Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
08 paź 2019, 08:56
żeby oczekiwać od strategii zysku w sytuacji, kiedy przykładowa pozycja ma zysk oczekiwany 15 a stratę 30. Jak bardzo trzeba być pewnym, że się nie zaliczy sl? O co kaman? Czegoś tu bardzo mocno nie rozumiem, zasady! :oops:
Przecież w tym przypadku zysk=0,18 a strata=0,12. RR jest powyżej 1 (1,5) ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
08 paź 2019, 09:23
Anomalia pisze:
08 paź 2019, 08:56
żeby oczekiwać od strategii zysku w sytuacji, kiedy przykładowa pozycja ma zysk oczekiwany 15 a stratę 30. Jak bardzo trzeba być pewnym, że się nie zaliczy sl? O co kaman? Czegoś tu bardzo mocno nie rozumiem, zasady! :oops:
Przecież w tym przypadku zysk=0,18 a strata=0,12. RR jest powyżej 1 (1,5) ;)
Racja :idea: Źle policzyłam i się dziwuję jak cielę przed malowanymi wrotami :idea: Wciąż czasem sama siebie zaskakuję swoim nieogarnięciem :oops: :lol:
Dziękuję!

"nie rozumiem, ziemia nieznana, coś mi umyka" :lol: :lol: :lol: :lol:
Taaak, podstawy matematyki :lol:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
08 paź 2019, 08:56
cajto pisze:
08 paź 2019, 08:40
Skąd u licha mamy wiedzieć, co kieruje poczynaniami traderów z DB :roll: Napisz do nich, do działu tradingowego, że pali cię ciekawość I stopnia i czy mogą ją ugasić w trybie pilnym :lol:

Z technicznego punktu widzenia IMO zagrali w mało ciekawym miejscu - lekko powyżej wsparcia na H1 i bezpośrednio pod oporami z W1, ale jak widać mieli "papiery" na takie zagranie i teraz mogą już tylko zyskać. Poziom SL dla mnie jest niezrozumiały, TP bardziej, bo jest to okrągły poziom cenowy.
To jest moje spojrzenie, każdy kto tu napisze da swoje , a ty chcesz widzieć ich, więc... patrz pierwszy akapit :568: :wink:
DB się chyli ku upadkowi, a tu wszyscy zawsze zarabiają więc wolę zapytać tu :lol: :564:

A na serio, czuję że jest tu coś więcej, co jest dla mnie ziemią nieznaną i interesującą potencjalnie. Chodzi mi o takie ustawienie tp i obronnego, w takich odległościach i wzajemnym stosunku; nie rozumiem tego. To może zadziałać? Kiedy działa? Ile poziomów analizy ryzyka trzeba zrobić, żeby to miało sens?! Gdyby to ustawił ktoś z forum, nie zastanowiłoby mnie to ani moment. Ale jednak bank to robi. Co prawda ten sam bank, co wtopił na l na ropie aż świszczało (2014?), no ale bank!
Nie może mi zaskoczyć w głowie: jakie warunki muszą być spełnione, żeby oczekiwać od strategii zysku w sytuacji, kiedy przykładowa pozycja ma zysk oczekiwany 15 a stratę 30. Jak bardzo trzeba być pewnym, że się nie zaliczy sl? O co kaman? Czegoś tu bardzo mocno nie rozumiem, zasady! :oops:
Może to jest kompletna podstawa - ale ja tego nie wiem :idea:
Zapytam tak: Co jest bardziej istotne?
1. Teoretyczny stosunek RR?
2. Skuteczność?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Swoją szosą, to ciekawe dlaczego nie kupowali po 10,72?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
08 paź 2019, 11:25
Zapytam tak: Co jest bardziej istotne?
1. Teoretyczny stosunek RR?
2. Skuteczność?
Osiągnięcie założonego celu.
ninjaproject pisze:
08 paź 2019, 11:46
Swoją szosą, to ciekawe dlaczego nie kupowali po 10,72?
I dla mnie to również mega ciekawe pytanie, choć pozostanie retoryczne.
Co jest celem takiego banku? % zysku czy bezpieczeństwo zysku? Co priorytetem? Jak priorytetyzują ewentualne, możliwe do rozegrania pozycje? Bo SEK jest fajny, ale są prp lepsze, bezpieczniejsze lub zgoła przeciwnie: dające większy zwrot z inwestycji (ale i większe ryzyko) instrumenty. Czy banki przestawiają sl? Jak wykorzystują statystykę żeby grała do ich bramki? Jak obracając (a obracają?) kwotami mającymi wpływ na cenę danego waloru, wchodzą lub wychodzą z rynku? Jak długo ten proces trwa? Jestem prostym inżynierem, nie mam pojęcia o takich rzeczach a w sumie to ciekawe jest. Niepotrzebne dla tradingu (chyba?) ale ciekawe.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Raczej zadałbym sobie pytanie jak często userzy dostają informacje o ruchach banków?
Nie słyszy się o tym na codzień, a co za ty idzie może to zwykłe bicie piany. Plotki były kiedyś głównym "instrumentem" informacyjnym który nie wychodził planktonowi na dobre.
Ale co by nie pisać, ciekawe jak rozwinie się ruch w stosunku do owego info
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
08 paź 2019, 13:29
ninjaproject pisze:
08 paź 2019, 11:25
Zapytam tak: Co jest bardziej istotne?
1. Teoretyczny stosunek RR?
2. Skuteczność?
Osiągnięcie założonego celu.

To tak jakby zadać pytanie kierowcy autobusu. Co jest ważniesze
1. kierownica
2. hamulce
:d

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Kiedyś na Comparicu był taki dział "Pozycje dużych graczy", dla mnie to było z lekka śmieszne, bo wyglądało to mniej więcej tak: "Bank X otworzył pozycję długą na parze X/Y o wartości 10mln USD..." Te kwoty mnie rozbrajały, tak jakby ktoś pisał, że Solorz kupił osiedlowy warzywniak :roll:
Zawsze mnie cholernie ciekawiło, jak wygląda "od kuchni" gra tych, którzy kreują ruch ceny. Wątpię jednak, czy kiedykolwiek pojawi się tutaj ktoś, kto podzieli się taką wiedzą.
Myślę, że wygląda to inaczej niż trading detalu, oprócz olbrzymich kwot, są jeszcze elementy powiązane, np. opcje. I tak strata z handlu może być rekompensowana przez zysk z opcji.
Tylko zasadnicze pytanie - kto i po co miałby nam o tym opowiadać?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
08 paź 2019, 13:29
ninjaproject pisze:
08 paź 2019, 11:25
Zapytam tak: Co jest bardziej istotne?
1. Teoretyczny stosunek RR?
2. Skuteczność?
Osiągnięcie założonego celu.
ninjaproject pisze:
08 paź 2019, 11:46
Swoją szosą, to ciekawe dlaczego nie kupowali po 10,72?
I dla mnie to również mega ciekawe pytanie, choć pozostanie retoryczne.
Co jest celem takiego banku? % zysku czy bezpieczeństwo zysku? Co priorytetem? Jak priorytetyzują ewentualne, możliwe do rozegrania pozycje? Bo SEK jest fajny, ale są prp lepsze, bezpieczniejsze lub zgoła przeciwnie: dające większy zwrot z inwestycji (ale i większe ryzyko) instrumenty. Czy banki przestawiają sl? Jak wykorzystują statystykę żeby grała do ich bramki? Jak obracając (a obracają?) kwotami mającymi wpływ na cenę danego waloru, wchodzą lub wychodzą z rynku? Jak długo ten proces trwa? Jestem prostym inżynierem, nie mam pojęcia o takich rzeczach a w sumie to ciekawe jest. Niepotrzebne dla tradingu (chyba?) ale ciekawe.
Stawiałbym na coś zupełnie innego. Banków interesuje przede wszystkim zabezpieczanie kursu, czyli swojego zysku poprzez hedge pozycji, która osiągnęła założony kurs wymiany. Odnośnie takich newsów, to raczej bym widział tu coś zupełnie innego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
08 paź 2019, 14:06

Tylko zasadnicze pytanie - kto i po co miałby nam o tym opowiadać?
Żaden Bank nie poda do publicznej wiadomości co wie i skąd to wie. Nie ma w tym żadnego interesu. A wrecz przeciwie. Pilnie strzeże takich informacji :)

ODPOWIEDZ