Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
24 lut 2020, 13:23
Co cię niepokoi?
Czemu nie może być np. 10?
Ok, może być seans "co cię niepokoi Anomalio". Przytargałam własną kozetkę - lubię niebieski kolor - (zdjęcie ze strony sklepu), plus muzykę pasującą jak ulał White Rabbit i zaczynamy :564:

Czemu 6? To poziom kiedy w Turcji zapala się morelowe światło, 7 to czerwone a 10 - panic! To wynika ze struktury tureckiego długu, z gospodarki, ze stóp zwrotu itepe itede. Niepokoi mnie dość łatwe (mam nadzieję, że chwilowe a interwencje banku i/lub sytuacja na świecie spowodują stabilizację) przebicie tej nieszczęsnej szóstki. Gołym okiem widoczna awersja do ryzyka nie jest dobrym symptomem. Lira jest przespekulowana i zdecydowanie nie jest sh - mówiąc gorzko-ironicznie.
Szczerze powiedziawszy, od dawna sądzę, że kryzys globalny rozpocznie się od któregoś em, myślałam o Turcji właśnie. Jednak teraz o wiele bardziej prawdopodobne wydaje się, że będą to Chiny.
Dlaczego nie może być 10? Pamiętasz zapewne czasy, kiedy pensja wynosiła kilka/kilkanaście dolarów. I późniejsze, kiedy minuta rozmowy przez komórkę kosztowała 4 złote (tak, tak było - tu zwracam się do młodzieńców odwiedzający Rejs!). Nie chciałabym powrotu do tych czasów, chciałabym żeby zarządzający naszym krajem gwarantowali nam bezpieczeństwo ekonomiczne. Turcy też tego chcą, to naturalne. Mają jednak pecha i ich rządzący podejmują kijowe decyzje.
Niepokoi mnie też to, że widzę efekt a nie rozumiem do końca przyczynę :roll: Po lukrowanych cudnych danych przyszły złe? Nie pierwszy raz. Coronawirus? Podobno nie taki groźny, zresztą statystyki to potwierdzają - więc o co kaman? Po co te izolacje, środki ostrożności, zatrzymanie gospodarki, cenzura? :roll:
Nie rozumiem, a jak nie rozumiem to czuję dyskomfort. Dodatkowo wiedza płynąca ze świata i przepływy finansowe widoczne na wykresach, najnormalniej mnie niepokoją. To że było ok wbrew coronawirusowi - jestem w stanie sobie spróbować wytłumaczyć: świat był przygotowany na chiński przestój więc było względnie "normalnie". Przestój przedłużył się o 10 dni - to jest do zniesienia, ale co będzie jeśli Chiny będą stały kolejne tygodnie? Przecież to ciężko sobie nawet wyobrazić, skalę strat i ogrom konsekwencji.
I co z tym zrobimy, doktorze? :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalio, bo tego nikt nie rozumie, nawet najlepsi ekonomiści tego świata!
I, nie o to chodzi, żebyśmy my rozumieli, tylko o to chodzi, żebyśmy sobie kawałek tego tortu od tych wielorybów sobie uszczknęli.
Kiedyś też próbowałem zrozumieć, kombinowałem, jak to jest.
Nawet miałem ogromny dług w stosunku do TPSA, bo nie miałem czym zapłacić (za rozmowy międzynarodowe, w szczególności).
Bank centralny Turcji, że tak powiem, żówno może naprzeciw wielkim tego świata. Zrobią, co będą chcieli.
U nas kryzys już był. Wokulski się na wojnie dorobił. No to niech i my też umiemy!

Odnośnie koronawirusów, to przecież są one, i zawsze były, powszechne.
One powodują to, co nazywamy przeziębieniem, ale też i wirus HIV jest koronawirusem.
Koronawirus to nazwa wirusów, które swoją budową wyglądają jakby miały koronę.
One zawsze były, są i będą. Co więcej, bez nich nas by nie było. Ponieważ to one powodują, że płód się rozwija...

Co do tej kozetki (do masażu), to muszę sobie kupić!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nie do końca się zgodzę.
Zobacz, że tzw "oni" byli zdolni raz zagrozić na serio temu poziomowi podczas sierpniowej zawieruchy 2018, raz próbowali (maj 2019) oraz raz przypadkiem oberwała lira (sierpień 2019 - ta wielka szpila wygenerowana przez Japończyków). Swoją drogą ta szpila też mnie zastanawia - lira straciła do jena 12% w ciągu kilkunastu minut (co oczywiście rozeszło się jak fala po innych crossach lirowych) - kto to kupował na tych szczytach? I co z tym zrobi ów ktoś?
Widzę, że była próba powrotu poniżej 6 - czy trwała? Zobaczymy. Ale była!
cdn
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nikt nie kupował. Cena rośnie nie dlatego, że ktoś kupuje, tylko dlatego, że ktoś nie chce sprzedawać po takiej cenie.
Cena się zmienia dlatego, że szuka poziomu, na którym przeciwna strona jest skłonna sprzedawać, lub kupować.

Natomiast, rynki wymiany walut, głównie są "regulowane" przez tych, którzy potrzebują wymieniać waluty, ale na nich nie spekulują, nie mają interesów w tym, że wymieniają waluty, tylko potrzebują wymieniać ze względu na ich rynki dystrybucji, które są w innych strefach walutowych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
25 lut 2020, 08:54
Nie do końca się zgodzę.
Zobacz, że tzw "oni" byli zdolni raz zagrozić na serio temu poziomowi podczas sierpniowej zawieruchy 2018, raz próbowali (maj 2019) oraz raz przypadkiem oberwała lira (sierpień 2019 - ta wielka szpila wygenerowana przez Japończyków). Swoją drogą ta szpila też mnie zastanawia - lira straciła do jena 12% w ciągu kilkunastu minut (co oczywiście rozeszło się jak fala po innych crossach lirowych) - kto to kupował na tych szczytach? I co z tym zrobi ów ktoś?
Widzę, że była próba powrotu poniżej 6 - czy trwała? Zobaczymy. Ale była!
cdn
Mógł kupować, ale nie musiał. Wystarczy, że grubasy zamykali S. Jak zamykali swoje pozycje to wyglądało, że ktoś kupował. Tak to działa. Spadała liczba eSek i wyglądało to tak, że ktoś bierze eLki.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Najlepiej żeby zrozumieć mechanikę działania rynku dla kogoś kto nie ma doświadczenia np. w akcjach proponuje poświęcić trochę czasu na giełdzie kryptowalutowej. Nawet nie handlować, albo wpłacić 50 zł (bo doświadczenie przychodzi wraz z próbami, bo przecież "można patrzeć a jednak wszystkiego nie widzieć") i tym operować przez miesiąc. Zupełna odmiana w stosunku do kontraktów, grania pozycjami w górę i w dół.. Różnicę cenowe między ofertami kupna i sprzedaży, To one właśnie potrafią zrobić dzidę w jedną lub drugą stronę bez konkretnego powodu. Na forexie gówno (przepraszam anomalio za wyrażenie) widać. Widzimy skaczące świece i to co się na nich tworzy... Łatwiej i dokładniej jest operować na podstawie order booka ale tego u brokerów nie znajdziemy, a w krypto wszystko jest dostępne i widzimy na jakim poziomie są duże zlecenia na których cena może (nie musi) się zatrzymać, dzięki czemu widać gdzie jest możliwy opór / wsparcie i wtedy to pokrywamy z wykresami, a nie jak tu...

Ninja ma dużo racji w tym co piszę, i to są podstawowe informację do których nie mamy dostępu na platformach, Choć dziwię się użytkownikom kont u brokerów bankowych, tam to powinno być dodawane do konta jako podstawa.. Przecież banki odpowiadają w głównej mierze za płynność.

Co do wypowiedzi kraba, dobra logika, bo tak działa rynek, ale pytanie autorki brzmiało kto kupował na szczytach.. Te szczyty wykluczają zrzut pozycji krótkich przez tzw. grubasów bo to wykluczało by logikę takiego działania, no chyba że;
1. przetrzymywali stratę aż postanowili ją zamknąć
2. mieli zakupy jeszcze na wyższych poziomach i pozbywając się ich w tamtym momencie nadal byli na plusie :)

Co do giełdy, to jeśli nie chcesz podawać danych zarejestruj się na jakieś wymyślone dane + nowy email i nie weryfikuj, dostęp do platformy będzie taki sam jak dla zweryfikowanych userów... Największa PL giełda ma czytelną platformę. Wersję online polecam z Azji, taka z żółtym logo, bardzo płynna.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

dzikson pisze:
27 lut 2020, 10:08
Najlepiej żeby zrozumieć mechanikę działania rynku dla kogoś kto nie ma doświadczenia np. w akcjach proponuje poświęcić trochę czasu na giełdzie kryptowalutowej. Nawet nie handlować, albo wpłacić 50 zł (bo doświadczenie przychodzi wraz z próbami, bo przecież "można patrzeć a jednak wszystkiego nie widzieć") i tym operować przez miesiąc. Zupełna odmiana w stosunku do kontraktów, grania pozycjami w górę i w dół.. Różnicę cenowe między ofertami kupna i sprzedaży, To one właśnie potrafią zrobić dzidę w jedną lub drugą stronę bez konkretnego powodu. Na forexie gówno (przepraszam anomalio za wyrażenie) widać. Widzimy skaczące świece i to co się na nich tworzy... Łatwiej i dokładniej jest operować na podstawie order booka ale tego u brokerów nie znajdziemy, a w krypto wszystko jest dostępne i widzimy na jakim poziomie są duże zlecenia na których cena może (nie musi) się zatrzymać, dzięki czemu widać gdzie jest możliwy opór / wsparcie i wtedy to pokrywamy z wykresami, a nie jak tu...

Ninja ma dużo racji w tym co piszę, i to są podstawowe informację do których nie mamy dostępu na platformach, Choć dziwię się użytkownikom kont u brokerów bankowych, tam to powinno być dodawane do konta jako podstawa.. Przecież banki odpowiadają w głównej mierze za płynność.

Co do wypowiedzi kraba, dobra logika, bo tak działa rynek, ale pytanie autorki brzmiało kto kupował na szczytach.. Te szczyty wykluczają zrzut pozycji krótkich przez tzw. grubasów bo to wykluczało by logikę takiego działania, no chyba że;
1. przetrzymywali stratę aż postanowili ją zamknąć
2. mieli zakupy jeszcze na wyższych poziomach i pozbywając się ich w tamtym momencie nadal byli na plusie :)

Co do giełdy, to jeśli nie chcesz podawać danych zarejestruj się na jakieś wymyślone dane + nowy email i nie weryfikuj, dostęp do platformy będzie taki sam jak dla zweryfikowanych userów... Największa PL giełda ma czytelną platformę. Wersję online polecam z Azji, taka z żółtym logo, bardzo płynna.
Chyba najpłynniejszą giełdą jest Binance - kiedy mówimy o kwocie rzędu 50pln to nawet nie oglądałbym się na kwestie bezpieczeństwa giełd krypto, ale ja mało spekuluje z krypto - raczej dokupuje i zwiększam ilość jednostek, a takie promocje jak wczoraj powodują, że moja druga połówka uważa, że oszalałem :D

Obrazek
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Masz rację, ale nie o samą kwotę mi chodziło a o ewentualną obawę przed podawaniem danych i wysyłaniem dokumentów ;)
Nie chciałem robić "krypto" reklamy :D ale tak, binance jest spoko, i BitBay. Wiadomo że nie zarobi się na takiej kwocie, ale dla mnie bezcenne było pierwsze doświadczenie z giełdą zaczynając od krypto, potem czytając literaturę forexową Wiedziałem o co chodzi, nie zastanawiając się np. dlaczego czemu cena rośnie jak ktoś zrzuca pozycję krótkie i na odwrót, dlaczego są poślizgi cenowe i jak wyglądają w praktyce patrząc na order book podczas próby sprzedaży lub kupna waloru.... I wiele innych.

Ugodowa Twoja druga połówka, Moja jest ciepłolubna :D
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Oczywiście odniosę się do Waszych uwag bo zdecydowanie nie halo jest, nie zgadzam się a wręcz protestuję 8)

Ale zanim - to wkleję kolejną zabawę z excelem, z dzisiaj i stan na przed chwilą.
W sumie kolejne dla mnie pouczające doświadczenie.
Odnoszę się do warunków mojego brokera (cena wejścia). I zakładam, że pozycje weszły na samym szczycie, zatem dużo zer w tabelce jest (brak sl).
Tadam.
Oto jak wyglądają % od początku jazdy w dół. Chin nie uwzględniałam, nie da się beż zafałszowywania wyników.
Edek i jego wzrosty -> :lol: (o ile nie pomyliłam się w liczeniu :think:)
Ale vix to potężny instrument jest, bez kitu! Zwracam uwagę na lewar przy którym te wyniki zostały uzyskane :idea:

edit: jeszcze ciekawostkę ze świata fundamentów. Kilka razy przewinął się tu u.jen i ten obrazek wielokrotnie wstawiałam z komentarzem, że nie ma mowy o istotnym spadku lub wzroście bez pokonania żółtych kresek. (które nie zostały wyznaczone i nie wynikają z wykresu). Sama jestem zaskoczona reakcją - najwyższa żółta krecha stoi tu od wielu miesięcy, "podziałała" jak nie wiem co :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

To ja proszę o wyjaśnienie. Pozycję zawarłaś na szczycie, tyle wiem, a gdzie zaksięgowałaś? Głównie o DAXa mi chodzi bo u mnie jedna lotka od szczytu do dołu jest warta około;
1. ICMarkets 1600 USD
2 AXI Trader 1700 USD

Lewar nie ma tu nic do rzeczy bo 1 LOT = 1 LOT tylko depozyt zabezpieczający się zmienia
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ