Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:10

Czytam, że kolejny niczego nie rozumie, cóż...
Oświeć nas proszę
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Nieśmiertelny Trader pisze:
21 sty 2020, 23:12
To chyba jakaś prowokacja :mrgreen:
Hmm... nie zdziwiłbym się, gdyby @ninja w swoich tabelkowo - matematycznych dociekaniach był wspierany przez tą dwójkę :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

cajto pisze:
21 sty 2020, 23:20
Nieśmiertelny Trader pisze:
21 sty 2020, 23:12
To chyba jakaś prowokacja :mrgreen:
Hmm... nie zdziwiłbym się, gdyby @ninja w swoich tabelkowo - matematycznych dociekaniach był wspierany przez tą dwójkę :568:
Czołówka z Matplanety wymiatała 8)

https://youtu.be/74qLicCAQZg

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
21 sty 2020, 23:15
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:10

Czytam, że kolejny niczego nie rozumie, cóż...
Oświeć nas proszę
Pisałem już.
Rynki lewarowane to złodziejstwo nastawione na łojenie głupich ludzi, którzy widzą jedynie "łatwy i szybki zarobek"!
Kto dobrze rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten nigdy nie powinien nawet tykać tego gówna.
Kto rozumie dobrze jak działa dźwignia, i nadal się tym zajmuje, ten jest hazardzistą.
Kto rozumie dobrze jak działa dźwignia i do tego nie ma nawet czym grać, to już nie tylko hazardzista, ale szaleniec.

Kto rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten musi poszukać rynku bez dźwigni.
Kto posiada ograniczony kapitał inwestycyjny, ten musi znaleźć takie rynki, na które jest go stać, i które umożliwiają mu
zakup minimalnych ilości waloru w taki sposób, żeby był zabezpieczony aż do momentu upadku waloru i wycofania go
z giełdy.

Teraz weź Excela i sobie rozpisz jak zarobić mając cały rynek danego waloru pokryty od góry do dołu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:30
Kto rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten musi poszukać rynku bez dźwigni.
A co ma dźwignia do tego? :shock:

No i którą opcja hazardzisty jestes?

Pozwoliłem sobie poprawić co napisałeś:
Rynki lewarowane nastawione sa na łojenie głupich ludzi, którzy widzą jedynie "łatwy i szybki zarobek"!
A czy to wina rynku? Na giełdzie masz ten sam cyrk.. tylko bez lewara wiec złudzenie "dam radę" trwa dłużej..
Ostatnio zmieniony 21 sty 2020, 23:40 przez qduaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
21 sty 2020, 23:36
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:30
Kto rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten musi poszukać rynku bez dźwigni.
A co ma dźwignia do tego? :shock:

No i którą opcja hazardzisty jestes?
Jak zaczniesz liczyć w Excelu, to sam się przekonasz co ma dźwignia do tego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

A ty to robisz?

A skoro tak to co tu robisz?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:30
qduaty pisze:
21 sty 2020, 23:15
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:10

Czytam, że kolejny niczego nie rozumie, cóż...
Oświeć nas proszę
Pisałem już.
Rynki lewarowane to złodziejstwo nastawione na łojenie głupich ludzi, którzy widzą jedynie "łatwy i szybki zarobek"!
Kto dobrze rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten nigdy nie powinien nawet tykać tego gówna.
Kto rozumie dobrze jak działa dźwignia, i nadal się tym zajmuje, ten jest hazardzistą.
Kto rozumie dobrze jak działa dźwignia i do tego nie ma nawet czym grać, to już nie tylko hazardzista, ale szaleniec.

Kto rozumie jak działa dźwignia i nie jest hazardzistą, ten musi poszukać rynku bez dźwigni.
Kto posiada ograniczony kapitał inwestycyjny, ten musi znaleźć takie rynki, na które jest go stać, i które umożliwiają mu
zakup minimalnych ilości waloru w taki sposób, żeby był zabezpieczony aż do momentu upadku waloru i wycofania go
z giełdy.

Teraz weź Excela i sobie rozpisz jak zarobić mając cały rynek danego waloru pokryty od góry do dołu.
Walory bankrutują, firmy upadają. Często nie podnoszą się z podłogi przez dziesiątki lat. Jak ty sobie to wyobrażasz w tak krótkim życiu? Niewielka dźwignia na FX jest wręcz wskazana ze względu na bardzo małą zmienność walut... Funt osłabił się do dolara czterokrotnie w ciągu 100 lat... Edek spadł prawie o połowę w ciągu 11 lat. CDR poszedł z 3zł na 300 w lat 8. Wiele pewniaków jak Deutsche Bank do dziś się nie podniósł spadając z 82zł na 7zł. Rozumiem że byś sobie to uśredniał?

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia - napuściłaś mnie. W dzień wygląda dobrze, o północy rozjeżdża się niesamowicie.
Bossę otworzyłem rachunek. Pojechałem do biura, a gościu mnie posadzil przed kompem. Komp odpalał się w 10 minut. Z tych pytań w ankiecie zaznaczyłem, że tylko jedno jest prawdziwe. Ale do konta jeszcze się nie logowałem. Nie było kiedy. Na koniec okazało się, że umowę mogę odebrać w placówce a nie biurze maklerskim. Miałbym bliżej. Dowodu nie dałem sobie skserować. W związku z tym do mbanku nie pojechałem. Najpierw net. A, jeszcze taka uwaga. W aliorze jak się logujesz to wpisujesz cyfry z smsa. W bossie tego nie ma - to minus i dla mnie poważny.
Forex jest hazardem, ale nie takim jak u bukmacherów. Tam np w meczu tenisowym przy dwóch równych rywalach kursy nigdy nie są 2,00, a np 1,75 - od razu nasz oszukują. Czy na fx jest oszustwo. Dla mnie takie samo jak w ruletce. To swapy. Dlaczego nie są równe? I spready. Bo to zielone pole. Ale pozycję zawsze możesz otworzyć i zamknąć jak chcesz i kiedy chcesz. Czy wybieram L czy S to tak naprawdę mam 50% trafienia - tak załóżmy. Co mi daje przewagę nad zielonym polem? To że zawieram małe pozycje. Przynajmniej dla mnie, dla was może tak nie być. Lepiej jest teraz jak dźwignia jest niższa.
Pi i sigma - sam oglądałem. Możecie się śmiać, ale były 2 kanały i było co oglądać. Ja telewizję edukacyjną oglądałem. Szkoda, że tego nie ma.
Tomon - dax reaktywacja? Nie nudzi ci się?
Kapitanie nie popłyneliśmy niestety w gwiazdy na kraniec wszechświata, więc może wokół globu? Kurs na Przylądek dobrej nadziei?
Na koniec coś na poprawę humoru, rozmowa Taty z 7 latkiem?
T: Nic dla mnie nie robisz!
7: Jak to nic! Robię coś najważniejszego.
T: Co?
7: ROBIĘ MIEJSCE W TWOIM PORTFELU.
Pozdrawiam i więcej luzu w pisaniu w necie. Aż się miło DT czyta ostatnimi dniami :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:30
Pisałem już.
Rynki lewarowane to złodziejstwo nastawione na łojenie głupich ludzi, którzy widzą jedynie "łatwy i szybki zarobek"!
Kto dobrze rozumie jak działa dźwignia....................
.........................
Teraz weź Excela i sobie rozpisz jak zarobić mając cały rynek danego waloru pokryty od góry do dołu.
Bez urazy ale wygląda to na rozmowę dwóch ludzi wierzących: jeden wierzy że Bóg istnieje, drugi wierzy że nie istnieje :!:
ten temat NC !!!
cajto pisze:
21 sty 2020, 23:20
Nieśmiertelny Trader pisze:
21 sty 2020, 23:12
To chyba jakaś prowokacja :mrgreen:
Hmm... nie zdziwiłbym się, gdyby @ninja w swoich tabelkowo - matematycznych dociekaniach był wspierany przez tą dwójkę :568:
:>>>
krab29 pisze:
22 sty 2020, 00:44
Tomon - dax reaktywacja? Nie nudzi ci się?
wyobraź sobie NIE .....- " nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki " :idea: :D
spokojnego dnia :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ