Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dzikson, miałeś przerzucać swoje posty pomiędzy moimi. Chyba się nie zrozumieliśmy. Wrzuć swój, ja swoj, ty znowu swój i zobaczysz jak ekipa się odnajdzie. Dawaj swój
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
14 maja 2020, 22:16
A co byś powiedział na lewar x1000 8)
Jedno z moich konto właśnie taki lewar ma, gram cały czas i trzymam się na rynku bez problemu, z tym że ja go nie wykorzystuje nawet w jednej setnej, ale mam hehe Nie lewar jest istotny ale jego wykorzystanie :564:
Zgadza się, więc wcale nie jest potrzebny. Ja gram na lewarze 20 i w zupełności wystarczy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dobra, prowadziliśmy z Dziksonem "kurturarną" dyskusję i z powodu pustki na okręcie postanowiliśmy przenieść to na statek by was trochę rozruszać:
demoniczny-pomysl-t30950-50.html - tam wątek zamknięty, bo to tylko nic nie znaczący demon. Dalej tutaj piszemy.
Proszę tylko o jedno: więcej nie pijcie tej mikstury Świeżaka. Tylko tyle. Ludzie, pić też trzeba umieć.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak, tak, wódkę można pić wiadrami, byle z umiarem.
Tyle, że potem szybko człowiek umiera, niestety, za szybko.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dzikson twoje strzałki są bez sensu bo nic nie można zmienić.
https://www.mql5.com/en/market/product/41310 - pierwszy z brzegu. Zmieniać można tylko jeden parametr który pokazuje strzałki. Więc wybrałbym z np. 10 ustawień i wrzucił do testera. Masz tego ręcznego. Podpowiem, że jeden test ręczny miesięcznej historii zajmuje 1-2h. Czyli edi h1 zajmie ci 10h. Zrobiłbym testy tak:
1. Jak pojawia się strzałka na świecy otwieram pozycje,
2. Kolejna taka sama strzałka otwieram kolejną pozycję z uwagą wg pkt. 4.
3. Zmiana strzałki, zamykam pozycje i otwieram jedną przeciwstawną.
4. Teraz może być tak, że kolejna pozycja jest taka sama wielkością, o jeden poziom pozycji większa, 2x większa od poprzedniej, większa o fibo, sumą poprzednich. Itd itp.
5. W związku z tym może wyjść kilkadziesiąt godzin testu na jednym instrumencie i jednym tfie, dla tylko jednego miesiąca, przy tylko jednym zmiennym parametrze we wskaźniku.
Są wskaźniki z kilkoma zmiennymi parametrami i jeden jest na przykład wiodący, ale żeby to przetestować to potrzeba np: 10x2x2x2. Taki najprostszy ręczny test na jednym instrumencie i 1 tf. Masakra czasowa. Ale polecam.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. A Pani K.apitan zdezerterowała i woli w DT dyskutować...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
14 maja 2020, 23:33
Dzikson twoje strzałki są bez sensu bo nic nie można zmienić.
https://www.mql5.com/en/market/product/41310 - pierwszy z brzegu. Zmieniać można tylko jeden parametr który pokazuje strzałki. Więc wybrałbym z np. 10 ustawień i wrzucił do testera. Masz tego ręcznego. Podpowiem, że jeden test ręczny miesięcznej historii zajmuje 1-2h. Czyli edi h1 zajmie ci 10h. Zrobiłbym testy tak:
1. Jak pojawia się strzałka na świecy otwieram pozycje,
2. Kolejna taka sama strzałka otwieram kolejną pozycję z uwagą wg pkt. 4.
3. Zmiana strzałki, zamykam pozycje i otwieram jedną przeciwstawną.
4. Teraz może być tak, że kolejna pozycja jest taka sama wielkością, o jeden poziom pozycji większa, 2x większa od poprzedniej, większa o fibo, sumą poprzednich. Itd itp.
5. W związku z tym może wyjść kilkadziesiąt godzin testu na jednym instrumencie i jednym tfie, dla tylko jednego miesiąca, przy tylko jednym zmiennym parametrze we wskaźniku.
Są wskaźniki z kilkoma zmiennymi parametrami i jeden jest na przykład wiodący, ale żeby to przetestować to potrzeba np: 10x2x2x2. Taki najprostszy ręczny test na jednym instrumencie i 1 tf. Masakra czasowa. Ale polecam.
Doszedłem do wniosku, że wszelkie strzałki sa do kitu.
W ogóle, wszelkie wskaźniki oparte o średnie i inne wyliczelia matematyczne, czy proporcjonalne są do kitu.
Jest tak, ponieważ rynki są cały czas zmienne i te "strzałki" raz pasują, a potem nie.
Wykres jest jedynym "wskaźnikiem", a trader musi się do niego dopasowywać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Wiesz, że wczoraj średnie zadziałały w punkt, próbowaliśmy rozmawiać na ten temat. Cóż dzisiaj o 1.0793 jest u mnie L. Na żywca na DT. Było i niżej i dobrałem 0.02 lotki. Jak zapodają sygnał to się z nimi nie użeram. Na początku czerwca test maja i patrzymy co wychodzi. Jak będzie spokój w wakacje to test na podstawie poprzednich wakacji. I tak w kółko Macieja.
PS. A ja bym jednak przetestował te strzały. Nie zaszkodzi.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
14 maja 2020, 23:49
Wiesz, że wczoraj średnie zadziałały w punkt, próbowaliśmy rozmawiać na ten temat. Cóż dzisiaj o 1.0793 jest u mnie L. Na żywca na DT. Było i niżej i dobrałem 0.02 lotki. Jak zapodają sygnał to się z nimi nie użeram. Na początku czerwca test maja i patrzymy co wychodzi. Jak będzie spokój w wakacje to test na podstawie poprzednich wakacji. I tak w kółko Macieja.
PS. A ja bym jednak przetestował te strzały. Nie zaszkodzi.
Średnie nie zadziałały w punkt, bo średnie nie działają.
Średnie kroczące to linie ceny średniej liczone według określonego wzoru matematycznego od określonych cen.
Wyróżniamy następujące rodzaje średnich kroczących:
SMA - Simple Moving Average
EMA - Exponential Moving Average
SSMA - Smoothed Moving Average
LWMA - Liniar Weighted Moving Average
Oczywiście, istnieją jeszcze inne rodzaje średnich kroczących, ale te są zwyczajowo w tradingu stosowane.
Dodatkowo, ceny średnie są liczone od poszczególnych cen w następujące sposoby:
1. od cen Close,
2. od cen Open,
3. od cen High,
4. od cen Low,
5. od cen średnich (H+L)/2,
6. od cen typowych (H+L+C)/3,
7. od cen ważonych od cen Close (H+L+C+C)/4.
I jeszcze dodatkowo musimy zadać okres, czyli ilość świec historycznych, z których będziemy brać dane do obliczeń.

Jakie parametry średnich ty używasz i dlaczego akurat te, a nie inne?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Darku masz racje, idę spać. Chciałem się coś ciebie podpytać o inną myśl dotyczącą grania. Tutaj czy na diskordzie?
Dobranoc wszystkim, do jutra
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ