Scalp Ichimoku Kinko Hyo

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

"przeważnie tak jest" ale trzeba uważać... na początku tego tematu ostatnie zdjęcie powinno być pierwszym do przejrzenia. Tak wygląda sekwencja ruchu tuż przed wejściem. Jeśli tego nie będzie, to znaczy świeca będzie bliżej linii TenkanSen, to może być laps.

Obrazek
Ten screen podaje początek bo z historii nie da się tego tak odczytać. TO JEST POCZĄTEK.

Dodano po 1 minutach:

Widać dokładnie jak idzie świeca a za nią linia czerwona.
Takich momentów jak wspomniałem jest kilka ale 3 do 4 razy dziennie. Wystarczy JEDNO TAKIE WEJŚCIE NA 10 do 30 pipsów. Wystarczy.

Dodano po 3 minutach:

Jeśli początek jest taki a niebieska schodzi w dół to potwierdza że ruch w dół będzie dalej kontynuowany i zakreśli poziom ale niżej (KijunSen).
Jeśli pozostanie w tym samym miejscu lub będzie wskazywać na podwyższenie się ceny to KijunSen tak samo podejdzie do góry.

Dodano po 3 minutach:

Obrazek

Dodano po 8 minutach:

Obrazek

Obrazek
Tutaj zanegował i ruch był na około 6 pipsów. Mały zysk ale można było zabrać.

Dodano po 1 minutach:

Ale mamy za to ruch UP :)

Dodano po 14 minutach:

Obrazek

Dodano po 20 minutach:

Wyczekiwanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać jak na dłoni, szukamy wejścia niezagrożonego jak poprzednio i wyczekujemy aż tego typu pseudo konsole wyklarują nam odpowiedni moment wejścia. Nic do tego czasu nie robimy. To można zauważyć i nauczyć się z łatwością.

Pozdrawiam
SamCzyK

Dodano po 36 minutach:

Pokaże wejście od początku do zysku:
Nieco zdjęć ale chciałbym aby było to zrozumiałe to jak przedstawiałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
SamCzyK
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

No i moment nastąpił.
Moje wejście było spóźnione, bo musiałem odejść od komputera, ale chyba bezpieczne. Napisz czy dobrze interpretuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

z6yszko pisze:No i moment nastąpił.
Moje wejście było spóźnione, bo musiałem odejść od komputera, ale chyba bezpieczne. Napisz czy dobrze interpretuję.
Tak, tam gdzie masz strzałkę jest dobrym wejściem... uważaj jak wchodzisz zbyt późno bo w takich miejscach możesz zyskać S/La. Lepiej odczekać i zabrać pewniakiem kilka pipsów. Teraz ci się udało ale wejście tak jak zaznaczyłeś.
Wyście już na linii TenkanSen lub pod poziomem który przebija bo czasami pod poziomem jest druga świeczka i zejście dalej a czasami wraca mocny strzałem w górę i można przegapić wyjście i odbije broker. No zależy jaki broker i czy są rekwoty itd...

Ale założenia masz bardzo dobre.

Dodano po 12 minutach:

Ciekawa sytuacja bo po wejściu pod linią chmury mamy s/lekę na 5 pipsów i wycięłoby nam strate.
Obrazek

Dodano po 10 godzinach 46 minutach:

Pierwszy piątek miesiąca. Chyba fuks.

Obrazek

Dodano po 8 godzinach 54 minutach:

Obrazek

W pierwszym trejdzie wszedłem za szybko bo niebieska linia u góry nie skierowała się w dół podążając za czerwoną TenkanSen.
Drugi pokrył stratę i już zysk.

Teraz czekamy na inne możliwe sytuacje.

W wejściu na shorta wyczekuję zejścia niebieskiej linii która będzie podążać za czerwoną :) Resztę roboty zrobią banki na moją korzyść. W pierwszym trejdzie nie było tej przyjemności chociaż mogłem wziąć 1 pipsa to przekonałem się że s/l zadziałał.

Proste.

Dodano po 49 minutach:

Obrazek

Dodano po 4 godzinach 2 minutach:

Obrazek

No koniec dnia wyszło całkiem przyjemnie. Czekania było ale warto. Żeby nie było tak słodko to prócz tego co na zdjęciu straciłem dodatkowo -5. Ale ostatni ten dał
+30.

-10 generalnie
+41 na koniec.

W sumie +29
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Poniewaz pierwszy raz mam kontakt z takimi wykresami musze zadac kilka lamerskich pytan.
1. Czy ma jakies znaczenie zielona i niebieska chmura?
2. Jest tez gruba ciemno zielona krzywa. Co z nia robimy?
3. Aby wejsc w Longa czekamy na przeciecie czerwonej z niebieska. Czerwona musi byc skierowana do dolu, w tym czasie niebieska jest plaska, a w chwili gdy na zamknieciu swiecy niebieska jest w dol to wchodzimy. Czy tak to ma wygladac?
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

1. Czy ma jakies znaczenie zielona i niebieska chmura?
Niebieska chmura prawdopodobieństwem wzrostów,
Zielona chmura prawdopodobieństwem spadków, w obu przypadkach ważne są krawędzie chmur jako linie wsparć i oporów.
2. Jest tez gruba ciemno zielona krzywa. Co z nia robimy?
Bardzo ważna linia którą przy dużych TF daje potwierdzenia zanim wejdziesz w pozycje. Tak mogę określić.
3. Aby wejsc w Longa czekamy na przeciecie czerwonej z niebieska. Czerwona musi byc skierowana do dolu, w tym czasie niebieska jest plaska, a w chwili gdy na zamknieciu swiecy niebieska jest w dol to wchodzimy. Czy tak to ma wygladac?
Czerwona przez niebieską, i jeśli niebieska pójdzie w stronę w którą poszła czerwona wówczas można wchodzić. Jeśli niebieska zakreśla TYLKO poziom w linii poziomej, wtedy czekamy. Jeśli zacznie podążać - wchodzimy.

Mam nadzieje że dość proste. W tych trejdach które teraz zrobiłem M5 zaważyła, bo przeszło przez chmurę wzrostową. M1 dopełnił szczegóły.

Dodano po 7 minutach:

Tak wygląda podążająca niebieska linia. Ale trzeba ostrożnie.

Obrazek

Dodano po 8 minutach:

Obrazek

Dodano po 1 minutach:

Czyżby mała konsolka i boczne wiatropędne misie?
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Czy to chodzi o takie wejscia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

Tak Iwan ale lepiej czoczekać na otwarcie następnej świecy i wówczas widać zjazd linii TenkanSen i KijunSen.

Dodano po 2 minutach:

Na koniec dnia i dziękuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Samczyk, czy ty jestes obcokrajowcem? Bo czasem piszesz w taki sposob ze nie mam pewnosci o co tak naprawde chodzilo. Np:

1.
SAMCZYK pisze:Jeśli pozostanie w tym samym miejscu lub będzie wskazywać na podwyższenie się ceny to KijunSen tak samo podejdzie do góry.
2. Niebieska stoi dalej ale wydluzony jej poziom moze zastanawiac dalszy ruch w dol
3. wielkosc swiec jest niepokojaca do dalszego spadku
4.ale niebieska linia pokazuje ze bedzie chcialo podwyzszyc poziom wiec wsparcia i oporu

Mozesz to przelozyc na bardziej jednoznaczny jezyk by nie bylo watpliwosci.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

radoslav47
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2011, 02:13

Nieprzeczytany post autor: radoslav47 »

iwan pisze:Samczyk, czy ty jestes obcokrajowcem?
podbijam pytanie, trafiłeś w sedno
:D
Pisząc ten podpis, czuję, że piszę historię.

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

Dawaj na skype to wyjaśnie.

ODPOWIEDZ