Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Jeszcze dwie tabelki, super ważne dla mnie - ze specjalną dedykacją :idea:
W pierwszej mamy 1% straty codziennie przez rok, w drugiej 1% zysku codziennie przez rok.

I kończymy z tabelkami 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Za dużo forexu było w Rejsie ostatnio, i tabelek też 8) Od tego - wiadomo - zmarszczki się robią i celulit, a krowy tracą mleko! Zawiodło mnie dziś dodatkowo na fx manowce (do instrumentu, na którym nie chcę grać a pozycję sobie otworzyłam by sprawdzić pewną teorię), zatem więc basta forexie na dziś! Podkręcam dziwność tego wątku: zagadka będzie!

Założenie na teraz i na zawsze kiedy pojawi się zagadka: nie używamy Googli (i innych wyszukiwarek też nie), nie używamy Wikipedii (ani elektronicznej ani analogowej zwanej encyklopedią co być może starsi wiekiem pamiętają że była a może nawet i mają).
Nagrodą będzie ciastko z dziurką, przy czym dziurka jest większa niż ciastko, żeby można było bez problemu nagrodę wysłać mailem 8) :568:

Które dwa państwa nie uznały rozbiorów Polski?

Odpowiedź na zagadkę piszemy tu otwartym tekstem lub wysyłamy na pw lub wysyłamy listem poleconym 8)

(ja się dopiero rozkręcam w swoim absurdzie 8) :oops: :twisted: )
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
15 sty 2020, 14:38
Za dużo forexu było w Rejsie ostatnio, i tabelek też 8) Od tego - wiadomo - zmarszczki się robią i celulit, a krowy tracą mleko! Zawiodło mnie dziś dodatkowo na fx manowce (do instrumentu, na którym nie chcę grać a pozycję sobie otworzyłam by sprawdzić pewną teorię), zatem więc basta forexie na dziś! Podkręcam dziwność tego wątku: zagadka będzie!

Założenie na teraz i na zawsze kiedy pojawi się zagadka: nie używamy Googli (i innych wyszukiwarek też nie), nie używamy Wikipedii (ani elektronicznej ani analogowej zwanej encyklopedią co być może starsi wiekiem pamiętają że była a może nawet i mają).
Nagrodą będzie ciastko z dziurką, przy czym dziurka jest większa niż ciastko, żeby można było bez problemu nagrodę wysłać mailem 8) :568:

Które dwa państwa nie uznały rozbiorów Polski?

Odpowiedź na zagadkę piszemy tu otwartym tekstem lub wysyłamy na pw lub wysyłamy listem poleconym 8)

(ja się dopiero rozkręcam w swoim absurdzie 8) :oops: :twisted: )
Studiowałem kiedyś trochę E-historie (łącznie studiowałem jakieś 7 kierunków :lol: ) i pewnie Turcja (ciekawe czy użyłem google?) :D a drugi nie mam pojęcia. Nie wiem czemu ale dziwnie mi się skojarzyła dziurka większa od ciastka :oops:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nieśmiertelny Trader pisze:
15 sty 2020, 15:17
Studiowałem kiedyś trochę E-historie (łącznie studiowałem jakieś 7 kierunków :lol: ) i pewnie Turcja (ciekawe czy użyłem google?) :D a drugi nie mam pojęcia. Nie wiem czemu ale dziwnie mi się skojarzyła dziurka większa od ciastka :oops:
Brawo! Turcja - trafiony. I nie użyłeś, bo zapewne google powiedziałyby Ci, że Turcja powstała w 1923 r, a krajem który nie uznał naszych rozbiorów było Imperium Osmańskie co na jedno wychodzi ale brzmi tak dostojnie!

Szukamy w pamięci drugiego kraju :568:

I też nie wiem, czemu Ci się dziwnie skojarzyło :shock: 8)
Wiem za to, jaka może kiedyś pojawi się tu zagadka: co studiował NT 8) :lol:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

USA? Że Imperium Osmańskie to wiedziałem, ale to drugie zgaduje. Pamiętam, że Turcy zapieczętowali naszą ambasadę w Stambule.
Jeśli nie to, to może Szwecja.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

To ja też wrzucę zagadkę historyczną, ale bez google i wiki. Spartanie, Wąwóz Termopile - wszyscy słyszeli, filmy obejrzeli. Czy byli tacy o porównywalnym poziomie technologicznym którzy takich bitew nie przegrywali? I nie chodzi mi o Korteza i Azteków. Były różnice światów i technologii. A bez różnic była taka potyczka w historii gdzie ci "Spartanie" nie przegrali?
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
15 sty 2020, 20:33
To ja też wrzucę zagadkę historyczną, ale bez google i wiki. Spartanie, Wąwóz Termopile - wszyscy słyszeli, filmy obejrzeli. Czy byli tacy o porównywalnym poziomie technologicznym którzy takich bitew nie przegrywali? I nie chodzi mi o Korteza i Azteków. Były różnice światów i technologii. A bez różnic była taka potyczka w historii gdzie ci "Spartanie" nie przegrali?
Jaka nagroda? 8)

To drugie państwo z zagadki to Iran. Podobno na dworze irańskim zawsze stało puste krzesło i czekało na przedstawiciela Rzeczpospolitej Polskiej. Łączy nas też traktat o przyjaźni, blisko stuletni; zdziwiłam się widząc zdziwienie na twarzach współpracowników słyszących w radio słowa dyplomaty irańskiego, który tą przyjaźń polsko-irańską podkreślał.
Przypomniało mi się to dziś kiedy czytałam artykuł: Zrzutka na ciężarówkę

Tolmon-Nika, mieszkasz w Grecji, tam nawet powietrze przesiąknięte jest mądrością wieków - znasz rozwiązanie krabowej zagadki? 8)
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Żeby było jasne. Tych 300 Spartan było wielkimi wojownikami, bo przeciwstawili się 30 000 armii Dariusza. Jednak zginęli i Persowie zajęli Grecję. Ponoć czuli w umyśle Termopile i nie byli brutalni jak zwykle. Proporcja była 1:100. Synowi zawsze powtarzam, że ilość nie ma najmniejszego znaczenia w żadnej bitwie. Do jakiej bitwy "biję"?
A pro po Iranu/Persji. Gdy w 1940 roku Polacy (cywile) wyszli z armią Andersa i umierali w zimę na stepach Kazachstanu to znaleźli raj w Persji. Ale. 1918/1919 w zimę gdyby nie amerykańskie szczepionki i jedzenie umarli by nasi przodkowie z głodu. Trudna sytuacja dzisiaj nas spotkała.
Nagroda: Coś najcenniejszego, WIEDZA :!:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: jkar »

krab29 pisze:
15 sty 2020, 21:53
Żeby było jasne. Tych 300 Spartan było wielkimi wojownikami, bo przeciwstawili się 30 000 armii Dariusza. Jednak zginęli i Persowie zajęli Grecję. Ponoć czuli w umyśle Termopile i nie byli brutalni jak zwykle. Proporcja była 1:100. Synowi zawsze powtarzam, że ilość nie ma najmniejszego znaczenia w żadnej bitwie. Do jakiej bitwy "biję"?
A pro po Iranu/Persji. Gdy w 1940 roku Polacy (cywile) wyszli z armią Andersa i umierali w zimę na stepach Kazachstanu to znaleźli raj w Persji. Ale. 1918/1919 w zimę gdyby nie amerykańskie szczepionki i jedzenie umarli by nasi przodkowie z głodu. Trudna sytuacja dzisiaj nas spotkała.
Nagroda: Coś najcenniejszego, WIEDZA :!:
Kłuszyn/żółkiewski, Prądzyński/Iganie (rozmiar zwycięstwa i proporcje wojsk ciągle zaniżane; nasze straty 400 ich 5 tys.).
Chodziło Ci o tę pierwszą.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kłuszyn/Kłuszyno - dla mnie to największe polskie zwycięstwo. Dla mnie największym polskim patriotą jest ALEKSANDER ZBOROWSKI - spotkał Żółkiewskiego, podporządkował mu się i nocą ruszył na zatracenie. Jego osobiste urazy nie miały dla niego znaczenia. https://www.youtube.com/watch?v=c9Uudm_iMqk - żeby nie zamęczać was czytaniem. Na mocy tej bitwy Polacy zdobyli Moskwę. Na mocy układu Żółkiewskiego z bojarami miało powstać imperium o zasięgu światowym - Rzeczypospolita Trojga Narodów. I nie patrzcie na to na podstawie dalszej historii bo potoczyła by się inaczej. Zygmunt III Waza oświadczył, że Żółkiewski nie miał prawa zawierać układów. Rozumiem, że bał się wysłać królewicza Władysława, patrząc co się stało z Dymitrem samozwańcem. Zygmunt zhołdował Wasyla Szujskiego. Car Rosji musiał przeczołgać się w Sali Tronowej na Zamku Królewskim i ucałować stopy polskiego króla. 300 lat później Car Mikołaj II Romanow w Wawie wybudował cerkiew prawosławną - Aleksandra Newskiego by upamiętnić wygnanie Polaków z Kremla. Rozebraną po odzyskaniu niepodległości.
Wszyscy uważają, że bitwa pod Grunwaldem była wielkim polskim zwycięstwem - pytanie co ona dała - Polacy odzyskali ziemię dobrzyńską zajętą przez Krzyżaków 2 lata wcześniej, a Litwa do śmierci Witolda Żmudź. To już większym sukcesem była bitwa pod Chojnicami w 1454 - przynajmniej po tej wojnie Państwo Krzyżackie przestało istnieć.
Nie chodziło mi o tę pierwszą Jkar. Małe różnice w sile stron. Co najmniej jak pod Termopilami - 1:100. Ale zwycięstwo w naszej historii największe.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ