Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
09 paź 2019, 19:18
Anomalia pisze:
09 paź 2019, 19:00
Zresztą, otwieranie jest proste, zamykanie o wiele gorsze.
Jeśli cena dalej utrzyma dotychczasowy kierunek, rozważ zaznaczony poziom.
Jasne, to zbieżne z moim myśleniem (choć nadal bez kresek) :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Przypomniałam sobie, że lira się pojawiła w Rejsie przecież - lira Zresztą jak na wiecznie milczącego choć regularnie czytającego użytkownika forum, bardzo dużo jak na mnie o lirze pisałam, a jeszcze więcej przemilczałam :lol:
Żółte krechy to krechy zgodne z moim patrzeniem i logiką (i nie mają nic wspólnego z analizą samego wykresu) - i za każdym razem mnie cieszy, jak widzę że potem naprawdę się coś w ich okolicach dzieje; dotyczy to bardzo wielu instrumentów. Zwłaszcza, kiedy spojrzenie moje i np. Twoje, Cajto - techniczne takie - jest zbieżne (mam na myśli zarówno otwartą pozycję jak i najwyższą moją krechę oraz Twoją sugestię w kwestii poziomu zamknięcia elki). Teraz obstawiam, że będą przepychanki na psychologicznie mocnym poziomie 5.8750 i być może trzeba będzie nawet na wykresy dziś rzucić okiem :evil: i zdecydować co dalej.
Aktualnie otwarta pozycja też zostawi po sobie żółtą kreskę. I to oczywiste, że po czasie można to obrabiać statystycznie, negować, doszukiwać się tych magicznych knotów - od dawna tego nie robię, choć Rejs mi uświadamia, że może trzeba będzie do tego choć trochę wrócić.
Swoją drogą, takie patrzenie jest prostą drogą do stawiania zleceń oczekujących i otwierania takich pozycji (choć to akurat było bardzo szczególne miejsce oczekujące):
lira

U.try nie dotykam zbyt często teraz choć ta para jest jednym z trzech instrumentów dla których założyłam osobny segregator na dane :lol:
Jedno z pytań które jakoś mnie intrygują to różnice ceny pomiędzy naszymi brokerami na tej dużej świecy sierpniowej: to spora różnica naprawdę jest (tu pytałam (odp. str.3) jak było u innych (u mnie 6,25 około): sierpniowa szpilka). Czy wpływa na kreskowe analizy, na ich porównywalność?
Niewiele w sumie z tej paplaniny mojej wynika - oprócz potwierdzenia ofkorsik głównej tezy wątku że każdy musi znaleźć swoją drogę na fx. Oraz że muszę popełnić wpis o egzotycznych zagrożeniach - bo takie instrumenty potrafią zrobić kuku a jednocześnie kuszą bo bywają spektakularne. A że wejść jest do Rejsu sporo ponad 8k ( :shock: ), więc nie chciałabym kogoś zwieść na manowce.
Kiedy piszę ten post, rodzi się we mnie bardzo i mocne i szczere i smutne pytanie, po co mi ten cały forex :roll:
Obrazek



Dobrego dnia :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mega fajne rzeczy się dzieją na rynku!
Z ciekawości, jak bardzo słaba jest lira - warto popatrzyć na ostatnią H4 (u.try) oraz np. na u.sek czy nawet na u.pln. CZAD, powiadam :568:

I ojacie, ojacie - moja testowa pozycja u.pln z kategorii 3 usiłowała przejść na minus :idea: Jeszcze jej się to nie udało ale skoro osiągnęła dokładniutko wartość przeze mnie oczekiwaną a celem jest sprawdzenie jak będzie to szło przez okres wyborów (i interesuje mnie PLN w tej parze a teraz czadu daje dolar :evil: ) to może przeciwstawne równowarte? Kurcze, cholerny dolar, akurat teraz i myśleć muszę :evil: Doprawdy, czyż nie wystarczy, że pomalowałam dziś paznokcie? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 10:32
Mega fajne rzeczy się dzieją na rynku!
Z ciekawości, jak bardzo słaba jest lira - warto popatrzyć na ostatnią H4 (u.try) oraz np. na u.sek czy nawet na u.pln. CZAD, powiadam :568:

I ojacie, ojacie - moja testowa pozycja u.pln z kategorii 3 usiłowała przejść na minus :idea: Jeszcze jej się to nie udało ale skoro osiągnęła dokładniutko wartość przeze mnie oczekiwaną a celem jest sprawdzenie jak będzie to szło przez okres wyborów (i interesuje mnie PLN w tej parze a teraz czadu daje dolar :evil: ) to może przeciwstawne równowarte? Kurcze, cholerny dolar, akurat teraz i myśleć muszę :evil: Doprawdy, czyż nie wystarczy, że pomalowałam dziś paznokcie? :roll:
Twój SL otworzy mi drogę do wzrostów edka , mam nadzieję , więc grzecznie proszę o zamknięcie Longów na jakiś czas i bycie grzecznym ;]
wystarczy że na u.TRY zabierasz mi pieniądze, ale ja odzyskuję je powoli w swapie :P
więc tak czy siak z góry kobiety są na straconej biologicznie pozycji ....
( takie piękne słowo znałem odnośnie tej sytuacji i niestety nie pamiętam ;/ )

p.s. :|
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

PipsKong pisze:
10 paź 2019, 10:39
wystarczy że na u.TRY zabierasz mi pieniądze, ale ja odzyskuję je powoli w swapie :P
więc tak czy siak z góry kobiety są na straconej biologicznie pozycji ....
( takie piękne słowo znałem odnośnie tej sytuacji i niestety nie pamiętam ;/ )

p.s. :|
Kongu, zapomnij... Niewiasty wymiatają. Znałem kilka traderek, więc wiem co mówię. Zero megalomanii, twarde stąpanie po glebie, nie widziałem by któraś się zamotała czy wpadła w amok. Ech, gdyby danbo był kobietą...

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

nieudacznik pisze:
10 paź 2019, 10:58
Kongu, zapomnij... Niewiasty wymiatają. Znałem kilka traderek, więc wiem co mówię. Zero megalomanii, twarde stąpanie po glebie, nie widziałem by któraś się zamotała czy wpadła w amok. Ech, gdyby danbo był kobietą...
no właśnie też tak słyszałem :|
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

PipsKong pisze:
10 paź 2019, 11:00
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Na szczęście mam na tyle długi łańcuch w kuchni, że sięgam do laptopa :idea:

I ta moja pozycja złotówkowa to maleństwo jest, strata kontrolowana. Będzie boleć jak ukłucie igły więc z ciekawością czekam na rozwój sytuacji - ten maleńki ból może mi kiedyś oszczędzi urwania nogi przy samej szyi. Muszę realnie i boleśnie przejść przez wybory, koniec i kropka.
Natomiast na miejscu banku z eurosekiem - miałabym teraz spocone ręce 8)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 11:12
i - ten maleńki ból może mi kiedyś oszczędzi urwania nogi przy samej szyi. Muszę realnie i
A nie mówiłem? Szatan nie traderka i jeszcze ma nogi do samej szyi :)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 11:12
PipsKong pisze:
10 paź 2019, 11:00
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Na szczęście mam na tyle długi łańcuch w kuchni, że sięgam do laptopa :idea:
Jasne, do bigosu.... Któregoś z amerykańskich prezydentów na spotkaniu zapytano dlaczego największe huragany otrzymują żeńskie imiona. On odpowiedział. że dlatego, że na początku są gorące i wilgotne, a potem zabierają domy i samochody :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

A wiesz, że kiedy huragan jest szczególnie niszczycielski, to jego imię znika z listy i więcej się nie powtórzy? Huraganu mojego imienia więcej już nie będzie.

I tak czytam co piszecie, czytam i oczom nie wierzę! O mnie piszecie? Takie słowa w czasie, kiedy łapię kontrolowaną stratę na u.pln?! Kto o zdrowych zmysłach tak robi?! :lol:
A na serio - przedziwne uczucie, PRZEDZIWNE. Strata jest absolutnie groszowa ale odczucia w emocjach - mega :roll:
Patrzę za to jak zaczarowana na euroseka, jak się h4 zamknie strasznie mnie interesuje. Głupia wiadomość bankowa a ile emocji :lol:

Umacniają się do dolara i sek i nok, pln nawet - a lira ani drgnie :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ