Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Chłop maluje chyba wiele lat i jego malunki robią na mnei większe wrażenie, niż tzw. sztuka ambitna 8)
Pieksa
Will Smith i Pieksa
Wcześniejsze zdjęcia - co zapomniałam napisać - są dwa robione tymi ręcyma (Walter White) a Joker - z netu, choć własnoręczne też będę miała lada dzień.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Zdolny gość nie ma co..

Przypadł mi Chester do gustu.. RIP

Obrazek
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

A teraz odrobina fx, choć wciąż mi daleko do aktywnego fx teraz. Głośno tu myślę!
Mianowicie jeden z naszych kolegów (a konkretnie Jego pozycja us500 z dnia 18.09.2019 z godziny 20:10, 0,1 lota) natchnął mnie do konfrontacji moich wyobrażeń z xls 8) Zdopingowała mnie też wymiana poglądów z Kermitem i Tolmon_Nika w dziale dt.
Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłam - jeśli tak to z góry przepraszam.
W tabelce zestawiłam indeks niemiecki, amerykańskie, chiński, włoski i e.usd. Data mi pasuje do porównania bo eksperymentalne e.usd mam z tego dnia, z godziny wcześniejszej. Indeksów w tym dniu i miejscu "wykresu" na pewno bym nie otwierała (wg moich kryteriów to nie ten czas na wchodzenie w optymalne longi, dodatkowo FED).
Doświadczeń z indeksami (en masse) nie mam dużych: grałam US100, eksperymentalnie ITA40, China.f, sp30 i sp500, sporadycznie na e.usd oraz dość długo na daxie.
Moje przeświadczenie było takie: us500 to muł, chiński wykres nadaje morsem (i jest nie do grania ze względu na koszmarne luki/godziny w jakich działa), ITA leniwe jak owca, e.usd mało co się rusza, jak żuk który udaje martwego. Dax - mój faworyt - płytki rynek, wariuje ale płaci za ryzyko, us100 chyży ale szału nie ma. Jakoś mnie od indeksów odrzuciło :roll:
Jak już wspomniałam, natchniona pozycją kolegi, zrobiłam sobie takie oto zestawienie i chętnie się nim podzielę.
Zrobię też drugie, z wynikami z takich miejsc w których ja wchodziłabym w indeksy (filozofii raczej w tym nie ma), też kilka miesięcy wstecz.
Szczerze powiedziawszy xls rozbił moje dotychczasowe myślenie o daxie i us w puch :roll:
Wszystkie pozycje obliczałam dla 1 lota (podając jego wartość u mojego broka bo mamy zapewne różne wielkości "lota" - ilość kontraktów w "locie" - więc żeby nie mieszać takie przyjęłam założenie). Wszystkie "wystartowały" 18.09.2019 o godzinie 20. U mnie na indeksach nie ma swapów.
Jeśli popełniam błąd logiczny - będę wdzięczna za konstruktywną krytykę.

I jeszcze - kiedy pojawiło się ekstremum (maksimum dla indeksów, minimum dla e.usd):
de30.f - szczyt 20.02.20, 02:30 (hmmm...)
us2000.f - szczyt 17.01.2020, 15:05
us500.f - szczyt 20.02.20, 01:05
us100.f - szczyt 20.02.20, 01:05
us30.f - szczyt 13.02.20, 00:45
china.f - szczyt 20.01.20, 03:20
ITA40 - szczyt 19.02.20, 17:30
euro.usd - dołek 20.02.20, 08:25
...oraz początek piątkowej jazdy w dół:
de30.f 15:35
us500.f 21.02.20, 15:31
us100.f 21.02.20, 15:32
us30.f 21.02.20, 15:33
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Zastanawiają mnie też najbliższe dni. Wszystko, co niewiadome jest dla rynku czynnikiem zapalającym lampkę ostrzegawczą w głowie ze względu na ryzyko.
Obecnie szanse Trumpa na reelekcję szacowane są na 50% a kontrkandydat jeszcze jest nieznany; aczkolwiek Sanders wygraża Trumpowi i ma zaskakująco duże poparcie w stanach, w których już odbyły się prawybory. Przed nami superwtorek 03.03.20 czyli dzień, w którym odbędą się prawybory w kilkunastu stanach (w tym do rywalizacji dołączy Bloomberg). Zastanawiam się na ile rynek będzie czekał na zmniejszenie niepewności czyli na 3 marca w sposób bierny (konsolidacja), a może większym spadkiem?
Nie kręci mnie af w kontekście moich zakurzonych indeksów bo "nie działa", ale tak mnie platonicznie ta rzecz zastanawia 8)
Edit: sprawdziłam jak było w 2016: zupełnie inaczej :roll: Niestety, w1 bo mniejszych interwałów nie mogę uzyskać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kurcze, przecież to proste:
Spadnie, potem wzrośnie, potem spadnie, potem wzrośnie... i tak w kółko...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
23 lut 2020, 21:12
Kurcze, przecież to proste:
Spadnie, potem wzrośnie, potem spadnie, potem wzrośnie... i tak w kółko...
Banał 8) :lol: :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
23 lut 2020, 21:18
ninjaproject pisze:
23 lut 2020, 21:12
Kurcze, przecież to proste:
Spadnie, potem wzrośnie, potem spadnie, potem wzrośnie... i tak w kółko...
Banał 8) :lol: :564:
Dokładnie!
Naszym zadaniem jest zbierać grzyby kiedy rosną, w miejscach, w których zwykle występują.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
23 lut 2020, 21:22
Dokładnie!
Naszym zadaniem jest zbierać grzyby kiedy rosną, w miejscach, w których zwykle występują.
Dokładnie :564:
Dlatego otwierałabym longi w innym miejscu, tam gdzie grzyby rosną :568:
Chociaż nie powiem, teraz złe dane z przemysłu w tle (w tym z USA i Chin), koronawirus i jego wpływ na gospodarkę (zobacz jak china.f leci od stycznia a teraz czeka) powodują we mnie cień zwątpienia we wchodzenie w longi w najbliższym czasie.
Zobaczymy jak się potoczy przyszły tydzień.
Jak wspomniałam, to tylko rozważania na glos, af w kontekście indeksów nie bardzo mi się widzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Z moim abstrakcyjnym pojmowaniem forexu opartym na fundamentach, wykresy robią mi krzywdę w takich sytuacjach jak teraz. I to nawet jak jeżdżę na mopie. W moim fx świecie wykres to tylko kreska, odzwierciedlenie czegoś o wiele większego - sytuacji na świecie. Kiedy lecą indeksy, osłabiają się egzotyki a vix szaleje, stanowi to dla mnie problem, bo w blond łbie uruchamia się opcja "koniec świata" :roll: Oczywiście czasem wystarczy przejść na wyższy tf i koniec świata odwołany :lol: Ale tym razem nie bardzo mi idzie jego odwoływanie, czego powodem jest lira. Pojawił się tu wykres u.try - teraz wygląda tak jak w załączniku. Af działa i to co widzę wzbudza we mnie to coraz większy niepokój; poziom 6 jest ważny dla Turcji i jest poziomem mocno bronionym. Widać było, jak trwa przeciąganie liny w jego okolicach, widać też impet z jakim został złamany. Czy w obecnej sytuacji (w tym wirus) coś powstrzyma deprecjację liry? Jakoś co prawda nie mam przekonania do powtórki sierpnia 2018, aż tak mnie nie pogięło, jednak niepokoi mnie to co widzę.
Lepiej żeby tak, wolałabym w spokoju te podłogi szorować :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Co cię niepokoi?
Czemu nie może być np. 10?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ