Roboty Astry

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam po długiej przerwie :-)
Poprzednio zawiesiłem watek na początku stycznia, tym razem planuje go "odświeżyć" równo rok po tym.... na początku stycznia będzie reaktywacja wątku z testami nowego robota/robotów :-)

W tej chwili mogę podać jedynie link do strony, na której będą publikowane wyniki testów: http://www.myfxbook.com/members/fxastra ... hopp/10385
strona będzie miała zweryfikowane wyniki, żeby nie było wątpliwości :-)

Do zobaczenia w styczniu :-)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Zgodnie z info umieszczony wcześniej reaktywuje mój watek poświęcony EA.

Jak już wcześniej było wielokrotnie pisane na forum, ja nie wierze, w ogólnodostępne do sprzedaży roboty. Może niektóre z nich działają nawet dobrze, ale na dłuższą metę, to bardzo, bardzo trudno znaleźć EA, które nie straci w dłuższym okresie czasu działania np. 2-3 lata.
Ja przyjąłem nieco inna strategię. Programistą nie jestem (nie mam do tego cierpliwości ;-) więc postanowiłem współpracować z kilkoma dobrymi programistami z forum.
Tak było w przypadku pierwszego EA, które testowałem w tym wątku, czyli GATa- znalazłem jego autora, dogadaliśmy się i postanowiłem przetestować go na realu za własne kasę, a wynikami testów podzielić się dobrowolnie z forumowiczami.
GAT miał wspaniałe wyniki, ale niestety broker OANDA kapną się, że coś "za dużo" zarabiamy i zaczął bardzo utrudniać prace robotowi :-( Testy zostały zakończone, ponieważ nie było sensu nadal ich ciągnąc, dzięki "interwencji" brokera robot przestał po prostu zarabiać :-(
Następnym EA, które chciałem testować, był Stomper, ale niestety spóźniłem się, bo znów robot tak dobrze zarabiał, że większość brokerów tak podniosła spready w nocy, że skuteczność Stompera znacznie spadła :-(

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

... miął rok, od poprzedniego zawieszenia tego wątku...
Osobiście jestem zdania, że jednak są EA, które potrafią w dłuższym okresie bezpiecznie zarabiać, więc dalej współpracowałem z kilkoma programistami, aby wybrać następnego kandydata do testów na koncie LIVE.
W zeszłym roku (jak to dziwnie brzmi;-) nawiązałem współprace z userem GRAJEK. Jest on programistą i ma w swojej ofercie kilka EA.
Ja postanowiłem do testów LIVE wybrać EA Chopper H1- robot pracuje tylko na edku H1, jest to system typu SAR. Jednocześnie może być otwarta tylko jedna pozycja naraz, więc powinno być w miarę bezpiecznie. SL=185p choć EA często stratną pozycję zamyka wcześniej, podobnie z TP. Robot zawiera około 5 pozycji dziennie,które średnio trzyma po kilka godzin, więc nie jest to skalper, a więc trudniej będzie brokerowi utrudnić jego działanie. W zasadzie jedyne wymaganie do brokera to max spread=2p, oczywiście im mniejszym tym lepiej :-)

Testy będę prowadził na moim prywatnym koncie LIVE. Depo początkowe: 1000PLN. Dźwignia 1:200. Wyniki na bieżąco są publikowane na stronie
http://www.myfxbook.com/members/fxastra ... -v12/10385. Wyniki są zweryfikowane, żeby nie było wątpliwości ;-)
Robota celowo zapuściłem w grudniu (choć oficjalnie miałem zamiar testować go od stycznia), aby dograć sprawy techniczne i sprawdzić czy będzie działał bez problemów. Jak widać EA na razie traci, ale to dopiero dwa tygodnie, więc na razie biorę to na luzie i mam nadzieję, że na koniec stycznia robot zrobi lekki +. Minimalny czas trwania testów to 3 m-ce, czyli co najmniej do końca marca, chyba, że depo wcześniej się skończy ;-)
Wszelkie pytania techniczne i finansowe dot. EA, proszę kierować do jego autora, czyli usera GRAJEK.

To nie jest reklama. Niczego nie sprzedaje. Sam z własnej nieprzymuszonej woli wybrałem tego robota do testów na moim prywatnym koncie live. Również sam postanowiłem podzielić się z forumowiczami wynikami z testów tego EA.

Poniżej wykres z aktualną historią działa robota. Wszystkie transakcję będą na bieżąco publikowane na stronie http://www.myfxbook.com/members/fxastra ... -v12/10385 więc w tym wątku odpowiem na ew. pytania, i będę publikował podsumowanie tygodniowe (powiedzmy w każdy weekend).

Obrazek

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Zerknałem na wyniki robota i wg moich doświadczeń żadna strategia, która daje RR w stylu (>2):1 nie da zarobić w dłuższym terminie. I nie pomoże tu nawet wysoka skuteczność...

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

zobaczymy jak będzie po dłuższym okresie czasu, na razie jest za mało danych, żeby wyciągać wnioski. Niech chociaż te 3 m-ce (do końca marca) podziała w realu

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Czas na pierwsze (tygodniowe) podsumowanie działania EA.

Testy oficjalnie rozpocząłem 4 stycznia 2010 roku, dziś jest niedziela, a więc koniec pierwszego tygodnia testów. Testy zostały rozpoczęte ze strata wynoszącą -7.67%, robot pracował jeszcze dwa ostatnie tygodnie w grudniu starego roku, aby sprawdzić czy na pewno działa, itp. Niestety przez ostatni tydzień strata się powiększyła i wynosi -15,29% do tego została jedna pozycja "wisząca" na - 44,1p. Kiepsko to wygląda, ale to dopiero początek. Jak widać na wykresie EA szuka dna i mam nadzieję, że zacznie się pomału odbijać do góry, aby na koniec stycznia odrobić straty...

Podsumowanie:

Konto: Live
Depo: 1000 PLN
Lewar: 1:200

Aktualne depo: 847,41 PLN
Strata: -15,29%

Po więcej info proszę kliknąć na poniższy wykres:
Obrazek

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Czas na podsumowanie kolejnego tygodnia testów EA Chopper H1 na moim koncie Live.
W mijającym tygodniu (11-17.01.2010) straty doszły do -21,46% (w poniedziałek 11.01.2010), ale... potem nastąpiło sukcesywne odbicie od dna i tydzień został zakończony na (jeszcze) stracie wynoszącej -9,17%. Jak widać EA odrobiło kilkanaście % straty w ciągu tygodnia. Aktualnie "wisi" jeden Sell na -12,8 pipsa. Nadal uważam, że styczeń zostanie zamknięty na plus :-)

Podsumowanie:
Konto: Live
Depo: 1000 PLN
Lewar: 1:200

Aktualne depo: 908,59 PLN
Strata: - 9,17%

Po więcej info proszę kliknąć na poniższy wykres:
Obrazek

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Kolejny tydzień działania robota za nami.
Mimo spadku depo, do - 16,49% w czwartek, w piątek EA wygrzebało się z tych start i zgodnie z moimi wcześniejszymi przewidywaniami tydzień skończył się stratą -7,07% czyli mniejszą niż w zeszłym tygodniu. Jak widać EA Chopper notuje z tygodnia na tydzień coraz lepsze wyniki :-)

Podsumowanie:
Konto: Live
Depo: 1000 PLN
Lewar: 1:200

Aktualne depo: 929,70 PLN
Strata: -7,07%

Po więcej info proszę kliknąć na poniższy wykres:
Obrazek

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Astra, pomijając już samo działanie EA ... ogólnie, wg. mnie: odwalasz kawał świetnej roboty ! :)
Green
Obrazek
Obrazek

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

dzięki :-)

ODPOWIEDZ