Rozważania o religii

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
16 cze 2019, 12:01
Jest jeszcze prawo naturalne które nie pochodzi od Boga a tym bardziej nie wynika z religii. Wynika z ROZUMU ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury
Dlatego nie interesują mnie "wiara" w obie skrajności : teizm oraz a'teizm :!:
EOT
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

rsw
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: rsw »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 11:34
rsw,
pewnie cię zmartwię ale rozwalę twój domek z kart logiki opartej nie na faktach a na twoich domniemaniach... twój ciąg rozumowania to ciąg błędów kognitywnych ... bo ja
NIE JESTEM CZŁOWIEKIEM WIERZĄCYM...
A to skąd się przyplątało? Misiu kolorowy, niczego nie rozwalisz, bo, pomijając fakt, że jesteś za cienki, to zwyczajnie nie ciebie miałem na myśli w poprzedniej wypowiedzi; nawet nie zwróciłem na ciebie uwagi, a ty nagle się przylepiłeś jak wiadomo co do buta.

Jak na kogoś, kto już wszystko przekazał i znika z tego wątku, to strasznie dużo miauczysz.

Przypisywanie własnych negatywnych cech komuś innemu jest kiepskim chwytem erystycznym, ale domyślam się, że tylko to ci pozostało.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
Kopernik, Galileusz, Kepler, Kartezjusz, Pascal, Pasteur czy najwybitniejszy fizyk w historii - Newton to były osoby wierzące, ale według Ciebie to naiwniacy.

Mikołaj Kopernik:
W czasach, w których żył nie było możliwe żeby móc studiować i zajmować poważane pozycje w społeczeństwie i jednocześnie oficjalnie głosić ateizm, Takich ludzi kościół elimonował, zabijając ich, okrutnietorturując, paląc na stosie.
Dlatego teżś, Mikołaj Kopernik nie mógł sobie pozwolić na publikację swoich obsewracji i wniosków, ponieważ wiedział, że byłby okrzyknięty heretykiem i za herezje zgładzony. Opublikował swoje dzieła dopiero na łożu śmierci, kiedy już nie mogli mu za bardzo zaszkodzić.

Galileusz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz
Zwróć uwagę w szczególności na wszystkie informacje odnośnie procesów, konfliktów z kościołem, inkwizycji...
https://en.wikipedia.org/wiki/Telescope
Ile lat wcześniej moglibyśmy znać prawdę, gdyby nie kościół i religia?

Kepler:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Johannes_ ... ce_Keplera
Podobnie, jak w obu poprzednich wypadkach.
Fakt, że byli oni członkamo kościoła nie jest tu dowodem na pozytywny wpływ religii na rozwój cywilizacyjny ludzkości, tylko jest dowodem na opóźnianie rozwoju cywilizacyjnego z powodu dogmatu religijnego.

Kartezjusz:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9 ... us_beliefs
Jego argumentację ontologiczną obali dzisiaj każdy myślący człowiek, który ma wiedzę na temat rzeczywistości.
Sama biblia przeczy życzliwości boga, który nakazuje ludobójstwo, popiera niewolnictwo i co chwila zmienia zdanie na temat tego, co jest dobre, a co złe, jest wszechmogący i wszechwiedzący, tylko nie umiał przewidzieć, że jak postawi poi środku raju drzewo wiedzy dobregi i złego, to człowiek, którego przecież stworzył na swoje podobieństwo, jednak ten człowiek nie znał ani dobrego, ani złego, to w jakiś dziwny sposób bóg mu zakazał jeść owoca z tego dzrewa, jakby człowiek już znał co jest dobre, a co złe??? To się już kompletnie kupy nie trzyma.
Niczego nieświadomy człowiek, nie mógł wiedzieć, że robi coś źle, więc nie mógł zgrzeszyć.
Albo ten bóg nieźle sobie z człowiekiem zagrywa w bambuko!?

Pascal:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pascal's_wager
Podobnie jak wyżej - bzdura prosta do wykazania, że nie istnieją żadne dowody na istrnienie żadnego Boga.
Odnośnie osiągnięć z dziedziny matematyki, to nadal te same ograniczenia sytuacyjne co wyżej.

Pasteur
https://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Pas ... irituality
Nadal, trudno mu się dziwić.
Natomiast, jego osiągnięcia naukowe nic nie mają wspólnego z jego religią - nie istnieje tu żaden związek.
Gdy Pasteur żył w dzisiejszych czasach, zapewne byłby jednym z czołowych mikrobiologów i ateistą.

Newton:
https://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton#Occult
I tu dochodzimy już do momentu, kiedy "zagrożenie" ateizmem staje się realne.

Wniosek:
Śledząc tyllko ten jeden ciąg historycznych wydarzeń związanych z odkryciami naukowymi widzimy wyraźnie jak inteligentni ludzie coraz bardziej dostrzegają absurdy wierzeń religilnych, a kościół ich ogranicza i blokuje postęp w strachu przed utratą władzy i ca za tym idzie, bogactw materialnych.

Widzisz, ponownie niczego nie udowodniłeś i strzeliłeś sobie w piętę!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
16 cze 2019, 12:09
Cblondyn pisze:
16 cze 2019, 12:01
Jest jeszcze prawo naturalne które nie pochodzi od Boga a tym bardziej nie wynika z religii. Wynika z ROZUMU ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury
Dlatego nie interesują mnie "wiara" w obie skrajności : teizm oraz a'teizm :!:
EOT
Postrzeganie świata przez pryzmat wiary nakłada ograniczenia i kaganiec. I taki istniał do czasu narodzin Oświecenia, uznawany jako okres ROZUMU. "Nic co ludzkie nie jest mi obce" jest przewodnim hasłem odrzucającym dogmaty religijne. I pisanie, że religia ze swoimi dogmatami była na drodze postępu jest bzdurą. Przekonał sie o tym Kopernik czy Galileusz któremu zarzucono herezje i obłożono klatwą :)
"Wola Boska" ..... chore

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 11:43
fx-technik pisze:
16 cze 2019, 11:25
Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
Niestety, ale wiara jest jedną z najgorszych metod ustalania prawdy i rzeczywistości.
Tak, że, przykro mi, ale kolejny zonk z twojej strony.
Terror jest lepszy ...żaden ZONK, tylko myślenie outside box.
Bez religii nie było kultury, bez kultury nie błoby etyki, moralności i w kocu nauki... pierwszy prawdizwy uniwersytet w Europie Bolonia 1088,
Totalne bzdury niepoparte żadnymi dowodami.
To, że będziecie krzyczeć i zakrywać oczy i uszy, niczego nie zmieni.
Moralność nie wynika z religii, ani z kultury, tylko z natury.
Jest wynikiem większych korzyści dla rozwoju danego gatunku i jego dobrobytu.
To jest cecha wynikła z natury, a nie z religii.

Moralność waszego boga biblijnego jest jawnie niemoralna.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Andreasgp pisze:
16 cze 2019, 12:09
Cblondyn pisze:
16 cze 2019, 12:01
Jest jeszcze prawo naturalne które nie pochodzi od Boga a tym bardziej nie wynika z religii. Wynika z ROZUMU ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury
Dlatego nie interesują mnie "wiara" w obie skrajności : teizm oraz a'teizm :!:
EOT
Ateizm jest brakiem wiary.
Nie może, więc być wiarą.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
1. Ziemia i ogółem wszechświat wszystko powstało przez przypadek, samo z siebie XD. Ziemia jest w idealnej odległości od słońca, żeby istniało na niej życie bo gdyby była oddalona o te parę tysięcy kilometrów niż tak jak teraz jest to by niemożliwe życie byłoby bo z jednej strony byłoby za gorąco a z drugiej strony za zimno.. ale to położenie Ziemi to przypadek, wiadomo. Rozmiar Ziemi i odpowiadająca mu siła grawitacji zapewniają utrzymanie przy planecie cienkiej powłoki gazowej - składającej się głównie z tlenu i azotu - o grubości nieprzekraczającej 100 km. Gdyby Ziemia była znacznie mniejsza, istnienie atmosfery byłoby niemożliwe, podobnie jak w przypadku Merkurego. Żyjemy w idealnym wszechświecie, gdzie panują dokładnie takie warunki, jakich potrzebuje życie, by się pojawić i osiągnąć rozkwit. Gdyby nasza atmosfera różniła się nieznacznie składem, wszystkie stworzenia na Ziemi wyginęłyby. ALE TO WSZYSTKO PRZYPADKIEM POWSTAŁO
Kolejny zonk i brak wiedzy podstawowej.
Nie znam żadnej naukowej teorii, która by mówiła, że cokolwiek powstało z przypadku.
Nauka posiada jedynie najbardziej prawdopodobne przy obecnym stanie wiedzy modele powstania Wszechświata, powstawania Słońc, Planet, Układów Słonecznych i Galaktyk, Czarnych Dziur, itd. Jest jeszcze wiele rzeczy, których nauka nie wie, lub nie rozumie czym są, i także są zapewne rzeczy, o których nie wiemy, że nawet o nich nie wiemy.
Ziemia, takze wcale nie znajduje się w idealnym położeniu.
I, nie, nie żyjemy w idealnym świecie.
Zdecydowany obszar Wszechświata nie stwarza warunków do życia, a i na samej ziemi jest tylko stosunkowo niewielki obszar, na którym życie może istnieć.
Ponadto, mamy raka, HIV i tysiące innych chorób, które ten wasz wszechwiedzący i miłujący bóg nam zaserwował.

Ponownie, grubo się pomyliłeś!
Jewsteś ofiarą plotek i opinii innych ignorantów.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
2. Błagam Cie powiedz mi jak powstały pierwsze organizmy na świecie ponieważ sam Darwin nawet tego nie próbował. Założył istnienie jakiejś pierwszej istoty żywej, a następnie starał się pokazać, jak jeden organizm żywy może się przekształcić w inny. Współczesna nauka potwierdza to, co Pasteur próbował wykazać już dawno temu - życie nie może powstać z materii nieożywionej. Skąd zatem pochodzą ludzie, zwierzęta i rośliny? Mam nadzieje, że wytłumaczysz mi to dokładnie i jednocześnie zgłosisz się po nagrodę nobla bo nikomu na świecie się to jeszcze nie udało.
Niestety, przykro mi, ale osobiście nie posiadam odpowiedniego wykształcenia w tym temacie.
Mogę cię jedynie przekierować do najbardziej godnego zaufania źródła:
https://www.lawrencemkrauss.com/origins-project
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

"Ponadto, mamy raka, HIV i tysiące innych chorób, które ten wasz wszechwiedzący i miłujący bóg nam zaserwował." -- spytam jesteś pewnien że Bóg a nie my sami?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
3. Przyczyny naturalne nie są również adekwatnym wyjaśnieniem ilości precyzyjnych informacji zawartych w ludzkim DNA. Osobom, które nie biorą pod uwagę Boga, pozostaje wniosek, że wszystko to powstało bez przyczyny, bez planu, jedynie w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności. Jednak odwoływanie się do szczęśliwego zbiegu okoliczności u podstaw niezwykle złożonych struktur i zjawisk, które obserwujemy we wszechświecie, to postawa, która intelektualnie pozostawia wiele do życzenia.
Kolejny mit, plotka, niepoparta wiedzą.
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_gen ... on_content
The 2.9 billion base pairs of the haploid human genome correspond to a maximum of about 725 megabytes of data, since every base pair can be coded by 2 bits. Since individual genomes vary by less than 1% from each other, they can be losslessly compressed to roughly 4 megabytes.
Ponownie, nie jest to kwestią przypadku, tylko kwestią naturalnego procesu ewolucji, do której
bóg nie jest wymagany.

To co ty nazywasz "złożonością struktur i zjawisk" jest tylko twoją opinią.
Jaki masz punkt odniesienia, żebyś ty mógł ocenić co jest złożone, a co nie?
Logicznym jest, że skoro coś jest takie, jalkie jest, to po prostu musi być takie, a nie inne w warunkach tego Wszechświata. To jednynie twój mózg tworzy jakieś dziwne, niestworzone zależności, których nie rozumie.
Niestety, argument, że skoro czegoś nie rozumiesz, to musi być bóg, jest komletnie idiotyczny.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ