Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
19 wrz 2019, 20:11
Taki jeden z DT to mi oznajmił, że jedna z moich wad to zbyt duża ilość przeczytanych książek :d
Szczególnie tych dotyczących AT i rynków finansowych. Pewnie te o historii/geografii/biologii byłyby mi darowane :)
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? :!: :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
19 wrz 2019, 20:11

Taki jeden z DT to mi oznajmił, że jedna z moich wad to zbyt duża ilość przeczytanych książek :d
Szczególnie tych dotyczących AT i rynków finansowych. Pewnie te o historii/geografii/biologii byłyby mi darowane :)
Dmuchnąłeś w żagle Rejsu i skręcamy w stronę filozofii :568:

"Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie." G. Santayana.

Działa wszędzie, w życiu i na fx oczywiście także.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
20 wrz 2019, 07:07
Cblondyn pisze:
19 wrz 2019, 20:11

Taki jeden z DT to mi oznajmił, że jedna z moich wad to zbyt duża ilość przeczytanych książek :d
Szczególnie tych dotyczących AT i rynków finansowych. Pewnie te o historii/geografii/biologii byłyby mi darowane :)
Dmuchnąłeś w żagle Rejsu i skręcamy w stronę filozofii :568:
"Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie." G. Santayana.
Działa wszędzie, w życiu i na fx oczywiście także.
Budda, 563–483 pne
Nie zagłębiaj się w przeszłość, nie marz o przyszłości, skup swoje myślenie na teraźniejszości. :p
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
20 wrz 2019, 08:00
Budda, 563–483 pne
Nie zagłębiaj się w przeszłość, nie marz o przyszłości, skup swoje myślenie na teraźniejszości. :p
Bingo :564:

I trafia w moje fx strapienie, bo mój pupil daje mi popalić :roll: :lol: Nie wiem, jak drania ujarzmić, ot co.

A że dziennik to jest a ja rozpaczliwie czasu dziś nie mam, to pobawię się w rejsowego KaOwca i stosowną pieśń wklejam na intencję tego, co napisałeś :564:

Po co

PS. Mam coraz bardziej dojmujące wrażenie, że ten dziennik jest najbardziej idiotycznym żurnalem na forum, nie na temat i w ogóle.
Ale co tam, cytując:

"życie nie jest aż tak poważne jak ludzie myślą
czy jak chcieli by żeby było?"

płyniemy dalej :564:
Następna marina to albo swapy albo zamykanie pozycji :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

BARDZO MI PRZYKRO, INŻYNIER MAMOŃ JESTEM
https://www.youtube.com/watch?v=b-5Xbl4F1S8
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Czas na złe pozycje i coś, z czym nie umiem dojść do ładu. Tzn. umiem w sposób satysfakcjonujący ale wolałabym w optymalny. I chętnie skorzystam z wiedzy forum, o ile ktoś zechce mi coś podpowiedzieć - byłabym bardzo wdzięczna.
Przykładem będzie NZD.u (białe tło chyba fajniejsze?) - patrząc na tą pozycję wyrwaną z kontekstu strategii to jest ona zła, w moich oczach jest zła.
DT w kwestii zamykania pozycji jest prostszy dla mnie aniżeli średni czy długi termin - bo technicznie, mechanicznie.
A w średnim terminie - ciężko. Czemu?
1. bo założenie wciąż aktualne - więc wchodzi w grę ciekawość - co będzie dalej? Oczywiście, zrobi się jakaś korekta, ale i co z tego? Co z tego że okresowo zje spory % zysku? Tydzień dłużej, czy trzy - co za różnica? A to przecież totalna pułapka zarządzania kasą :roll:
2. lenistwo - szkoda mi czasu na śledzenie pojedynczych wykresów. Średni termin rozleniwia do potęgi: to widać też na tej pozycji jak na dłoni.
3. brak sztywnego założenia - kiedy - jest złem w czystej postaci :roll:
Na wykresie widać w jakim miejscu jesteśmy, ale... punkt 1 mi bruździ w głowie. A jednocześnie kasa zamrożona w "ciekawość" powinna być na innej parze, która robi kilkaset pipsów w dwa dni.
Finalnie wyszło z tego pytanie głupie jak but, ale co tam - a zatem: jak wychodzić ze średniego terminu żeby nie irytować własnej głowy? Zwłaszcza, że pozycje nie są oparte na przesłankach wynikających z at.
Tak, to jest pułapka dłuższego czasu - prowadzi do złego zarządzania kasą :roll: A może to nie problem? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

A zatem technicznie o sytuacji na tej parze:

W1 - wyjście dołem z prostokąta, pełny zasięg wypada ok 0.6170, co pokrywa się z F161 liczonego dla impulsu który "odpadł" od wybitej strefy.
Można traktować to jako TP1.

MN - możliwa korekta 1do1 z docelowym zasięgiem poniżej 0.50, gdzie wypada też F423 wspomnianego impulsu. Na tym poziomie jest też silna strefa popytowa, więc konfluencja jak się patrzy.
TP3

Wcześniej może szarpać przed F261, w strefie popytowej na 0.60 / 0.59
TP2

Fibo rules :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cajto, bardzo Ci dziękuje, do przemyślenia i przetestowania, tylko wtedy będę wiedziała czy daje mi to komfort czy nie.
Że też akurat na fibo musiało paść :evilbat: :lol:

IMHO, potencjalnie bardzo ciekawa sytuacja jest na rynku, bardzo.
Abstrahując od wojen handlowych, wskaźników ekonomicznych - tzw. DZIEJE się na naszej zetce. Moim zdaniem nie taki dramat - no dobrze oczywiście nie jest, ale to złożenie kilku kwestii przecież, wystarczy spojrzeć że wszystkie em-y dostają wycisk od dolara (i część majorsów też), a safe haven (konkretnie jen i frank) do USD się umacniają choć w zasadzie to są mikro-nano ruchy.
Zastanawia mnie rzecz, która oczywiście jest poza granicami racjonalnej analizy - na ile wyrok TSUE będzie istotny dla fx; dla złotówki wiadomo najbardziej, ale jak mocno fala rozejdzie się na inne rynki? Banki dadzą radę, ale każdy pretekst jest dobry do skoku na kasę :roll:
Czy może powtórzyć się scenariusz turecki (w mniejszej skali bo impuls jest mniejszy), choćby chwilowo? Nie chodzi mi o ekonomię sensu stricto tylko o przepływ kapitału i ryzyka, i mega ruchy na najbardziej reaktywnych instrumentach?
Z drugiej strony, jeśli rynek czegoś się spodziewa to nie wpada w histerię, kiedy fakt się zadzieje.
A może to taki drobiażdżek w skali rynkowej, że nie warto o tym myśleć, mówić?
Póki co, gram przeciwko naszej walucie ciągle (chyba z jednodniową przerwą?) od 27 czerwca. I szczerze powiedziawszy nie jest mi z tym dobrze, co obiektywnie rzecz biorąc jest ...dziwne. Kasa sie zgadza ale granie przeciwko złotówce...nie daje mi tego, czego oczekuję od fx. Przyjemności.

Kolejny zaskakujący aspekt średniego terminu który właśnie sobie uświadomiłam dzięki temu wpisowi do Rejsu - nie wchodzić w takie pozycje, kiedy w efekcie każdy możliwy scenariusz to lose-lose :roll:

Dobrego dnia :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Wiedziałam, że coś zgubiłam - wczorajszy post napisany i niewysłany (dlatego scr są z wczoraj) :oops: , o czym przypomniała mi uwaga Konga:
Anomalia pisze:
24 wrz 2019, 17:33
PipsKong pisze:
24 wrz 2019, 17:22
nie no edek to hit inwestycyjny tego roku
……………
to skoda czasu i blokowania marginu na takie G.
Nie przesadzaj.
Jest jeszcze tzw. uj :568:
Mam taką pozycję, co wszystko się z nią może zdarzyć, na dodatek jest jak mięso z rosołu na moim koncie: czyli zrobiła swoją robotę a teraz ... po prostu jest. Z ciekawością obserwuję uj, choć nie jest to dla mnie para do grania - jako cel sam w sobie. Konkretnie; bardzo interesuje mnie zachowanie ceny wokół linii, które sobie namalowałam kilka dni temu:
post jenowo-grzybowy

U mnie ta para jest ... mięsem w rosole, robi robotę - ale tak do grania solo... to jakoś tego nie widzę. Blokowanie kapitału :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
24 wrz 2019, 18:45
Mam taką pozycję, co wszystko się z nią może zdarzyć, na dodatek jest jak mięso z rosołu na moim koncie: czyli zrobiła swoją robotę a teraz ... po prostu jest. Z ciekawością obserwuję uj, choć nie jest to dla mnie para do grania - jako cel sam w sobie. Konkretnie; bardzo interesuje mnie zachowanie ceny wokół linii, które sobie namalowałam kilka dni temu:
post jenowo-grzybowy

U mnie ta para jest ... mięsem w rosole, robi robotę - ale tak do grania solo... to jakoś tego nie widzę. Blokowanie kapitału :roll:
jaki masz problem :?:
BE +(np.spred) i przestań myśleć że się rozgotuje to mięsko :p
powodzenia :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

ODPOWIEDZ