Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Dodałbym jeszcze:
- wariant 12,5% co osiem dni
- wariant 8% co 4 dni z wypłatą 20% raz na 3 dni
- wariant 10% co 6 dni z uwzględnieniem ferii zimowych i wakacji
- wariant 25% co 5 dni z przerwą na mentalny reset co 20 dni
- wariant "cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz", gdzie na "dwa" zwiększamy stawkę...
:): :): :):
Anomalia pisze:
12 sty 2020, 15:52
Co do % składanego i wklejonych tabelek - będzie ich więcej. Czemu? Bo pamiętam jak wiele rzeczy mi się WYDAWAŁO zanim nie wprowadziłam swoich własnych transakcji z jakiegoś okresu czasu do arkusza kalk. i nie obrobiłam ich statystycznie. Otworzyło mi to oczy, że hoho :idea: Z podziałem na instrumenty, na longi, shorty, % zyski z pozycji stratnych i zyskownych itd - to naprawdę mocno odświeżające było. Np. czarno na białym zobaczyłam, że to co brałam za oczywistość - że lepiej mi idzie gra na spadki - jest totalną bzdurą i moją imaginacją :roll:

Wydaje mi się, że mało kto to robi a proste wyliczenia łatwo weryfikują nasze wyobrażenia i otwierają oczy. Dlatego takich xlsów będzie jeszcze sporo, jak tylko mi przyjdzie do głowy jakiś prosty eksperyment - bo czyta (o dziwo) ten nasz Rejs masa osób które być może wciąż są w kręgu "wydaje mi się". A tu nic nie ma się wydawać, tu wszystko się liczy :idea: I jeśli choć jednej osobie taka myśl zaświta w głowie to...to warto wstawiać tabelki :568:
Jasne, że warto, żeby zasygnalizować jakie możliwości drzemią w różnych modelach zarządzania.

Możesz wypełnić kolejnych 50 stron samymi tabelkami, ale kombinacji jest bez liku... Jaka będzie tego wartość dodana, skoro robisz to bardziej pro publico bono, a każdy trader i tak musi zrobić własną tabelkę ze swoimi parametrami?

Nie zabieraj nas w rejs po parnym i pełnym mielizn dorzeczu Amazonki, może tak nad piękny modry Dunaj? 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
14 sty 2020, 00:45

Jasne, że warto, żeby zasygnalizować jakie możliwości drzemią w różnych modelach zarządzania.

Możesz wypełnić kolejnych 50 stron samymi tabelkami, ale kombinacji jest bez liku... Jaka będzie tego wartość dodana, skoro robisz to bardziej pro publico bono, a każdy trader i tak musi zrobić własną tabelkę ze swoimi parametrami?

Nie zabieraj nas w rejs po parnym i pełnym mielizn dorzeczu Amazonki, może tak nad piękny modry Dunaj? 8)
Koniec z tabelkami :idea: Depo wysadzone 8) Wartość dodana jest taka, że wiem że te tabelki były potrzebne. Nie przypuszczam a wiem. Więc są i niech będą, są za nami. A ja lubię pracować, pro publico również.
Już chciałam zaprotestować, że Dunaj ani piękny ani modry nie jest ale...ale jest tam miejsce, jedno z najpiękniejszych, najbardziej czarownych miejsc w jakich byłam. Delta Dunaju!!
(to zdjęcie jest z netu, bo do swoich nie mam dostępu, ale w miarę możliwości Rejs popłynie w najbliższym czasie do najcudniejszego państwa, najmojszego - do Rumunii :!:
Obrazek
zdjęcie ze strony: https://www.wild-danube-delta.com/danube-delta-birds

A jutro chciałabym porozmawiać o AT i statystyce :564: :568:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Zastanawia mnie jak fx-statystyka ogarnia temat incydentów. Czyli takich ruchów cen, które są krótkotrwałe, nietypowe, spowodowane jednorazowym wydarzeniem. Takim, których wystąpienie jest niepewnością na rynku a nie ryzykiem.
Przykładem niech będzie kilkusetpipsowa szpilka na u.try z sierpnia wywołana przez Japończyków i trwająca kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ruch ceny, który wpłynął na wszystko, co zawiera w sobie np. średnie, na RSI itd. Taka szpila na bank fałszuje kolejne niskoteefowe świece, te wyższe też choć już nie tak drastycznie.

Czy te wszystkie cosie których nawet nazwać nie umiem, a które liczą lub grają za ludzi, odrzucają takie nietypowe wyniki? Czy takie incydenty bardzo wpływają na grę opartą wyłącznie na wskaźnikach/cosiach? W sensie, bez uwzględnienia AF i oceny, co spowodowało tak nietypowy ruch, czy jest on krótkotrwały itp.
Nie umiem lepiej sformułować swej wątpliwości :oops:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
14 sty 2020, 08:54
Zastanawia mnie jak fx-statystyka ogarnia temat incydentów. Czyli takich ruchów cen, które są krótkotrwałe, nietypowe, spowodowane jednorazowym wydarzeniem. Takim, których wystąpienie jest niepewnością na rynku a nie ryzykiem.
Przykładem niech będzie kilkusetpipsowa szpilka na u.try z sierpnia wywołana przez Japończyków i trwająca kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ruch ceny, który wpłynął na wszystko, co zawiera w sobie np. średnie, na RSI itd. Taka szpila na bank fałszuje kolejne niskoteefowe świece, te wyższe też choć już nie tak drastycznie.
Nie można fałszować świec (no chyba że nieuczciwy broker), to właśnie one pokazują rzeczywisty obraz. Cena może wychodzić poza średnie, przecinać strefy, "przegrzewać" oscylatory, ale świeca jest "czysta".
Im mniejszy TF, tym szybciej parametry wracają do normy, tym szybciej tworzone są nowe S/D, formacje, fale, aż świeca moloch znika po lewej stronie ekranu i przestaje mieć znaczenie dla aktualnej sytuacji.
Dla M5 potrwa to pół dnia, dla D1 pół roku.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
14 sty 2020, 10:39
Nie można fałszować świec (no chyba że nieuczciwy broker), to właśnie one pokazują rzeczywisty obraz. Cena może wychodzić poza średnie, przecinać strefy, "przegrzewać" oscylatory, ale świeca jest "czysta".
Im mniejszy TF, tym szybciej parametry wracają do normy, tym szybciej tworzone są nowe S/D, formacje, fale, aż świeca moloch znika po lewej stronie ekranu i przestaje mieć znaczenie dla aktualnej sytuacji.
Dla M5 potrwa to pół dnia, dla D1 pół roku.
Może nieszczególnie to ujęłam, ale dobrze odczytałeś moje intencje. Dziękuję Ci za odpowiedź, oczywiście muszę to przetrawić. Różne sigmy wypaczają mi obraz.
Dziękuję :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
14 sty 2020, 12:17
Może nieszczególnie to ujęłam, ale dobrze odczytałeś moje intencje. Dziękuję Ci za odpowiedź, oczywiście muszę to przetrawić. Różne sigmy wypaczają mi obraz.
Dziękuję :564:
Tak bywa gdy wypływa się na "nieznane wody" , na znanych "przybrzeżnych" (np.wykonywana praca lub uwielbiana kuchnia),
incydenty związane z tym obszarem (sernik wypadł z blachy, warczenie na szefa lub na ciebie w pracy) nie sprawią ci takich problemów :D
Nie zapominaj dla Ciebie czy dla mnie oraz wielu innych osób fx. jest odskocznią od codziennych "fortun" (gwałtowna burza), codzienności.
Nie jesteśmy zawodowcami i na tych akwenach lepiej uważać.
A takie odpowiedzi jakie pisze @cajto :564: są bardzo cenne , by można było rysować kurs tego mam nadzieję że żaglowca :lol:
Powodzenia w szukaniu odpowiedzi na zadane pytania :564:
ps. jeżeli kiedyś wpłyniesz na wody dobrze mi znane chętnie służę pomocą :D
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
14 sty 2020, 08:54
Zastanawia mnie jak fx-statystyka ogarnia temat incydentów. Czyli takich ruchów cen, które są krótkotrwałe, nietypowe, spowodowane jednorazowym wydarzeniem. Takim, których wystąpienie jest niepewnością na rynku a nie ryzykiem.
Przykładem niech będzie kilkusetpipsowa szpilka na u.try z sierpnia wywołana przez Japończyków i trwająca kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ruch ceny, który wpłynął na wszystko, co zawiera w sobie np. średnie, na RSI itd. Taka szpila na bank fałszuje kolejne niskoteefowe świece, te wyższe też choć już nie tak drastycznie.

Czy te wszystkie cosie których nawet nazwać nie umiem, a które liczą lub grają za ludzi, odrzucają takie nietypowe wyniki? Czy takie incydenty bardzo wpływają na grę opartą wyłącznie na wskaźnikach/cosiach? W sensie, bez uwzględnienia AF i oceny, co spowodowało tak nietypowy ruch, czy jest on krótkotrwały itp.
Nie umiem lepiej sformułować swej wątpliwości :oops:
Wszystko zależy jaki to incydent. Jeśli trwa bardzo krótko i polega na rozjechaniu się linii na wykresie tickowym to oszustwo. Piszesz o kilkudziesięciu minutach. Jak otwieram pozycję to od razu pakuję TP na kilka procent wyżej, a nóż się taki szpikulec trafi. Bez żadnych kresek, po prostu kilka %. Zdarza się to kilka razy w roku, częściej na surowcach i na to zawsze się przygotowuję. I u nas w nocy, czyli u azjatów.
Daj się namówić na ostatni wykres. Pierwsze 3 miesiące straty po 30% depo od poprzedniego. Potem 10% na tydzień. Ile zajmuje odrobienie fortuny? Masz już zrobione. Wystarczy zmienić 3 formuły. :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Oczywiście strata 3 tygodnie pierwsze z rzędu bo inaczej to nonsens. Myślowy błąd u mnie z tymi miesiącami. Trzy tygodnie obsuwy, ale pierwsze, i ile czasu zajmie super gra (10% per week), żeby to odrobić. Tak dla refleksji i zastanowienia. Przecież to realny scenariusz.
Pozdrawiam wszystkich. 3majcie się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
14 sty 2020, 18:41
Oczywiście strata 3 tygodnie pierwsze z rzędu bo inaczej to nonsens. Myślowy błąd u mnie z tymi miesiącami. Trzy tygodnie obsuwy, ale pierwsze, i ile czasu zajmie super gra (10% per week), żeby to odrobić. Tak dla refleksji i zastanowienia. Przecież to realny scenariusz.
Pozdrawiam wszystkich. 3majcie się.
Wytłuszczone nie ma znaczenia dla wyniku :idea:
Proszę :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Ma znaczenie, bo przez 12 kolejnych tygodni trzeba mieć tę niesamowitą skuteczność, żeby odrobić stratę.
Ale proponuję skończyć temat i nie ciągnąć w nieskończoność.
Szerokości
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ