Roboty - cała prawda o automatach, czy można ją poznać?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Do uruchomienia robota nie potrzeba żadnej wiedzy specjalnej, nie wiem o czym piszecie. Jak umiesz używać wskaźników to z EA nie powinno być problemów.
Fx_boy pisze:Idąc na skróty z robotem jest jak z antywirem, potrzebna jest stała obsługa (update) i aktualizacja wirusów?.
przeczytaj sobie wywiad z Green'em zwycięzcą pewnego konkursu (grał automatami):
2 nr Equity Magazine "27000% czyli wywiad z Green7 "
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

CoVal pisze:Chcialbym poznac pozostalych 4 - ujawnijcie sie !!!!
Oj to będzie kłopotliwe chociażby z tego powodu, że Ich skrzynki priva za chwilę pękały by w szwach. Sam zapewne tego się nie obawiasz? i chwała za to. Właśnie liczyłem , że najwięcej będzie odpowiedzi takich jak Twoja tj. starych wiarusów EA.

Dodano po 3 minutach:
TARKIN pisze:astra kiedyś prowadził dziennik na temat robotów nie własnej budowy - przejrzyj przeanalizuj
Dzięki Tarkin, poczytam.
Zgodzę się z Tobą, że nie ma innej drogi jak połączenie maszyny z człowiekiem i chciałbym, żeby ten przekaz trafił do wszystkich mało zaawansowanych traderów.

Dodano po 1 minutach:
CoVal pisze:System nalezy dogladac, patrzec czy od technicznej strony wszystko jest ok
No właśnie ...
Dziękuję i pozdrawiam.

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

CoVal pisze:Byc moze wojtek_ea (pomimo ostatnich 2 liter w jego nick-u) zrazil sie do automatow - moze opowie nam dlaczego ?
Ha !! - chyba mnie źle zrozumiałeś oraz intencje mojego postu.

Ja pracuje tylko robotami (choć mam osobne konto do ręcznych zabaw) i to z dużym sukcesem w real od listopada 2010.

Na PW wysyłam Tobie moje publiczne profolio z MyFxbook.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Tig3r pisze:przeczytaj sobie wywiad z Green'em zwycięzcą pewnego konkursu
No jaki ten świat mały. Niedawno Green7 ( chyba to On? ) pomógł mi w kwestii techniczej dot. MT4 ( temat "Bossa" ) i zadeklarowałem się, że odśnieżę mu za to chałupę ... :D. A tu patrzcie człowiek ociera się o takiego Kozaka ..... i nawet nie wie o tym :)

Dodano po 4 minutach:
wojtek_ea pisze:Ja pracuje tylko robotami (choć mam osobne konto do ręcznych zabaw) i to z dużym sukcesem w real od listopada 2010.
Na PW wysyłam Tobie moje publiczne profolio z MyFxbook.
No to mamy już 2-ch. Jeszcze trochę i poznamy całą piątkę :D
Wojtek dawaj tutaj profolio :?: :?: :?: :D
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

wojtek_ea pisze:
CoVal pisze:Byc moze wojtek_ea (pomimo ostatnich 2 liter w jego nick-u) zrazil sie do automatow - moze opowie nam dlaczego ?
Ha !! - chyba mnie źle zrozumiałeś oraz intencje mojego postu.

Ja pracuje tylko robotami (choć mam osobne konto do ręcznych zabaw) i to z dużym sukcesem w real od listopada 2010.

Na PW wysyłam Tobie moje publiczne profolio z MyFxbook.
Dzieki, musi co - zle Cie zrozumialem...

hmmm, imponujacy zestaw zarabiajacych systemow.
ja tam wrzucam tylko niektore - te na ktorych aktualnie eksperymentuje i moge sobie od czasu do czasu rzucic okiem co sie tam dzieje bez uruchamiania terminala....
bez wzgledu na to w jakiej czesci swiata jestem :)

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Tig3r pisze:Do uruchomienia robota nie potrzeba żadnej wiedzy specjalnej
Czy dobrze rozumiem?, instaluję go podobnie jak wskaźnik lub skrypt i hula :D
Nie trzeba wprowadzać żadnych danych, czy ustawiać parametrów?
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Zazwyczaj jest możliwość ustawienia parametrów tp, sl, albo ustawienie różnych wartości dla wskaźników z jakich korzysta EA. Standardowo jednak EA można uruchomić na domyślnych ustawieniach.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Fx_boy pisze:Czy dobrze rozumiem?, instaluję go podobnie jak wskaźnik lub skrypt i hula Very Happy
Nie trzeba wprowadzać żadnych danych, czy ustawiać parametrów?
EA to nie jest coś jak jabłko czy banan(czyli okrągłe albo podłużne) , to coś jak owoc, czyli są różne owoce.

Jak sobie ktoś wymyśli tak jest. Mogą być parametry może ich i nie być, jednak w większości przypadków są, bo twórca chce zazwyczaj mieć jakąś elastyczność.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Okazuje się, że brokerzy są za automatami :) .Dużo transakcji - dużo spreadu, przyznam, że na początku nie myślałem w tych kategoriach. Jakoś tak utrwaliłem sobie, że jako 2-ga strona gry są przeciwni automatyce. No chyba, że p.Sebastian nie odkrywa całej prawdy?
http://www.youtube.com/watch?v=O9I2jghq ... re=channel

Dodano po 3 minutach:
LowcaG pisze:Mogą być parametry może ich i nie być, jednak w większości przypadków są, bo twórca chce zazwyczaj mieć jakąś elastyczność
Dla Ciebie to "oczywista oczywistość"- dla mnie teraz już także :)

Dodano po 1 minutach:
Pablo90 pisze:Standardowo jednak EA można uruchomić na domyślnych ustawieniach.
Zatem i laik też może :)
Dziękuję i pozdrawiam.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Fx_boy pisze:Okazuje się, że brokerzy są za automatami Smile .Dużo transakcji - dużo spreadu, przyznam, że na początku nie myślałem w tych kategoriach. Jakoś tak utrwaliłem sobie, że jako 2-ga strona gry są przeciwni automatyce.
Ale automat nie równa się dużo transakcji... znów zależy od twórcy.. no ale na pewno łatwiej jest zrobić dużo jak się chce niż ręcznie to fakt.

Fx_boy pisze:Zatem i laik też może
Pewnie, z tymi "tajemniczymi" ustawieniami parametrów to jakiś mit. Są oczywiście domyślne, ale jeżeli mówimy o sprzedawanych EA to chyba sprzedający też podaje parametry... bo tak to i ja mogę sprzedam EA i powiem, że na pewno zarabia, ale stworzę 200 parametrów(najlepiej o tajemniczych nazwach) i powiem że tego nie sprzedaje :P.

Dodano po 7 minutach:

tak samo, bzdurnymi tekstami są, że to nie ea zarabia/traci tylko człowiek, że ktoś kupując czyjeś EA nie rozumie go jak ono działa i dlatego traci... bzdety jak dla mnie.

Na dobrą sprawę, jeżeli dane EA faktycznie zarabia, to każdy kto potrafi poprawnie uruchomić EA(czytaj umie obsługiwać platformę), będzie zarabiał, i choćby nie wiem jak będzie miał słaba psychikę. No chyba, że będzie go włączał i wyłączał w "odpowiednich" momentach.

Inna sprawą jest to, że rynek ewoluuje, i że tak na prawdę każde EA trzeba z czasem zmieniać (np. filozofię) albo parametry a do tego faktycznie trzeba wiedzieć jak ono działa (Tzn. nie chodzi mi oczywiście tylko o aspekt techniczny, ale chociaż filozofię działania). Ale to inna historia.

ODPOWIEDZ