Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dzikson pisze:
27 lut 2020, 20:25
To ja proszę o wyjaśnienie. Pozycję zawarłaś na szczycie, tyle wiem, a gdzie zaksięgowałaś? Głównie o DAXa mi chodzi bo u mnie jedna lotka od szczytu do dołu jest warta około;
1. ICMarkets 1600 USD
2 AXI Trader 1700 USD

Lewar nie ma tu nic do rzeczy bo 1 LOT = 1 LOT tylko depozyt zabezpieczający się zmienia
1. Chodzi właśnie o to TYLKO :idea:
2. Pozycje są hipotetyczne (oprócz vixa), więc to taka idealna symulacja - otwieram na samiuśkim szczycie, zamykam na samiuśkim dołku.

Ile kontraktów ma w sobie u Ciebie jedna lotka? U mnie 25 (mbank).
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Właśnie to mnie zdziwiło że znaczna różnica jest między naszymi TP.
Szukam i nie mogę poszukać :) Ale sądząc po znacznej różnicy w wartości każdego pipsa to zdecydowanie więcej. Liczył nie będę bo kolacja czeka a na głodnego myśli się źle
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Zacznę od tego, że pisząc kolejny post będę się czuła jak Charlie ze zdjęcia.
Dla tych, którzy nie oglądają bzdurnych filmów (pozdrawiam :564: ) tytułem wyjaśnienia - to kadr z filmu 2012 a chłop ów to Charlie - człowiek, który jak współczesny płanetnik stoi na górze i przez radio nadaje - "koniec świata już blisko" 8)
I z góry zaznaczam, że w pracy kiedy potrzebowałam skorzystać z analizy scenariuszy której ostatecznym wynikiem jest wersja przyszłości:
"- optymistyczna opierająca się na pozytywnych trendach,
- pesymistyczna opierająca się na negatywnym wpływie otoczenia,
- niespodziankowa opierająca się na trendach najmniej prawdopodobnych,
- najbardziej prawdopodobna opierająca się na tych trendach (pozytywnych i negatywnych), których prawdopodobieństwo wystąpienia jest największe".
dla mnie najbliższa była wersja pesymistyczna. Nie dlatego, że widzę świat w czarnych kolorach lecz dlatego, że lepiej wyjaśnić wszystkie ryzyka wdrożenia przed podjęciem decyzji o realizacji projektu.
cdn.
Pozdrawiam,
Wasz Charlie :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Pozwolę sobie na autocytat:
Anomalia pisze:
24 lut 2020, 20:51
Niepokoi mnie też to, że widzę efekt a nie rozumiem do końca przyczynę :roll: Po lukrowanych cudnych danych przyszły złe? Nie pierwszy raz. Coronawirus? Podobno nie taki groźny, zresztą statystyki to potwierdzają - więc o co kaman? Po co te izolacje, środki ostrożności, zatrzymanie gospodarki, cenzura? :roll:
Nie rozumiem, a jak nie rozumiem to czuję dyskomfort. Dodatkowo wiedza płynąca ze świata i przepływy finansowe widoczne na wykresach, najnormalniej mnie niepokoją. To że było ok wbrew coronawirusowi - jestem w stanie sobie spróbować wytłumaczyć: świat był przygotowany na chiński przestój więc było względnie "normalnie". Przestój przedłużył się o 10 dni - to jest do zniesienia, ale co będzie jeśli Chiny będą stały kolejne tygodnie? Przecież to ciężko sobie nawet wyobrazić, skalę strat i ogrom konsekwencji.
I co z tym zrobimy, doktorze? :568:
Coronawirusem żyje (cóż za ironia) cały świat. Z jednej strony przychodzą takie informacje wskazujące na to, że groźniejsza jest grypa a śmiertelność wśród chorujących jest stosunkowo niewielka (ok, 2,3%) oraz np.
- w Wietnamie wszyscy wyleczeni,
- kilka danych i wykresów,
- statystyki WHO,
- jak rozwija się coronawirus w stosunku do innych epidemii.
Z drugiej ta informacja: ponowne zachorowania:
"Po tym, jak zostanie się zainfekowanym, wirus może pozostać w stanie uśpienia, dając minimalne objawy, a następnie może dojść do zaostrzenia objawów, gdy dostanie się do płuc – tłumaczył Philip Tierno Jr, profesor mikrobiologii i patologii w NYU School of Medicine, którego słowa przytacza agencja Reutera. Profesor podkreślił, że koronawirus SARS-CoV-2 wciąż w dużym stopniu pozostaje zagadką dla naukowców. – Nie jestem pewien, czy nie jest dwufazowy, jak wąglik – stwierdził".
wzbudza we mnie niepokój laika. Bo czy to może oznaczać brak pamięci immunologicznej w kontekście tej choroby? Problem dotyczy ok. 14% Chińczyków uznanych za wyleczonych. Sporo :roll:
Dodatkowo miejmy w pamięci, że początkiem 2018 roku WHO wpisało na listę największych zagrożeń dla ludzkości chorobę X
Pamiętam szacunki, że z powodu choroby x umrze nawet powyżej 100 mln. ludzi. Dużo? Mało w odniesieniu do ludności świata (1,5%) ale jak sobie wyobrazimy, że z mapy znika cała Polska i Francja (lub Włochy) to już robi wrażenie :roll:

To rozumowanie (prp bezsensowne bo znam się na tym jak kura na pieprzu), powoduje we mnie:
Anomalia pisze:
24 lut 2020, 10:27
Z moim abstrakcyjnym pojmowaniem forexu opartym na fundamentach, wykresy robią mi krzywdę w takich sytuacjach jak teraz.
Reasumując, opcji rozwoju sytuacji jest bardzo wiele (a ja ze swoją wyobraźnią i dziesiątkami albo i setkami obejrzanych filmów katastroficznych, sf i o zombiakach, po przeczytaniu takiej informacji: rozstrzelano nosiciela mam taką wizję przyszłości, że hoho :roll: ).

Po tym krótkim wstępie wracamy do fx. Wzrosty na indeksach od jakiegoś czasu wydawały mi się zbyt gwałtowne, zwłaszcza w kontekście już ujawnionego wirusa. Spodziewałam się powtórki z początku 2018 ale szczerze mówiąc to co się dzieje napawa mnie niepokojem.
Tak sobie myślę, że zarówno wzrosty jak i spadki są efektem niepewności wynikającej z tego zdania, które wytłuściłam wyżej. Nie chcę myśleć nawet, że odpowiedź już jest i jest pesymistyczna dla ludzkości. Kiedy znajdzie się odpowiedź - wszystko zacznie wracać do normy (cokolwiek tą norma będzie). Niepesymistyczne warunki na rynku powodujące konsolidację czy wzrost to szczepionka/lek, ustabilizowanie poziomu zachorowań w dłuższym czasie (przestanie być nowy, jak grypa), wygaśniecie samoistne epidemii.
Zastanawiam się, jak daleko będzie sięgał efekt wirusa - tygodnie? Miesiące? Lata? Czy sytuacja będzie/jest tak poważna, że zmieni model biznesowy państw?
To, że Chiny są potęgą nie ulega wątpliwości, jest bezdyskusyjne. To, że znaczą zdecydowanie więcej dla światowej gospodarki, aniżeli podczas epidemii SARS - to też oczywiste. Ludzie siedzą w domach, więc popyt na wiele usług i towarów spada, oczywista oczywistość. Gdzieś mi wpadło w oko, że ponad 6% chińskich firm jest na skraju bankructwa a 60% ma środki finansowe na 2 miesiące (opłaty stałe). Brzmi to groźnie zwłaszcza w aspekcie faktu, że obecne Chiny nie są tymi Chinami słynęły z tanich, byle jakich podkoszulków, lecz są gigantem (a często monopolistą) w high tech.
Załamuje się łańcuch dostaw (o ile już się nie załamał) a największe problemy spodziewane są w elektronice i komputerach (-> np. Apple).
Transport morski - ma problemy. Lotniczy. Kolejny będzie transport drogowy.
Problemy ma motoryzacja, turystyka, przemysł odzieżowy. Kolejne będą np. restauracje, kultura, budowlanka, nieruchomości (o ile kryzys potrwa dłużej). Banki. I pozamiatane :roll:
Chiny są potęgą, truizm, na przemyśle chińskim oparta jest działalność niezliczonych firm na wszystkich (prp) kontynentach. Zatem - choćby patrząc na strukturę branżową wszystkim nam znaną - DAXa - to jakże to ma wzrastać? Czy i kiedy przywitamy 9 000?
Mam szczerą nadzieję, że odpowiedź na wytłuszczone pytanie pojawi się szybko i będzie optymistyczna, także w kontekście szczepionki. Oraz że ten wirus okaże się czymś typu grypa a nie dożartym dziadem typu HIV. Badania i testy leków czy szczepionek nie trwają dzień czy dwa, zatem mówimy o tygodniach (oby) zanim będzie szansa na powrót optymizmu na giełdach.
Potrzebuję optymistycznego - REALNEGO - scenariusza :roll:
A póki co - czekam na sobotnie dane z Chin. Bardzo, bardzo ważne i imho warto gruntownie rzecz przemyśleć co z pozycjami planowanymi do zostawienia na weekend. Niepewność jest duża, chyba wszystko się może zdarzyć.
To pisałam ja, Wasz Charlie :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
28 lut 2020, 09:33
Profesor podkreślił, że koronawirus SARS-CoV-2 wciąż w dużym stopniu pozostaje zagadką dla naukowców

Tak sobie myślę, że zarówno wzrosty jak i spadki są efektem niepewności wynikającej z tego zdania, które wytłuściłam wyżej.
Wirus jest pretekstem do korekty na indeksach, a sytuacja na nich już wcześniej sygnalizowała jej nadciągnięcie. Kilka tygodni temu pisałem tutaj o hiperboli na Sapinie, że niewiele będzie UP, a sporo S.
Zwałkę rozłożyli w czasie, najpierw była pierwsza próba po ujawnieniu się wirusa, później nowe szczyty.
Na indeksy i surowce zerkam dość rzadko i to niestety odbija się czasem na moich analizach, bo brak w nich aktualnego looku. Ten ATH to była klasyka Smart Money jeśli chodzi o dystrybucję na wysokich TFach, na niższych były sygnały że podaż zaczyna brać górę, choćby zejście poniżej oporu i powrót do wnętrza kanału na DAX. Kto miał rękę na pulsie, ten zagrał przeciwko wiecznym i nieprzerwanym wzrostom, jak choćby Tolmon.
Co do samego przełożenia wirusa na długofalowy ruch indeksów... Przy takim odsetku śmiertelności IMO nie ma podstaw do paniki, to nie dżuma z XIV wieku. Wyceny indeksów są oderwane od rzeczywistości gospodarczej, rządzi nimi dodruk, lub jego brak.
DAX IMO zmierza do szerokiej strefy popytowej na 11600/250, tam dopiero widziałbym technicznie dobre miejsce na odreagowanie.

Pytałaś mnie kiedyś, czy Formacje Liniowe działają - działają i mają się dobrze. Dla bystrzaków. Zasięg kanału na DAX zrealizowany z grubym naddatkiem.
Kto założy z góry kierunek i nie będzie reagował na cenę, ten popłynie i to jest nieuniknione.

Czytam DT i niestety, ale większość traderów swoją grę opiera na zwykłym gridzie i to z reguły przeciwko trendowi. Przy małych ruchach da się wybronić i zarobić, ale przy takich akcjach jak ostatnio...
Longi na WTI od 49, co dolar dokładka
Shorty na E/C od 1.443x
Shorty na E/U w styczniu od 1.10
Shorty na E/U od 1.09 (ten tydzień)
To tylko niektóre perełki zasłużonych tego działu, pozycji XABa nie uwzględniam, bo on nawet po akcji na Franku napisałby, że w sumie wyszło spoko i jest git

Co do krachu, uważam, że to nie jest jeszcze ten moment. W weekend mam nadzieję podyskutować o poniższym wykresie i czasie nadchodzącego kryzysu. Szczególnie z tobą, bo na 90% będzie miało to podłoże w fundamentach.
https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Dziękuję, cajto, za ten wpis mając nadzieję na kontynuację wymiany poglądów :564:

Przypomniałeś mi tym samym że chciałam jeszcze cykl Bennera - Fibonacciego wkleić, jako ciekawostkę (http://neidek.com/wp/2020/01/24/fake-i-co-dalej/).
Szczyt póki co był w 2020 a nie 2018, właśnie dobijamy do maksa z 2018 i wciąż na mn1 jesteśmy w kanale wzrostowym (jesteśmy?). Zalinkowana analiza powstała w 2017 r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dax.PNG
sp500.PNG
HTH
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tu macie oświecające wskaźniki:
https://www.worldometers.info/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
28 lut 2020, 22:11
HTH
Dziękuję
ninjaproject pisze:
28 lut 2020, 23:57
Tu macie oświecające wskaźniki:
https://www.worldometers.info/
Dziękuję!

Dane z Chin - masakra :roll: :roll: Tak złych to raczej się nie spodziewano w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu :roll: Oby to było chwilowe...
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
29 lut 2020, 09:15


Dane z Chin - masakra :roll: :roll: Tak złych to raczej się nie spodziewano w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu :roll: Oby to było chwilowe...
Jeśli epidemia bedzie sie nadal rozszerzać (a na to sie zanosi i nic nie wskazuje, że miałoby sie to zmienić) to będzie tylko gorzej. Tu juz nie chodzi o to ilu umarło itp. Problemem jest liczba chorych którzy wymagaja opieki i hospitalizacji. O absencji w pracy (a to najgorsze dla firmy w jakiej pracują) nie wpsomne. Jeśli zakłady są zamykane z tego powodu to jak niby może być lepiej? A globalna gospodarka to sieć naczyń połączonych. Krach w takim kraju jak Chiny ma wpływ na wszystkie światowe rynki. Chyba najwyższy czas by sobie niektórzy to w końcu uświadomili :)

ODPOWIEDZ