Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

KO zaniedbane, aż wstyd :roll:
I nic z tego dziś, dziś pouczymy się niemieckiego 8) Takie tam podstawy, jakbyśmy do Niemiec kiedyś dopłynęli - będzie jak znalazł 8)

1
2
3
4

Dobrego wieczoru, współrejsowicze :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
14 mar 2020, 20:01
Skutek będzie taki, że zaraz zacznie się prawdziwa pandemia objawów psychosomatycznych i wszelkie kliniki zostaną zatkane
przypadkami niezwiązanymi z SARS-CoV-2.
Skutek tego, że przeczytałeś/nie przeczytałeś zalinkowany artykuł wraz ze statystykami? 8)
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Kiedyś podawałem link: https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y odsyła on do wykresu dochodowości 10 i 2 letnich obligacji amerykańskich. Czym jest to pojęcie, można samemu poszperać w necie, tutaj podane w przystępnej formie: https://independenttrader.pl/jak-przewi ... wosci.html
Szare prostokąty oznaczają czas trwania poszczególnych kryzysów, suwakiem na dole można zmieniać skale czasową wykresu.

Dotychczasowy schemat wyglądał tak:
Zejście poniżej 0, powrót powyżej, przełamanie High ostatniego impulsu spadkowego, wejście w przedział 0.5/0.7, rozpoczęcie Bessy.
Aktualnie mamy za sobą poziom 0, przełamany H wspomnianego impulsu, dwukrotne HH i wartość ok 0.4.
IMO w ciągu następnego lub kolejnego tygodnia osiągniemy przedział 0.5/0.7, a do miesiąca czasu powinna zacząć się recesja.
Ze dwa tygodnie temu myślałem, że będzie jeszcze jedno zejście poniżej ostatniego Low, ale to 2xHH...
Tak wychodzi technicznie z tego wykresu, fundamentalnie zaś... zwiastunów wiosny też jakoś nie dostrzegam.

Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu akcji bo jest tanio, niech się zastanowi tak ze trzy razy, bo może się okazać że wszedł w L w przededniu kryzysu.
Analiza jak każda inna, może się sprawdzić, ale nie musi.
Nie zaszkodzi mieć ją gdzieś z tyłu głowy...

@Anomalia - to ma być KO :shock:
Pójdziesz myć pokład w niedzielę :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

W DT Świeżak wrzucił link: https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Kiedyś Donek mówił, że PL to taka zielona wyspa, czy coś w ten deseń...
Patrząc na powyższe, jak na razie, za taką możemy uchodzić - chyba jedne z najlepszych środków prewencyjnych w Europie, niski współczynnik zachorowań w stosunku do ludności zamieszkującej dany kraj.
UK, zachód, północ i południe Europy "leżą", w PL leży: śwagier Miras, wujek Kazik, Seba z Matim...
Ale przy tak intensywnym programie szczepień... 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, 21:27 przez cajto, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
14 mar 2020, 21:06
- chyba jedne z najlepszych środków prewencyjnych w Europie, niski współczynnik zachorowań w stosunku do ludności zamieszkującej dany kraj.
W porownaniu do innych krajów wykonalismy ułamek badań na wykrycie koronawirusa. W stosunku do Niemiec czy chociazby Włoch. Rząd RP zrobił błąd bo w ogóle nie powinien badań robic i by sie okazało, że wirusa w Polsce nie ma wcale :d
Przypomina mi to zabawe dzieci w przedszkolu które uważają, że jak zamkna oczy to ich nie widać i ich nie ma ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Cblondyn pisze:
14 mar 2020, 21:27
cajto pisze:
14 mar 2020, 21:06
- chyba jedne z najlepszych środków prewencyjnych w Europie, niski współczynnik zachorowań w stosunku do ludności zamieszkującej dany kraj.
W porownaniu do innych krajów wykonalismy ułamek badań na wykrycie koronawirusa. W stosunku do Niemiec czy chociazby Włoch. Rząd RP zrobił błąd bo w ogóle nie powinien badań robic i by sie okazało, że wirusa w Polsce nie ma wcale :d
Przypomina mi to zabawe dzieci w przedszkolu które uważają, że jak zamkna oczy to ich nie widać i ich nie ma ;)
Możesz mieć rację :idea:
Jeśli nie znamy ilości wykonanych testów, ciężko o miarodajny wynik.
Przydałoby się takie zestawienie.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
14 mar 2020, 21:31
Cblondyn pisze:
14 mar 2020, 21:27
cajto pisze:
14 mar 2020, 21:06
- chyba jedne z najlepszych środków prewencyjnych w Europie, niski współczynnik zachorowań w stosunku do ludności zamieszkującej dany kraj.
W porownaniu do innych krajów wykonalismy ułamek badań na wykrycie koronawirusa. W stosunku do Niemiec czy chociazby Włoch. Rząd RP zrobił błąd bo w ogóle nie powinien badań robic i by sie okazało, że wirusa w Polsce nie ma wcale :d
Przypomina mi to zabawe dzieci w przedszkolu które uważają, że jak zamkna oczy to ich nie widać i ich nie ma ;)
Możesz mieć rację :idea:
Jeśli nie znamy ilości wykonanych testów, ciężko o miarodajny wynik.
Przydałoby się takie zestawienie.
Najbardziej przerażające jest to, że najwieksze zagrożenie niosą ci co sa nosicielami wirusa a nie wykazuja oznak choroby. Moga zarażać w najlepsze setki/tysiące innych nic o tym nie wiedząc. Bo takich w RP sie NIE BADA. Bo i "po co"
ALe statystyki za to wyglądają rewelacyjnie :)
Ciekawe jak sie dzisiaj czuje koleś z Lublina co pojechał na mecz do Włoch. I sprezentował "miły" prezent tacie który dzisiaj zmarł. No ale ci wszyscy co piszą/mówią "bez paniki" i "bez przesady" to mają taki fakt głeboko gdzieś ;)
Ciekawe co powiedzą gdy umrze ktoś z ich najbliższej rodziny :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Testy:
Do 3lll 559 (0)
4lll 584 (0)
5lll 676 (1)
6lll 854 (1)
8lll 1154 (8)
9lll 1384 (16)
10lll 1630 (17)
11lll 2024 testy (25 poz)
12lll 2234 (47) 16 nowych
13lll 2889 (58) 7 nowych
14lll 4414 (93)
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

cajto pisze:
14 mar 2020, 21:31
Cblondyn pisze:
14 mar 2020, 21:27
cajto pisze:
14 mar 2020, 21:06
- chyba jedne z najlepszych środków prewencyjnych w Europie, niski współczynnik zachorowań w stosunku do ludności zamieszkującej dany kraj.
W porownaniu do innych krajów wykonalismy ułamek badań na wykrycie koronawirusa. W stosunku do Niemiec czy chociazby Włoch. Rząd RP zrobił błąd bo w ogóle nie powinien badań robic i by sie okazało, że wirusa w Polsce nie ma wcale :d
Przypomina mi to zabawe dzieci w przedszkolu które uważają, że jak zamkna oczy to ich nie widać i ich nie ma ;)
Możesz mieć rację :idea:
Jeśli nie znamy ilości wykonanych testów, ciężko o miarodajny wynik.
Przydałoby się takie zestawienie.
Szefowa jak zwykle poradziła sobie z zadaniem :D

A u nas na zielonej wyspie zacznie sie zaraz malować scenariusz filmu 28 dni później..
Borys chce chyba filmowcem zostać..

KURDE WIEM CO JEST GRANE W UK.. Borys ma plan.. za duzo z budżetu na brexit poszlo to szuka jak to załatać.. i znalazł emerytury.. jak nic.. bo skoro nie będzie komu płacić.. normalnie Monty Python..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalio, przeczytałem gdzieś, i nie znajdę gdzie, że w Polsce przeprowadzono więcej testów niż we Francji. Jak myślisz/myślicie, ale teraz, przed otwarciem rynków:
edi S, złoto S, srebro S.
Wiem, są ważniejsze sprawy, ale nowej hiszpanki już nie zatrzymamy, za późno. 10 lat temu poznałem swoją obecną żonę i myślałem że wtedy tym czymś będzie sars. Dzisiaj jest corona. Nie zatrzymamy tego w PL, już za późno, możemy to rozbić na fazy by dla "wszystkich" szpitali starczyło. Dzisiaj czytałem o Włoszech, że 15-20% potrzebuje O2, a 5% respiratora. Jak epidemie rozłożymy na raty, co próbuje Mateusz, to więcej przeżyje. Jasiasyn idzie na całość, ale ma trochę racji. Tak szczerze to chwała Mateuszowi.
Właśnie się dezynfekuje. TO DZIAŁA.
edit: Post nr 1331 - 27 IX polska armia rozbiła pod Płowcami tylnią straż armii krzyżackiej która wracała spod Kalisza, gdzie nie udało jej się spotkać z Janem Luksemburskim. Jan jako ślepiec zginął z rąk angielskich łuczników we Francji w wojnie stuletniej.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ