Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
14 mar 2021, 00:34
@ CBlondyn

Co to znaczy MM prawidłowe ?
Larry Williams zrobił wynik jakiego nikt do tej pory nie powtórzył dzięki MM .Mimo to zatrudniał specjalistów od MM .
Pokaż mi te dzienniki , gdzie zarządzanie było rzekomo prawidłowe .
Ile osób na tym forum potrafi piramidowac , czy w ogóle o tym słyszało .
Głownym założeniem MM jest kontrola ryzyka. Czyli strata na jednej pozycji nie może być zbyt duża. Bo jeśli sie przytrafi seria stratnych (a przytrafi się na pewno) konto musi przetrwac. Dlatego wielu zaleca by ryzyko na jedna pozycje nie przekraczało 1-2%. To o czym piszesz czyli o piramidowaniu to juz strategia. Czyli dokładanie pozycji do zyskownych. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć (a może trzeba?) że moment dokładania pozycji jest bardzo ważny, bo jesli strategia będzie należała do tych "najgłupszych" to wtopa nieunikniona.
To ja proponuje strategie oparta o rzut koską/monetą. Dla większości chyba zrozumiałe, że to własnie jedna z tych "najgłupszych" strategii. I chętnie zobacze jak kolega przy "odpowiednim MM" kosi kase :)
MM to żadne czary ani wiedza tajemna.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
14 mar 2021, 08:57
dreptak pisze:
14 mar 2021, 00:34
@ CBlondyn

Co to znaczy MM prawidłowe ?
Larry Williams zrobił wynik jakiego nikt do tej pory nie powtórzył dzięki MM .Mimo to zatrudniał specjalistów od MM .
Pokaż mi te dzienniki , gdzie zarządzanie było rzekomo prawidłowe .
Ile osób na tym forum potrafi piramidowac , czy w ogóle o tym słyszało .
Głownym założeniem MM jest kontrola ryzyka. Czyli strata na jednej pozycji nie może być zbyt duża. Bo jeśli sie przytrafi seria stratnych (a przytrafi się na pewno) konto musi przetrwac. Dlatego wielu zalezca by ryzyko na jedna pozycje nie przekraczało 1-2%. To o czym piszesz czyli o piramidowaniu to juz strategia. Czyli dokładanie pozycji do zyskownych. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć (a może trzeba?) że moment dokładania pozycji jest bardzo ważny, bo jesli strategia będzie należała do tych "najgłupszych" to wtopa nieunikniona.
To ja proponuje strategie oparta o rzut koską/monetą. Dla większości chyba zrozumiałe, że to własnie jedna z tych "najgłupszych" strategii. I chętnie zobacze jak kolega przy "odpowiednim MM" kosi kase :)
MM to żadne czary ani wiedza tajemna.
Nie chce byc niegrzeczny ,ale rece opadaja .

Proponuje przeczytac przynajmniej "The Right Stock At The Right Time" .

Porownywanie rzutu kostka do tradingu -kompletny nonsens .

Glownym celem MM jest wlasnie osiagniecie maksymalnego zysku z okreslonej akcji i piramidowanie jest wlasnie elementem MM ,ryzyko jest z reguly okreslone i co ? Na tym koniec ,jak okreslisz swoje 1-2% mozna usiasc na dupie i koniec MM .

Przepraszam za off topic zalozycielke tego dziennika .

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
14 mar 2021, 09:41


Porownywanie rzutu kostka do tradingu -kompletny nonsens .

No własnie. Ręce opadają :)
To jest własnie przykład strategii jednej z tych "najgłupszych". To może niech kolega zdefiniuje pojecie "strategia najgłupsza" i wtedy możemy dyskutować :)
Bo niejaki RZ własnie udowadniał, że kostka/moneta jest bardziej skuteczna od stosowanej AT. Bo strategii tych z "najgłupszych" to ja moge pokazać więcej ;)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 752
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

sorki za off-topic
Raporty finansowe: Rachunek zysków i strat
PKN ORLEN
orlen rachunek zysków i strat.PNG
Zastanawiam się gdzie ten ogłaszany na prawo i lewo zysk w miliardach :?: :idea:
:):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: kapart »

Andreasgp pisze:
15 mar 2021, 15:28
sorki za off-topic
Raporty finansowe: Rachunek zysków i strat
PKN ORLEN
orlen rachunek zysków i strat.PNG
Zastanawiam się gdzie ten ogłaszany na prawo i lewo zysk w miliardach :?: :idea:
:):
Sprawdź, czy dane nie są w tys. PLN. Jeżeli tak, znalazłem brakujące miliardy :D

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 752
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

kapart pisze:
15 mar 2021, 18:19
Sprawdź, czy dane nie są w tys. PLN. Jeżeli tak, znalazłem brakujące miliardy :D
wyraznie widać że to w tys.zł :mrgreen: ( mam na zbyciu okulary :d )
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

PKN jako monopolista może dowolnie ustalić dowolną marżę rafineryjną . Żeby zobaczyć cud zarządzania prezesa Obajtka należy nanieść wykres marży na wykres zysków i ceny ropy. Wtedy zobaczymy jak NAS RŻNĄ KIEROWCÓW
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dreptak pisze:
14 mar 2021, 09:41
Przepraszam za off topic zalozycielke tego dziennika .
Nie szkodzi, dopóki nosisz krawat* to wszystko ok :564:
* Wiadomo, klient w krawacie jest mniej awanturujący się :568: I proponuję, żeby w tej odsłonie Rejsu wszyscy tu nosili krawaty :idea:
Dodatkowo - wszystkim multinickom - tych o których wiem - serdecznie dziękuję za dotychczasowy udział w tym wątku i proponuję zaszczycać inny wątek swoją "pluralis maiestatis" czyli zrytą banią.

Cblondyn - pisanie o 1-2% na pozycję od dawna jest mi wrogie i obce. Nie da się tak grać mając np. malutki depozyt (taki mam do dt), przynajmniej w naszym mbanku. Jeśli się mylę - popraw mnie, proszę. Tak samo procent składany to mrzonka przy niskim depo.

Andreasgp - na pewno ten bilans jest zmanipulowany przez opozycję. :roll: :evil: 8) Albo - kobiety :evilbat:

Zastanawiam się nadal i wciąż nad średnimi, których użyteczność wydaje mi się zbliżona do "fibo". Czyli działa bo ludzie wierzą, że działa. A życie sobie.... Przykład: mamy sma oparte o 200 wartości, powiedzmy mn1. Przez 198 okresów byłam szczupłą, 18 letnią wysoką blondynką. Przez pozostałe 2 jestem pomarszczoną, pulchniutką staruszką. Jaką mamy średnią? Średnią mamy całkiem spoko, 18 letnia, wysoka, szczupła blondynka. A fakty? Jakie są, każdy widzi. Będę jeszcze kiedyś 18 letnią, szczupła blondynką? Na pewno nie. A średnia jeszcze bardzo długo będzie pokazywała, że nią jestem.
Na co mi taka średnia skoro nijak nie odzwierciedla np. fundamentalnych zmian w czasie?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
15 mar 2021, 20:16

Cblondyn - pisanie o 1-2% na pozycję od dawna jest mi wrogie i obce. Nie da się tak grać mając np. malutki depozyt (taki mam do dt), przynajmniej w naszym mbanku. Jeśli się mylę - popraw mnie, proszę. Tak samo procent składany to mrzonka przy niskim depo.

Ostatnio widziałem konto w którym nastąpiła seria 22 strat pod rząd :)
Skoro 2% na pozycje to zbyt mało to mozna sobie te ryzyko zwiększyć. Jak komu wygodnie. I te 2 % odnosi sie do kapitału który posiadamy. Niekoniecznie = depo.
Co do procentu składanego to działa i owszem. Wystarczy zarobić 2% dziennie przez rok. I byle regularnie. Codziennie. Wynik jak ktos chce sobie policzyć niejednego zaskoczy ;)
Co do średnich to tak jak ci mówiłem. Jesli znajdziesz powttarzalność to z niej korzystaj. I dotyczy to każdego narzędzia AT.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
15 mar 2021, 20:29
Anomalia pisze:
15 mar 2021, 20:16

Cblondyn - pisanie o 1-2% na pozycję od dawna jest mi wrogie i obce. Nie da się tak grać mając np. malutki depozyt (taki mam do dt), przynajmniej w naszym mbanku. Jeśli się mylę - popraw mnie, proszę. Tak samo procent składany to mrzonka przy niskim depo.

Ostatnio widziałem konto w którym nastąpiła seria 22 strat pod rząd :)
Skoro 2% na pozycje to zbyt mało to mozna sobie te ryzyko zwiększyć. Jak komu wygodnie. I te 2 % odnosi sie do kapitału który posiadamy. Niekoniecznie = depo.
Co do procentu składanego to działa i owszem. Wystarczy zarobić 2% dziennie przez rok. I byle regularnie. Codziennie. Wynik jak ktos chce sobie policzyć niejednego zaskoczy ;)
Wstawiałam excela z tymi wyliczeniami setki mil morskich wcześniej i to jest jasne. W teorii.
Pokaż mi, proszę, wyliczenie nie teoretyczne przy założeniu małego depozytu i zarabianiu 2% dziennie. Proste założenie: 2 tys PLN oraz gramy na np. daxie (u nas "0,01" lota angażuje 830 zł depozytu. Może też być sp500 (najtańszy z popularnych indeksów, 380 zł najmniejsza możliwa pozycja). Ty narzuciłeś, że gramy dt.
I co teraz, co dalej? Przeprowadźmy ten test zgodnie z dobrymi praktykami fx :568:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ