Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
09 paź 2019, 19:18
Anomalia pisze:
09 paź 2019, 19:00
Zresztą, otwieranie jest proste, zamykanie o wiele gorsze.
Jeśli cena dalej utrzyma dotychczasowy kierunek, rozważ zaznaczony poziom.
Jasne, to zbieżne z moim myśleniem (choć nadal bez kresek) :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Przypomniałam sobie, że lira się pojawiła w Rejsie przecież - lira Zresztą jak na wiecznie milczącego choć regularnie czytającego użytkownika forum, bardzo dużo jak na mnie o lirze pisałam, a jeszcze więcej przemilczałam :lol:
Żółte krechy to krechy zgodne z moim patrzeniem i logiką (i nie mają nic wspólnego z analizą samego wykresu) - i za każdym razem mnie cieszy, jak widzę że potem naprawdę się coś w ich okolicach dzieje; dotyczy to bardzo wielu instrumentów. Zwłaszcza, kiedy spojrzenie moje i np. Twoje, Cajto - techniczne takie - jest zbieżne (mam na myśli zarówno otwartą pozycję jak i najwyższą moją krechę oraz Twoją sugestię w kwestii poziomu zamknięcia elki). Teraz obstawiam, że będą przepychanki na psychologicznie mocnym poziomie 5.8750 i być może trzeba będzie nawet na wykresy dziś rzucić okiem :evil: i zdecydować co dalej.
Aktualnie otwarta pozycja też zostawi po sobie żółtą kreskę. I to oczywiste, że po czasie można to obrabiać statystycznie, negować, doszukiwać się tych magicznych knotów - od dawna tego nie robię, choć Rejs mi uświadamia, że może trzeba będzie do tego choć trochę wrócić.
Swoją drogą, takie patrzenie jest prostą drogą do stawiania zleceń oczekujących i otwierania takich pozycji (choć to akurat było bardzo szczególne miejsce oczekujące):
lira

U.try nie dotykam zbyt często teraz choć ta para jest jednym z trzech instrumentów dla których założyłam osobny segregator na dane :lol:
Jedno z pytań które jakoś mnie intrygują to różnice ceny pomiędzy naszymi brokerami na tej dużej świecy sierpniowej: to spora różnica naprawdę jest (tu pytałam (odp. str.3) jak było u innych (u mnie 6,25 około): sierpniowa szpilka). Czy wpływa na kreskowe analizy, na ich porównywalność?
Niewiele w sumie z tej paplaniny mojej wynika - oprócz potwierdzenia ofkorsik głównej tezy wątku że każdy musi znaleźć swoją drogę na fx. Oraz że muszę popełnić wpis o egzotycznych zagrożeniach - bo takie instrumenty potrafią zrobić kuku a jednocześnie kuszą bo bywają spektakularne. A że wejść jest do Rejsu sporo ponad 8k ( :shock: ), więc nie chciałabym kogoś zwieść na manowce.
Kiedy piszę ten post, rodzi się we mnie bardzo i mocne i szczere i smutne pytanie, po co mi ten cały forex :roll:
Obrazek



Dobrego dnia :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mega fajne rzeczy się dzieją na rynku!
Z ciekawości, jak bardzo słaba jest lira - warto popatrzyć na ostatnią H4 (u.try) oraz np. na u.sek czy nawet na u.pln. CZAD, powiadam :568:

I ojacie, ojacie - moja testowa pozycja u.pln z kategorii 3 usiłowała przejść na minus :idea: Jeszcze jej się to nie udało ale skoro osiągnęła dokładniutko wartość przeze mnie oczekiwaną a celem jest sprawdzenie jak będzie to szło przez okres wyborów (i interesuje mnie PLN w tej parze a teraz czadu daje dolar :evil: ) to może przeciwstawne równowarte? Kurcze, cholerny dolar, akurat teraz i myśleć muszę :evil: Doprawdy, czyż nie wystarczy, że pomalowałam dziś paznokcie? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 10:32
Mega fajne rzeczy się dzieją na rynku!
Z ciekawości, jak bardzo słaba jest lira - warto popatrzyć na ostatnią H4 (u.try) oraz np. na u.sek czy nawet na u.pln. CZAD, powiadam :568:

I ojacie, ojacie - moja testowa pozycja u.pln z kategorii 3 usiłowała przejść na minus :idea: Jeszcze jej się to nie udało ale skoro osiągnęła dokładniutko wartość przeze mnie oczekiwaną a celem jest sprawdzenie jak będzie to szło przez okres wyborów (i interesuje mnie PLN w tej parze a teraz czadu daje dolar :evil: ) to może przeciwstawne równowarte? Kurcze, cholerny dolar, akurat teraz i myśleć muszę :evil: Doprawdy, czyż nie wystarczy, że pomalowałam dziś paznokcie? :roll:
Twój SL otworzy mi drogę do wzrostów edka , mam nadzieję , więc grzecznie proszę o zamknięcie Longów na jakiś czas i bycie grzecznym ;]
wystarczy że na u.TRY zabierasz mi pieniądze, ale ja odzyskuję je powoli w swapie :P
więc tak czy siak z góry kobiety są na straconej biologicznie pozycji ....
( takie piękne słowo znałem odnośnie tej sytuacji i niestety nie pamiętam ;/ )

p.s. :|
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

PipsKong pisze:
10 paź 2019, 10:39
wystarczy że na u.TRY zabierasz mi pieniądze, ale ja odzyskuję je powoli w swapie :P
więc tak czy siak z góry kobiety są na straconej biologicznie pozycji ....
( takie piękne słowo znałem odnośnie tej sytuacji i niestety nie pamiętam ;/ )

p.s. :|
Kongu, zapomnij... Niewiasty wymiatają. Znałem kilka traderek, więc wiem co mówię. Zero megalomanii, twarde stąpanie po glebie, nie widziałem by któraś się zamotała czy wpadła w amok. Ech, gdyby danbo był kobietą...

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

nieudacznik pisze:
10 paź 2019, 10:58
Kongu, zapomnij... Niewiasty wymiatają. Znałem kilka traderek, więc wiem co mówię. Zero megalomanii, twarde stąpanie po glebie, nie widziałem by któraś się zamotała czy wpadła w amok. Ech, gdyby danbo był kobietą...
no właśnie też tak słyszałem :|
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

PipsKong pisze:
10 paź 2019, 11:00
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Na szczęście mam na tyle długi łańcuch w kuchni, że sięgam do laptopa :idea:

I ta moja pozycja złotówkowa to maleństwo jest, strata kontrolowana. Będzie boleć jak ukłucie igły więc z ciekawością czekam na rozwój sytuacji - ten maleńki ból może mi kiedyś oszczędzi urwania nogi przy samej szyi. Muszę realnie i boleśnie przejść przez wybory, koniec i kropka.
Natomiast na miejscu banku z eurosekiem - miałabym teraz spocone ręce 8)
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 11:12
i - ten maleńki ból może mi kiedyś oszczędzi urwania nogi przy samej szyi. Muszę realnie i
A nie mówiłem? Szatan nie traderka i jeszcze ma nogi do samej szyi :)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
10 paź 2019, 11:12
PipsKong pisze:
10 paź 2019, 11:00
chyba trzeba przywrócić prastare hasła "kobiety do bigosu" !!!# :564: :564: :564:
Na szczęście mam na tyle długi łańcuch w kuchni, że sięgam do laptopa :idea:
Jasne, do bigosu.... Któregoś z amerykańskich prezydentów na spotkaniu zapytano dlaczego największe huragany otrzymują żeńskie imiona. On odpowiedział. że dlatego, że na początku są gorące i wilgotne, a potem zabierają domy i samochody :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

A wiesz, że kiedy huragan jest szczególnie niszczycielski, to jego imię znika z listy i więcej się nie powtórzy? Huraganu mojego imienia więcej już nie będzie.

I tak czytam co piszecie, czytam i oczom nie wierzę! O mnie piszecie? Takie słowa w czasie, kiedy łapię kontrolowaną stratę na u.pln?! Kto o zdrowych zmysłach tak robi?! :lol:
A na serio - przedziwne uczucie, PRZEDZIWNE. Strata jest absolutnie groszowa ale odczucia w emocjach - mega :roll:
Patrzę za to jak zaczarowana na euroseka, jak się h4 zamknie strasznie mnie interesuje. Głupia wiadomość bankowa a ile emocji :lol:

Umacniają się do dolara i sek i nok, pln nawet - a lira ani drgnie :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ