Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
15 paź 2019, 09:46
cajto pisze:
15 paź 2019, 09:31
https://pl.investing.com/economic-calendar/ przy "następny tydzień" jest kratka, jak klikniesz, masz możliwość ustawienia interesującego cię okresu.

Zbyt surowo oceniasz Bruce'a Weyne'a :wink:
Może i zbyt surowo, kompletnie nie znam gościa i oceniam po pozorach 8)
Poza tym czy można zbyt surowo ocenić faceta w leginsach?! :shock:

Dziękuję za link, rozkminię temat po południu. Mam nadzieję że można tam ustawić typ interesujących danych, jakich się szuka. Np. cpi r/r dla NZ (strzelam oczywiście, to przykład).
Dokladnie, tutaj moja skromna kolekcja sprzed lat (oczywiscie na papierze jest wiecej :D ) i by lepiej ocenić psychikę Bruca Wayna i jego rozumowanie, motywy - konieczne jest przeczytanie tych zaznaczonych ;) :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Nieśmiertelny Trader - moimi ulubionymi komiksami z serii "super hero" byli X-Men, mam kilkadziesiąt zeszytów z ich przygodami :D Kilka lat temu znów zajrzałem do kilku z nich i powiem jedno - to nie są komiksy dla dzieci, te problemy, zależności, frakcje, sojusze, itp :roll:

A co do leginsów - wszyscy z tamtego uniwersum są wepchnięci w pewne schematy, przede wszystkim kult ciała. Nieważne jaka płeć, ponad 90% postaci wygląda jak po dobrej kuracji anabolikami, wszyscy mają kostiumy podkreślające ich walory, choć czasem są one z lekka niepraktyczne (kostiumy).
Niekiedy było mi ich żal - superbohaterowie o super mocach przygnieceni przez zwykłe problemy...

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

cajto pisze:
15 paź 2019, 11:32
@Nieśmiertelny Trader - moimi ulubionymi komiksami z serii "super hero" byli X-Men, mam kilkadziesiąt zeszytów z ich przygodami :D Kilka lat temu znów zajrzałem do kilku z nich i powiem jedno - to nie są komiksy dla dzieci, te problemy, zależności, frakcje, sojusze, itp :roll:

A co do leginsów - wszyscy z tamtego uniwersum są wepchnięci w pewne schematy, przede wszystkim kult ciała. Nieważne jaka płeć, ponad 90% postaci wygląda jak po dobrej kuracji anabolikami, wszyscy mają kostiumy podkreślające ich walory, choć czasem są one z lekka niepraktyczne (kostiumy).
Niekiedy było mi ich żal - superbohaterowie o super mocach przygnieceni przez zwykłe problemy...
Z X-men animacja z lat 1992 i ta wejściówka, miodzio :) Wiekszosc tych komiksów była nadawana w trakcie wojny w wietnamie, zimnej wojny jak np G.I. Joe. Takie bajki i komiksy miały częściowo wpływać na stosunek młodego pokolenia do armii, wojny, zła i dobra. W tym wypadku wiadomo. USA dobro, cala reszta zlo :D. Leginsy nosiła w latach 80-90 wiekszosc kulturystów, wtedy większość chłopaków dążyło do takiej sylwetki. Wiadomo, że to tylko komiks i takich paradoksów jak nie rozpoznawalny Superman po zdjeciu okularów i zmianie uczesania wywołuje tylko uśmiech na twarzy. :)

A i tak najlepszy komiks jaki w życiu czytałem to ''Życie i czasy Sknerusa McKwacza'' autorstwa Dona Rosy za co też dostał nagrodę Elsnera (taki komiksowy Oscar). Chyba najbardziej podobny do tego czym się tutaj zajmujemy ;).
Ostatnio zmieniony 15 paź 2019, 12:04 przez Nieśmiertelny Trader, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
15 paź 2019, 10:13
Za oknem - rzeczywistość!
20191015_100443sm.jpg
ninja - piękna jest Twoja rzeczywistość zaokienna :564: Ja z okna widzę Sanktuarium a wolałabym las :roll:
Nieśmiertelny Trader pisze:
15 paź 2019, 10:58
Dokladnie, tutaj moja skromna kolekcja sprzed lat (oczywiscie na papierze jest wiecej :D ) i by lepiej ocenić psychikę Bruca Wayna i jego rozumowanie, motywy - konieczne jest przeczytanie tych zaznaczonych ;) :564:
cajto pisze:
15 paź 2019, 11:32
@Nieśmiertelny Trader - moimi ulubionymi komiksami z serii "super hero" byli X-Men, mam kilkadziesiąt zeszytów z ich przygodami :D Kilka lat temu znów zajrzałem do kilku z nich i powiem jedno - to nie są komiksy dla dzieci, te problemy, zależności, frakcje, sojusze, itp :roll:
Komiksy nigdy mnie nie wciągnęły ale szacun za pasję i hobby :564:
cajto pisze:
15 paź 2019, 11:32
A co do leginsów - wszyscy z tamtego uniwersum są wepchnięci w pewne schematy, przede wszystkim kult ciała. Nieważne jaka płeć, ponad 90% postaci wygląda jak po dobrej kuracji anabolikami, wszyscy mają kostiumy podkreślające ich walory, choć czasem są one z lekka niepraktyczne (kostiumy).
Niekiedy było mi ich żal - superbohaterowie o super mocach przygnieceni przez zwykłe problemy...
W naszym uniwersum jest inaczej? :roll: :cry:

Na marginesie, NT wydaje mi się, że Cię to cieszy i z ciekawości zapytam: byłeś już? Zadra Podobno lepiej, niż na Hyperionie i mayanie 8) Październik to dobry czas na wizytę tam, nie ma kolejek :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
15 paź 2019, 12:04


Na marginesie, NT wydaje mi się, że Cię to cieszy i z ciekawości zapytam: byłeś już? Zadra Podobno lepiej, niż na Hyperionie i mayanie 8) Październik to dobry czas na wizytę tam, nie ma kolejek :idea:
Zadry jeszcze nie ''zaliczyłem'', dopiero co wróciłem z Włoch (Rzym, Neapol, wyspa Ischia) Zakochałem się. Energy Landia wciąga i pewnie wrócę za rok. Te drewniane rollercoastery skrzypią niczym stara kamienica. :) A czy przebije Hyperiona? Bardzo możliwe, jeszcze wiekszy kąt nachylenia i jeszcze słabsze zabezpieczenie ciała . :D

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Jak dziennik, to dziennik. Jak wszystkie durnoty- to wszystkie, bez zamiatania pod dywan 8)
Tak więc oto - tadam, podnoszę poprzeczkę absurdu :idea: 8)

Albowiem....
Obrazek
..i pomimo, że nigdy przenigdy tego nie potrzebowałam to nadszedł dzień, kiedy musiało się TO stać 8)
Posiadłam zatem chwilę temu wypasione konto demo ze spoko depozytem 100 000 PLN a następnie odpaliłam mt4 ! Co jest moim debiutem oraz wejściem w szeroki świat profesjonalistów 8)
Ogarniam temat i przyrzekam, łatwiej jest tłuc setki pipsów, niż używać tego szatańskiego wynalazku! Ale słowo się rzekło, ogarnę i to; skoro umiem upiec ciasto drożdżowe to nie poddam się przy mt4, nieprawdaż?
Zatem przedstawiam moje pierwsze demo zyski na demo koncie na mt4!!! Droga pukania, uśredniania, skracania, pozycjonowania i czegoś tam jeszcze stoi przede mną otworem :568:

Elki na edku :lol: :lol: :lol: Ja :lol:

Oczywiście nie zwariowałam (raczej) ale faktycznie to moje pierwsze dwie pozycje otwarte na mt4 - nigdy nie potrzebowałam tego narzędzia, platforma webowa mi wystarcza w zupełności.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

przyglądam się.gif
ok.gif
powodzenia :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
15 paź 2019, 20:59
przyglądam się.gif
ok.gif
powodzenia :564:
Łatwiej wytrybować kurczaka i upiec z nadzieniem niż przedrzeć się przez ten gąszcz :roll: :lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
15 paź 2019, 20:38


Elki na edku :lol: :lol: :lol: Ja :lol:

Oczywiście nie zwariowałam (raczej) ale faktycznie to moje pierwsze dwie pozycje otwarte na mt4 - nigdy nie potrzebowałam tego narzędzia, platforma webowa mi wystarcza w zupełności.
Tylko nie szalej z tą wielkością pozycji :)

Dla mnie obecnie bez MT4 to tak jak bez ręki. Nie wyobrażam sobie rodzić analiz nigdzie indziej. Mapa bez której jestem ślepy. :) chociaż z braku laku wiadomo, na investingu tez da rade pociągnąć ale z precyzją ma to się już nijak.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nieśmiertelny Trader pisze:
15 paź 2019, 21:16
Anomalia pisze:
15 paź 2019, 20:38


Elki na edku :lol: :lol: :lol: Ja :lol:

Oczywiście nie zwariowałam (raczej) ale faktycznie to moje pierwsze dwie pozycje otwarte na mt4 - nigdy nie potrzebowałam tego narzędzia, platforma webowa mi wystarcza w zupełności.
Tylko nie szalej z tą wielkością pozycji :)

Dla mnie obecnie bez MT4 to tak jak bez ręki. Nie wyobrażam sobie rodzić analiz nigdzie indziej. Mapa bez której jestem ślepy. :) chociaż z braku laku wiadomo, na investingu tez da rade pociągnąć ale z precyzją ma to się już nijak.
Jak tu zamknąć wiele pozycji jednym kliknięciem :shock:
Z góry dziękuję :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ