Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
17 sty 2020, 00:57

@ Anomalia usd/zar - https://invst.ly/pj0b5 - 14,5 - 14,6 zasadzę się na S z wąskim SL na 14,7 - jak nie przegapię.
Może zorganizujesz konkurs na nazwę tego pewnie pysznego ciastka :?: :D Pewnie będzie wesoło. Ja mam swoje skromne typy. :D
Ciekawa jestem, jakie? :twisted: :lol: Aż boję się zapytać :lol: :564:

Ale nazwy i tak nie zmienię. To ciastko inspirowane jest konkretną osobą: jest orzechowe, okrągłe i pulchne, tłuściutkie, słodziutkie, twarde z zewnątrz i kremowe w środku. No i ma pół mózgu :lol:
No nie uwierzę, że tylko mnie orzechy włoskie kojarzą się z mózgiem :idea: A na ciastku jest tylko pół :lol:
krab29 pisze:
17 sty 2020, 00:57
Już próbuję ogarnąć demony z mbanku (nie przyszedł mail) i bossa ( przyszedł mail z ich mt4, nie ma logina i hasła do demona). Pewnie się przejadę i założę reale. :568: Ino kiedy :x :?: Inaczej tych rusków nie ruszę.
Nie no, rusek nie ma chyba żadnej przewagi nad innymi indeksami. Nie wiem, czy jest sens iść w tą stronę mówiąc serio.
Zastanawiają mnie kraje w których była zawierucha a które z czasem będą wracały (lub już wracają) do normalności, np. Turcja, Meksyk. Nie czuję, że to moja droga ale zastanawiają mnie tam gdzieś z tyłu głowy,
krab29 pisze:
17 sty 2020, 00:57
edit: Tygrysów w 1939 to raczej nie było. Były serii 1 i chyba 2. Będę pisał z głowy: PanzerkampfWagen 1 i 2. Tygrysy i Pantery to 3 i 4, trochę później, ale cieszę się, że zainteresowałeś się tematem.
Na marginesie, chyba się zgodzimy, że nieszanowanie życia ludzkiego w połączeniu z T-34 dały ogromną przewagę Armii Czerwonej?
krab29 pisze:
17 sty 2020, 00:57
Ja znowu oglądam Koziołka Matołka.
Trzymam kciuki żebyś tym razem zrozumiał fabułę, może tym razem się uda :lol: :564:
A Młodemu życzę zdrowia :564:
krab29 pisze:
17 sty 2020, 00:57
@ Anomalia usd/zar - https://invst.ly/pj0b5 - 14,5 - 14,6 zasadzę się na S z wąskim SL na 14,7 - jak nie przegapię.
Ja już nie patrzę na Afrykę (przynajmniej teraz), zresztą nie mam przekonania do grania na umocnienie randa, zwłaszcza w dłuższym terminie. Ale kciuki trzymam :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

nieudacznik pisze:
17 sty 2020, 13:39
Anomalia pisze:
17 sty 2020, 11:35
Nieudacznik, fajowsko, że zaglądnąłeś :564: Miło Cię widzieć :idea:
Jakże mógłbym nie zaglądnąć :)) Jak mówi poeta z każdej mąki będzie jakiś tam chleb, a nie z każdego popiołu diament (czytaj nie z każdego dziennika Anomalia)
Pozdrawiam miło :)
W tym dzienniku to normalność jest anomalią 8)
W sumie na początku - czyli po decyzji że Rejs zostaje mimo minięcia terminu jego działania - zastanawiałam się czy to dobrze czy źle. Może powinniśmy tu rozmawiać tylko o fx, o wariancjach, transformatach i backwardation (choc to akurat mnei interesuje)? I nie, nie powinniśmy. Bo głowa na fx to najważniejsze narzędzie i trzeba sobie o nią dbać! I luzować, kiedy można. Więc dopóki administracja nie uzna, że nie ma tu miejsca na śmichy i filmy i ciasto, to będzie jak jest a nawet bardziej 8) :568:
Jedno co mnie martwi to to, że gubią się bardzo, BARDZO mądre wypowiedzi doświadczonych trejderów w tym natłoku innych treści i nie bardzo wiem, jak temu zaradzić :roll:

Zastanawiam się teraz nad weekendowym KO i szczerze powiedziawszy, żadna premiera kinowa nie jest imho godna polecenia.
Zatem spoza aktualności dość sprawny film czyli tajski horror Shutter, Zwiastun z 2004 roku (to ważne, bo Widm było wiele). W swojej klasie ok.
Co prawda ta recenzja z filwebu:
"Film aż za dobry, szczerze powiedziawszy jedyny którego boje się obejrzeć drugi raz. Można się nieźle zesrać w gacie nawet przy włączonym świetle, nie dałbym rady tego obejrzeć w nocy na kinie domowym z głośnikami na full... Chyba że na czczo i za kase" jest przesadzona ale film jest ok jak na horror.


Na marginesie, szukam filmu którego tytułu przypomnieć sobie nie mogę, może ktoś?
Film z założenia był podobny do Jutro, kiedy wybuchła wojna (tego nie polecam choć pomysł dobry, ale słaby i głupkowaty w szczegółach, wykonaniu i mega infantylności). Fabuła tego, który szukam była mniej więcej taka, że w domu w lesie mieszkają jacyś ludzie, wybucha wojna (? bomba atomowa? kosmici?) o czym ci ludzie nie wiedzą, świat się wyludnia, wszyscy wszystkich ganiają po lesie w celach wyłapania lub zamordowania, obozy jakieś są, dzieci samotnie błąkające się w głuszy. Mniej więcej skrzyżowanie tego powyższego gniota z MadMaxem, Drogą i Rytuałem i jakimś chorym scfi.
Tak mniej więcej 8)
Ktoś coś kojarzy? 8)
Udanego weekendu :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Jedna rzecz mnie niepokoi :? Staram się nie wracać do postów, zwłaszcza własnych, z tekstem - "a ja już sto lat temu mówiłam, że ropa potanieje do xx,xx" :lol: ale tym razem zacytuję sama siebie 8)
Ale ad rem, kobieto:
Post w czerwcu poczyniłam następujący, przed G20 jak wynika z treści:
Anomalia pisze: 1. Największy wierzyciel USA, Chiny, grożą upłynnieniem obligacji skarbowych USA na kwotę grubo powyżej bilion USD. To się nie stanie, ale straszak jest mega. Zwłaszcza w rękach Chin. Słaby dolar jest miłym pokazaniem palca fakju w tej sprawie, i tak, wiem, że każdy kij ma dwa końce, ale na miejscu USA nie oparłabym się pokusie by popsuć im nieco ten ważny argument przed negocjacjami.
2. USA szykują się do kolejnych wojen handlowych. Obecnie na liście wrogów USA jest tylko 12 państw (w tym Niemcy i Szwajcaria, Korea Poł., Japonia i Chiny) które są podejrzane o manipulację kursami walutowymi. Opracowywane właśnie rozwiązania w USA (lub modyfikowane - to się okaże) zostaną prawdopodobnie zaprezentowane za kilka dni w Osace. Czy tylko jako straszak wymierzony w Chiny? Trudno powiedzieć, fakty pokażą za parę dni. Wizja ingerencji w działania obcych rządów jest dość przerażająca. Napisana otwartym tekstem a nie jako działanie zakulisowe, ze znacząco obniżonymi kryteriami pozwalającymi obce państwo zaliczyć do wrogów i ułatwiające rozpoczęcie wojny.
(...)
3. Oczywiście - G20, i tu nie trzeba wielu słów. Sobotnie spotkanie Trumpa i Xi Jinpingiem ustawia rynki od wielu dni. Duża szansa, że eskalacji nie będzie i że już wszystko dogadane, takich rzeczy nie puszcza sie na żywioł, ale Trump to Trump, zaskoczenia będą.
Wciąż, gdybym była USA - nie pozwoliłbym do jakiegokolwiek znaczącego umocnienia dolara (uproszczenie oczywiście) przed weekendem.
Po weekendzie i po reakcjach na postanowienia G20 - będą zaskoczenia.


Oczywista oczywistość, G20 OBLIGATORYJNIE trzeba wziąć pod uwagę w tych dniach podczas gry na fx.
(dla wyjaśnienia - g20 odbywało się w weekend).

...i z sierpnia:
Anomalia pisze:W tle, nie bez powodu w USA opracowywane są nowe ramy prawne pozwalające łatwiej niż dotychczas, zaliczyć dane państwo do wrogów USA (ze względu na manipulowanie własną walutą) i rozpocząć wojnę handlową :roll: Szwajcaria np. z tej listy wyleciała stosunkowo niedawno i nie sądzę, by chciała na nią wrócić - tym bardziej, że u nich raczej nie wystarczy prymitywne obniżenie stóp a z wyrafinowania raczej nie słyną i ja nic a nic im nie ufam.
Do czego zmierzam?
Wykres ed d1 - 1: FED (19 czerwca), 2 - G20 (28-29 czerwca). Poszło jak po sznurku.
Ale to tak w ramach ciekawostki, w odniesieniu do zaznaczonego kursywą :lol:
sedno - cdn
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Sedno jest w tym wytłuszczonym powyżej fragmencie. USA machają palcem i grożą, a ja Szwajcarom nie wierzę :roll:

Zmierzam bowiem do tego co na wykresie (d1).
Bracia z elitarnego teamu safe heaven najwyraźniej przestali się trzymać za rękę :roll:
USA zdjęło Chiny z czarnej listy krajów podejrzanych o manipulację walutą.
Trafiła tam w tym tygodniu Szwajcaria, jako kraj sztucznie zaniżający wartość swojej waluty.
Nie umiem ułożyć sobie w głowie, co to oznacza dla franka, i nie tylko. I bardzo zastanawia mnie ten rozjazd franko-jenowy, taki był np. w sierpniu 2018.

Ktoś poda pomocną dłoń niewieście w potrzebie i wytłumaczy prostymi słowy, jak chłop krowie na rowie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Mając 5minut tygodniowo nie ma opcji nadażyć za Wami wszystkimi tu obecnymi :/ chwilę tu nie zaglądałem i juz ekstra 5 stron :shock:
Trafiła tam w tym tygodniu Szwajcaria, jako kraj sztucznie zaniżający wartość swojej waluty.
Nie umiem ułożyć sobie w głowie, co to oznacza dla franka, i nie tylko. I bardzo zastanawia mnie ten rozjazd franko-jenowy, taki był np. w sierpniu 2018.
Tak Szwajcaria jak i Japonia "wolą" żeby ich waluta była mało warta bo to im się opłaca

na szybko znalazłem takie opracowanie na temat polityki pieniężnej banku japonii (wklejam link troche na ślepo) źródło wydaje się wiarygodne

https://www.kul.pl/files/433/roczniki_2 ... a_Corr.pdf :)

Mam też "Inwestycje walutowe dla bystrzaków" tam większośc Głownych par walutowych jest łądnie rozpisana ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@ Anomalio:
Ciastko - psia przyjaźń,
Turcja, Meksyk - może Argentyna skoro Ruscy nie. Dzisiaj Putin pierwszy raz nadepnął mi na odcisk. Chwaliłem go za uwolnienie Aleppo przed gwiazdką, ale dzisiaj przesadził. Powinniśmy zorganizować fajerwerki - https://wpolityce.pl/polityka/361456-40 ... oku-rosjan. Nie patrzyłem na ten ruski indeks.
demony - mbank nie wysłał nic na pocztę i wiem co to spam. Bossa zainstalowana ale nie mam loginu i hasła. Poczytam na navi o brokerach.
Tygrys to najlepszy czołg IIWŚ. Miał armatę 88mm. T-34 nie miały z nimi szans, tak jak shermany z drugiej strony frontu. W Normandii na 1 trafionego Tygrysa przypadało kilka czołgów aliantów. Ale ilość przebiła jakość. Taka ciekawostka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potyczka_ ... C4%99dowem
Koziołek Matołek - jakoś ogarniam, ale wolę Gumisie i Smurfy. Suppa Strikers czy Inazuma to nie dla mnie.
Zapoluję na tego RPA. Jak nie przegapię. Jak nie Afryka to zapodaj klimaty.
Jeśli chodzi o głupkowaty film o wojnie to polecam Żołnierzy kosmosu.
Usd/chf - a wiesz, że o franciszku też myślałem i mam małe L. Lubię sobie tak powrzucać wykresy parami i pokombinować. PIerwszy raz mam pozycję na takim egzotyku. Ty mnie napuściłaś na takie numery. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że mam takie pary.
Ja porównuję sobie biżuterię: https://invst.ly/pjr0v - mi się złoto wylamało do góry.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

O to chodziło. Ruskie dobrze wiedzieli, że potrzeba 3 T-34 na jednego Tygrysa, i produkowali tyle, ile trzeba było.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
18 sty 2020, 21:15
O to chodziło. Ruskie dobrze wiedzieli, że potrzeba 3 T-34 na jednego Tygrysa, i produkowali tyle, ile trzeba było.
Dokładnie (choć wydaje mi się, że 13 żeby ubić Tygrysa ale pewna nie jestem). Tanie a przede wszystkim na tyle lekkie żeby poradziły sobie na miękkim gruncie. Bez poszanowania i liczenia się z życiem żołnierzy (nie z powietrza wzięło się powiedzenie: "przerąbane jak w ruskim czołgu"). No i przede wszystkim z przewagą w postaci silnika i zastosowanego paliwa (decyzja bezpośrednia Stalina z tego co pamiętam).
Vs. ciężkie, innnowacyjne, komfortowe tygrysy, trudne do transportu, zapadające się w błocie, z benzynowymi silnikami.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/ ... -pancerny/
Ja osobiście wolałbym siedzieć w takim Tygrysie niż w T-34. Armata Tygrysa rozbijała pancerze przeciwników z odległości takiej, że czołgi przeciwników jedynie obijały im pancerz. Ratunkiem na nich był strzał z bliskiej odległości i nie z frontu. Ta metoda ma jedną wadę. Trzeba podjechać do takiego Tygrysa. Wszystkim się nie udawało.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kurcze, ale w "4PiP" nigdy nie pokazywali kiedy i jak oni tankują te tanki...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ