Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
16 sty 2020, 20:24
Anomalia pisze:
16 sty 2020, 19:56
Płyniemy!
Jeszcze tylko ciastko dla NT bo jako pierwszy podał Turcję i płyniemy :idea:
(mocno orzechowo-maślane, te ciastka nazywają się andrzejki i są przepyszne. Może wygląd nie bardzo ale w smaku - poezja!).
Jakieś takie nieapetyczne , lecz jakie ciastka :D taka "nazwa" :shock:
:564:
Okrąglutkie, słodkie, tłuściutkie, mięciutkie i dobrutkie - a śliczne być nie muszą 8) :564:

Chciałaby o AT porozmawiać.
I o hazardzie.
Jakoś myśli zebrać nie umiem więc chyba to poczekać musi.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
16 sty 2020, 21:04
Andreasgp pisze:
16 sty 2020, 20:24
Anomalia pisze:
16 sty 2020, 19:56
Płyniemy!
Jeszcze tylko ciastko dla NT bo jako pierwszy podał Turcję i płyniemy :idea:
(mocno orzechowo-maślane, te ciastka nazywają się andrzejki i są przepyszne. Może wygląd nie bardzo ale w smaku - poezja!).
Jakieś takie nieapetyczne , lecz jakie ciastka :D taka "nazwa" :shock:
:564:
Okrąglutkie, słodkie, tłuściutkie, mięciutkie i dobrutkie - a śliczne być nie muszą 8) :564:

Chciałaby o AT porozmawiać.
I o hazardzie.
Jakoś myśli zebrać nie umiem więc chyba to poczekać musi.
Dziękuje za ciacho. Książki po okładce nie oceniam tak że biorę się za wyżerkę na noc. Mam nadzieje że dość słodkie bo przez rynki czasem mi cukier spada i organizm się domaga zawsze jakichś słodkości :D Ale to chyba taka reakcja na stres.

Co do kierunków studiów to lepiej nie zaczynać tematu bo najdłużej i tak studiowałem rynki na własnej skórze poprzez ból do zwycięstwa :P a cała reszta to szukanie drogi życiowej :564:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nieśmiertelny Trader pisze:
17 sty 2020, 00:17
Dziękuje za ciacho. Książki po okładce nie oceniam tak że biorę się za wyżerkę na noc. Mam nadzieje że dość słodkie bo przez rynki czasem mi cukier spada i organizm się domaga zawsze jakichś słodkości :D Ale to chyba taka reakcja na stres.

Co do kierunków studiów to lepiej nie zaczynać tematu bo najdłużej i tak studiowałem rynki na własnej skórze poprzez ból do zwycięstwa :P a cała reszta to szukanie drogi życiowej :564:
Jedz na zdrowie. Lubisz ćwiczyć to spalisz :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

@krab29

Tak ze dwa lata temu w czasie wyprawy na rowerkach szlakiem Green Velo dotarliśmy do wsi Strękowa Góra i dla mnie to bezapelacyjnie są polskie Termopile. Tam w 1939 roku kapitan Raginis i 720 żołnierzy zatrzymali całą potęgę Guderiana, 42 000 żołdaków, 350 czołgów i 600 samolotów. A Polacy mieli do dyspozycji 5 małych armatek 75mm i 24 cekaemy,ma jednego obrońcę przypadało 60 Niemców, walczyli do końca i prawie wszyscy polegli, a dowódca w bunkrze rozerwał się granatem. Jak staliśmy na wzgórzu koło bunkra to każdy bezwiednie ściągał kask i wyobrażał sobie zagony nacierających Tygrysów wspomaganych przez eskadry Stukasów. To w podręcznikach nazywa się Bitwą pod Wizną. Obrona co prawda trwała tylko 3 dni, ale strasznie pokrzyżowała szyki Niemcom. Hitler wpadł w szał a Guderianowi tylko dlatego się upiekło że był twórcą i głównym teoretykiem koncepcji o ironio bliztkrieg czyli wojny błyskawicznej.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@ nieudacznik - o kapitanie Raginisie znam historię. Niemcy wysadzali pojedyńczo bunkry bo ktoś wyżej odwołał batalion piechoty do osłony bunkrów. Nie było osłony przed saperami. No i Guderian zagroził, że nie będzie brał do niewoli tylko rozstrzeliwał. Mówcie sobie co chcecie, ale ja swojego 7 latka uczę, że Niemcy to naszymi przyjaciółmi nie są. Może jeszcze inaczej. 11 XI 2019 stawiłem się w Wawie, ale i co roku jestem w dien pabiedy na grobach czerwonoarmistów i palę im świeczki - gdyby nie oni to Niemcy by nas wybili. I o Katyniu sam wiedziałem w wieku 7 lat, on też już wie. Pamiętam jak za czasów prlu na lekcji historii walnąłem hasło Katyń. Pani zbladła i zaniemówiła.
@ Anomalia usd/zar - https://invst.ly/pj0b5 - 14,5 - 14,6 zasadzę się na S z wąskim SL na 14,7 - jak nie przegapię.
Może zorganizujesz konkurs na nazwę tego pewnie pysznego ciastka :?: :D Pewnie będzie wesoło. Ja mam swoje skromne typy. :D
Już próbuję ogarnąć demony z mbanku (nie przyszedł mail) i bossa ( przyszedł mail z ich mt4, nie ma logina i hasła do demona). Pewnie się przejadę i założę reale. :568: Ino kiedy :x :?: Inaczej tych rusków nie ruszę.
Fajnie spotkać osoby które mają jeszcze jakieś sensowne zainteresowania oprócz fx.
edit: Tygrysów w 1939 to raczej nie było. Były serii 1 i chyba 2. Będę pisał z głowy: PanzerkampfWagen 1 i 2. Tygrysy i Pantery to 3 i 4, trochę później, ale cieszę się, że zainteresowałeś się tematem. 3majcie się.
Ja znowu oglądam Koziołka Matołka. 7 latek, złamany obojczyk - 2 tygodnie gips, 2 tygodnie kamizelka. Dzisiaj u lekarza i kamizelka tylko na wyjścia, w domu wolny wybieg. Szybko :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Dla mnie Niemcy zawsze mieli Tygrysy a Polacy Rudego :))

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

nieudacznik pisze:
17 sty 2020, 01:10
Dla mnie Niemcy zawsze mieli Tygrysy a Polacy Rudego :))
Fajne :564: :564: Spadam spać.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

A Polacy podobno i tak z bunkrów nie korzystali bo miały niewydolną wentylację i po kilku minutach kanonady było w nich tyle dymu, że nie dało się oddychać, tak przynajmniej przeczytałem na tablicy koło bunkra

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Chodzi mi po głowie cytat z filmu "Jak zostałem gangsterem", bardzo wulgarny (choć oczywiście ledwo się domyślam znaczenia wykropkowanych słów bo jako dama ich nie znam) :
"Pieniądze można prze...ć, za....ć, wy....ć, pieniędzmi można się podetrzeć. Ale tego, co naprawdę jest cenne za pieniądze nie kupisz."

Dlaczego? Ano dlatego, że forex ma/może mieć skutki nie tylko finansowe a mało kto o tym mówi i myśli. A warto i trzeba.
Dobrego dnia, współrejsowcy :564:

Nieudacznik, fajowsko, że zaglądnąłeś :564: Miło Cię widzieć :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
17 sty 2020, 11:35
Nieudacznik, fajowsko, że zaglądnąłeś :564: Miło Cię widzieć :idea:
Jakże mógłbym nie zaglądnąć :)) Jak mówi poeta z każdej mąki będzie jakiś tam chleb, a nie z każdego popiołu diament (czytaj nie z każdego dziennika Anomalia)
Pozdrawiam miło :)

ODPOWIEDZ