Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Musi jeszcze obowiązkowo być szanta narciarska :)


https://www.youtube.com/watch?v=UiAvNcMDEw4


nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Pomyłkowo wkleiłem dwa razy trzecią część.

https://www.youtube.com/watch?v=qlyvkNX ... sP&index=4

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

cajto pisze:
19 sty 2020, 21:02
ninjaproject pisze:
19 sty 2020, 12:18
Handlując na giełdach, gdzie kupujemy produkt fizyczny praktycznie nie występuje ryzyko utraty kapitału, dopóki produkt ma jakąś płynność.
Załóżmy, że w 2014 kupiliśmy 10000 akcji Getin Noble Bank po 10PLN za sztukę, teraz mamy je po 0,35PLN. Graliśmy bez lewara, akcje są wciąż w obrocie, handel kwitnie, a jednak jesteśmy bankrutem. Oczywiście wciąż mamy 3.5k, ale przy wkładzie 100k i stracie 96,5% ciężko o inne określenie.
Gdzie zatem tkwi haczyk?
Jeśli nie potrafisz grać, nic nie pomoże, prędzej czy później wyzerujesz konto. Grając bez lewara zrobisz to później, to jedyna różnica. Nie lewar zabija - na początku to brak wiedzy, później, kiedy ją posiądziemy, jedynie nie przestrzeganie własnych zasad może być (i najczęściej jest) źródłem naszej porażki.
A gdybyś tak alokował kapitał, żebyś tylko stracił, gdyby akcje zostały zlikwidowane z giełdy?
Jeżeli zaangażowałeś cały swój kapitał w tych 10000 akcjach, to przerąbałeś, ponieważ nie umiesz zarządzać kapitałem.
Zagrałeś vabank, jak typowy hazardzista.

Tak, czy owak, to wy tutaj wtrącacie swoje własne uwagi na tematy, których ja w ogóle nie poruszałem.
Oczywistością jest, że jeżeli ktoś gra w hazard, to raczej przerąbie, niż coś zarobi.

Niestety, lewar jest zachęta do hazardu i uniemożliwia prawidłową alokację kapitału.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Zacznę od tego, że mamy 500+ w Rejsie naszym i już wszyscy ogarnęliśmy zasady i tegoż Rejsu i Anomalii przy okazji, i wiemy na 99,99%, że nie czepiam się, nie szukam dziury w całym a żadne z moich pytań nie ma w genezie złych intencji; tak samo mam nadzieję, współrejsowicze w Rejsie. Bardzo to sobie cenię, o rozmowa bez poczucia gotowości na netowy atak jest super! I za to dziękuję, bo to sprzyja - mam nadzieję szczerości a to wydaje mi się dużą wartością dodaną.
Taką potrzebę czułam do tego intro :lol: :564: Zwłaszcza, że jestem na forum na tyle długo, że zdaje sobie sprawę jak łatwo o niezrozumienie czy przypisanie komuś złych intencji - ale nic z tych rzeczy tu :idea:

Dobra, ciągniemy dalej ten groch z kapustą. Mam jeszcze masę pytań i wątpliwości, o dziwo forexowych :lol:
ninjaproject pisze:
20 sty 2020, 00:50
A gdybyś tak alokował kapitał, żebyś tylko stracił, gdyby akcje zostały zlikwidowane z giełdy?
Jeżeli zaangażowałeś cały swój kapitał w tych 10000 akcjach, to przerąbałeś, ponieważ nie umiesz zarządzać kapitałem.
Zagrałeś vabank, jak typowy hazardzista.

Tak, czy owak, to wy tutaj wtrącacie swoje własne uwagi na tematy, których ja w ogóle nie poruszałem.
Oczywistością jest, że jeżeli ktoś gra w hazard, to raczej przerąbie, niż coś zarobi.

Niestety, lewar jest zachęta do hazardu i uniemożliwia prawidłową alokację kapitału.

Ninja, pewna rzecz mnie uderza w Twoich postach (konkretnie pojawiające się słowo "alokacja" w Twoich wypowiedziach - przez ostatni miesiąc napisałeś go tyle razy, że stanowi to 20% wszystkich użyć na forum od początku jego istnienia :oops: - sorki, tak działa moja głowa :oops: ) i chciałabym Cię prosić, o ile to nie problem i zechcesz, abyś zalinkował publikację która stała się Twoją inspiracją w aspelkcie alokacji.
Co prawda napisałeś, że:
ninjaproject pisze:
22 gru 2019, 00:54
Osobiście też nie uznawałem piramid, ale ostatnio poznałem człowieka, który pracuje w zespole naukowym, który w 2018 dostał nagrodę Nobla. On napisał kod, dzięki któremu nastąpił znaczący postęp w dziedzinie biochemii. Zgadaliśmy się, że on też tradował i 21 lat mu zajęło zrozumienie, że na tych rynkach nie można stracić, tylko należy alokować kapitał w rozsądny sposób. Nie jest istotny kierunek ceny, tylko alokacja kapitału.
co wskazuje na kontakt osobisty a nie publikację, ale może jednak? Znając Ciebie sądzę, że temat podrążyłeś :564:
Nie jestem przekonana, że dobrze rozumiem to co piszesz.
Alokacja to podstawa dywersyfikacji ryzyka, więc czemu 21 lat? To skłania mnie do wniosku, że nie rozumiem idei tego co piszesz. Wszak to prawda znana od zawsze, ryzyko dywersyfikuj a jajek nie wkładaj wszystkich do jednego koszyka :idea:
Co to jest ta "alokacja" zatem? Zechciałbyś napisać parę słów?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

ninjaproject pisze:
20 sty 2020, 00:50

A gdybyś tak alokował kapitał, żebyś tylko stracił, gdyby akcje zostały zlikwidowane z giełdy?
Jeżeli zaangażowałeś cały swój kapitał w tych 10000 akcjach, to przerąbałeś, ponieważ nie umiesz zarządzać kapitałem.
Zagrałeś vabank, jak typowy hazardzista.
Więc mówisz, że alokacja to klucz do sukcesu. Zgadzam się, że jest ważna, ale nie przeceniałbym jej roli.
Pozwól, że puszczę trochę wodzy fantazji - załóżmy że wygrałem w Euro Jackpota, albo odziedziczyłem ogromną fortunę i zapragnąłem zostać inwestorem. Poważnym inwestorem :568:
Akcje Getinu to to tylko część mojego koszyka, mam tam też takie perełki jak ZM Kania kupione po 1PLN (ależ to był dołek, takie wsparcie, że tylko do nieba) i GetBack po 25PLN (ach, te rekomendacje).
Ale akcje, jak to akcje - firma może upaść i będzie klops.
Na rynku jestem już sporo czasu i wiem że najlepiej mieć coś fizycznego, a że jest kapitał i możliwości...
Zakupiłem więc tankowiec Brenta po cenie 110USD, kilka sztab złota po 1800, kilka ton miedzi po 4, a kiedy w 2015 był wystrzał na Franku, podłączyłem się do ruchu po 4.60, wszak trend is your friend :D
Więc fizycznie wszystko mam, przez kolejnych kilkadziesiąt lat moje aktywa wciąż będą coś warte, może kiedyś ceny pójdą powyżej poziomów zakupu, może nie, jest alokacja i dywersyfikacja, nie ma lewara i... zysku też nie ma.
Jeśli chcemy kisić, to lepiej kapustę na jesieni, jeśli liczymy na cuda, lepiej jechać do Lichenia i sprzedawać figurki rzeszom ich potrzebujących.
To przejaskrawiony przykład, ale pokazuje to o czym pisałem wcześniej - nie ma wiedzy, nie ma zysków. Nie ważne, czy grasz z lewarem, czy bez, czy masz towar w garści, czy tylko elektroniczny zapis na jakimś egzotycznym walorze.
ninjaproject pisze:
20 sty 2020, 00:50

Niestety, lewar jest zachęta do hazardu i uniemożliwia prawidłową alokację kapitału.
Równie dobrze mogę napisać: "posiadanie w barku butelki whisky uniemożliwia bycie trzeźwym".
Można wypić tą flaszkę w dwa tygodnie, można i w 15 minut.
Można grać na lewarze 500 i strata 100 pipsów będzie stratą 2% depo, można też grać ostro, gdzie po 20p straty jesteśmy na Stop Oucie.
Dlatego moje pytanie - dlaczego uniemożliwia?

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Będzie groch z kapusta, bo chcę dużo a czasu mało.
O alokacji, ryzyku - ale w tle także o innych sprawach - Rejs teraz wielowątkowy będzie, jednocześnie znaczy.
Bo np!
Surowce mnie ciągną jak jasna cholera ale dużo mi brakuje, żeby być dobrym.
A może to w ogóle nie moja droga? Się zobaczy. Planuję wejść w kawę znowu, ale zatrzymuje mnie w moim myśleniu ryzyko pogodowe/zbiorów - będzie chwila to pobajdurzę co i jak i będę wdzięczna za kopas w dupas jeśli moja tzw analiza będzie od czapy :roll:

Tak czy siak, w tej chwili otworzyłam elkę na gazie (edit: czyli o 08:3x jak mi się otworzyła taka możliwość :lol: ), zamykając eskę. Nie czuję się tu pewnie, bo fundamenty mam słabe :roll: No i pozycja nie jest mądra, bo przy takim spreadzie nie powinnam jej otwierać na krotki termin bo to GŁUPIE, zwłaszcza w aspekcie że czas naprawdę jest krótki :roll: Ale luka - zjawisko dla mnie nowe i fascynujące - kusi :568: Żeby tego dotknąć i przeżyć :idea: Popatrzę na wykres, co jst anomaliowe jak na Anomalię, jak się sprawa rozwinie.
Ahoj przygodo :mrgreen:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
20 sty 2020, 08:53
Będzie groch z kapusta, bo chcę dużo a czasu mało.
O alokacji, ryzyku - ale w tle także o innych sprawach - Rejs teraz wielowątkowy będzie, jednocześnie znaczy.
Ahoj przygodo :mrgreen:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/kdz/ ... erialy.pdf
HTH
:564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
20 sty 2020, 08:53

Tak czy siak, w tej chwili otworzyłam elkę na gazie (edit: czyli o 08:3x jak mi się otworzyła taka możliwość :lol: ), zamykając eskę. Nie czuję się tu pewnie, bo fundamenty mam słabe :roll: No i pozycja nie jest mądra, bo przy takim spreadzie nie powinnam jej otwierać na krotki termin bo to GŁUPIE, zwłaszcza w aspekcie że czas naprawdę jest krótki :roll: Ale luka - zjawisko dla mnie nowe i fascynujące - kusi :568: Żeby tego dotknąć i przeżyć :idea: Popatrzę na wykres, co jst anomaliowe jak na Anomalię, jak się sprawa rozwinie.
Ahoj przygodo :mrgreen:
Krótki termin, a zatem na 1.99 będziesz zwijała żagle...a może dłuższy rejs i po kolei - 1,99 / 2,30 / 2,68 / 3,05 / 3,19 / 4,05?
Jackpot is Lit :idea: :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tak, biorę tez pod uwagę i taki scenariusz, wówczas pozycja nie będzie taka głupia - ale póki co nie widzę tego, dlatego na wykres czasem rzucam okiem 8)
Zostanę full profeska trejderem, jak nic :twisted:


A na serio, nie mam komfortu grając z nikłą wiedzą nt. fundamentów :roll:

Andreasgp pisze:
20 sty 2020, 11:45
Anomalia pisze:
20 sty 2020, 08:53
Będzie groch z kapusta, bo chcę dużo a czasu mało.
O alokacji, ryzyku - ale w tle także o innych sprawach - Rejs teraz wielowątkowy będzie, jednocześnie znaczy.
Ahoj przygodo :mrgreen:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/kdz/ ... erialy.pdf
HTH
:564:
Dziękuję :564:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 13:18 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ