Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Anomalia pisze:
20 mar 2020, 12:49


(i jeszcze ostrzeżenie jak na paczce pamierosów: TO JEST ŻART! Nie wolno lizać poręczy, a tzw babę trzeba nosić na rękach i uwielbiać bo na pewno jest wyjątkowa).

I już Was, koledzy, doczytuję :568:
Dzień dobry.
Dzień 3 i 4 mam co kwartał 8)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tolmon_Nika pisze:
20 mar 2020, 13:04
Życiowo :?: ciekawe czy, byś nie wykonał mojego polecenia związanego z wykonywanym zawodem (pracą ) :idea:
To zależy, czy byłoby to polecenie mądre, głupie, złe, czy dobre.
Kiedyś być może, ale kiedyś byłem innym człowiekiem...
Teraz... teraz mam swoje zasady. Od lat, postępując zgodnie z nimi, nie spotkało mnie nic złego, nie muszę też wstydzić się patrząc w lustro. Czasem trzeba za nie zapłacić, ale nigdy tego nie żałowałem.

Lata temu pracowałem przy wyrębie drzew przy nasypie kolejowym. Na jednym z nich rosły ponad stuletnie dęby, krzaki i gałęzie były palone na miejscu, tym razem też tak miało być. Niestety, kilkumetrowy słup ognia nie jest dobry dla niskich koron.
Nie zgodziłem się na to, poszedłem do prezesa, który miał pod sobą kilkudziesięciu ludzi, obracał setkami tysięcy złociszy, stanąłem przed nim w upapranych portkach drwala, zdjąłem kask i powiedziałem że to jest głupie, że nie pozwalam. Popatrzył na mnie, poburczał i wysłał jeszcze kilku ludzi żeby przenieść te gałęzie na wolny teren i tam spalić.

Cytując forumowego klasyka: tyle temat 8)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2020, 13:38 przez cajto, łącznie zmieniany 1 raz.

El Primo
Gaduła
Gaduła
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2020, 15:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: El Primo »

ninjaproject pisze:
19 mar 2020, 19:35
Anomalia pisze:
19 mar 2020, 19:20

Postaram się jutro streścić to, co mi chodzi po głowie z tym palladem i CO2. krab, to zupełnie inne surowce niż złoto!
E tam, inne! Tylko pozornie. Popyt i podaż się tak samo rysują na wykresach świecowych, więc nie ma "innych" instrumentów, tylko jest kwestia czy trader rozumie co pokazuje wykres, czy nie rozumie.
Sorry, nie widziałeś nawet wykresu dziennego, nie masz pojęcia o handlu prawami do emisji CO2. Jak już ogarniesz temat kontraktu CO2 to wrzuć wykres i analizę tutaj u Anomalii to porozmawiamy a tymczasem daj luz i nie cwaniakuj :lol:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Słuchajcie. W Afryce mieszkają murzyni czy afrykańczycy. Kto mieszkał w Ameryce - amerykanie, kto mieszka w Indiach - indyjczycy. Dla mnie w Afryce mieszkają murzyni, w Indiach hindusi, w Ameryce indianie. Ciapate. Kto z was używa terminu ruscy, ruskie, kacapy, kto szkopy, szfaby, czy banderowcy? Więc dlaczego termin potoczny odnoszący się do pewnej grupy (ciapate) jest zły? Kto słyszał o terminie gringo. Okazuje się, że dzisiaj to ja/my jesteśmy gringo. Można dyskutować o terminie murzyn czy nigger - użyłem terminu murzyn. Kto pamięta wierszyk o symaptycznym murzynku? "W Afryce mieszka afroamerykanin Babmo...". Czy autor był rasistą, czy ja ucząc dziecko tego wierszyka nim jestem? Wracając do ciapatych. Oczywiście, że jestem wkurzony co usa zrobiło w Syrii. Hilary Clinton powinna wisieć za tę wojnę. Katar chciał rurociągiem sprowadzać gaz do Europy i Rosjanie na to nie pozwolili. W tej wojnie jestem za prezydentem Baszerem i Prezydentem Putinem. Pamiętam jak przed gwiazdką uwolnił Aleppo z okrążenia demokratycznej opozycji. Ale. Ci ludzie mają swój kraj i jeśli im pomagamy to na miejscu. Co tam będzie pustynia?
Wracając do afryki. Kiedyś był problem Etiopii. Jak jest susza to można wyżywić 20mln ludzi. Jak pogoda sprzyja to 40. I jak ich było 40 to przychodziła susza i umierali. I wtedy my im pomagaliśmy. Ale dlaczego? Żeby ich było 80, 160, ... Przyjdą tutaj, zjedzą wszystko, zjedzą nas, ostatnie drzewo na tej planecie? To oni muszą zrozumieć, że są szczepienia i nie muszą aż mieć tyle dzieci. Chcę żyć w swoim domu i nie chce, żeby ktoś się do niego ładował w brudnych buciorach. Oczywiście jestem przeciwny, żebyśmy my ładowali się do ich domu (katanga) ze swoimi brudnymi nogami. Obowiązuje to w obie strony.
W ostatniej fali Niemcy przyjęły tych "inRZynierów". I co się okazało. 1/3 lub 2/3 (nie pamiętam które z tych dwóch) nie potrafi czytać i pisać!. Co oni będą robić tutaj. Pójdą do pracy w fabryce przy maszynie cyfrowej? Jeśli się ze mną nie zgadzacie to jak proponujecie rozwiązać problem. Jeżeli chcecie ich tutaj to zaproście dosłownie do swojego domu i pracujcie na nich i odpowiadajcie za ich wyczyny finansowo i karnie. Polacy nie pojechali do Niemiec na szparagi, truskawki itp. Gniło to na polach. Dlaczego ci inRZynierowie tego nie pozbierali. I nie porównujcie tego do Polaków na emigracji. Polacy pracują. A i u nas są ukraińcy/banderowcy. Pracują, nie czekają na zasiłki - nigdy ich nie potępiam, chociaż jako Polak mógłbym. Dopóki widzę flagę niebiesko-żółtą to jest ok. Natomiast jakbym zobaczył czarno-czerwoną to pierwszy krzyczałbym STRZELAĆ DO NICH. Czy dlatego jestem rasistą i mam nieodpowiednie poglądy. Dla mnie to instynkt samozachowawczy. Dlaczego obwiązuje jedna prawda a każdy który inaczej niż oficjalna linia jest zły.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
20 mar 2020, 13:30
krab29 pisze:
20 mar 2020, 13:16
Anomalio nagrabiłaś sobie. :evil: :twisted: A gdzie w tym planie dnia/tygodnia jest SEX, SEX, SEX, ....
A i ciekawe czy po tej kwarantannie zwiększy się za 9 miesięcy przyrost naturalny? Tak mi przyszło do głowy.
No nie wiem, gdzie jest - to Twój plan 8)
krab, do dziś nie mogę się oswoić z myślą, że wino można słodzić cukrem i mieszać łyżeczką 8)
Plan ty zapodałaś. Brak sexu jest oczywisty.
Wino, jak widzę napis "wytrawne" to nie tykam. Pisząc kolokwialnie: r... mi wykrzywia. Piję tylko slodkie. Ewentualnie można dosłodzić - co robię. :D Były moje urodziny to kupiłem do obiadu w restauracji słodkie. Moja rodzina takie pije i tyle. Nie przejmowałem się "co być powinno" :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tolmon_Nika pisze:
20 mar 2020, 13:33
krab29 pisze:
20 mar 2020, 13:16
Anomalio nagrabiłaś sobie. :evil: :twisted: A gdzie w tym planie dnia/tygodnia jest SEX, SEX, SEX, ....
Jak u Ciebie tylko jedno ,nie dziwię się teraz że babę "często boli głowa" :rofl:
Ha, ha, ha, .... :564: :564: :564: :564: :564:
Tolmon nie wiem czy się da, ale jeśli tak to zobacz w moim profilu hobby czy zainteresowania.
Tolmon jak u ciebie "nie tylko jedno" to współczuję :cry: :cry: :cry:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

krab29 pisze:
20 mar 2020, 13:58
Dla mnie w Afryce mieszkają murzyni, w Indiach hindusi, w Ameryce indianie. Ciapate. Kto z was używa terminu ruscy, ruskie, kacapy, kto szkopy, szfaby, czy banderowcy?

Natomiast jakbym zobaczył czarno-czerwoną to pierwszy krzyczałbym STRZELAĆ DO NICH. Czy dlatego jestem rasistą i mam nieodpowiednie poglądy. Dla mnie to instynkt samozachowawczy. Dlaczego obwiązuje jedna prawda a każdy który inaczej niż oficjalna linia jest zły.
Masz sporo racji we fragmentach, które pominąłem w tym cytacie, ale te cytowane... Od ludzi z poglądami jak twoje, łukiem szerokim, jak najszerszym.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tolmon_Nika pisze:
20 mar 2020, 13:04
Życiowo :?: ciekawe czy, byś nie wykonał mojego polecenia związanego z wykonywanym zawodem (pracą ) :idea:
Tutaj Tolmon odpowiem ci tak. Miałem kredyt na mieszkanie, małe dziecko czyli 3 osoby do wykarmienia. Miałem pracę w której miałem oszukiwać ludzi. Co zrobiłem? Rzuciłem ją. Dla dziecka kiedyś kupiłem ze 30 opakować bebiko bo byla promocja 2-3zł na kartonie. Ale zostałem człowiekiem. Co mam z tego. Spotykam na osiedlu przedstawiciela wykonawcy: Pana Sławka. I wiesz co? Podajemy sobie zawsze rękę. Można? Można. Czyll jako pracodawcy wiesz co bym ci powiedział?
A i jeszcze spotkałem kiedyś na mieście swojego byłego szefa. Wyciągnął rękę. Myślisz, że mu podałem?
Nic nie zwalnia od bycia człowiekiem.
Uciekam, 3majcie się i co złego to nie ja.
Anomalio zobacz to: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6 - naprawdę jest źle. :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

krab29 pisze:
20 mar 2020, 14:16
Tolmon_Nika pisze:
20 mar 2020, 13:04
Życiowo :?: ciekawe czy, byś nie wykonał mojego polecenia związanego z wykonywanym zawodem (pracą ) :idea:
Tutaj Tolmon odpowiem ci tak................
cajto pisze:
20 mar 2020, 14:16
krab29 pisze:
20 mar 2020, 13:58
Dla mnie w Afryce mieszkają murzyni, w Indiach hindusi, w Ameryce indianie. Ciapate. Kto z was używa terminu ruscy, ruskie, kacapy, kto szkopy, szfaby, czy banderowcy?

Natomiast jakbym zobaczył czarno-czerwoną to pierwszy krzyczałbym STRZELAĆ DO NICH. Czy dlatego jestem rasistą i mam nieodpowiednie poglądy. Dla mnie to instynkt samozachowawczy. Dlaczego obwiązuje jedna prawda a każdy który inaczej niż oficjalna linia jest zły.
Masz sporo racji we fragmentach, które pominąłem w tym cytacie, ale te cytowane... Od ludzi z poglądami jak twoje, łukiem szerokim, jak najszerszym.
już nie będę cię dręczył
Przyłączam się do opinii @cajto i jego wcześniejszego wpisu :
cytując forumowego klasyka: tyle temat 8)
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
19 mar 2020, 20:03
To A to dopiero początek.
Co z armią ciapatych i murzynów? Strzelacie czy nie?
Nie wiem czy wiesz ale w wielu krajach za taki tekst bys dostał kopa z forum aż by furczało. Dla przykładu Szwecja, Belgia itp. Wiem, wiem tam przeciez to zyje głównie lewactwo itp. bełkot. Nie ma to jak w Polsce "prawdziwi patrioci, uczciwi, porządni i bogobojni" :)
Pewien Pan w Oświęcimiu mówił ... "nie bądź obojetny i reaguj bo ani sie obejrzysz, gdy rasizm zapuka do Twoich drzwi". A więc reaguje.
I tak jak pisze Cajto. Od takich ludzi trzymam się z daleka i omijam szerokim łukiem.
Co do tych "ciapatych" to Imperium Osmańskie nie uznało rozbiorów Polski a Iran/Irak przyjął tysiące uchodźców z Polski gdy wybuchła II Wojna Światowa, Ale niektórzy "uczciwi i przyzwoici ludzie" pewnie tego nie wiedzą :d

ODPOWIEDZ