Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
06 lis 2019, 21:30
Mogę tylko zaproponować inny rodzaj statku/okrętu. Do tej pory były to jednostki napowierzchniowe. Może pora na "das boot". Kwestią jest czy się wynurzy. Parafrazując. Dyskusja o tym co było, czy ocenianie trejdu z perspektywy czasu jest takie jałowe. Zupełnie inaczej dyskusja wygląda gdy temat jest na tu/teraz. Np. Para USD/MXN czy coś z TRY, na tę chwilę, dla mnie to za duże ryzyko. Trzeba odczekać cierpliwie swoje. Wybory w USA za niedługo. Najlepszym rozwiązaniem jest jakaś niespodzianka, jak to było ostatnio. Miała zwyciężyć Hilary a wyszedł z tego Trampek. Takie coś generuje ruchy bo ostatnio... To co się dzieje w najgłówniejszych parach to już coś w dwóch metrach mułu.
Nie mam nic z rublem w aliorze, ale może to być coś co da szansę na dobre wejście. I przyznaję nawet nie patrzyłem na te wykresy. To tylko pomysł. Czasu brak bo normalna praca goni. Może w nowym roku będzie luźniej to obejrzymy.
Pozdrawiam i wielu pipsów.
A nie, nie zgodzę się ponownie.
Cajto zapytał o egzotyki w long termie i stawiam dukaty przeciwko orzechom, że na forum nie ma drugiej osoby na tyle walniętej, żeby robiła takie eksperymenty na walutach, na żywym organizmie a nie teoretycznie. Ja robię, bo potrzebuję tego w kontekście celu który mam gdzieś tam na horyzoncie a nic tak nie uczy pokory wobec forexu jak własne doznanie, strata czy realne rozczarowanie. Potrzebuję to przeżyć i poczuć, żeby nie stracić zimnej krwi wtedy, gdy będzie mi naprawdę potrzebna. Więc skoro robię takie głupoty to się podzielę 8)

Coś na bieżąco...
Platforma mi oszalała więc pokażę skrin sprzed kilku dni - to pozycja, którą planowałam trzymać długo lub bardzo długo (i raczej nie potrzymam bo mi się fx plany zmieniają), obecnie zysk zabezpieczony wysoką eską na wypadek jakby mi dolar chciał pokrzyżować plany i żeby bez stresu przejść przez spadki, które musiały przyjść. Czy do tego potrzeba niespodzianki dużej klasy? Nie, wystarczą dane gospodarcze.
cajto, tu też jest odpowiedź dlaczego egzotyki - bo robią takie sztuki. CAD miał dane w ten sam dzień, zysk z pozycji to około 29%, dwukrotnie mniej niż z tego shitu. Dlatego musiał być post dlaczego nie grac na egzotykach :idea:
W opowieściach o egzotykach pozostaje jeszcze jeden aspekt, do którego dojrzeć muszę bo osobisty jest bardzo.
I tak oto sobie czuję ten forex :564:

A w ramach uśmiechu - jeszcze to co widzę obecnie na platformie na jedynej parze, którą widzę czyli audnzd 8)
Zwracam uwagę że to mn1 :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

peso - https://invst.ly/ofs42 - wybory XI i szpila. Wycieło mnie na BE Ale. Potem na początku roku wzniesienie. Wszczepiłem się w ten zjazd z 22, ale za wcześnie oddałem. Wiec wybory u mnie trwały kilka miesięcy. Wtedy było na tyle prosto, że nie wierzyłem w Clintonową. Siedziałem w nocy i jak schodziły wyniki to podbijałem. Pamiętam na początku w Teksasie wygrywała Clintonowa, a potem przyszły stany z jezior i floryda. Dobiciem było jak się okazało, że w teksasie też zwycięża Trampek. O 4-5 rano byłem zapakowany. No niestety, oddałem to na BE. Potem zasadziłem się na zjeździe brzuszka i było dobrze, do psychy. Ogólnie to trzeba było mieć to do dzisiaj. Ale to takie właśnie ocenianie. Pod wybory parlamentarne czy prezydenckie ale w Meksyku nie grałem, czy w Ameryce do kongresu czy senatu - za płytkie to i za jałowe. Poluję na maksymalny szczyt. Teraz chętnie bym zobaczył powyżej ostatniego czyli 22. Jakby wybili szpilą 23-24 to jestem w S na zjeździe. Ale musi być szpila a nie brzuch. Piszesz, że zamknęłaś niefartownie. Nie ważne co jest dzisiaj. Wtedy było wtedy i dzisiaj nie ma co tego komentować.
lira - https://invst.ly/ofsb0 - klasyczny układ który gram. Szpila, zjazd i brzuszek, ale który jest niższy niż szpilka. Tutaj też byłem, i znowu za wcześnie oddałem.
pallad - https://invst.ly/ofsea - marzec, jest szpila. Potem brzuch, ale totalna porażka dla tego systemu. Wywalili nowy szczyt. Dobrze, że alior nie miał już wtedy palladu bo bym wyszedł na SL.
Problem u mnie to psycha, żeby taki traf ktory jest raz na rok czy dwa potrzymać ten rok czy dwa jeśli daje swapy. Taki ze mnie miszcz.
BTC/USD - https://invst.ly/ofslg - ostatni ruch. Za niski, za płytki. Nie ma w aliorze to nie grałem pod te 20000 na spadki.
Ja mam tylko aliora i tam nie ma "egzotyków" więc ich nawet nie sprawdzam.
rubel - https://invst.ly/ofspm - zaatakowałbym tę szpilę na początku 2015. Teraz szukałbym szansy w tym, że usa będą chciały dowalić ruskim.
Złoto srebro - zastanawia mnie Kermitowa wizja w tym roku 1700 na złocie. Jest niższa od 2000 ale i zjazd był też konkretny w międzyczasie. Jak będzie ze szpilką, to rozdzielając "puszczę się" w błyskotki. Srebro ma dłuższe ruchy. Ale tutaj lubi być szpilka na minutę czy dwie wycinająca pozycje i niszczące swapy. Byłem w pozycji na L z początku roku, ale znowu kwestia oddania - psycha. Tutaj działał ujemy swap.
Trzymanie długie i na swapy - daje ci przewagę psychiczną, poza tym nie musisz pilnować tego i zaglądać co pięć minut. Nie mam smartfona, nie mam nawet laptopa. Czasem nie mam nawet czasu odpalić tego. I najważniejsze - nic nie widze na wykresach Mxx. Dla mnie to szum. Koniec roku się zbliża i cały czas jestem na bieżąco z działem dt na nawigatorze. Czasem nie codziennie, ale czytam. Wcześniej nawet na to nie było czasu. Także u mnie to sukces czasowy.
Więc jeśli możesz polecić brokera, najlepiej nie MM, ale z Polski który pozwala rozgrywać takie szpilki na czymś to pisz. Znajdziemy coś i może wspólnie, czyli ty ja i inni, coś wykombinujemy.
Dobranoc i pozdrawiam.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

USD/ZAR - początek VIII 2018 3 dzienne świece bijące w górę. Wtedy tak, teraz to nic nie znaczy dla LT. Tylko na parę dni możesz to spróbować rozegrać, ale nawet nie wiem jakie są swapy na S.
Uciekam
PS. Jeśli będzie 15,00 tak ze 2-4 dni to można walnąć S na niedużym SL i spróbować spłynąć w dół. Jeśłi swapy dodatnie.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
06 lis 2019, 23:13
USD/ZAR - początek VIII 2018 3 dzienne świece bijące w górę. Wtedy tak, teraz to nic nie znaczy dla LT. Tylko na parę dni możesz to spróbować rozegrać, ale nawet nie wiem jakie są swapy na S.
Uciekam
PS. Jeśli będzie 15,00 tak ze 2-4 dni to można walnąć S na niedużym SL i spróbować spłynąć w dół. Jeśłi swapy dodatnie.
W sierpniu 2018 powodem osłabienia randa było (niestety dla mojego eksperymentu) w głównej mierze osłabienie liry.
Teraz - mamy problem stricte z randem, w perspektywie miesięcy i lat a nie dni. To, że lekko się umocnił jest bez znaczenia.
Dużo by gadać a spać iść trzeba!
Ta widoczna pozycja jest już zabezpieczona wysoką eską, ale prp dokona żywota na dniach, to nie jest deal który mnie ciekawi na tyle, by chcieć to trzymać. FX jest pełen głupot, których jeszcze nie popełniłam :lol:

Mam konto w aliorze (nie cierpię ich konta. Mają randa ale nie polecam, kopie. Mają też np. dkk, cnh, ils, hkd), dużo egzotyków ma bossa (jeszcze nie mam konta, mt4 :evil: . Pallad też mają). Konta główne mam w mbanku, lubię za prostotę i .... brak konieczności używania mt4!
Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o rozgrywaniu szpilek w kontekście brokera, ale i to rozkminimy :564:
krab29 pisze:
06 lis 2019, 23:06
Piszesz, że zamknęłaś niefartownie. Nie ważne co jest dzisiaj. Wtedy było wtedy i dzisiaj nie ma co tego komentować.
Niefartownie dla planu bo brok zamknąłby mi na otwarciu w niedzielę a wtedy nie są standardowe warunki handlu. Musiałam zamknąć wcześniej, w piątek (taki był plan ale zamknęłam w czwartek bo mi się dni pomyliły :lol: -długie l4 robi jajecznicę w głowie). W tym sensie niefartownie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

"Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o rozgrywaniu szpilek w kontekście brokera" - alior ma mało instrumentów, więc nie na wszystkie mogę się załapać. Trzeba to przyznać, że szału nie ma.
"bo brok zamknąłby mi na otwarciu w niedzielę" - u mnie nic się samo nie zamyka.
Lecz się i pamiętaj: wirus to nie jest życie i w domowych warunkach nie ma na niego lekarstwa - antybiotyku. Antybiotyki działają tylko na życie (bakterie).
PS. Nigdy nie sprawdzałem czegoś czego nie znam. Nawet mam tę parę wg specyfikacji - usdzar. Obczaję i zastanowię się. Liche te swapy na S. Szału ni ma. Takie jak S na edim.
A co do RPA. Producent palladu, ale i złota. Jak złoto pójdzie up to i waluta po jakimś czasie wyjdzie do przodu. No chyba, że czarni zabiorą wszystko białym i kraj poleci. Ot, takie uroki systemu który nazywa się demokracją. 101 durniów może przegłosować 100 ludzi mądrych.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
06 lis 2019, 22:34
cajto, tu też jest odpowiedź dlaczego egzotyki - bo robią takie sztuki. CAD miał dane w ten sam dzień, zysk z pozycji to około 29%, dwukrotnie mniej niż z tego shitu. Dlatego musiał być post dlaczego nie grac na egzotykach :idea:
W opowieściach o egzotykach pozostaje jeszcze jeden aspekt, do którego dojrzeć muszę bo osobisty jest bardzo.
I tak oto sobie czuję ten forex :564:

A w ramach uśmiechu - jeszcze to co widzę obecnie na platformie na jedynej parze, którą widzę czyli audnzd 8)
Zwracam uwagę że to mn1 :568:
Chcesz mi pokazać jakie crazy i danger są egzotyki 8) :?:
Screen z G/U 11/10, para należąca do głównych, gdzie niekiedy duże ruchy występują po danych, jednak czasami... tak z nienacka, wchodzi Big Fatso i robi taką akcję - bez danych, w ciągu minuty zjazd na 92p czyszczący słabe ręce, a później ruch zgodnie z kierunkiem z wyższych TF.

Skąd masz taki wykres A/N, z alternatywnej rzeczywistości :?: :shock: :?:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
07 lis 2019, 08:54

Chcesz mi pokazać jakie crazy i danger są egzotyki 8) :?:
Screen z G/U 11/10, para należąca do głównych, gdzie niekiedy duże ruchy występują po danych, jednak czasami... tak z nienacka, wchodzi Big Fatso i robi taką akcję - bez danych, w ciągu minuty zjazd na 92p czyszczący słabe ręce, a później ruch zgodnie z kierunkiem z wyższych TF.

Skąd masz taki wykres A/N, z alternatywnej rzeczywistości :?: :shock: :?:
Pewnie 8) :564:

Mam ze swojej platformy wczoraj wieczorem, robi wrażenie 8)
Często tak bywa na GU?
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Bardzo rzadko, ale jednak.
To pokazuje, jak ważne jest bycie po odpowiedniej stronie mocy, posiadanie mocnych nerwów i odpowiedni MM :wink:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
06 lis 2019, 15:00
Anomalia pisze:
06 lis 2019, 12:03
naszła mnie refleksja, że "longterm" to pojęcie bardzo względne jest i jednak ewidentnie babski longterm różni się znacząco od męskiego 8)
By nie "bazgrać" bez potrzeby :
post961186.html#p961186
To ( tak myślę) męski :!: a teraz ciekawi mnie ten babski :idea: :?:
Andreasgp, ja z Tolmon_Nika niemal zawsze się zgadzam :idea: Mamy kompletnie różne podejście do rynku, prawdopodobnie nawet często nie rozumiemy się fx-nawzajem :lol: , ale zasady które On wypisał są uniwersalne.
Dorzuciłabym może, że trzeba umieć ŻYĆ nie mając pozycji, ba - nie otwierając nawet platformy. Żyć naprawdę a nie od otwarcia do otwarcia, z letargiem pomiędzy. Uczyć się trzeba też, ale jednocześnie zachować równowagę w tym tak, by statystyka grała z nami a nie przeciwko.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
07 lis 2019, 09:38
Bardzo rzadko, ale jednak.
To pokazuje, jak ważne jest bycie po odpowiedniej stronie mocy, posiadanie mocnych nerwów i odpowiedni MM :wink:
Rozum się też przydaje a nie fiubździu jak miewam :idea: Stara a durna czasem jak but!
Pozycję chciałam zamknąć dziś i wycofać kasę, ale miało być min. 1000 pipsów :oops:
No i nie zamknęłam.
Pułapka chciejstwa, błąd jak u nowicjusza :roll:

Swoją drogą, to zaskakujący aspekt Rejsu - uświadomiłam sobie właśnie, że fajnie to było otwartym tekstem napisać a nie zamiatać w swojej głowie pod umowny dywan - bo wystawione na widok publiczny ... motywuje? Pokazuje, jakie to głupie? Może kiedyś zamienię się w fx-cyborga, póki co nim nie jestem :roll:

krab29 - dzięki za info, że alior nie zamyka pozycji po roku :564: Nie miałam o tym pojęcia, ale chyba czas się przeprosić z tamtym kontem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019, 20:33 przez Anomalia, łącznie zmieniany 3 razy.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ