Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Były już procenty składane i proste, spready i koszty, czas na kolejne wyzwanie 8)
To, ze system gry trzeba dopasować do siebie to oczywista oczywistość. To, że xls weryfikuje bardzo wiele "wydaje mi się" to też oczywiste.
Nie sądzę, żeby udało się tu skonfrontować zyski z dt na danym instrumencie z zyskami z lt, dość retorycznie o to zapytałam w dziale dt wiedząc, że odpowiedzi nie będzie.

Ale chciałam tu coś pokazać - w sumie jeden obrazek, wniosków kilka - a prawdopodobnie zdeterminuje mnie jako trejdera (ależ to brzmi :lol: ) na jakiś czas.
Pisałam tu już kilka razy, że dla mnie każde zajęcie pozycji to potencjalna strata i tak to postrzegam, zatem minimalizuję ich ilość. Czy to słuszna strategia - nie wiem, mam porównanie wyłącznie w daxie, ale jednak specyfika surowców i płytkiego indeksu jest inna.
Dlatego wydaje mi się, że otwierając wiele pozycji (dt) należy się premia za ryzyko, jak psu miska się należy! To powinna uwzględniac strategia i wszystkie fx-wyliczenia (przykład z wczoraj: wti - jak czytałam w dziale dt - leeeeeciałooooooo, choć większość pisała o eikach (---> czyli zaksięgowali stratę prawdopodobnie co musi być wkalkulowane we wszystkie działania ay się opłacało - to oczywista oczywistość).
Co tu dużo pisać - czy asekuracyjna filozofia strategii zachowawczej, wchodzenia w lt w miejscach tak oczywistych że walą po oczach - jest znacząco mniej efektywna finansowo aniżeli dt? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zależy to m.in. od mm danej osoby, wiadomo - i dlatego to pytanie zostanie zapewne retoryczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
w jednym i drugim przypadku po prostu potrzebna jest WIEDZA !! :>>>
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
Gdybyś w XV wieku powiedział ludziom że jest coś takiego jak bakterie... że są wszędzie, w nas, w otaczającym nas świecie - wyśmiano by cię, gdybyś się dalej upierał, spalono na stosie 8)
A przecież dziś wszyscy wiemy, że bakterie istnieją, ba, one istniały zanim pojawił się człowiek, więc także w średniowieczu. :wink:

To że dziś czegoś nie ogarniamy, tylko przeczuwamy, nie znaczy, że tak będzie cały czas. Może kiedyś będziemy mieć wiedzę i środki, by przeprowadzić eksperyment dziś leżący na półce "poza granicami poznania", być może za X lat będziemy traktować to jako pewnik.
Anomalia pisze:
24 sty 2020, 12:19
Dlatego wydaje mi się, że otwierając wiele pozycji (dt) należy się premia za ryzyko, jak psu miska się należy!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zależy to m.in. od mm danej osoby, wiadomo - i dlatego to pytanie zostanie zapewne retoryczne.
Grając LT, na jakim TF bazujesz, ile pozycji w roku otwierasz na danym walorze?
Podaj kilka przykładów z ubiegłego roku.

Pytanie nie pozostanie retoryczne :wink:

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
Pamiętaj, że wszelkie twierdzenia zawierające kwantyfikator ogólny ("dla każdego") bardzo łatwo obalić podając jeden tak zwany kontrprzykład. Innymi słowy wystarczy pokazać jednego człowieka zarabiającego na rynkach lewarowanych i całe twierdzenie staje się twierdzeniem fałszywym, jak już koniecznie chcesz powoływać się na naukę.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Kudłaty, czy Twój nick ma korzenie w polskiej kinematografii? :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=Otub59k1VDw

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

nieudacznik pisze:
24 sty 2020, 13:35
Kudłaty, czy Twój nick ma korzenie w polskiej kinematografii? :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=Otub59k1VDw
W sumie jest.. GIT :564:

@Anomalia wrzuć tym jelopom ta rope w dt dzisiejsze to spazmow i drgawek dostana :D
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tolmon_Nika pisze:
24 sty 2020, 12:22
ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
w jednym i drugim przypadku po prostu potrzebna jest WIEDZA !! :>>>
Wiedza jest wtedy, kiedy zjawisko da się potwierdzić naukowo.
Jeżeli zjawiska nie można potwierdzić naukowo, to zwykle jest to zjawisko, które istnieje wyłącznie w czyjejś wyobraźni.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

nieudacznik pisze:
24 sty 2020, 12:49
ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
Pamiętaj, że wszelkie twierdzenia zawierające kwantyfikator ogólny ("dla każdego") bardzo łatwo obalić podając jeden tak zwany kontrprzykład. Innymi słowy wystarczy pokazać jednego człowieka zarabiającego na rynkach lewarowanych i całe twierdzenie staje się twierdzeniem fałszywym, jak już koniecznie chcesz powoływać się na naukę.
Niestety, ale kolega chyba nie ma pojęcia o tym, jak działa nauka.
W matematyce, jeden przypadek negujący twierdzenie obala to twierdzenie.
Jeden przypadek nigdy nie potwierdza żadnego twierdzenia jako prawdy.
Wynika z tego, że jeden przypadek człowieka zarabiającego na rynkach lewarowanych, a nawet i 30% uczestników
rynków lewarowanych, którzy zarabiają, nie stanowi wystarczającej próbki statystycznej, żeby zbudować z tego
dobry, skuteczny i powtarzalny model.
Natomiast 70%, to już bardzo dobry model!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 18:53
Tolmon_Nika pisze:
24 sty 2020, 12:22
ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 12:07
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
w jednym i drugim przypadku po prostu potrzebna jest WIEDZA !! :>>>
Wiedza jest wtedy, kiedy zjawisko da się potwierdzić naukowo.
Jeżeli zjawiska nie można potwierdzić naukowo, to zwykle jest to zjawisko, które istnieje wyłącznie w czyjejś wyobraźni.
Nie wiem, jak długo pracowałeś naukowo?
Ja tyle lat, że nie powiem ile bo ludzie tak długo nie żyją :roll:
Z sentymentem wspominam, że kiedyś-coś w mojej branży było nie-do-pomyślenia, niemożliwe wprost bo naukowo nie dało się potwierdzić na tamtym etapie rozwoju technologii. I cieszę się z tego bardzo, bo na to "niemożliwe" mam patenty a niemożliwe okazało się możliwe wraz z rozwojem metod badawczych, poznawczych.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
24 sty 2020, 19:03
ninjaproject pisze:
24 sty 2020, 18:53
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
Tolmon_Nika pisze:
24 sty 2020, 12:22

w jednym i drugim przypadku po prostu potrzebna jest WIEDZA !! :>>>
Wiedza jest wtedy, kiedy zjawisko da się potwierdzić naukowo.
Jeżeli zjawiska nie można potwierdzić naukowo, to zwykle jest to zjawisko, które istnieje wyłącznie w czyjejś wyobraźni.
Nawet wykonanie prostego eksperymentu potrzebna jest wiedza jak :idea: to wykonać !
w wyobraźni to możesz zobaczyć "czarownicę lecącą na miotle" :P (chyba że to nasza droga Anomalia),
Anomalia pisze:
24 sty 2020, 19:03
Nie wiem, jak długo pracowałeś naukowo?
Ja tyle lat, że nie powiem ile bo ludzie tak długo nie żyją :roll:
Z sentymentem wspominam, że kiedyś-coś w mojej branży było nie-do-pomyślenia, niemożliwe wprost bo naukowo nie dało się potwierdzić na tamtym etapie rozwoju technologii. I cieszę się z tego bardzo, bo na to "niemożliwe" mam patenty a niemożliwe okazało się możliwe wraz z rozwojem metod badawczych, poznawczych.
tu jednak mijasz się leciutko z rzeczywistością ,bo pomyślę że to prawda z tą miotłą :d
:mrgreen: :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ