Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

CO2 biorę z działu DT jak swoje, wystarczy że tu robię bałagan tam; go nie trzeba :oops:

CO2 1
CO2 2
Anomalia pisze:
10 paź 2019, 16:20
PipsKong pisze:
10 paź 2019, 15:44
Cblondyn pisze:
10 paź 2019, 15:40


To sa te słynne pozwolenia na emisje CO2. A kiedyś je kupiłem po 5,xxx i sprzedałem po 8,00. Ech ;)
o dzięki, a coś więcej ??
ale pozwolenia fabryk na emisję itd ???
Pps, to nie jest tak prosto.
To rynek, który powstał w 2005 roku. Celem pozwoleń jest kontrola nad emisją CO2: ma maleć bo klimat, wiadomo. Jako rok bazowy przyjęto 2005, i tak: do 2020 ma emisja CO2 ma zmniejszyć się o 21%, do 2030 o 43%. Obowiązuje na terenie UE Plus Norwegia, chyba Lichtenstein i Islandia.
Co to oznacza w praktyce, te pozwolenia na emisję CO2? Posiadanie prawa do emisji daje przedsiębiorstwu możliwość (prawo) do wyemitowania jednej tony CO2. Jak przedsiębiorstwo wyprodukuje mniej, to może sobie to prawo przechować lub sprzedać. Jeśli z kolei firmie brakuje praw do emisji, bo wyprodukowała zbyt wiele CO2 to może kupić sobie na rynku, albo inwestować w technologie niskoemisyjne. Przedsiębiorstwa rozliczają się chyba na koniec roku.
Rynek jest ... rynkowy 8) Uczestniczą w nim przedsiębiorstwa (co oczywiste), spekulanci (równie oczywiste) a także, co również nie będzie zaskoczeniem - np. banki (JP Morgan przykładowo, Goldman Sachs).
Popyt na prawo do emisji jest zatem wypadkową postępu technologicznego (--> technologie niskoemisyjne), koniunktury gospodarczej a na to nałożona jest czapka prawna, w tym ustalony plan zmniejszania ilości uprawnień na emisję CO2 (w tej dziesięciolatce chyba o ok. 2% rocznie, ale tu głowy nie dam obciąć).
Oczywiście, wszystko to naczynia połączone, nie ma lekko: przemysł i produkcja przemysłowa połączone są z sytuacją polityczną, z kryzysami, wojnami, cłami itepe.

Spójrz jeszcze, co jest w cenie samego instrumentu.
U mnie: wartość kontraktu to iloczyn mnożnika, aktualnej ceny, wolumenu i kursu USDPLN. U mnie obecnie to około 45k jest, dźwignia maks 1:5. Rolowanie też jest, w grudniu.
To tak w ogromnym skrócie.
Mm nadzieję że pamieć mnie nie zawodzi i zbyt wielu głupot nie nawypisywałam, ale pierwszy raz napisałam tak długi post z telefonu w tak niesprzyjających okolicznościach, więc nie wymagajmy cudów :twisted:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Rzucam okiem na jena, jest taki... klarowny. To jego największa (jedyna?) zaleta.

jen

Chowam sobie tutaj, bo na dysku zginie :oops:
Jeden wykres sprzed kilku dni, drugi dzisiejszy. Kreski (żółte) sprzed kilku miesięcy.
I jeszcze jeden, w krechą stojącą wyżej dużo - ona ma 14 miesięcy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

I mądrość na dziś a propos wątku, jena i a propos a propos 8)

"Pewien gość łapał sobie ryby, aż tu nagle złowił złotą rybkę. Ale nie była to zwykła złota rybka.
– Wypuść mnie – mówi – a spełnię jedno twoje życzenie. Namyśl się dobrze.
Rybak myślał przez chwilę, po czym rzekł:
– Wiesz rybko, mam jedno marzenie: bardzo chciałbym wybrać się do Stanów Zjednoczonych, ale boję się lecieć samolotem, a na statek też nie wsiądę. Wybuduj mi proszę autostradę przez ocean tak, żebym mógł wsiąść w swój samochód i pojechać prosto do Nowego Jorku.
– Co?! Autostradę przez ocean? Puknij ty się w głowę, co to za pomysł! Zastanów się lepiej i wymyśl coś innego!
– No dobrze. Jak nie może być autostrada, to mam jeszcze jedno marzenie. Chciałbym zrozumieć kobiety.
Rybka myśli, myśli, w końcu mówi:
– A ta autostrada, to ma być dwu– czy trzypasmowa?
"

Dobrego dnia :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
13 paź 2019, 15:52
ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
Czy te informacje były oparte o wiedzę naukową popartą dowodami eksperymentalnymi, czy jak to zwykle bywa, na prywatnej opinii?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 16:13
Anomalia pisze:
13 paź 2019, 15:52
ninjaproject pisze:
13 paź 2019, 15:30
Jednak bym raczej spróbował wytłumaczyć czym się różni działanie (mózgu) kobiety od mężczyzny! A takiej złotej, "magicznej" rybce bym nie ufał za grosz, skoro nie umie wytłumaczyć tego, co człowiek potrafi.
Jestem fanką mózgu, to najfajniejszy nasz organ :564:
I chyba już było w Rejsie, czym się różnimy - tak mi się wydaje - jak nie było to będzie, bo wiedza oszczędza czas i nerwy :564:
Czy te informacje były oparte o wiedzę naukową popartą dowodami eksperymentalnymi, czy jak to zwykle bywa, na prywatnej opinii?
Wskaż mi, proszę, które masz na myśli, żebym mogła odnieść się do konkretów 8)

Choć w sumie raz na zawsze możemy założyć, że wszystko w tym wątku jest moją prywatną opinią :564: Jesteśmy - ja jestem - tutaj po pracy, mogę więc błądzić, mylić się, ulegać złudzeniom - ile dusza zapragnie. Opierając się na źródłach wszelakich. A jak zbyt daleko udam się w krainę mylnych osądów, to proszę mnie zawrócić :564:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 18:38 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trzeba by rozpocząć gdzieś tu:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /ece3.4993
A stąd, dalej się zagłębiać. Ponieważ, w większości, to ludzie po prostu bzdury wypisują i się nawet nie zastanowią skąd biorą te swoje bzdury.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Warto też rozpocząć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=LIlBsfTx3Kc
Ponieważ internet jest pełen bzdur, to też trzeba wiedzieć gdzie filtrować te bzdury.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Nawet nie mam krzepy w sobie, żeby wykresy wstawiać :roll:
u.pln
Zdegustowana jestem jak nieszczęście, niewiele dostałam wiedzy od tej pozycji złotówkowej :roll: Poczułam kontrolowaną stratę, ten cel osiągnięty (choć i tak nie bardzo), ale pozostałe - dużo poniżej oczekiwań. Wszystko zadziałało logicznie i tyle, żadnej anomalii.

A w taki dzień jak dzisiaj... pooglądajmy widoki w milczeniu :roll:
Dobrego dnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ