Scalping M1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
mabe
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:27

Nieprzeczytany post autor: mabe »

VinciPro pisze:Był palec na enterze :(

Czy opłaca się czekać na korekty na minutowym to pokażą mi badania. Póki co z powrotem wrzucam WMA na wykres bo bez niej mam dużo fałszywych sygnałów. Gramy dalej, co będzie to będzie ;)
Tutaj było super wejście na końcu korekty gdyż był poziom okrągły 1.44 i formacja oRGR. Kto widział to brał :)

VinciPro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 513
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:13

Nieprzeczytany post autor: VinciPro »

mabe pisze:
VinciPro pisze:Był palec na enterze :(

Czy opłaca się czekać na korekty na minutowym to pokażą mi badania. Póki co z powrotem wrzucam WMA na wykres bo bez niej mam dużo fałszywych sygnałów. Gramy dalej, co będzie to będzie ;)
Tutaj było super wejście na końcu korekty gdyż był poziom okrągły 1.44 i formacja oRGR. Kto widział to brał :)
Na m1 raczej nie ma co szukać takich formacji,ale było parę sekund na kliknięcie i wpadłoby parę pipsów :roll:
Uniwersytet Spekulacji - szkolenia GPW i FX

Awatar użytkownika
ramaso
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2011, 21:06

Nieprzeczytany post autor: ramaso »

TeXs z czego są wycięte te setupy?

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

ramaso pisze:TeXs z czego są wycięte te setupy?
to moja twórczość :)

Awatar użytkownika
ramaso
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2011, 21:06

Nieprzeczytany post autor: ramaso »

ładna :D

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

VinciPro,

Chciałem podpowiedzieć - liczę, że pomogę ; )


1) RR 1:3 ZAWSZE prędzej czy później zabije Twoje konto. Czasem musisz brać mniejsze zyski SZCZEGÓLNIE nie wiedząc gdzie jesteś na większym obrazku. Może pomyśl o operowaniu stop lossem. Owszem, stracisz dużo długich tradów, ale unikniesz sytuacji w których jesteś +10 i wychodzisz na -10.

2) Jeżeli jednak chcesz grać przy RR 1:3 to musisz zawsze grać na trendującym rynku. Konsolidacja Cię zabije.

3) Widzę, że już po paru stratach miałem problem ze wciśnięciem guzika. To strach. Nie może się to powtarzać. Jeżeli Twój plan coś przewiduje to niezależnie od wyniku transakcji to jest dobry ruch. Jeżeli działasz na statystyce to musisz dać jej pracować.


Oprócz tego świetny system! Dopracuj to i roznieś rynek. Jestem fanem : D

Powodzenia!

Awatar użytkownika
matman
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:39

Nieprzeczytany post autor: matman »

paweldobkowski pisze: 1) RR 1:3 ZAWSZE prędzej czy później zabije Twoje konto. Czasem musisz brać mniejsze zyski SZCZEGÓLNIE nie wiedząc gdzie jesteś na większym obrazku. Może pomyśl o operowaniu stop lossem. Owszem, stracisz dużo długich tradów, ale unikniesz sytuacji w których jesteś +10 i wychodzisz na -10.
Ad1. Zawsze powinno się wiedzieć gdzie się jest na większym obrazku, jak nie wiesz, nie otwieraj pozycji.
Jak jesteś na +10, to stawiasz SL na zero (BE) i masz święty spokój :)

VinciPro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 513
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:13

Nieprzeczytany post autor: VinciPro »

paweldobkowski pisze:VinciPro,

Chciałem podpowiedzieć - liczę, że pomogę ; )


1) RR 1:3 ZAWSZE prędzej czy później zabije Twoje konto. Czasem musisz brać mniejsze zyski SZCZEGÓLNIE nie wiedząc gdzie jesteś na większym obrazku. Może pomyśl o operowaniu stop lossem. Owszem, stracisz dużo długich tradów, ale unikniesz sytuacji w których jesteś +10 i wychodzisz na -10.

2) Jeżeli jednak chcesz grać przy RR 1:3 to musisz zawsze grać na trendującym rynku. Konsolidacja Cię zabije.

3) Widzę, że już po paru stratach miałem problem ze wciśnięciem guzika. To strach. Nie może się to powtarzać. Jeżeli Twój plan coś przewiduje to niezależnie od wyniku transakcji to jest dobry ruch. Jeżeli działasz na statystyce to musisz dać jej pracować.


Oprócz tego świetny system! Dopracuj to i roznieś rynek. Jestem fanem : D

Powodzenia!
Dzięki;)

Otóż SL stawiam zawsze i jak to pisałem, nie więcej jak 10 pips. Przy około 11 pipsach przestawiam na +1. Gram w godzinach 8-12 i 14-18, a więc gdy rynek jest najbardziej płynny.

Teraz przykład z wejścia, trochę spóźnione, ale to dlatego, że nie było mnie przy kompie.

A co do wyższych TF, to mam osobne wykresy z S/R, także wiem gdzie jestem ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uniwersytet Spekulacji - szkolenia GPW i FX

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

matman pisze: Ad1. Zawsze powinno się wiedzieć gdzie się jest na większym obrazku, jak nie wiesz, nie otwieraj pozycji.
Jak jesteś na +10, to stawiasz SL na zero (BE) i masz święty spokój :)
Żeby zarabiać nie trzeba wiedzieć gdzie jest się na większym obrazku o ile swoje SL i TP skaluje się do obrazka na, którym się gra.

Co do SL to jeżeli w ogóle przestawiać to jestem zwolennikiem teorii, że SL powinien iść na mały plus. Wychodzenie na BE oznacza, że ryzykujesz za darmo. Każdy oczywiście dopasuje to do siebie. Zależy to też od techniki wejścia w trade.

Mały zysk daje dodatkowe możliwości, a BE stawia nas na linii startu.

VinciPro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 513
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:13

Nieprzeczytany post autor: VinciPro »

paweldobkowski pisze:
matman pisze: Ad1. Zawsze powinno się wiedzieć gdzie się jest na większym obrazku, jak nie wiesz, nie otwieraj pozycji.
Jak jesteś na +10, to stawiasz SL na zero (BE) i masz święty spokój :)
Żeby zarabiać nie trzeba wiedzieć gdzie jest się na większym obrazku o ile swoje SL i TP skaluje się do obrazka na, którym się gra.

Co do SL to jeżeli w ogóle przestawiać to jestem zwolennikiem teorii, że SL powinien iść na mały plus. Wychodzenie na BE oznacza, że ryzykujesz za darmo. Każdy oczywiście dopasuje to do siebie. Zależy to też od techniki wejścia w trade.

Mały zysk daje dodatkowe możliwości, a BE stawia nas na linii startu.
Muszę pomyśleć jeszcze nad tym, czy zabezpieczać na +11 przy 20 pipsach, ale to zostawiam sobie do przemyślenia.
Uniwersytet Spekulacji - szkolenia GPW i FX

Zablokowany