Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
15 maja 2020, 00:24
Darku masz racje, idę spać. Chciałem się coś ciebie podpytać o inną myśl dotyczącą grania. Tutaj czy na diskordzie?
Dobranoc wszystkim, do jutra
Pytaj gdzie chcesz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. Gdy ludzie wpadli na pomysł średnich kroczących i się tym pierwszy raz zachłystywali, to idea była taka, że ponieważ jest to cena średnia, to logicznie z matematyki wynika, że cena faktyczna musi w pewnym momencie cenę średnią przeciąć, i w tym była cała przewaga, że cena do średniej musi dobić wcześniej, czy później.
To, co większość robi ze średnimi, to zupełnie nie o to chodziło!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Dzień dobry 8)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
15 maja 2020, 07:50
Dzień dobry 8)
Nie chwal dnia przed zachodem słońca! :D
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

To teraz o moich mrocznych myślach:
Weźmy prosty przykład. Grasz dax m5. Zamyka ci się wlaśnie świeca m5. Jest ona zielona lub czerwona ma jakieś knoty. Masz te 4 parametry: min otw zam max. I teraz np świeca jest zielona to otwierasz pozycję L lub S. Zakładasz, że zgodnie z kierunkiem/lub przeciw będzie dzisiaj np +100 punktów/pipsów lub ileś tam razy korpus świecy, jej max otw, itp. Sl zakładasz np ileś pipsów, jakąś część/krotność świecy. I statystycznie wiesz, że w ciągu roku wyjdziesz na plus. Po prostu otwierasz w taki kierunek o takim czasie o takim tp i sl. To był najprostszy wariant.
Rozbudowujemy go o to, że np. jeśli po 3 kwadransach pozycja jest powyżej otwarcia, które może być S lub L to i tak zarobisz, jeśli ponizej to musisz zamknąć bo wywali ci sl.
Teraz płynę. Patrzysz np na usd/mxn o 14,45 na m15, jeśli jest zielona to patrzysz na złoto o 17,25 na h1 czy jest czerwona i wtedy wiesz, że jutro dax otworzy się z luką w dół.
Powiem ci o moich wizjach. Wrzuciłem dane h1 z ediego z 2019 roku do excela, ale plik zniknąl przy formacie bo był na pulpicie. Piszę z głowy więc każde zdanie ma "chyba". Otóż na 27x dni hadnllowych było 17x dni ze świecami w jakimś kierunku. Było to na h1 na otwarciu ameryki, o 14,30. Poza tym była to duża świeca. Dane były z platformy 13-14. Jest w nich oczywiście błąd bo na mt4 czas jest jeden, a w rzeczywistości jest letni i zimowy. Poza tym, inaczej zmienia się w usa a inaczej w eu. To drobna różnica, ale jest. Chodzi mi o to, że jak o 15 zamyka się h1 to otwieram pozycję np zgodnie ze świecą. Wybieram jakieś tp i sl i czekam. Czy można to przetestować na filtrowanej historii?
1 Chodzi o to, czy istnieje jakiś program do fx który pozwala na takie zabawy ze świecami?
2 Jeśli tak to możesz coś polecić?
3 Mi przychodzi do głowy excel. Może to?
4 Może da się to zrobić w jakimś indyku lub ea? Tylko do testów.
5 Możesz polecić jakiś kurs excela czy mt4 to nauczenia się czegoś takiego?
6 Jak uważasz, jeślli ktoś nie miał nigdy styczności z programowaniem to ile czasu (r-g) zajmie taka nauka? Excel lub mt4?
Darku i wiem, że to nie dziala i nie ma sensu. Po prostu chciałbym się pobawić.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak, MT4 ma tester stragtegii.
Chociaż ograniczony, to robota można przetestować na historii (może to trwać trochę czasu).
Indyk też można napisać.

Ile czasu potrzeba na nauczenie się języka programowania?
Tyle, ile komu potrzeba.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ale, żadna giełda w Ameryce nie otwiera się o 14:30 naszego czasu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tajemniczy jesteś. Czuj się jak na spowiedzi u księdza. Nikt się nie dowie co tutaj piszemy. Ręczne testowanie czegoś takiego nie ma sensu, bo rozwiązań jest więcej niż w szachach. Czy w mt4 można napisać automat do którego wpisuje nastawy i on w sekundę przeliczy wyniki z np. 5 lat? W ogóle nie mam pojęcia o mt4 i przychodzi mi do głowy tylko excel.
Mi do tego to raczej dużo czasu było by potrzeba.
PS. Piisałem z głowy o giełdach. Chodzi mi o to, że na edim buduje się taka większa świeczka po południu na h1. I ją potraktować jako sygnałową, ale oczywiście statystycznie może być to każda inna z tych 24sztuk. Chodzi o sposób szybkiej filtracji tych wariantów, bo ręczny zajmie miliony lat.
Jak dobrze wiesz ręczne puszczenie historii z miesiąca na h1 na najwyższym biegu zajmuje ze 3kwadranse - bez przestoju. Pytam o automatyzację procesu.
Chodzi o to by ręcznie wprowadzić parametry, a obliczenia trwały 1sek.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Obliczenia trwaja tyle ile jest danych do przetworzenia w stosunku do mocy obliczeniowej komputera.

Jeżeli chodzi o taki automat obliczeniowy, to na pewno się da napisać.
Wątpię tylko, czy ktoś będzie za darmo to robił...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

I o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuję. Czyli jest to możliwe.
Pozdrawiam i 3maj się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ