Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
28 paź 2019, 12:50
Od blisko trzech tygodni, dzięki wrzutce brokera, patrzę z ciekawością na eurosek, którego ani nie gram, ani nie grałam ani grać nie będę :lol:
E.SEK
Nieco później pojawiła się druga, odmienna w charakterze i też mi wyskoczyła podczas otwierania platformy.
Dziś wykres wygląda tak jak w załączniku. Abstrahuję oczywiście od podstaw i sensowności pozycji, nie wnikam nawet przez sekundę w to, natomiast bardzo mnie ciekawi co się zadziało/dzieje z tymi bankowymi pozycjami. To pytanie retoryczne zupełnie bo wiedza spoza zakresu, ale cóż zrobić, skoro właśnie te aspekty fx są dla mnie interesujące :oops:
DB kreski czerwone, SM granatowe. Poziom wejścia zaznaczony grubszą krechą.
Same pytania retoryczne, jak to działa... Ludzie tacy jak my, praca jak praca, rzemieślnictwo zapewne. Kiedy DB wyszedł z pozycji? Kto i jak zdecydował o tym?
Pytanie za ile oni tam weszli, bo z tego co kojarzę są to pozycje na max kilka- kilkadziesiąt milionów czyli nieduże kwoty.

Co innego wymiana waluty z jednej na drugą, wtedy pozycje sięgają często 1-3 miliardów dolarów i jest to po danej cenie, najczęściej zaksięgowane w nocy. Robią to ludzi pracujący na etatach za 3000zł net. Co innego pierwsza wersja czyli pozycje na kilka - kilkadziesiąt milionów zrobione przez traderów którzy mają z tego potężny pieniądz. Ja bym się zbytnio nie przejmował pozycjami banków bo największe transfery to wymiana jednej waluty na drugą po cenach totalnie z dupy i nie mającej związku ze zmianą kierunku czy przewidzenia kierunku. Tyle wiem z doświadczenia ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Bardziej mnie interesuje, czy np. zmieniają zdanie czy raz ustawione - nie podlega żadnym zmianom.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
28 paź 2019, 13:10
Bardziej mnie interesuje, czy np. zmieniają zdanie czy raz ustawione - nie podlega żadnym zmianom.
To już zależy od klienta. Jeśli klient potrzebuje jenów za 1 miliard euro to wydaje taką dyspozycje a bank to realizuje. Klient zwyczajnie musiałby zrezygnować z operacji nim ona doszłaby do skutku. Filozofii nie ma. :P ale na 100% pewien nie jestem. Musiałbym dopytać ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nieśmiertelny Trader pisze:Złoto w dół, ujek up. Bardzo ładna korelacja ostatnio.
To przykład oczywiście, ale często piszesz o korelacjach. Są istotnym elementem Twojej gry?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nieśmiertelny Trader pisze:
28 paź 2019, 13:02
Ja bym się zbytnio nie przejmował pozycjami banków bo największe transfery to wymiana jednej waluty na drugą po cenach totalnie z dupy i nie mającej związku ze zmianą kierunku czy przewidzenia kierunku. Tyle wiem z doświadczenia ;)
To nie do końca tak. Jeśli klient chce zamienić złotówki na dolary to może to zrobic po cenie rynkowej. Nie ma takiej sytuacji gdy jakas firma zamierza swój 1 mld pln zamienic na dolce i chce te dolce kupic po np. 3,00000 pln. Bank może to zrobić na 2 sposoby
- dokona transakcji na rynku miedzybankowym
- sprzedać mu swoje własne które posiada
w 1 przypadku jest nie do zrealizowania bo takiej ceny na rynku nie ma. Nawet gdyby prezes firmy bardzo chciał
w 2 przypadku bank po takiej cenie nie sprzeda bo nie ma w tym żadnego interesu. Poniósłby strate
To tak jakbyś chciał kupic akcje KGHM po .... 20,00 pln. Nawet 1 mld pln przeznaczony na zakup w tym nie pomoże :)
Nikt po takiej cenie nie sprzeda skoro są w tej chwili po 84,xx pln.

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Cblondyn pisze:
29 paź 2019, 09:46
Nieśmiertelny Trader pisze:
28 paź 2019, 13:02
Ja bym się zbytnio nie przejmował pozycjami banków bo największe transfery to wymiana jednej waluty na drugą po cenach totalnie z dupy i nie mającej związku ze zmianą kierunku czy przewidzenia kierunku. Tyle wiem z doświadczenia ;)
To nie do końca tak. Jeśli klient chce zamienić złotówki na dolary to może to zrobic po cenie rynkowej. Nie ma takiej sytuacji gdy jakas firma zamierza swój 1 mld pln zamienic na dolce i chce te dolce kupic po np. 3,00000 pln. Bank może to zrobić na 2 sposoby
- dokona transakcji na rynku miedzybankowym
- sprzedać mu swoje własne które posiada
w 1 przypadku jest nie do zrealizowania bo takiej ceny na rynku nie ma. Nawet gdyby prezes firmy bardzo chciał
w 2 przypadku bank po takiej cenie nie sprzeda bo nie ma w tym żadnego interesu. Poniósłby strate
To tak jakbyś chciał kupic akcje KGHM po .... 20,00 pln. Nawet 1 mld pln przeznaczony na zakup w tym nie pomoże :)
Nikt po takiej cenie nie sprzeda skoro są w tej chwili po 84,xx pln.
Pisząc ''totalnie z dupy'' nie miałem na myśli wyimaginowanej ceny, poważnie tak pomyślałeś? :D

Chodziło o to że ta informacja że np Bank Skandynawski wymienia SEKi na JPY za 1 mld euro po cenie która trafia do osoby która to księguje i w danym momencie taka cena jest na rynku to nie daje Ci to absolutnie żadnej przewagi, nie możesz tego wykorzystać bo rynek i tak się zachowa jak będzie chciał, nie jest to dla Ciebie żaden deal. ;)

:564:

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
29 paź 2019, 08:43
Nieśmiertelny Trader pisze:Złoto w dół, ujek up. Bardzo ładna korelacja ostatnio.
To przykład oczywiście, ale często piszesz o korelacjach. Są istotnym elementem Twojej gry?
Podobnie jak i Ty, obserwując rynek często wyłapuje różne zbieżności, sprzeczności i rynkowe niuanse ale stricte pod to nie gram. Jednakże mam na uwadze wszystkie pary które są ze sobą powiązane jak np EURGBP, GBPAUD, GBPCAD, GBPJPY i GBPUSD. Zachodzą tutaj różnego rodzaju korelacje, formacje które na jednych mogą dać sygnał a na drugich nie. Szachuję pozycje i obserwują możliwe poziomy zwrotów na danych parach. Często widzę że sygnał jest niżej i tam na niego czekam ale mija parę dni i w momencie gdyby teraz tam doszli to sygnału już by nie było, został by zanegowany więc wtedy mówię ''choroba albo teraz albo nigdy'' bo jesli zejdą to ten sygnal nie wypali ale teraz ma jeszcze szansę póki są w danej formacji czy trendzie. Tymczasem inni dalej tkwią czekając na sygnał i go nie dostaną a gdyby dostali to by stracili bo by nie wypalił a ja bym wiedział już że należy uciekać z pozycji gdy oni tymczasem zacieraliby ręce na te pozycje. Dość ciężko to wyjaśnić. :564:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nieśmiertelny Trader pisze:
29 paź 2019, 11:36
Podobnie jak i Ty, obserwując rynek często wyłapuje różne zbieżności, sprzeczności i rynkowe niuanse ale stricte pod to nie gram. Jednakże mam na uwadze wszystkie pary które są ze sobą powiązane jak np EURGBP, GBPAUD, GBPCAD, GBPJPY i GBPUSD. Zachodzą tutaj różnego rodzaju korelacje, formacje które na jednych mogą dać sygnał a na drugich nie. Szachuję pozycje i obserwują możliwe poziomy zwrotów na danych parach. Często widzę że sygnał jest niżej i tam na niego czekam ale mija parę dni i w momencie gdyby teraz tam doszli to sygnału już by nie było, został by zanegowany więc wtedy mówię ''choroba albo teraz albo nigdy'' bo jesli zejdą to ten sygnal nie wypali ale teraz ma jeszcze szansę póki są w danej formacji czy trendzie. Tymczasem inni dalej tkwią czekając na sygnał i go nie dostaną a gdyby dostali to by stracili bo by nie wypalił a ja bym wiedział już że należy uciekać z pozycji gdy oni tymczasem zacieraliby ręce na te pozycje. Dość ciężko to wyjaśnić. :564:
Spoko :564:
A waluta-surowiec? Mam na myśli cywilizowane waluty (np. CAD, NZD, NOK, AUD).
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
29 paź 2019, 11:57
Nieśmiertelny Trader pisze:
29 paź 2019, 11:36
Podobnie jak i Ty, obserwując rynek często wyłapuje różne zbieżności, sprzeczności i rynkowe niuanse ale stricte pod to nie gram. Jednakże mam na uwadze wszystkie pary które są ze sobą powiązane jak np EURGBP, GBPAUD, GBPCAD, GBPJPY i GBPUSD. Zachodzą tutaj różnego rodzaju korelacje, formacje które na jednych mogą dać sygnał a na drugich nie. Szachuję pozycje i obserwują możliwe poziomy zwrotów na danych parach. Często widzę że sygnał jest niżej i tam na niego czekam ale mija parę dni i w momencie gdyby teraz tam doszli to sygnału już by nie było, został by zanegowany więc wtedy mówię ''choroba albo teraz albo nigdy'' bo jesli zejdą to ten sygnal nie wypali ale teraz ma jeszcze szansę póki są w danej formacji czy trendzie. Tymczasem inni dalej tkwią czekając na sygnał i go nie dostaną a gdyby dostali to by stracili bo by nie wypalił a ja bym wiedział już że należy uciekać z pozycji gdy oni tymczasem zacieraliby ręce na te pozycje. Dość ciężko to wyjaśnić. :564:
Spoko :564:
A waluta-surowiec? Mam na myśli cywilizowane waluty (np. CAD, NZD, NOK, AUD).
daytrading-wtorek-29-10-2019-t30926-10.html

:564:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Chorrrrroba, nie o to mi chodzi, ziom :idea:
Raczej o waluty "surowcowe" (jw) vs. sam surowiec (choć przykład mój jest nieszczególny w sumie bo ropa to surowcowa klasa sama w sobie). Ty pisałeś o zlocie i AUD, że grasz pod to - dlatego Cię tak męczę :568: Choć złoto to też jakby nie surowiec w sumie :roll:

Ja dostałam 80% tego, czego chciałam od walut, idę do surowców, ogarniam swoją głowę w strategii dalszego grania; stad moje pytania które będą dziwne, częste i ....anomaliowe 8)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ