Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A w jaki sposób skonstruujemy eksperyment na zafałszowanie tezy, że z foreksem można skończyć?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
16 wrz 2019, 14:11
A w jaki sposób skonstruujemy eksperyment na zafałszowanie tezy, że z foreksem można skończyć?
A kto płaci i ile? 8)

Serio, znam tylko jedną osobę która zrezygnowała z fx, koniec i kropka. "Hazard, nie dla mnie" - świadoma decyzja bez żalu.
Gdzie indziej - ciągłe pożegnania z forexem i powroty, pomimo przegranych, pomimo sypiących się relacji i innych, ogromnych kosztów pozafinansowych.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Zgadza się, jest to indywidualne i zależne od wielu różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Czyli, że nie można skonstruować metodologicznej reguły, tylko ewentualnie robić badania statystyczne. Tylko, właśnie, kto jest zainteresowany i kto zapłaci?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
16 wrz 2019, 14:58
Zgadza się, jest to indywidualne i zależne od wielu różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Czyli, że nie można skonstruować metodologicznej reguły, tylko ewentualnie robić badania statystyczne. Tylko, właśnie, kto jest zainteresowany i kto zapłaci?
Statystyczne też nie wyjdą, nie ma obiektywnych źródeł danych.
Więc - pytanie retoryczne.

edit. Ale refleksja mnie dopadła i poniewiera - forex oprócz kosztów finansowych, to także potężne koszty pozafinansowe. Kiedy zaczynałam, ani przez sekundę o tym nie myślałam :roll:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
16 wrz 2019, 15:13
ninjaproject pisze:
16 wrz 2019, 14:58
Zgadza się, jest to indywidualne i zależne od wielu różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Czyli, że nie można skonstruować metodologicznej reguły, tylko ewentualnie robić badania statystyczne. Tylko, właśnie, kto jest zainteresowany i kto zapłaci?
W nawiązaniu do :
Anomalia pisze:
14 wrz 2019, 09:25
Postanowione, dziś Rejs robi pauzę i zapraszam na grzyby 8)
Czemu? Bo wszystko już było, wszystko się powtarza... I obiecałam wykres jena wstawić :lol:
dorzucam:
- warto czekać! W sezonie łatwiej nazbierać pełen koszyk grzybów.
To może takie "grzybki" :idea: :?:
Przewidywania przy pomocy liczb :D
To najlepsza kryształowa kula jaką ludzie posiadają, mówiąc zanurkuj w przyszłość na fali prawdopodobieństwa,
........każdego dnia matematyka i dane pomagają przewidzieć, co może się zdarzyć.
Mówimy o szczęśliwym trafieniu lub pechu, tak naprawdę jest to jedynie zagadnienie matematyczne.
Teoretycznie Forex Forum może mieć zdolność predykcyjną, która może być zaskakująco dokładna
nie na poziomie indywidualnym tylko grupowym nawet wtedy musimy popatrzeć przez pryzmat matematyki.
Teoria ta nosi nazwę "mądrością tłumu" , fantastyczne połączenie matematyki ze statystyką.
Historia mówi że, nie zawsze używaliśmy matematyki i statystyki do przewidywania .
Statystyka jest dość unikatowa , nie jest nauką empiryczną ale nie jest też czystą matematyką ani też filozofią.
Jest podstawą, językiem, zasadami nauk ścisłych.
Na jej podstawie podejmujemy decyzje, dochodzimy do wniosków, przewidujemy prawdopodobieństwo przyszłych wydarzeń,
co oznacza że przypadek możemy ujarzmić poprzez matematykę prawdopodobieństwa.
np.prawo "wielkich liczb".
miłej zabawy :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

forex to lekkie bagienko, ale ma też zalety. Na przykład moje dzieci zawsze miały świadomość, że jak trzeba je będzie gdzieś podwieźć czy cokolwiek innego to tatuś jest zawsze dyspozycyjny i nie powie, że nie może bo musi do pracy. To bardzo dobrze robi relacjom rodzinnym. Ma to oczywiście też i wady, bo ciężko się na przykład wymigać od różnych zajęć domowych, ale coś za coś :))

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
16 wrz 2019, 17:58
To może takie "grzybki" :idea: :?:
Przewidywania przy pomocy liczb :D
To najlepsza kryształowa kula jaką ludzie posiadają, mówiąc zanurkuj w przyszłość na fali prawdopodobieństwa,
........każdego dnia matematyka i dane pomagają przewidzieć, co może się zdarzyć.
Mówimy o szczęśliwym trafieniu lub pechu, tak naprawdę jest to jedynie zagadnienie matematyczne.
Teoretycznie Forex Forum może mieć zdolność predykcyjną, która może być zaskakująco dokładna
nie na poziomie indywidualnym tylko grupowym
nawet wtedy musimy popatrzeć przez pryzmat matematyki.
Teoria ta nosi nazwę "mądrością tłumu" , fantastyczne połączenie matematyki ze statystyką.
Historia mówi że, nie zawsze używaliśmy matematyki i statystyki do przewidywania .
Statystyka jest dość unikatowa , nie jest nauką empiryczną ale nie jest też czystą matematyką ani też filozofią.
Jest podstawą, językiem, zasadami nauk ścisłych.
Na jej podstawie podejmujemy decyzje, dochodzimy do wniosków, przewidujemy prawdopodobieństwo przyszłych wydarzeń,
co oznacza że przypadek możemy ujarzmić poprzez matematykę prawdopodobieństwa.
np.prawo "wielkich liczb".
miłej zabawy :564:
Masz na myśli:
Obrazek
:?: :?: :?:

Dobrego dnia :564:
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 08:54 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
17 wrz 2019, 08:11

Masz na myśli:
Obrazek

:?: :?: :?:
Jaki obrazek :idea: :?: :?:

Właściciel tej witryny (memy-informatyk.make4u.eu) nie zezwala na hotlinkowanie do tego zasobu (/wp-content/uploads/2018/10/43186981_1895318310517038_4774722800889888768_n.png). :568: :p
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
17 wrz 2019, 08:21
Właściciel tej witryny (memy-informatyk.make4u.eu) nie zezwala na hotlinkowanie do tego zasobu (/wp-content/uploads/2018/10/43186981_1895318310517038_4774722800889888768_n.png). :568: :p
Aż się roześmiałam - choć obecne dni nie sprzyjają temu, życie nie pieści - już zmieniłam na taki bardziej open 8)
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
17 wrz 2019, 08:58
Aż się roześmiałam - choć obecne dni nie sprzyjają temu, życie nie pieści - już zmieniłam na taki bardziej open 8)
Czynny żal :D
czynny zal.jpg
:564: :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ