie konsolidacje czyli ok 5 pips wtedy mogę złapać kilka stopów, ale jak tylko pojawi się główny ruch to wszystko odrobione :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Kolejny trade z SL 2.5 pips i TP jak widać 5 pips :)

Ćwiczę teraz na platformie ducascopy, ponieważ będzie ona docelową platforma dla mojego systemu :) Mam nadzieje ze we wrześniu bedzie juz real :D Nie lubie MT4 do skalpu z powodu braku interwałów sekundowych i zbyt wolna w obsłudze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Kolejne wejście :) Miejsca zaznaczone elipsami to typowe formacje odwrócenia kierunku. Dlaczego wejście w tym miejscu? Otóż posłużyłem się tutaj interwałem M1. Wyjście było za wcześnie, ale dlatego ze miałem zdefiniowane stałe TP na platformie i nie zauważyłem :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Jak do tej pory na dziś 44 pipsy na rożnych platformach tj. Ducas 14, MT4 13, Oanda 17. Średnio każde 5 pips to 1 % wiec jak można policzyć to 8,8 % :D

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Gdzie więc się podziało 1% max na SL?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Jeśli chodzi Ci o słówko średnio to dlatego tak napisałem ponieważ zlecenie na ducasie było ze stopem 2,5 pips, natomiast jeśli chodzi o MT4 to mam automat do ustawiania SL i tam z automatu mi wrzuciło większy :) Natomiast na oanda mam stały 4,1 pips plus 0,9 spread, czasami modyfikuje go aby dać poniżej górki/dołku ale nie więcej niz 10 pips :) Jednak dla mnie najważniejsze jest wychodzenie jak najszybciej z pozycji, czyli jeśli widzę ze PA idzie przeciwko mnie to wyskakuje. Złapanie większego SL niż 5 pips przypomina mi ze działam wbrew systemowi co oznacza błąd któremu należy się przyjrzeć i wyciągnąć wnioski . Działam w myśl zasady szybko ucinaj straty pozwól zyska rosnąć :) I tego teraz się uczę jeśli widzę ze coś nie tak to nie myślę a może się uda tylko od razu ewakuacja :) Dlatego lubię scalping mnogość możliwości wejścia, wiec jak nie teraz to za chwile znowu itd :) No i co najważniejsze szybkość zarobku :) Oczywiście 5 pips to 1% kapitału :)

P.S. Na rysunku zamieszczam moje ćwiczenia w celu wyrobienia w sobie szybkiej reakcji na ruch cen oraz obserwacji :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ