Rozważania o religii

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Nendo

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cblondyn i Andreaspg
Budujecie uogólnienia na przykładach wybranych przez marksistów i zaimplemantowanych do programów nauczania. Gratuluję marksiści osiągnęli swoje cele.
Dwa tysiące lat chrześcijaństwa i wypadek Kopernika, Galileusza. Świetnie prawda? 2000 lat idei która była podstawą potęgi świata łacińskiego, jego rozwoju intelektualnego, sztuki, nauki moralności i etyki. POSZANOWANIA JENOSTKI.
Cblondyn mówisz walka o władzę ... hmm a strona przeciwna, atakująca niby o co walczy, i nie mów mi że o prawdę, dobrze?
To wszystko nie ważne bo jakiś lewacki imbecyl wprowadził do nauki historii obraz ponących stosów, w większośći wypadków będących wynikiem lokalnych rozgrywek o władzę świecką?
Pewnie was zdziwi fakt że to właśnie Święta Inwkwizycja wprowadziła do naszej kultury system sądownictwa użytkowany do dzisiaj? Ta krwawa instyucja wprowadziła obrońcę, dała prawo do obrony w sprawie. BYło tysięce spraw sądowych i bardzo niewielki procent kończył się tak jak pokazują w książeczkach dla grzecznych dzieci i jak pisżą w Wikipedi, drugim super ścieku informacyjnym (po YT) gdzie każdy może napisać wszystko albo połowę albo i ćwierć prawdy, ale nigdy całej no bo CENZURA.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 12:41
"Ponadto, mamy raka, HIV i tysiące innych chorób, które ten wasz wszechwiedzący i miłujący bóg nam zaserwował." -- spytam jesteś pewnien że Bóg a nie my sami?
Nie czytasz ironii?
Ani bóg, ani my sami.
Rak jest naturalnym procesem błędu w trakcie tworzenia nowych komórek przez nasz organizm.
To taka "oszałała" komórka, która się wyrwała spod kontroli.
Nikt i nic zewnętrznego jej nie stworzyło.
Bakterie to żywe organizmy, które tak samo chcą żyć, jak i my.
Jedne są dla nas korzystne i z nami współpracują, inne chcą na nas pasożytować.
Podobnie wirusy, chociaż ich nie uważa się za organizmy żywe.
Tu nie ma nic wspólnego z jakimś stwórcą, bogiem, ani z nami samymi.

Wytłumacz ty mi, w jaki sposób Wszechmogący, Wszechwiedzący i Miłujący mógł tak się pomylić i stworzyć piekło na Ziemi dla swojego najlepszego dzieła???
Nie uważasz, że coś w tym schemacie grubo nie pasuje?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 13:43 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 12:55
Cblondyn i Andreaspg
Budujecie uogólnienia na przykładach wybranych przez marksistów i zaimplemantowanych do programów nauczania. Gratuluję marksiści osiągnęli swoje cele.
Dwa tysiące lat chrześcijaństwa i wypadek Kopernika, Galileusza. Świetnie prawda? 2000 lat idei która była podstawą potęgi świata łacińskiego, jego rozwoju intelektualnego, sztuki, nauki moralności i etyki. POSZANOWANIA JENOSTKI.
Cblondyn mówisz walka o władzę ... hmm a strona przeciwna, atakująca niby o co walczy, i nie mów mi że o prawdę, dobrze?
To wszystko nie ważne bo jakiś lewacki imbecyl wprowadził do nauki historii obraz ponących stosów, w większośći wypadków będących wynikiem lokalnych rozgrywek o władzę świecką?
Pewnie was zdziwi fakt że to właśnie Święta Inwkwizycja wprowadziła do naszej kultury system sądownictwa użytkowany do dzisiaj? Ta krwawa instyucja wprowadziła obrońcę, dała prawo do obrony w sprawie. BYło tysięce spraw sądowych i bardzo niewielki procent kończył się tak jak pokazują w książeczkach dla grzecznych dzieci i jak pisżą w Wikipedi, drugim super ścieku informacyjnym (po YT) gdzie każdy może napisać wszystko albo połowę albo i ćwierć prawdy, ale nigdy całej no bo CENZURA.
Tak, i można skazać człowieka na podstawie zeznań dwóch świadków, a ci świadkowie stoją przed sądem i są do wynajęcia w każdej chwili...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 12:55
Cblondyn i Andreaspg
Budujecie uogólnienia na przykładach wybranych przez marksistów i zaimplemantowanych do programów nauczania. Gratuluję marksiści osiągnęli swoje cele.
Dwa tysiące lat chrześcijaństwa i wypadek Kopernika, Galileusza. Świetnie prawda? 2000 lat idei która była podstawą potęgi świata łacińskiego, jego rozwoju intelektualnego, sztuki, nauki moralności i etyki. POSZANOWANIA JENOSTKI.
Cblondyn mówisz walka o władzę ... hmm a strona przeciwna, atakująca niby o co walczy, i nie mów mi że o prawdę, dobrze?
To wszystko nie ważne bo jakiś lewacki imbecyl wprowadził do nauki historii obraz ponących stosów, w większośći wypadków będących wynikiem lokalnych rozgrywek o władzę świecką?
Pewnie was zdziwi fakt że to właśnie Święta Inwkwizycja wprowadziła do naszej kultury system sądownictwa użytkowany do dzisiaj? Ta krwawa instyucja wprowadziła obrońcę, dała prawo do obrony w sprawie. BYło tysięce spraw sądowych i bardzo niewielki procent kończył się tak jak pokazują w książeczkach dla grzecznych dzieci i jak pisżą w Wikipedi, drugim super ścieku informacyjnym (po YT) gdzie każdy może napisać wszystko albo połowę albo i ćwierć prawdy, ale nigdy całej no bo CENZURA.
Szok. Jednym słowem jakis ogólnoświatowy spisek :)
I za wszystko odpowiedzialni marksiści. A mroczny czas średniowiecza potocznie zwanym ciemnogrodem (nie bez powodu) to czas rozwoju nauki itp. postepu cywilizacyjnego. Doedukuj sie chłopie, bo widze, że kwestionujesz FAKTY. Szkoda czasu na dyskusje.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
4. W Biblii znajduje się około 2500 proroctw, z których około 2000 już się wypełniło. Bezbłędnie i co do każdego detalu. (Pozostałych 500 proroctw dotyczy przyszłości zatem będziemy świadkami ich spełnienia w miarę upływu czasu). Biblia jest jedyną Księgą zawierającą wypełnione proroctwa. Nie znajdziemy proroctw w Koranie, Bhagavad Git - cie, czy w pismach Mahometa. Tylko Biblia zgodnie z prawdą przepowiada przyszłość. Co więcej zawiera nie jedno, ale tysiące wypełnionych proroctw w detalach, które sprawiają, że nie można uznać ich za przypadek. Ponieważ prawdopodobieństwo przypadkowego spełnienia się każdej z tych przepowiedni wynosi średnio mniej niż jeden do dziesięciu (przy bardzo konserwatywnym oszacowaniu) i ponieważ większość z nich jest wzajemnie niezależnych, prawdopodobieństwo ich równoczesnego przypadkowego spełnienia jest mniejsze niż jeden do 102000 (czyli 1 z następującymi 2000 zerami), ale to wszystko przypadek.... tak jak z Ziemią i wszechświatem.
Nie, nie istnieje żaden przypadek, a w biblii nie ma żadnych proroctw, i żadne się nie wypełniło.
Żeby było w ogóle proroctwo, to takie proroctwo potrzebuje określić dokładnie co się wydarzy, jak się wydarzy i kiedy się wydarzy. Tzw. "proroctwo", które można dopasować dowolnie post factum do wielu pozornie podobnych zdarzeń jest oszustwem, a nie proroctwem. Na tego rodzaju oszustwach bazują właśnie religie i chorzy umysłowo ludzie, którzy post factum dopisują "fakty", o których nic dane "proroctwo" nie mówi.
Tak, że nie, kolejny zonk!
Te twoje "proroctwa" biblijne dawno już zostały naukowo obalone!

Nota bene, ciekawe w jaki sposób obliczasz to prawdopodobieństwo?
Ty w ogóle wiesz co to jest prawdopodobieństwo, i kiedy można je obliczyć matematycznie?

Ponownie przekierowuję cię da AronRa, gdzie światły i wykształcony człowiek obala wszystkie te mity:
https://www.youtube.com/watch?v=isV9hWX ... grEGqFt8oJ
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 13:26 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
W ciągu ostatnich stu lat najsilniejsze reżimy ateistyczne: komunistyczna Rosja, komunistyczne Chiny i nazistowskie Niemcy unicestwiły astronomiczne liczby ludzi. Ateiści tacy jak Stalin, Hitler czy Mao zabili więcej ludzi niż wszyscy chrześcijanie razem wzięci w historii ludzkości.. Mordy dokonane przez Stalina i Mao, inaczej niż na przykład te z okresu krucjat czy wojny trzydziestoletniej, zostały dokonane w okresie pokoju i na własnych obywatelach.
Ateizm stał się kluczowym elementem oficjalnej ideologii w Związku Sowieckim, a ciągle pozostaje państwową doktryną w Chinach. Stalin i Mao prowadzili politykę ateistyczną poprzez systematyczne zamykanie kościołów oraz eksterminację duchownych. Wszystkie reżimy komunistyczne są i były mocno antyreligijne, wskazując, że ateizm jest integralną, a nie przypadkową częścią ich ideologii.
Ciekawe źródło, które rzuca nieco więcej światła na te kwestie:
https://skeptoid.com/episodes/4076
Trudno jest porównywać bezwzględne liczby nie biorąc pod uwagę czynników historycznych, takich jak liczba populacji i możliwości techniczne.
Trudno jest też wyciągać wnioski odnośnie poszczególnych władców, czy wodzów, kiedy zasadniczo nie wiadomo co taki miał w głowie i na czym bazował swoje czyny.
Jestem zdania, i prawdopodobnie mam rację, że bazowali oni na biblii i na zaleceniach boga biblijnego.
Wszak, dla prostego, prymitywnego umysłu jest to proste:
żeby propsperować, należy wybić inne plemiona, lub narody i zająć ich dobra i przestrzeń życiową.
Tak działa natura, im prostsza, tym mniej ma z tym problemów moralnych.

Natomiast, nadal nie widzę związku braku wiary w jakiegikolwiek boga z ludobójstwem.
Jest odwrotnie - to wiara w boga biblijnego usprawiedliwia ludobójstwo.
Przecież on sam to nakazał!
Co, także wykazałem w poprzednich postach.

Człowiek, który uczciwie umie się przyznać, że logicznie nie można znaleźć żadnego usprawiedliwienia dla jakichkolwiek religii nie może bazować na wierze. Natomiast, aby stwierdzić fakty nie potrzebna jest wiara, tylko myślenie, obserwacja, pomiar, wyciąganie wniosków, tworzenie modeli, próby obalenia tych model. Jeżeli dany model się potwierdza w naszej rzeczywistości, to jest on właściwy i pożyteczny dla rozoju cywilizacyjnego, i nie wymaga wiary.
Wszystko, co wymaga wiary jest nieracjonalne, niepotrzebne i szkodliwe.
"Jeżeli wierzysz, że masz spotkanie z bogiem, to radzę ci udać się na to spotkanie bezwłocznie!"
SadhGuru
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 13:36 przez fx-technik, łącznie zmieniany 2 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Monster11
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 14 sty 2017, 11:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Monster11 »

jako człowiek oświecony wyjaśnię Ci to jednym krótkim filmem dokumentalnym - https://www.youtube.com/watch?v=h9VeM2d8QLY ;)
Spoko, jeśli mamy się na linki z youtube'a licytować to ja też wrzucę swój, gdzie naukowcy niszczą ateistów, film dokumentalny:

https://www.youtube.com/watch?v=nsgRfD2K9_8
I to ma byc dowód na istnienie tego Boga?
:d
Tylko zdecyduj się którego bo cywlilizacje miały/mają bogów na pęczki
Jahwe, Allach, Wisznu, Zeus, Apollo, Tor, Ra, Horus, Odyn, itd, itd. ;)
Użytkowniku Cblondyn
Masz 12 lat? Umiesz czytać ze zrozumieniem? To z obniżką podatków nie było argumentem na istnienie Boga, tylko na to, że Ci chrześcijanie, którzy rządzą w Stanach to może nie tacy idioci jak kolega pisał.
religie n.p. katolicyzm przez 1500 lat unicestwił całe narody o innych religiach na przestrzeni wieków nie wspomnę
no i popatrz ateiści w sto lat przeskoczyli i to grubooo w liczbie zabójstw to co katolom nie udało się przez te setki lat
1. Pokaż trzech laureatów nagrody Nobla , urodzonych i wychowanych w tym wychwalanym przez Ciebie kraju :?: :idea: :?:
ty teraz serio piszesz czy jaja se robisz? skończyłeś gimnazjum?
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ika/fzd16y
Już z tego jasno wynika, że w większości pierwszymi osadnikami na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej byli ludzie, którzy nie za bardzo wierzyli w dogmaty głoszone przez kościół chrześcijański.
Ja pisałem o najlepszych czasach Ameryki.. jacy wtedy ludzie przybywali tam
Dodam, że żyłem w USA w latach 1970 - 1974 i wiem, że prroblem dyskryminacji i rasizmu był nadal żywy i obecny nawet wtedy
aha czyli mamy do czynienia z lewicowym wyborcą.. a obecnie występuje rasizm w Europie w stosunku do białych i np w RPA też do białych. Walczysz z tym?

https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo&t=206s

Kazik Kozakiewicz
1 rok temu
"Takie lewackie kurestwo, biały lewak chce wmówić czarnemu człowiekowi ze rasizm to poważny problem w USA. "

dobry komentarz kogoś z YT :) :)


reszta komentarza zaraz

Monster11
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 14 sty 2017, 11:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Monster11 »

Oczywiście, że marskizm kulturowy występuje obecnie w Europie i powoli wchodzi do USA. Większość z was jest idealnym przykładem tego jak chcecie zniszczyć to co cywilizacja zachodnia stworzyła.
Książka Dariusza Rozwadowskiego dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o marksizmie kulturowym:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4862489/ ... -kulturowy

Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją zachodu

a jak komuś się nie chce książki czytać to filmik na youtube wyjaśniający wszystko :
https://www.youtube.com/watch?v=KhTGk8Rzlb4&t=337s

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Skończyłem!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

@Monster11
Wracając do tego co wcześniej pisałeś.
Nie wiem jaką szkołe skończyłeś ale w programie nauczania bilogii jest nauczana programowo teoria ewolucji jak i doboru naturalnego. Jesli to kwestionujesz to nie wiem jak skończyłeś podstawówke (a może nie) bo z biologii należy ci się PAŁA ;)
Jesteś w rozumieniu potocznym ignorantem/nieukiem z którym sie po prostu nie dyskutuje :)
Bo i po co?
Jakies tam poruszane wizje lewactwa itp. daja mi obraz kolesia który z obłędem w oczach wykrzykuje "w imie Boga" i w niczym sie nie różni od tego co krzyczy "Allah Akbar"
I takich ludzi wole w swoim życiu nie spotykać, bo szaleństwo/fanatyzm panuje nad rozumem :)
I to samo dotyczy dyskusji. Szkoda czasu. Tak jak i z tymi co twierdzą, że Ziemia jest płaska :)

ODPOWIEDZ