Ryzyko - ważne pytanie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ideos pisze: 2. Broker będzie żądał spłaty zadłużenia (mają to w dokumentach i tylko to się liczy)
To de facto reguluje umowa. Np. FxPro nie wymaga spłaty zadłużenia, a ujemne saldo konta jest korygowane do zera w ciągu kilku dni. Po tym można wpłacić pieniądze i grać jakby nigdy nic. Więc trzeba czytać umowy lub pytać brokera jak to u niego wygląda.
ideos pisze:1. Zamykać zlecenie przed piątkiem, tak by nie wystąpiła luka weekendowa
Lub zmniejszać ekspozycję przed zamknięciem rynku. Do tego przeważnie brokerzy redukują wysokość lewaru kilka godzin przed zamknięciem by klientowi uniemożliwić zwiększenie zaangażowania. I tu znowu - warto zapoznać się z umową lub zapytać brokera.
ideos pisze:3. Inwestować zawsze tylko małe kwoty (zarządzanie kapitałem), tak by w przypadku straty obsunięcie wystąpiło tylko w małym stopniu.
To też jakieś rozwiązanie ale głównie tyczy gry na danych.

Dodano po 1 minutach:
mysje_hood pisze:Myślicie że taka sytuacja może mieć miejsce?
Mieć miejsce oczywiście może (bo co nie może? :) ) ale nigdy się z niczym takim nie spotkałem, a "kilku" brokerów już przerobiłem... ;)
Zyskiem brokera jest też granie większym wolumenem dzięki lewarowi, który oferują klientowi. Dają lewar, a my zawieramy większe transakcje, a dzięki temu oni mają więcej $ ze spreadu/prowizji... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

a może ktoś inny spotkał się z takimi zagrywkami?

ps. troche kwaśno by było jakbyś inwestował 100 zł i nagle broker by zażądał niby to 20.000 zł... :D brrr aż mnie dreszcz przeszedł :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

Mam pytanko.

w AM na platformie mt4 (nie wiem czy u wszystkich brokerów z mt4 tak jest) jak się kliknie w zakładke "historia rachunku" to mam tam w takim pasku z szarym tłem: Zysk/Strata, Kredyt, Wpłata, Wypłata

Co oznacza ten kredyt? aktualnie mam tam 0. od czego on zależy i kiedy się ta wartość zmienia?

pzdr
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mysje_hood pisze:Co oznacza ten kredyt? aktualnie mam tam 0. od czego on zależy i kiedy się ta wartość zmienia?
Z reguły jest to bonus jaki daje broker i przechodzi on do Balance po spełnieniu określonych warunków promocji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

raposo pisze:
ideos pisze: 2. Broker będzie żądał spłaty zadłużenia (mają to w dokumentach i tylko to się liczy)
To de facto reguluje umowa. Np. FxPro nie wymaga spłaty zadłużenia, a ujemne saldo konta jest korygowane do zera w ciągu kilku dni. Po tym można wpłacić pieniądze i grać jakby nigdy nic.
A to ciekawe raposo, czyli jeśli poprzez np. lukę weekendową będę miał na koncie minus 10 000 zł, to FxPro w ciągu kilku dni mi to wyzeruje? Tak po prostu? Jeśli tak jest to w takim razie to najlepszy broker!..., tylko czy faktycznie jest tak jak mówisz. Czy np. nie mają jakiejś klauzuli, która upoważnia ich do zmiany warunków i egzekwowania zadłużenia?

Według mnie kwestia zadłużenia jest podstawą oceny ryzyka w Forexie. Oczywiście wszystko inne jest bardzo ważne, ale zaczynasz od pytania: Co jeśli coś nie pójdzie po mojej myśli? Czy ryzykuję zadłużeniem, czy tylko kwotą inwestycji? To jest zasadnicze pytanie.
„Zamysły pilnego prowadzą do zysków, lecz każdy, kto w pośpiechu działa, ma tylko niedostatek.” Przypowieści 21:5 BW

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ideos pisze:A to ciekawe raposo, czyli jeśli poprzez np. lukę weekendową będę miał na koncie minus 10 000 zł, to FxPro w ciągu kilku dni mi to wyzeruje? Tak po prostu?
Tak po prostu ;). Była już niejedna taka sytuacja choć kwoty były niższe, użytkownicy opisywali to na forum.

Oczywiście broker też redukuje przed zamknięciem rynku lewar do 1:100 by ograniczyć ryzyko powstania debetu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

ideos orientowalem się jak ta sprawa wygląda w AM i powiem Ci ze podobnie. tzn dostalem info ze jak depozyt jest na minusie to sie kontaktujesz i sprowadzają Ci go do zera i znowu wpłacasz sobie pieniadze.

Problem w tym że czytając regulamin to to wcale tak jasno nie jest napisane, ba wcale nie jest napisane, że sprowadzają saldo do 0. hmm może to jakoś przeoczyłem albo nie zrozumiałem treści, wszystko możliwe.

Może to jest bardziej na zasadzie ich uznania, tzn ze im dług byłby większy tym chetniej chcieliby go ściągnąć, ale to tylko takie moje spekulacje są :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

raposo pisze:Tak po prostu ;). Była już niejedna taka sytuacja choć kwoty były niższe, użytkownicy opisywali to na forum.
No to wtedy to jest DOBRA NOWINA :D A jest to zagwarantowane w umowie? bo.....
mysje_hood pisze: ideos orientowalem się jak ta sprawa wygląda w AM i powiem Ci ze podobnie. tzn dostalem info ze jak depozyt jest na minusie to sie kontaktujesz i sprowadzają Ci go do zera i znowu wpłacasz sobie pieniadze.
AM ma bardzo jasno, klarownie i na niekorzyść tradera :D w umowie określone zasady. To co mówią na infolinii to niestety nie jest wiążące, bo koniec końców wszystkich nas obowiązują umowy i nie możemy patrzeć na to jak komu czapka stanie, to może nam anuluje dług.
„Zamysły pilnego prowadzą do zysków, lecz każdy, kto w pośpiechu działa, ma tylko niedostatek.” Przypowieści 21:5 BW

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ideos pisze:No to wtedy to jest DOBRA NOWINA A jest to zagwarantowane w umowie?
Tak, jest to zapisane w umowie i jest tak chyba od samego początku. Który to punkt nie pamiętam ale zachęcam do lektury... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

raposo pisze:
ideos pisze:No to wtedy to jest DOBRA NOWINA A jest to zagwarantowane w umowie?
Tak, jest to zapisane w umowie i jest tak chyba od samego początku. Który to punkt nie pamiętam ale zachęcam do lektury... :D
No to wtedy jest naprawdę super. Broker wart zachodu, muszę się jemu przyjrzeć. A na marginesie, znacie może jakiś jeszcze tak działających brokerów? (ale taki, który brak spłaty zadłużenia wynika z umowy, a nie z obietnic).
„Zamysły pilnego prowadzą do zysków, lecz każdy, kto w pośpiechu działa, ma tylko niedostatek.” Przypowieści 21:5 BW

ODPOWIEDZ