samochodziki

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Moje wymarzone auto? A raczej auta :P Mam 3 takie :P

1) Audi S8
2) Audi RS6
3) Audi A8 W12

Pierwsze jakie miałem to było Audi A4 w kombi, 1998 rok :) Silnik 110KM ale kopa te autko miało i to niezłego ;) Ogólnie ta marka ma najlepszy według mnie stosunek ceny do jakości, bo za 150 tysięcy można kupić 3-4 letnią luksusowo-sportową brykę która u niejednego przechodnia wzbudzi zachwyt (wiem to po sobie :P) :)

Oby tylko kiedyś udało mi się zarobić na takie cacuszko :d

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

freakout pisze:przechodnia wzbudzi zachwyt
Lubię Audi tylko za dwie rzeczy . Nie bierze rdza i jest dostępny napęd quattro .Ale nigdy nie kupię samochodu tej marki. Czemu ? Bo wszystkie wyglądają tak samo. Dla laika samochodowego a8 nie będzie się różnić od a4. Mimo to ,że jest większe to nowa generacja zbytnio się nie różni od siebie. A a6 i a8 wyglądają prawie jak bliźniaki... :mrgreen: A4 do A8 to jeszcze ujdzie ,ale A6 do A8 to juz prawie to samo. Tylko cena większa i auto większe.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Też jestem takiego zdania co do Audi a do tego jeszcze to, że wszystko jest od VW.
Z tym podobieństwem to jest teraz to samo w BMW. Z odróżnieniem F01 od F10 to i ja mam problem czasem.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Szwajcar pisze:Z odróżnieniem F01 od F10 to i ja mam problem czasem.
F10 ma inne lampy z tyłu ,a F01 ma za to większy grill z przodu :D Ale też przyznam szczerze ,że trudno jest jest rozróżnić . Ja sie boję ,bo za kilkadziesiąt lat nie będzie już zwykłych samochodów tylko jakieś nowoczesne pojazdy...masakra. Zamiast benzyny będzie napęd na prąd ,samochody będą się same prowadzić (bmw już testuje takie rozwiązanie w f10 ) .Masakra !

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Cadermo pisze:Bo wszystkie wyglądają tak samo.
Proponuję spojrzeć na koncept Audi Quattro, strona 2. tego wątku. Poza tym A5 też się bardzo wyróżnia.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Vilde
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:30

Nieprzeczytany post autor: Vilde »

Pomijając już to że Audi czy BMW ma podobne samochody, chociaż się z tym nie zgadzam, to wy kupujecie auto dla siebie, czy po to żeby laik nie miał problemu z rozpoznaniem auta? :wink:

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cadermo, nie wiem jakim cudem A6 i A8 wyglądają dla ciebie tak samo, bo akurat te 2 różne auta mają mało wspólnych cech :roll: No ale już mniejsza o to :)

Ja akurat w Audi bardzo lubię komfort i przyjemność jaką daje prowadzenie auta... Nie ma żadnych zgrzytów, szarpnięć, skrzynia automatyczna lub pół-automatyczna (tzw. tiptronic), bardzo eleganckie wnętrze (wykończenia z lakierowanego drewna bądź carbonu, wysokiej jakości skóra na siedzeniach), duża przestrzeń wewnątrz, dynamiczne silniki, napęd na 4 koła, no i przede wszystkim ekonomiczność tych aut :) Co jak co, ale wydaje mi się że spalanie rzędu 8-9 litrów na 100km, przy silniku 5.2 V10 450KM to naprawdę mało ;) Oczywiście nie jest to auto na małą kieszeń, ale za luksus i wygodę trzeba niestety trochę zapłacić :) Niemniej jednak myślę że warto, bo Audi jest jedną z najbardziej cenionych marek na rynku moto ;) Poza tym auta te nie są też jakoś strasznie awaryjne, a z racji tego że jest ich sporo to również nie ma problemu ze znalezieniem do nich części, jak to bywa inaczej w przypadku innych marek :)

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

freakout pisze: Co jak co, ale wydaje mi się że spalanie rzędu 8-9 litrów na 100km, przy silniku 5.2 V10 450KM to naprawdę mało
:509:

Proponuję przejechać się takim S8 parę rundek - i ponownie sprawdzić spalanie.

:wink:

EDIT: Napęd quattro dobry jest w deszczową pogodę przy dragach spod świateł - wciskasz gaz i znikasz a inni mielą - ale summa summarum - straty na napędzie są znacznie większe, niż przy ośce.

Do SUVa tak - do sportu NIE!

EDIT2: Audi są według mojej opinii bardzo twardymi autami (mniejszy komfort resorowania, niż u MB czy BMW).

8)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Jeździłem S8 kumpla więc wiem :) Trasa to jedno, a miasto to drugie ;) Każde auto pali w mieście więcej - ruszanie, hamowanie, potem znowu ruszanie i hamowanie żre paliwo jak cholera, nie ma więc tu żadnej alternatywy, no chyba że ktoś woli rower, ale to już jego sprawa :d

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 302
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

Ach, właśnie puszczam swoje leciwe ale w świetnym stanie Audi, powiem tak, nigdy więcej Audi :lol:

ODPOWIEDZ